Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 08:42 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Mislow
Ok když poradíš nebudu se zlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 02:36 Muž Mislow [304] Re: Lukehofarma
Ahoj, 200 l jsou docela stisnene prostory pro vice druhu kanciku, proc nemit jen jeden par a nedoplnit to jinejma rybkama, kde nebude dochazet k teritorialnim problemum? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 01:51 RAP
Zelenooký a příčnopruhý není moc vhodná kombinace do 2stovky. Nejen kvůli agresivitě, ale i možnosti křížení. Desinger by mohl vyprávět , co umí saiky v 200litrech. :-D
Ale určitě se nějaká kombinace dá najít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lukehofarma
Mimo tření klidně můžeš mít pár od každého. Problém je, jak se třou, brání teritoria a jsou agresivní. A tyto cichlidy se třou skoro pořád. Kančíci zelenoocí brání docela velké teritorium, ale větším rybám neublíží, takže s těmi nebude problém. Ostatní jsem neměl, ale Cichlida mnohotrnná by s nimi asi mohla být i ve 200 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 21:46 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky – Kanci
Ahoj chtěl bych ve 200l zkusit kance a nejlépe ty kteří majíá doporučeno 100l pro pár.
Myslíte že by fungovalo Kančík zelenooký (pár) a Kančík příčnopruhý (pár). Nebo místo jednoho páru Cichlida mnohotrnná. Když doporučíte budu rád. Něco už jsem o rybičkách nastudoval a ptal se známých co jsou chovatelé ale rád bych radu někoho zkušeného s těmito rybami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 17:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Nytekk23
A jak velcí jsou? .. velcí znamená 20-25 cm kterých jsou v dobrých podmínkách schopni dorůst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 16:48 Nytekk23 Re: Nytekk23
oni už ti kančíci velcí jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 16:47 Nytekk23 Re: NHKG
no tak proto se právě ptám,jestli mi je sežerou nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2015 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nytekk23
Můžou, pokud ti nevadí, že až trochu vyrostou, tak ti ty paví oka sežerou. Okům se to asi líbit nebude, ale pro Kančíky to bude vítané zpestření jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:04 Nytekk23
no a ty Kančíci heros efasciatus můžou být s pavíma okama??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:31 DanH Re: Tomason
To je zrovna celkem běžný, že je večer aktivnější. Ale jinak souhlasím, míň než těch zmiňovaných 500L rozhodně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:29 Muž Tomason [37] Re: Nytekk23
No já mám 240l a mám tam právě zmiňovaného krunýřovce a musím říci, že bych si ho do tak "malého" akvária nedal. Opravdu potřebuje dost prostoru :-) Nemá se u mě moc dobře. Pořád přichycen zespoda kamene. Večer vyplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Nytekk23
Gibouš by neměl být v menším než 500litrů, takže by bylo vhodné mu sehnat lepší ubykaci, to jenom tak na okraj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:25 Muž NASREDDIN [1383] Re: Nytekk23
Trošku jsem ti příspěvek poupravil ;-).
Dotaz ohledně určení ryby přesunut sem rybicky.net/forum/147-copak-je-to-za-rybicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:19 Nytekk23 Re: Nytekk23
nene má ho přítel ve 150 ale nestará se o to akvárko tak tu 54l budu rušit a budu si předělávat to velký.
on ho taky kupoval malýho a měl to být obyčejný krunýřovec ale vyrostl z toho gibbiceps
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 15:43 Muž Tomason [37] Re: Nytekk23
To máte toho krunýřovce v té 54 litrovce? Dle mě mu neublíží živorodky :-) On jim taky ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 15:06 Nytekk23
dobrý den,můžu mít v akváriu kde je krunýřovec síťovaný paví oka?a další malé živorodky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 19:39 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
Já nevím,ale podle téhle teorie by nikdo nemohl chovat živorodky. Já osobně platy měl a nikdy jsem neměl problém je udat v akvaristice. Měl jsem dohodu s majitelem, že je ode mě vezme za cenu o něco nižší než dával ve velkoobchodu a že si to vyberu ve zboží.A to jsem měl tuxeda,který zas až tak na odbyt nejdou. Podle mě jsou platy vděčné rybky pro začátečníky.
Asi OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 19:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Já bych po zaběhnutí akvária daroval všechny platy a našel si nějaké jiné ryby, co tak neznečišťují vodu a nehrozí u nich, že se samovolně přemnoží. Protože s takovouhle tam bude za chvíli těch plat 50 a co potom? Nebo aspoň si vyber nějaké dravější ryby, co nedovolí malým platám přežít a do pár let je problém vyřešený, protože platy nežijí dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 18:21 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Fajn, tak jich 7(2 kluky a 5 holek) použij jako zajížděcích rybek, který posléze i zůstanou, tedy dej je do založenýho akvária po 14 dnech a aktivního přispění výměn vody a pomůžeš si tak záběhu akvária. Zbytek bych daroval. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 18:17 R Muž afc1886 [14704]
Ty platy jsou malé a už se mi rozmnožily v tom malém aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 18:13 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Proč hned takovou nálož těch plat? Bude úplně stačit polovina, oni se namnoží. Jinak ta prezentace mě zajímá hlavně z důvodu techniky, tedy výkonnosti a hlavně účinnosti filtrace. Akvo založ, osázej co největším množstvím rostlin, udělej tu prezentaci a hned se bude nad čím bavit. Plánovanou techniku můžeš konzultovat v patřičných vláknech, aby se dalo ještě event. zasáhnout a věci pozměnit, tak jak budou více vyhovovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 18:04 R Muž afc1886 [14704]
Zatím mám doma aq a v pátek budu napouštět,potom dlouho bez ryb,ale už přemýšlím jaké rybky,abych to trošku poskládal,co by jim vyhovovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 18:01 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Spíchni prezentaci, budeme chytřejší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 17:59 R Muž afc1886 [14704]
A nějaké doporučení,co k nim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 17:56 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Neonky už ne, důvod zamítnutí není prostorový ale podmínkově nárokový, tedy neonky budou spíš preferovat měkkou a kyselejší vodu, kdežto platy a parmy si dají říct i v zásaditějším prostředí. Další otázka je, že ty platy docela dost nadělají a neonky jsou naopak čistotný a čistotu vyžadující rybky, což se bude tlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 17:33 R Muž afc1886 [14704]
plata tak 15 ks parmička 3ks a neonky si nechám rád poradit.Platy se mi rozmnožily že to aq co mám je pro ně malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:36 R Muž romant [27987] Re: afc1886
V jakých počtech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:31 R Muž afc1886 [14704]
mohou být spolu ve 240l Plata skvrnitá var. Spitz neonka modrá a parmička černopruhá.Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 21:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: SaloSVK
Nieje pravdou, že u nás voláme prisavníkom všetko, veru nie, to snáď iba ty a niekto v tvojom okolí, ver mi ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 23:27 SaloSVK Re: NHKG
OK, dik za info. Pobehám a snáď ich zoženiem v dobrej akvaristike a hlavne kondícií (polomŕtve iste nevezmem:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2015 23:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SaloSVK
Prísavníkem myslím toho obyčejného, co je v každé akvaristice. Ty mu asi říkáš venezuelský. Ten někdy ničí rostliny. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny no

Otíci jsou vhodnější. Sice jsou trochu choulostivější, ale žerou řasy a kytky ti nechají na pokoji. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 23:04 SaloSVK Re: Zoidik
OK, takže ďalší druh už nepribudne:-) Až ostriežiky pojdú (čo je značne dlhá doba), tak budú nahradené opäť ostriežikmi, je to moja skutočne najobľúbenejšia rybka.

romant: Rozumiem, že jeden druh húfovej rybky je lepší ako 2, ale keďže dohromady tam bude po konečnom prehodnocovaní 5 druhov rýb, aspoň akú-takú pestrosť by som rád zachoval.

NHKG: Prísavníkom myslíš teraz toho veľkého? V slovenčine sa totiž prísavníkom nazýva skoro všetko im podobné:-) Vrátane tzv. Otíkov. Inak, buďto bude jednopruhový (6-8 ks.) alebo venezuelský (3-4 ks.).

Všetkým ďakujem za odpovede, veľmi ste mi pomohli. Z dôvodu kúpi väčšej nádrže sa síce zariaďovanie trochu posunie, ale nevadí, rád si na tovar z CZ počkám:-D Za tú cenu:P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2015 19:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Jo jo, o tom žádná. Ale rozmlouvej začánajícím více druhovku když to chtějí mít veselé a barevné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.04.2015 16:55 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Já bych nedával ani ty dvě hejna(neonky, razbory), jedna pořádná parta vydá za dvě rozstřelený partičky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 12:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SaloSVK
Prísavník občas úspěšně likviduje Echinodory a podobné rostliny. Fakt se mu vyhni. S těma otíkama by ty počty šly, akorát neznám chování Ostrižiků.
Vzhledem k počtu ryb, nesmíš zanedbávat údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 12:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: SaloSVK
Nenonky a razborky klidně po 15 kouskách, neboj se jich, pancéřníčků i 8-10 by to sneslo. Další párové rybky bych spíše přídával až po skonu pestřenců a třetí druh hejnových rybek bych tam osobně teda už nedával, spíše bych se snažil držet tyto dva hejnové druhy ve vyšších počtech.. Svého času jsem měl ve 162l cca 40 neonek a u dna pandy a ancíky, teď nechávám neonky dožívat a přecházím postupně na beckfordky, čili mam jedno hejno průběžně se zmenšující a druhé zvětšující dokud nebudou beckfordky tvořit opět jediné hejno (samozřejmě vyjma pancíku, ktereří se drží u dna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 12:14 SaloSVK Re: Zoidik
Tak prehľadal som internet, pravdepodobne (čiže určite:-D) napokon kúpim trochu väčšiu nádrž (180 l - 100 x 40 x 45 cm). Takže rybičky nemusím napokon až tak redukovať (čo sa počtu týka), avšak nič netreba preháňať.

Napokon by som tu zostavu videl asi takto.
2x Ostriežik
3x prísavník venezuelský / 6x Prísavník jednopruhý (podľa dostupnosti)
6x Panciernik
12x Neónka
12x Razbora

+časom by som možno pridal nejaké menšie párové rybky, prípadne Danio rerio v mensšom húfe, ale na začiatok len toto. Dúfam, že pri tejto zostave mi neutrhnete hlavu, že je to moc, keďže sú to (až na ostriežika) drobné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 11:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: SaloSVK
Co člověk to názor, ale razborky i neonky jsou hejnové ryby a čím víc ryb v hejnu, tím se lépe cítí a i jejich chování v akvárku je jiné. Ancíkové a paví oka jsou prasátka a hodně serou po akvárku, když se omezí takovéto ryby, tak se snáze udrží čistá voda a lze si dovolit o pár kousků více čistotných ryb. Další věc je, že paví oka se poměrně rychle množí, takže s tím je i spojeno riziko přerybnění a zvyšování škodlivých N látek ve vodě. Další věcí je, že leč budeš mít akvárko sice nízké a úzké, tak bude dlouhé, což tetrám vyhovuje, jsou to dobří plavci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 10:49 SaloSVK Re: Zoidik
1. To už som pochopil, Prísavník veľkoplutvý do malého akvárka = veľmi zlý nápad:-)
2. "Vypustím" tú bojovnicu, keďže ostriežiky (pestřenec) musia byť.
3. Venezuelského predávajú skoro aj v potravinách, tak zrejme by som ostal u tých (pokiaľ budú mať "otíkov", vezmem).
4. Aj v prípade, že Gupky vypustím, radíš mi ešte zvýšiť počet rýb, čo si protirečí s prechádzajúcimi príspevkami:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2015 10:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: SaloSVK
Gibouše bych pořizoval až v případě, že bude větší nádrž, lépe řečeno, až bude akvárečko s objemem minimálně 500litrů. Rozhodnul bych mezi pestřencem, nebo betou oboje bych nedával. Krunýřovce venezuelského bych vymněil za partu 6-8 otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy Paví oka bych vypustil a neonky s razborama bych posílil na 15 kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 10:34 SaloSVK Re: NHKG
OK, tak s prísavníkom sa teda rozlúčim:-D Zatiaľ:-D

A čo sa týka tej redukcie osádky:

2x Ostriežik purpurový
1x Bojovnica pestrá
3x Prísavník venezuelský
6x Panciernik
6x Razbora
3x Gupka dúhová

Je to reálnejšie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 10:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SaloSVK
Krunýřovec není Perleťovka, roste rychle. Osádku omez, pak se dá bavit. Jinak tu bude za chvilku od tebe příspěvek v tématu hromadný úhyn ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 10:15 SaloSVK Re: Koště
Tak "lacný" znamená okolo 20-30 €. A čo sa tej osádky týka, po vyškrtnutí neoniek by mohol byť problém vyriešený:-)

E: Neplánujem ho tam držať kým bude mať pol metra:-) Rád by som kúpil čo najmenšieho a keď vyrastie, pošlem ho ďalej, prípadne do tej doby bude už väčšia nádrž:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 10:12 Koště Re: SaloSVK
Co se týče levného, účinného, vnitřního filtru, myslím si, že čerpací hlava + kostka biomolitanu je mnohem lepší než většina honičů vody, kde je jen kousíček molitanu, ale samozřejmě záleží co máš přesně na mysli :-)

Co se týče osádky, tak myslím, že je toho moc...odhadem je to přes celkem 200 cm délky ryb v dospělosti. Ty budeš mít tak 90 L čistý objem, takže bych tu osádku určitě osekal.

E: S tím krunýřovcem síťovaným si musíš dělat snad srandu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 10:03 SaloSVK – Rybičky do spoločenského akvária
Zdravím.
Budúci týždeň sa chystám založiť si akvárium (po pár rokoch, aj keď to kedysi sa dalo nazvať skôr detskou záľubou). Akvárium bude o objeme 120 l (100 x 40 x 30 cm/d x v x h). Bude osadené rastlinkami (konkrétne sa ešte nedá špecifikovať bližšie), plánujem aj nejaký ten koreň pre efekt (účelné to asi nebude) a samozrejme úkryty. Po dlhšom zvažovaní napokon siahnem (hlavne kvôli cene) po vnútornom filtri. A teraz k jadru môjho príspevku, zhruba celú osádku už mám vybranú (budem kupovať podľa dostupnosti, ale až cca mesiac po založení akvária). Hodia sa tieto rybky k sebe/nebude ich veľa?

2x Ostriežik purpurový rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny (párik, podľa nich som vyberal zvyšok rybičiek, tieto "musia" byť)
1x Bojovnica pestrá rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra (jedna z najkrajších rybičiek, aspoň pre mňa)
3x Prísavník Venezuelský rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_lda72
6-8x Panciernik (konkrétne povedať ešte nemôžem, vezmem čo bude v predajni)
10x Neonka červená rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena alebo Tetra neonová rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
10x Razbora klinoškvrnná rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
6x Gupka dúhová rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova (2x Samček, 4x Samička)

Všetkým vopred ďakujem za názor, prípadne koľko rýb (menších), by som mohol časom doplniť? pivo

E:
Zabudol som ešte, 1x Prísavník veľkoplutvý rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany (plánujem kúpiť čo najmenšieho, ak bude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 23:26 Koště Re: StandaOv
Už to tak s nimi prostě bývá, u mne 90% času tráví samci tím, že si ,,vymezují teritorium", samice skoro nevidím. Někdy jenom lehké zastrašování, někdy do sebe jdou celkem tvrdě. Ale pokud jsi očekával klidné, hejnové proplouvání, tak to leda tak když mají z něčeho strach :-) Oni si nejspíš časem každý vyberou svoje místo, které si budou hlídat oproti ostatním svého druhu, alespoň u mne taky ze začátku dělaly měděnky šílené problémy, ale teď už tak půl roku přesně vím na kterém místě najdu jakého samce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 22:35 StandaOv – Tetra měděná
Zdravím, dnes jsem si domů donesl 6x Tetry měděné a z klidného akvária, kde jsem měl neonky a parmičky černopruhé se stalo akvárium nervozní a divoké...
Tetry plavou jak praštěné... sem tam zpomalí, ale neustále se s někým honí či nějakou rybku nahánějí... prostě divočina... coze Příjde mi to jak šikana.. úplně to na mě tak působí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2015 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant, NHKG
No já bych to neposunoval nikam a není z čeho vybírat smich Okounci pro chov v hejnu nijak vhodní nejsou a to že je velké neonky budou otravovat, to je prostě fakt. Navíc zatímco u okounků omladina přežije, neonky ji zmaří spolehlivě... No ne, to je prostě blbá kombinace. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 18:07 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Já bych to zkusil ještě posunout jinam. :) Dvě hejna do 100 litrů bych necpal a tím bych se z toho dostal, tedy postavil tazatelku pře otázku hamletovskou. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1051