Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Žádná další stránka   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 14:56 Muž [] Re: katunka
Když rybky začnou plavat u hladiny a budou lapat vzduch, co to znamená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 14:53 Žena katunka [158] Re: Anonym
Na údržbu je vždycky lepší větší akvárko! až se zaběhnou samočistící procesy tak tak ho nemusíš skoro vůbec čistit (ale to jsou akvárka tak nad 1000l). Jinak čím větší tím lepší co se týče kvality vody, v malém akva jednou překrmíš a hned se voda zkazí ve velkým to není tak rychlé, navíc si spoustu vezmou rostliny. V tom tvém malém bych doporučovala měnit tak 5 litrů vody každý 3. den a sleduj rybky, jestli třeba neplavou u hladiny a nelapou po vzduchu. Krmit tak max. 2x denně, ale opravdu jenom trošku, na dno by nemělo spadnout nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 14:42 Muž [] Re: katunka
ake velke je to jazierko? Kouknul jsem na tvé akvárko i na tu rybku a myslím, že ty moje jsou zatím v pohodě. Je lepší na údržbu menší nebo větší akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 14:36 Žena katunka [158] Re: Anonym
no tak tam zatím nic dalšího nekupuj..ta dvcítka bude za chvíli malá i pro ty závojnatky. z rostlin k nim lze doporučit jenom opravdu tuhé rostliny..mně vydržela Vallisnerie a Egeria densa, můžeš zkusit i Anubias. Rostliny tam nejsou pro okrasu (jenom), ale hlavně spotřebovávají odpad z rybek a prokysličují vodu.
Edit: já mám 112 litrů a čtyři závojnatky plus další rybky, ale závojnatky tam jsou jenom na zimu, v létě půjdou do jezírka. Jestli se chceš mrknout tak klikni na moje jméno a potom na akvárko, který se ti tam ukáže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 14:34 Muž [] Re: katunka
"Au" bez plutvi, no toto! Moja ASI sesternica ma dve zlate rybky a v nom jednu
rastlinu!!! rozzureny A aj ta jedna je umela. no
Já mám zatím jen 15 nebo 20 litroví akvárko a mám tam dvě rybky. Filtr mám maléj, od 3 do 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 14:31 Žena katunka [158] Re: Anonym
Záleží na tom, jak velký máš akvárko. Závojnatky jsou problémový, protože vytahují a okusují rostlinky a taky akvárko hodně zaneřádí, takže je nutnej silnej filtr. A taky není moc dalších ryb, kterým to neustálý zviřování vody nevadí anebo jim ostatní rybky okusují ty dlouhé ploutve. Další věc je nekombinovat je zbytečně s tropickýma rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 14:26 Muž [] – Katunka
je lepší chovat v akvárku více druhů ryb nebo jen jeden druh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 14:22 Potkan – .............
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:54 Lucík – j
smich smich smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:52 Lucík – g
to je obycejna zavojnatka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:37 Žena Vesnach [56] – zavojnatka
Carassius auratus - nelekej se, najdes pod tim nazvem spousty odrud, ale i tu svoji zavojnatku.
Ploutvicka ji naroste. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:34 Potkan – .............
Fotka k příspěvku tady je ještě lepší fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:32 Potkan – fotka
Fotka k příspěvku fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 11:30 Potkan – Určení Závojnatky
prosim o určení druhu této závojnatky(kometa to neni,je krátká a vysoká a neni tak lesklá),hned po nasazení do akvária na ní zaútočila bojovnice a urvala jí kus ploutve,teď už se kamarádí ale prosim poraďte,jestli se může ploutev zregenerovat a jak? ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 21:00 . – lucík
Jo jo dík už jsem našla v gajerkách tam mají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 12:27 Pepino78 – Zavojnatka
Myslim, ze zavojnatky mivaji v Hornbachu, kde jsou ale pry problemy s nemocema. Myslim, ze jsem je videl i v akvaristice, co je v Intersparu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 08:53 Štěpán – .
A nebehledku taky ne, že?
Někteří šlechtilelé ryb by zasloužili radikální plastickou operaci za to, co provedli tolika rybám!! Normálně je zmrzačili, chudáky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2006 21:12 Lucík – Závojnatka
Ahoj chtěla bych se zeptat, jsem z hradce králové a nikde nemůžu sehnat závojnatku nemůže mi někdo poradit kde bych ji sehnala v hk nebo okolí moc děkuju palec .Scháním cerno-bílou,nebo cerno-cervenou nebo cerveno-bikou ale ne teleskopku dekuju za odpoved ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 16:33 Roman – kytky a závojnatky
Holt jim to chutná.Odolnější druhy většinou nezlikvidují.Taktéž plovoucí.Nedávejte jim jemnolisté a máte klid :-) Jako každej karas si bude kousat do jakékoliv zeleně,na kterou se cítí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 11:41 andisek – kyticky a zavojnatky
teda nevim lidicky mam dve zavojnatky a zadny kyticky mi nezerou a salat jim davam tak jednou za mesic ani mozna ne asi mate blby kyti co sem zatim zkusila nejlepssi sou anubiasy ty vydrzi vsechno :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 01:34 Japman – rastliny k zavojnatkam
ak xces, aby v akvariu nejake rastiny vydrzali, musis si zohnat rastliny so silnou korenovou sustavou a sirokymi pevnymi listami, napr rod Echinodorus - E. amazonicus, E. osiris, E. subalatus; Cryptocoryne usteriana, Vallisneria americana, ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 19:47 T.M – Souhlasím s Mirkem
Souhlasím s Mirkem,Já závojnatky mám už kolik let,a opravdu jim tam ty rostlinky nevydrží.Musela jsem si pořídit umělé,ale jsou stejně hezké:)
Ve zverimexu mi to potvrdily,že závojnatky=ničitelé rostlinek........:),ale jsou to zlatíčka..... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2006 21:56 B.L. – Proč jen umělý?
Když jim budeš dávat dostatek rostlinné stravy,tak nevim proč by si neměla mít v akváriu živé rostliny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2006 16:35 Miro m. – závojnatky a rastliny
Pri závojnatkách Ti žiadne rastlinky nevydržia,iba ak umelé.S tým sa musíš zmieriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2006 20:25 digi – zavojnatky
tvým závojnatkám nic není jenom to jsou prostě žravé ryby, kterým kdybys dala krmení každou hodinu tak budou pořád žrát. Zkus jim dávat spařený salát nebo vyloupaný a spařený hrášek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2006 15:26 Nella – Rada
Já mám taky závojnatku a krmím ji hlavně ovesnými vločkami a hlávkovým salátem, je to na zachování barvy..a navíc jim to moc chutná. Jinak v každém zverimexu ti poradí, čím ji krmit a doporučí ti vhodné krmivo. Závojnatky nejsou moc náročné, takže ke štěstí jim stačí pár velkých oblázků hlavně pořádné vzduchovátko, které opravdu ke svému životu potřebují... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2006 15:25 Nella – Rada
Já mám taky závojnatku a krmím ji hlavně ovesnými vločkami a hlávkovým salátem, je to na zachování barvy..a navíc jim to moc chutná. Jinak v každém zverimexu ti poradí, čím ji krmit a doporučí ti vhodné krmivo. Závojnatky nejsou moc náročné stačí, takže ke štěstí jim stačí pár velkých oblázků hlavně pořádné vzduchovátko, které opravdu ke svému životu potřebují... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 11:41 Vlaďka Re: Libi
Mno, tak to mi hodně připomíná moje začátky... Můžu Ti jen říct to co mi ostatní poradili. Prostě jednou za tejden vyměnit 1/3 vody v akva a vysát (vhodou hadičkou) detrit (hovínka). Teď za chvilku na to pujdu a jedu na víkend pryč, tak jsem zvědavá co to udělá do tý doby než přijedu:) Pro lepší biorovnováhu čím víc rostlinek, tím víc budou "papat" detrit a budou víc růst a budeš tam mít míň dusíku a nepujdou ti tam tak moc dobře řasy. A ohledně těch kamínků, tak snad když jste to tak nějak vysály,tak těch pár hovínek co pak lítalo, tak se to po chvilce zase usadilo, ne? Myslím si, že to není zase taková pohroma, ale radím Ti a taky jsem pak na to doplatila-nevyměnuj celou komplet vodu! To se nesmí! Jinak si nemysli, že jsem chytrá. Jsem úplně stejně blbá jako ty. Já ty závojnatky mám teprve 2měsíce a tyhle rady jsou z těchto stránek a ještě trochu z jedněch jinejch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 17:22 Libi – Vlaďce
Ahoj,mám opět pár otázek na tebe. Dneska jsme poprvé čistili akvárko,už se na to nedalo dívat,na skle řasy,voda nazelenalá a ještě k tomu smrděla :-( vysáli jsme komplet vodu,zasadili 2 rostlinky,vyčistili filtr a pomalu nalévali novou vodu a přidali akvaregulátor+nějakou vodičku která snižuje růst řas. Šoupli jsme tam rybky a zapli světlo a spráskli jsme ruce jaký binec nám tam plaval. Myslím si že to plavou nečistoty které byly na kamíncích,i když jsme se snažili to vysát. Je můj odhad správný? Nebylo by lepší příště vyměnit kamínky? Vlaďko připadám si úplně jak blbá,takže mě zajímá tvůj názor na náš postup čištění a jestli jsme postupovali správně a jakých chyb se máme příště vyvarovat?! Jsi můj anděl spásy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:39 Dracula – Krmivo
Kŕmit by si mohla hociakým dostupným krmivom pre ryby tohoto druhu....Závojnatky sú vhodné ryby aj do spoločenského akva, nie sú moc náročné na teplotu /8-20 °C/, dorastajú 9-12 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:38 Šárka – Péče o závojnatku
Dárkem jsem dostala závojnatku a ted nevím jak se starat o to, aby byla šťastná. Nevím čím ji mám krmit atd. Pokud o závojnatkách něco víte tak mi prosím napište. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 14:48 Krop – Závojnatky
Závojnatky mi ožírají rostlinky. Nevíte, čím by to mohlo být nebo co jim chybí?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [14]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=651