Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 18:48 Emily – Moje karasy.
Mám 60l. Akvárko, v ňom dve karasy.
Žerú všetko čo im príde pod plutvu. Jeden je viac tučný. Neviem ich pohlavie, takže usúdiť, či je jedna plná ikier nemôžem. Za odpovede ďakujem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 17:25 R Muž romant [27987] Re: Jarka
Vypadá to na pigmentovou skvrnu, ale chce se to zaměřit na kvalitu vody v daný nádrži, ten fittr není žádná hitparáda a tuším, že ani objem akvária nebude odpovídající tomuto druhu, tedy ne méně než 100 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 17:19 R Žena Jarka [172]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, chci se zeptat nevite co ma cerneho na sobe tato zavojnatka? Dekuji moc za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 17:10 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Dodatek k příspěvku ze 19.01.2016 14:08
Dobrý den, dnes se mi dostalo erudované odpovědi, která jednoznačně zní, a jak již i odpověděl kolega romant, za což mu znova děkuji, že jde o přirozený pigment předků a v žádném případě nejde o nemoc.
Co tomuto pátrání předcházelo a co se zde odehrálo, k tomu se již vracet nebudu :-)
Zdroj: pan Ing. Filip fy. Dajana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2016 18:06 R Muž romant [27987] Re: Petan26
Je to pigment.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 17:14 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Dobrý den, děkuji za reakce, jen prosím Vás, nejsem si jistý úplně Vašema reakcema, ptal jsem na černé pigmenty na koncích ploutví, jedna z nových závojnatek jich má víc, druhá jen nepatrně, nejstarší dvouletá nemá nic... čili otázka ještě jednou, ten pigment je nemoc nebo ne? a pro dodatečné upřesnění, neptám se na velikost akvária, zákal, nebo velikost filtru, či jiné, to že je malé je mi jasné hned od počátku co sme se rybky ujali... ( podotýkám, že v té 50tce, žili a úspěšně prospívali 2 ks závojnatek dva roky)
co se týká zákalu není rozhodně mléčný, (navíc foto je pořízené po výměně vody) prý jde o běžný zákal, při nově založeném a nenastartovaném filtru, a který je v současné době na ústupu... druhý týden od založení. Vodu měním každý den 1/3 za odstátou, po dnešním měření NO3 a NO2 se hladiny pohybují v toleranci a to před výměnou vody.
Za další, již mám doma 200 l akvárium, které budu nově zakládat, bude to zimoviště pro závojnatky, které přes léto budou v zahradním jezírku.
Za poslední prosím o reakci na výskyt toho pigmentu, jde o nemoc či nikoliv? kdo neví A´t prosím nereaguje na jiné věci. Poslední týden jsem totiž zjistil, že člověk, který zde hledá informace, je sice odkazován na diskuzi ale díky tomu, že zde poměrně často dochází k tzv. Off Topic, se stává toto forum značně nepřehledné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2016 16:19 R Muž romant [27987] Re: Petan26
Jenom bych kolegyni poopravil, není to počátek katastrofy, to už je pořádnej průser. Drž se rad od mých kolegů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2016 15:20 R Muž afc1886 [14703] Re: Petan26
Počítej s tím,že budeš mít pořád problémy.Na každý tvůj dotaz ti všichni radí,ať buď pořídíš větší akva,nebo změníš rybky.Vzhledem ke značné produkci odpadních látek těchto zavojnatek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody.Ty ve své nádrži máš přibližně 40 litrů vody,což nemůže nikdy fungovat.Filtrace je nedostatečná,tak musíš každodenně měnit vodu,a ani to podle mě nebude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2016 14:20 Žena Turbínka [2558] Re: Petan26
Je to počátek katastrofy. Tvé akvárium je pro tyhle ryby absolutně nevyhovující. Měň denně vodu (už z té fotky je vidět mléčný zákal) a buď jim sežeň odpovídající nádrž, tj. 200 litrů nebo je vrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 14:08 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Pigment identifikace?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý dem, po týdnu se u nových rybek (závojnatka) objevily tyto černé skvrny, převážně na koncích ploutví..o co jde? nemoc, pigment? děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 15:01 R Muž romant [27987] Re: Marek
V dobrých podmínkách ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 13:21 Marek
Uz koukam na ten Bactopur direct diky z tip :-) jeste takova blba otazka :-) Ty ploutve jim dorostou nebo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 13:05 R Muž romant [27987] Re: Marek
Pokud to vodoléčna nestabilizuje, tedy ty ploutve a o rybu nebudeš chtít přijít, budeš muset do toho Hornbachu stejně sjet a koupit tam Bactopur direct, postiženou rybu odlovit do separé a tam dle návodu aplikovat ten direct.
Edit: Společně s tou výměnou vody, tuto můžeš lehce zasolit(pol. lž. na 50 litrů) rozpustit a do akva nalít roztok, jenom při jedné výměně, ne při všech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 13:00 Marek
Jeste jednou vsem diky :-) Uz sem chtel jet do hornbachu neco koupit coz vas urcite pobavi... :-) Budu tedy menit casteji vodu a co nejdrive pro ne poridim vetsi hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:56 R Muž romant [27987] Re: Marek
On se učí, chlapec se učí. ;-) Máš recht, je to tak, to co závojnatky produkuje jejich nedokonalý trávení, to je koktejlek pěknýho humusu a špatný N látky v takových nádržích letí velmi rychle nahoru a když to přestane stíhat filtrace, tak jedinou záchranou, jak to udržet bez ztrát je výměna vody. Měň teď několik dní po sobě a mělo by se to zlepšit, tedy ty ploutve, pokud už tam nejsou rozjetý bakterie, to by vodoléčba moc nezabrala, ale to za několik dní uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:55 R Muž afc1886 [14703] Re: Marek
Tak tou vodou se vytvořila nemoc. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:54 Muž Legioix [574] Re: Marek
Nic nekupovat a měnit. Na toto žádný lék není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:52 Marek
Jdu dat adstat vodu na vymenu 1/3 pravda je ze to sem moc casto nedelal :-O Prvni co mi napadlo kdyz sem tohle videl je ze je to nejaka nemoc a ono je to teda zpusobene jen spinavou necerstvou vodou jestli to chapu dobre neni treba jet koupit nejaky leky nebo tak ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:43 R Muž romant [27987] Re: Marek
Tak ono nemusíš pořizovat větší akvárium, proč taky, že? Denně, nebo při nejhorším obden budeš měnit min. 1/3 objemu vody a máš po starostech. ;-) Nelíbí, no to je možný, leč nutný, ono myslet znamená, no vždyť víme co. :) Zeptat se před pořízením osádky, to chtělo, ale už budu mlčet, neboj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:39 Marek
Vsem diky za odpoved do atlasu sem koukal mockrat uz pred tim nez sem si je koupil chapu teda dobre ze naznacujete ze akvarko je male to jsem vedel pristi rok sem chtel koupit vetsi s tim ze dokud jsou male ze jim tohle bude stacit ale urcite sem necekal ze se zacnou rozpadat sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:31 Muž Yirka [9126] Re: Marek
Problém je, že to není o větším filtru, ale o větší nádrži.
Jen se podívej do atlasu rybek, co ta závojnatka vyžaduje: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:31 R Muž afc1886 [14703] Re: Marek
Tak ty zavojnatky v tom akva nemají co dělat.To že vzniknou problémy,bylo jen otázkou času.Panceřníčni že to nedali se vůbec nedivím.Jsou to rybky vyžadující čistou vodu,kdežto zavojnatky jsou pěkné prasátka. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:23 Marek
Diky za rychlou odpoved akvarko ma 115litru chtel sem to jen prozatim a az vyrosto tak poridit pristi rok vetsi filtr mam cristal profi 900 je az na 300 litru voda krasne cista kytky vsechny zivy video cca pred 3 tydny kdy jeste vse bylo vpohode www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:15 Muž NASREDDIN [1383] Re: Marek
Špatné podmínky, malé akvárko, atd.
Bez řádného popisu nádrže, údržby, se dá jen hádat.
Doporučuji se registrovat, zřídit prezentaci.
Když uvidíme v čem žijí a jak je o ně pečováno, bude se lépe radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:10 Marek – Zavojnatky
Fotka k příspěvku Ahoj vsem prosim o radu koupil jsem si 8 zavojnatek 5 pancernicku mam je cca 2 mesice celou dobu vpohode rostou jako z vody :-) az ted jedna zavojnatka trochu rozpad ploutvicek a scernani jaks taks vpohode pote zemreli pancernicci to uz sem si rikal neco je spatne a ted jedna zavojnatka tohle ostatni vpohode diky za jakoukoliv radu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 13:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yuyana
Yuyana napsal: Nejste vy tak trochu buran?
To možná jsem, jsem z vesnice a nestydím se za to. Ale takové blbiny jako vy bych teda nenapsal.
Pokud rybám zhasnete, "budou mít noc". A to jaksi nežerou ony (snad kromě krunýřovců), a myslím, že ani vy se neládujete potmě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 14:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Yuyana
Nejlepší příkladem je asi Tetra slepá - rybicky.net/atlasryb/tetra_slepa
Nevidí, ale přesto díky vynikajícímu čichu, hmatu a postranní čáře nemá problém si potravu obstarat. A jak píšou v atlasu "Ve sháňce za potravou se plně vyrovnají ostatním rybám, mnohdy je i předčí." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   29.04.2014 10:06 Yuyana Re: Sid
Zajímavý. Zkusim nasypat žrádlo, až bude uplná tma, a sledovat, jak rychle to najdou. Alespoň se pocvičej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 09:52 radim
Fotka k příspěvku jen přidám pro představu fotku ryby, která má čichových receptorů a vlastně ani nevím jakých dalších smyslů plnou hlavu, ne jen nozdry (všechny ty dírky) :-) a samozřejmě s nima spojená postranní čára(y), která slouží skoro jako další oči, kterou ryba určí svoji polohu, polohu nepřítele, kořisti atd.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 09:32 Muž Sid [6637] - Rostliny
Ještě "podotek"...
Čichové receptory jsou umístěny na rypci v nozdrách, v nichž jsou v čichových řasách silně zvětšená políčka čichových buněk. Jejich plocha může činit 0,2–3,5%! celkové plochy těla (Reichenbach-Klinke).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2014 09:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yuyana
...upřímně řečeno si vůbec nedokážu představit, jak funguje čich pod vodou...
Co si místo představ něco na toto téma přečíst? :-)
Jen pro zajímavost, jak citlivý čich mohou některé ryby mít: např. úhoř říční rozezná růžovou esenci ještě v ředění 2,857.10-18!
Studiemi potravního chování ryb byla zjištěna celá řada přírodních látek, které ryby excitují ("nabudí") prostřednictvím čichových vjemů - aminy, amidy, alkoholy, nukleotidy, sacharidy, lipidy, mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, vitamin B 12, kyselina mléčná, nejvíce pak aminokyseliny, jako alanin, histidin, glycin, threonin, leucin, kyselina glutamová, isoleucin, valin, methionin, arginin, asparagin, lysin, kyselina gama aminomáselná a tryptofan.
Toto podráždění může např. u tažných lososů a pstruhů duhových probíhat v extrémně nízkých koncentracích, řádově až několika samostatných molekul.
Ryby jsou schopny rozlišit i nepatrné rozdíly v pachu a jejich čichový orgán citlivě reaguje i na rezidua syntetických molekul. Čichovou citlivost lze ještě zvýšit "výcvikem" a u ryb existuje na chemické látky dlouhodobá paměť.
(Pokusem bylo např. zjištěno, že pstruh duhový reagoval na koncentraci 10-15ng/l metylrtuti ještě několik měsíců po její aplikaci...)
Žralok sice není ryba, ale u něj je "tak nějak obecně více známo", že ucítí kapku krve v několika milionech litrů vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   29.04.2014 08:42 Yuyana Re: jamajcan
Netvrdim, že nejsou schopný ho najít, jen si myslim, že jsou v tom znevýhodněný. Zvlášť když jim krmení plave na hladině, kam vubec neviděj. Fakt je, že ryby maj čumáčky, ale upřímně řečeno si vůbec nedokážu představit, jak funguje čich pod vodou :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 06:59 jamajcan Re: Yuyana
cit: Zajímalo by mě, jak s tak omezenym zornym polem hledaj krmení.
Že by čichem a pomocí chuťových pohárků? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 01:52 Yuyana Re: cezarmilan
No, co se týče přešlechtěnejch forem, tak souhlasim s tim, že to "vyrábí" nějakej úchyl. Lidi, kterejm se to líbí, by se měli vážně zamyslet, protože pohled na zdeformovaný zvíře, který se sotva hejbe, opravdu neni nic, co by mělo někomu připadat hezký nebo roztomilý. Asi málo kdo se bude stejně rozplývat nad postiženym člověkem, ale jak je to ryba nebo pes, tak některý lidi nemaj soudnost.

Klasická závojnatka je docela hezká, a takovej kříženec závojnatka/karas je uplně nejdokonalejší :-D. Sakra, škoda, že v pronájmu v paneláku nemůžu mít jezírko :-p.

Osobně mám doma jednu orandu, kterou bych si dobrovolně nekoupila (jsou u mě za hranicí přijatelnosti). Je to životaschopnej parchant a plave velice dobře ale ta zrůdnost na hlavičce mu už zastiňuje jedno očičko. Vsadim se, že mu to překáží ve vidění, a to jsem viděla rybky, který to maj mnohem víc než on. Zajímalo by mě, jak s tak omezenym zornym polem hledaj krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Záleží aké? Tie prešľachtené, teda dovážané hlavne z Thajska je pomálo, pomenej, ale tie bežné je u nás jááájááááj.
Možno môj názor ovplyvňuje i to, že už ich v mojom meste vidím v mrtvých ramenách rieky Hornád, je ich plné jazero za bývalou tehelňou. Výroba prestala a zostala diera po vybagrovaní hliny, čiže jazero. Ľudia ich tam bežne vyhadzujú ako "psíčkari" nechcených psov.
Množia sa a keď vidím ako ich vyťahujú rybári na udici miesto......, tak neviem či plakať, alebo sa smiať.
Takže bežne ich vidím ako si hodujú celý rok v rybníku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:41 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Podle mě je to o tom, odkud ty současný prodávaný závojnatky pochází. Valná většina je z "teplých krajů" a to je podle mě sorta tím Tvým doporučením odsouzená k záhubě, tedy v těch našich jezírkách. Na to letnění se, řekl bych daleko lépe hodí tuzemská produkce, ale ta je v prodejní síti velmi upozaděna a v tom je podle mě ten problém. Jestli se mýlím, uvádím nepřesné informace, rád se nechám více poučit a to nejen Tebou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Plecos
Iba ak by ste čítali aj moje staršie príspevky. Som zástancom toho, aby tieto rybky žili tam kde im ja mnohokrát lepšie. Nemám na mysli, tie prešľachtené formy, ktoré trpia už pri samotnom plávaní, nemám na mysli tie, ktorým už šľachtením zmizla chrbtová plutva. Samozrejme, že tieto chúďatká by vonku zahynuli, mne ide o to, takéto šľachtenie nepodporovať. Ak by existovala prvá a pôvodná forma "zlatej rybky", alebo aspoň jej "normálny" tvar, tak vedzte, že by mohli celoročne obývať vonkajšie jazierka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2014 21:21 Muž Plecos [322] Re: cezarmilan
Annette tuto diskusi nezvládla. Každopádně pokud budete stále bojovat o to, že každá závojnatka patří do jezírka, pak vězte, že nevíte, co je pro ně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Annette
Fotka k příspěvku Mne chválabohu ešte zostala schopnosť rozlišovať, čo je pre tieto lepšie ;-)
No nedivím sa, keď si už ľudia do bytu kupujú prasiatka a tvária sa, že je to normálne. Ja nič proti tým čuníkom nemám, ale tie čertovské chúťky ľudí tone
Ešte je mnoho tých čo si kupujú do akvária "sladkovodného žraloka"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 10:03 Yuyana Re: Annette
Tak ono to neni na škodu, já původně vzduchovala uplně fanaticky, ale už několik let nemám ve vodě ani bublinku :-p. Každopádně jak jsme psala, je dobrý na to bejt zařízenej, bude horko, nebo ryby (nedej Bože) onemocněj a budou to potřebovat, člověk nikdy neví. U mě to nehrozí, ale hodně lidí má víc ryb než já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:56 Annette Re: Yuyana
Já jsem jim vzduchovala od jakživa, takže jsou na to zvyklý, tak už jim ho brát nebudu. A mě se to i líbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:41 Yuyana Re: Amras
Jestli to potřebujou, tak to maj u mě smůlu :-D. Nevzduchuju nikdy, ani když je přes léto teplo, a ryby jsou v pohodě. Samozřejmě je to otázka počtu ryb na litry vody, plochu hladiny, a takový věci :-p. + samozřejmě filtr dělá proud, takže se voda točí. Určitě je dobrý mít vzduchování připravený, můj filtr na to má takový udělátko, ale zatim nebylo potřeba :-). (Osobně si myslim, že pokud má člověk v akvárku tolik závojnatek, že se dusej, tak jich má skutečně moc.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 07:40 Annette Re: cezarmilan
Vy si s těma rybníčkama nedáte pokoj smich .

To Amras: Určitě vzduchuj, já bublám nonstop. Z akvárka tím dostaneš odpadní látky (plyny), kterých od závojnatek je víc než dost ano . Do akvárka jim dej hodně tuholistých rostlin (anubiasy, echinodory - ty jsou pro ně kyselé). A doufám že máš velké akva a né nějakou kouli... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 14:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Amras
Zavojnatky potrebujú hlavne veľkú nádrž min.200L a v lete letniť v rybníčku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 13:57 R Muž romant [27987] Re: Amras
Tak u nich bych to přivzdušnění i doporučil, ale jak bylo již několikráte napsáno, to akvo bude pro závojnatky chtít určitě větší, protože jsou závojnatky velmi zdatnými producenty odpadních látek a v tom malým prostoru bude při sebemenším podcenění údržby(klidně i bez toho) problém na světě hned. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 13:53 Muž Amras [34] – Závojnatky
Myslíte si, že závojnatky potřebují vzduchovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 06:48 Annette Re: Yuyana
Přesně, jsou úžasný X-) . Já když si lehnu na postel, tak mám přesně u hlavy i konec akvária. Pokaždé když zhasnu akvárium, připlave ten můj Bimbo a ,,lehne,, si přesně k mé hlavě do růžku akva a tam je celou noc. Prostě chodí spát se mnou love jsou to zlatíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 04:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: LiborSprysl napsal: cezarmilan napsal: Jednoducho vráťme zavojnatky tam kam patria, veď máme obrovský, priam gigantický výber. To je moja prosba, nie príkaz. Nerobme si z akvárií útulky pre zavojnatky
Já na to: naučte se chovat závojnatky v přiměřených nádržích a podmínkách, a budete překvapeni, jak nádherné to dovedou být ryby!

No to som za, čo je ale primeraná nádrž? Vojde do izby v činžiaku?

Nemusíte ma opravovať, ja sa stále držím svojho. To vy si (sledujem vaše príspevky) stále protirečíte. Ja to považujem za vašu vec a nemám vo zvyku vás napomínať.

Dělal jsem do byty dvě osmistovky, fungují stále, jednu kubíkovku a ta jede také (činžák to není, byty jsou soukromé :-)). Ve všech třech je ve stávající době deset ryb cca 15 cm velkých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2014 22:19 Yuyana Re: cezarmilan
Joo, lidi v prodejně, o těch můžeme všichni říct svoje. Já když naposled chtěla něco pro závojnatky, tak na mě koukali mírně zmateně a prodavačka řekla, že má akorát jednu v malym akvárku. Ani jsem se radši neptala, jak malý akvárko to je. Asi jsem byla v šoku z pohledu na dvacet betiček v kelímečkách, kde by dostal klaustrofobii i kopeček zmrzliny. Zvolim příště jinou prodejnu, kde žádný rybky neprodávaj. Je to dál, ale člověk z toho nemá depresi.

Je fakt, že na některý ty mutanty je opravdu smutnej pohled. Nechápu, jak to někdo může rybkám úmyslně dělat. Moje ryby patřej k těm střízlivějším, i když normální tvar těla tedy nemaj. Kdybych si vybírala ryby jinym zpusobem, než "je to sezoní zboží, jsou poslední, buď si je někdo veme nebo je spláchnem", tak bych si koupila... asi neonky, sakra. Alespoň třicet. Ale nelituju, že mám tyhle dvě potvory. Jsou velký, jsou jen dvě, takže jsu tak nějak víc část rodiny :-p. A když člověk ráno vidí tu malou tvářičku, jak ke mě nadšeně pluje, s tim typickym "ty mi neseš jídlo, viď, že jo"... náh, jasně že nesu. Copak můžu odolat? :-D. Jsou to milý ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 21:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Opäť súhlasím, ale sám vieš a čítaš tu, ako to je, najhorší sú tí, čo im poradíš, no i tak sú presvedčení, že ten pán v "predajne" mal pravdu. Končia gule? Bol by som natešený, no gule skončia a začnú biorby, skončia biorby a ............

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=51