Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:23 vykul – Re: vykul
omlouvám se, planý poplach, vše už je v pořádku, bylo to ho... :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:34 vykul – Závojnatka a trus nebo nějaký parazit?
Fotka k příspěvku Mám teleskopku a od řitního otvoru jí jde něco, vypadá to jako střevo, na konci je červené a silnější a u řit. je jakoby naplněné vzduchem, nevíte někdo co to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 22:01 Muž Peposu [0] – jak se zradlem?
Omlouvam se pokud pisi nejaky spam, ale chci se optat jak casto mam zavojnatky krmit? kdyz jim dopo nasypu Lon mix tak po o uz mi prijde ze by zase zraly, prijde mi ze by zraly porad . A cetl jsme ze jim davate aj ovesne vlocky a zeleny salat, ten salat mam nejak upravit? ci staci na jemno nasekat oplachnutej? a popr,. jak ty vlocky moc dekuji za odpoved ( uz slysim jak se na me vsici sesypete tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:40 Žena rennie [5] – Re: romant
Dik, to som skusala, ale takto som nenasla. Ono je to tazke, lebo zavojnatky su momentalne dost OUT, ze su to take "prasce", na to nikto nema nervy zrejme :-|
Typove zozenies u cinankov priamo, ale kto ti posle len 5kuskov :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:49 R Muž romant [27987] – Re: rennie
V atlase ryb, když si závojnatku otevřeš, tak je tam poznámka "plave v nádrži" a tohle když si rozklikneš, tak přesně uvidíš kdo z lidí tady závojnatky v akvárku má a třeba se tam najde i nějaký opravdový chovatel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:02 Žena rennie [5] – zavojnatky - kde zozeniem A kvalitu?
Je medzi vami chovatel, ktory chova kvalitne zavojnatky (nemyslim tie vylepsene karasy v beznych obchodoch, ale fakt vystavne), pripadne poradit, kde sa taketo rybicky daju zohnat?
Vopred velmi pekne dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:43 Marta – Závojnatky
Dobrý deň.Chcem sa spýtať,či nemá niekto podobnú skúsenosť.Do akvárka sme si kúpili 3 závojnatky a jedna z nich je teleskopická.Práve tú stále naháňajú a plašia ostatné dve.Miestami sa tá teleskopická začala prevracať na bok,tak sme ju vybrali do iného akvária.Neviem kde je chyba.Poradí mi niekto?Spolu boli v akváriu asi týždeň a všetko bolo OK.Ďakujem. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 08:30 Žena Linduš [166] – Re: nikdo
nechceš jí prsknout ke skalárám, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: nikdo
do akvárka se závojnatky příliš nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:49 nikdo
neví někdo, kde sehnat nebehledku????? sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 22:49 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Paladin
jestli mají čistou vodu a dost kyslíku tak by jim snad nic scházet nemělo. Do budoucna bych ani nepřitápěla, přecejen jsou to studenovodní ryby. Stálá vyšší teplota jim může zkracovat život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 22:33 Paladin – Re: stetinka
To mělo být do kytičkového, přebrept jsem se.
Jinak se tedy rovnou pozeptám: V hustě hustě hustě zarostlé nádrži by jim nemělo nic scházet ne? Sic dají zeleni asi trochu"do těla", ale v to se v tomto případě ztratí. Akorát se tam někde potuluje 5x Ancistrus, což by ale neměl být problém že? Říkal jsem si, že budou mít bohatou rostlinou složku v potravě a pro změnu rostlinkám bude zase trochu k užitku jejich bordelářská povaha. A dvě takový princezny přeci nesežerou kolik kilo zelenýho...
Ale rád bych znal odpověď na otázku níže, pokud by to bylo možné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:21 Žena stetinka [270] – Re: Paladin
do společenského? S čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:15 Paladin
Zdravíčko rybičkáři,

před 2 dny jsem přikoupil párek závojnatek do sbírky. Dal jsem je do karanténní nádrže o 40l, vím, je to na ně málo, ale pak půjdou do společenského, kde budou mít 320l. Pozoruji na nich stavy, kdy se jedna či obě nacházejí dlouhé minuty bez hnutí tlamou u hladiny či na dně. Je toto běžný jev? S těmito rybkami zkušenost nemám. Když plavou, tak bezproblémově a ona pohled jsou v pořádku. Přítápím jim pozvolna k 24°C a mám u nich nalitej preventin kapku na litr, voda odstátá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:20 Žena stetinka [270]
Krindapána, může mi tu někdo vysvětlit, proč je zde v atlase uvedeno, že tenhle kapr patří do 30 l elementky !? tone
S tímhle opravdu nemohu souhlasit, kazí to jinak docela kvalitní atlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 08:55 Beky – Skvrna na hlavě
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dotaz a prosím o radu zkušenější chovatele.
Mám akvárium poměrně krátkou dobu - 3 měsíce. Před založením jsem četla a studovala.
Agua má 60 litrů, mám v něm kvalitní filtraci a vzduchování. V aqua mám dvě závojnatky a na dně dva ancistrusy. Ryby prospívají dobře, zatím bylo vše v pořádku. Černá závojnatka mi přebarvuje na žlutou, ale četla jsem, že je to normální. Myslím, že ta větší ryba i trošku vyrostla za tu krátkou dobu, co je mám.
Každý týden jednou měním část vody a odkaluji.
Před pár dny jsem našla černé rybě na hlavě bílou skvrnu. Ihned jsem nasadila léčbu na plísně a prvoky. Skvrna je ale stále a navíc se zvětšuje. Nevypadá to jako plíseň. Nevím, jestli rybě neroste "přilba". Jsou to závojnatky okury. Zaráží mě jen ta bílá barva.
Na ostatních rybách (druhá závojnatka a dva ancistrusy) není nic. Všechny ryby se chovají normálně (i ta se skvrnou), žerou a plavou. Jsou aktivní. Nemáte s něčím podobným někdo prosím zkušenost?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 23:26 Vláďa – krmení
Ahojda všem,
chci se informovat, jak to máte s krmením při různém stářích závojnatek. Mám dvě o velikostech cca 10cm a cca 5cm. Když je krmím, tak samozřejmě dávám přiměřeně. Problém však nastává v tom, že kvůli té větší musím samozřejmě dát více krmiva, ale ta malá je tak nenažraná, že se furt futruje a nakonec je ráda, že se vůbec ponoří do půlky akvárka a udrží "rovnováhu". Pro její dobro mě asi nic jiného nezbude, než tu malou před každým krmením na chvíli z akvárka vyndat a po chvíli ji vložit zpět, ať se taky nají sad. Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.10.2010 21:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Těhňajs
a na rozdil od tebe jsou zde lide, kteri se zavojnatkami maji zkusenosti..... takze prestan ze sebe delat blbce a motat hlavu zacatecnikovi

a udelej si prezentaci klidne i bez ryb..... je to zaklad, kdyz chces od nekoho rady....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 21:06 Těhňajs – Re: Moucha
ano tak to s tebou sohlasim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 21:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Těhňajs
nikdo nerika ze jsou tezke, neber to tak cernobile!!! to ze zavojnatka je kapr, zamena ze patri do kaprovitych a o preslechtenosti vsech akvarijnich ryb to taky nejni pravda.... treba galaxky, ty zatim ani preslechteny byt nemuzou....

zavojnatka nejni sama o sobe narocna, ale produkuje dost exkrementu.... takze je narocnejsi na udrzbu
ne vsecko co najdes na internetu i v knizkach a casopisech je naprosto v poradku.....

zavojnatky jsou obeti zaziteho predsudku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 20:50 Těhňajs
a je to tady však to na netu všude čtu že jsou jednoduche a nenáročné ale neeee prej nejsou. ( a ted osoba která si je chtela porídit si je stejne poridi /
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 20:47 martaaq
Nevím proč někteří pokročilý( nebo možná mistři) jsou tak děsně nepříjemní(myslím že víme o kom je řeč) Přečetla jsem si že jedna je na 30 litrů. Kapři to nejsou, to že byli původně a ted jsou přešlechtěny můžeš říct o jakékoliv rybě. Jenom do jezírka taky až tak úplně nepatří, když by tam v zimě umrzli. A co jsem zatím načetla, všude píší že je nenáročná a vhodná pro začátečníky. KOupím si je na burze od chovatelů, takže si myslím že zdravotně budou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 20:31 Žena stetinka [270] – Re: Těhňajs
to klidně můžeš, pokud ti v akvaristice jde o to, chovat obtížné ryby a machrovat. Já osobně chovám ryby z jiného důvodu. Hlavně si uvědom, že tady radíš začátečníkovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 20:25 Žena stetinka [270] – Re: Těhňajs
kamaráde, jsi úplně mimo a navíc tu motáš hlavu začátečníkovi. To je moc špatný rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 20:24 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Těhňajs
Komentáře? K čemu prosím vás.
Čekáte, že ten, kdo si s ní neporadí, se tím bude chlubit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 20:22 Těhňajs
www.akvarko.cz/… tak si přečtěte komentáře.... Jaká ryba je složitější Závojnatka nebo terčovec? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 20:22 Muž NASREDDIN [1383]
Já si dovolím zkopírovat text od kolegyně Danisky, který snad vystihuje to, proč závojnatka není ryba pro začátečníka.
"jsou to velké ryby, s velkým apetitem, nedokonalým trávením,jsou přešlechtěné, většinou importy a tudíž velice náchylné k různým onemocněním."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2010 20:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Těhňajs
hele rozhodne bych ji zacatecnikovy nedoporucil.... existuji jednodusi rybky.... nevim proc existuje ta silena predstava zavojnatky v maly sklenekny kouli

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 20:17 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Těhňajs
Jakou máte zkušenost s chovem závojnatek v akváriu? (jezírko mne nezajímá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 20:04 Žena stetinka [270] – Re: martaaq
Prosím tě neposlouchej Těhňajse. Závojnatka je kapr. Klidně ti doroste 20 cm, tak si je představ v tý svý loužičce! Budou tam jak sardinky v konzervě. Minimum pro dvě je 200 l, ale radši se na ně vyprdni! Je to čuník. Musíš neustále odkalovat. Bude ti přehrabovat dno, vyndavat kytky! Navíc jde většinou o nemocema promořené importy z Asie! Lépe se cítí ve více kusech.Do šedesátky si dej pár teter a na závojnatku zapomeň.
A přeščti si něco o tom, začínám být taky unavená neustálým omýláním toho samého dokola.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 20:03 Těhňajs – Re: stetinka
To tedy je pro začátečníky? co je na závojnatce těžkého? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   02.10.2010 20:00 Žena stetinka [270] – Re: Těhňajs
Si děláš srandu?! Závojnatka je ryby pro začátečníka? Ufff
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:39 Těhňajs
stetinka napsala: závojnatka se s ničím nekombinuje. Přečti si něco o ni, je to spíš ryba do jezírka než do akva. Se šneky jsme je mívali, ale byly menší, cca 5-7 cm. Z velkejma nevím. Pozor ale na to, že šneci mohou být zdrojem parazitické infekce, což závojnatkám zrovna dobře nedělá. Nevybral sis jednoduchou rybu pro začátečníka!. a jakou jednodusí rybu by si mel vybrat? nějakou střevli východní? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 19:38 martaaq
Chci dvě(60l) Je lepší pár nebo dvě stejného pohlaví? Štastnější asi budou v páru že
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:29 Těhňajs – Re: stetinka
Závojnatka není jednoduchá ryba? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:01 martaaq
uvidíme. Ješte se chci zeptat, jestli může být s pancéřníčky a jakými druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:19 Těhňajs
MNo nevím závojnatky nemám, ale když bude mít taková závojnatka hlad tak si myslím, že by si troufla i na ty šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 21:17 Muž jajaapaja [174] – Re: martaaq
Ne nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 20:37 martaaq – závojnatka + šneci
Dobrý den. Nesežerou závojnatky šneky? Neritiny zebry a ampulárky. Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:39 Jitrulka – Re: Jitrulka
Takže nikoho nic nenapadá? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 11:25 Jitrulka – Re: geminika
Žere dobře, plave asi normálně, je poměrně čilá a zvědavá. Teplota vody je cca 24oC. Přesné stáří nevím, ale určitě víc jak 1 rok. Mám ji v 60L, kde ji mám asi 14 dní. Takto barvit se začla až u mě. Ale ostatní rybky (mečovky) jsou zatím v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 11:19 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Jitrulka
Aká je stará tá rybka? Nemôže to byť mladá rybka, ktorá dospieva a prefarbuje sa na dospelú? Chutí jej papať? Nepláva nejako neprirozdzene? Aká je teplota vody a v akom veľko akva ju máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 10:54 Jitrulka
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebuju potadit. Mám moje závojnatka začala černat od hřbetu. Dřív byla u známé v pidi akvárku, bez rostlin, bez filtrace. Ted ji mám ve větším akva, s rostlinkami, které ožďubuje a její rovnoměrná zlatá barva těla začíná od hřbetní ploutve tmavnout. Čím to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 09:36 katkra
Moc dík za rady. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 09:27 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: katkra
Podarilo sa mi nájsť ten odkaz:
www.lon.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 06:37 roman – Re: katkra
ja mám závojnatky v jazierku, hlboké je 50cm a celý deň tam pečie slnko teaz cez leto. u nás je aj 35 stupňov. a sú v pohode. ale preistotu im vždy dopĺňam studenú vodu ;-) . no teplotu vody som tam nemeral. ale myslím že znesú aj vyššie. moje sú typické závojnatky čínske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 01:13 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: katkra
Závojnatky silne znečisťujú vodu, preto by sa mali chovať v jazierkach alebo velkých akváriách. Myslím že na jednu rybu by malo pripadať 30l vody.
Vyhovujúca teplota závisí od ich pôvodu. Rybky z našich končín majú radšej nižšie teploty, zatial čo importy potrebujú teploty vyššie.

Nedávno sem niekto dal zaujímavý odkaz o chove závojnatiek ale neviem to nájsť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 00:25 katkra
Zdravím, chci se zeptat kolik nejvíc stupňů snese závojnatka,jestli také je možný úhyn při více stupních a nebo kdyby byla jen jedna rybka v akva,nebo je lepší mít více rybek v akva.a do jak velkého je nejlepší ji dát, jestli může být i třeba 15 nebo jen velké akva.
Předem dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 17:56 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: katkra
V prvom rade kvalitne filtrovať ;-)
Prúdenie hladiny vodu okysličí. A čím viac rastlím, tým lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 17:52 katkra – vzduch
Zdravím potřebuji poradit, měla jsem Betty splendens, a to bez vzduchování,
tak se chci zeptat kolik vzduchu potřebuje Závojnatka,
jestli jí nestačí jen hodně rostlin,nebo postačí přivzdušňování z filtru ATMAN AT-F300 ,
nebo ji budu muset ještě přivzušňovat zvlášť.
Předem dík. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=401