Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 15:01 Žena Myrka [15] - AfrikaRe: jana
Jo můžeš,ale musíš jim to nakrájet na co nejmenší kousky,protože asi nemáš nějaké velké závojnatky.........a s těmy rostlinami:když ti sežraly ty předchozí tak jim dej do akvárka jen rostliny s velkými listy,ty nechají na pokoji ;-) Ale hlavně asi budeš muset zapracovat na filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 22:00 jana Re: cassiel
díky, jste moc hodný, že jste poradili, už jsem měla strach, že o ně příjdu, brala jsem je opravdu jako normální akvarijní ryby, s tím, že pořád žerou to je pravda. Vše co bylo zelené je pryč. Byly to totiž mé první rybičky a pak jsem se rozrůstala o ostatní. Dala jsem pryč topení a vyměnila vodu, snad už to bude dobré. Je pravda, že jim můžu dát i špenát nebo salát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 18:15 cassiel Re: jana
....takže to bereš čistě jako hokus pokus, jo? No, pak potěš koště. ne
Příště, než ze studenovodních ryb vyrobíš tropické, investuj pár peněz na zakoupení aspoň primitivní příručky. Nebo neinvestuj, například tady se dozvíš téměř všechno. I to, že závojnatkám proboha neohříváme vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 14:37 Žena Myrka [15] - AfrikaRe: jana
No tak nejdřív bych jim vubec netopila,líp jim děla studená voda.....a když chcete mít v akvárku závojnatky tak fakt s pořádným filtrem,jiank se to nedá utáhnout.....furt se dlubou ve dně, furt by žraly a furt se... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 14:20 Muž XMartin [20] Re: jana
to si piš že je to závojnatkama měl sem je v 55L a to byla hrůza , nakonec jsem je přestěhoval do jezírka... Zavojnatka není moc ryba do akvaria , je to velká bordelářka . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 11:05 Štěpán Re: jana
Já jsem samoukTak když jsi samouk, tak se o tom něco nauč, sakra! Závojnatka není tropická ryba. To že jsou lidi blbci a chovají je celoročně v tropickém akvárku na tom nic nemění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 10:53 jana Re: cassiel
Topím, a to se nemá? Já jsem chovatel samouk a proč mám tu vodu tak kalnou? Může to být závojnatkama? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 10:39 cassiel Re: jana
Na co máš k závojnatkám teploměr? coze
Snad jim netopíš - ať z toho nemáš rybí polívku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 20:09 jana – špatná voda
Prosím, poraďte mi někdo. Mám 2 závojnatky v 80ti l akváriu a najednou se mi začala hrozně kalit voda a tak jsem je zatím než akvárko vyčistím dala do menšího a voda se během 5ti hodin zakalila také a vždy hrozně smrdí. V akvárku je filtr, 2 vzduchovací kamínky a teploměr, jinak normální výbyva akvárka. Děkuji Jana rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 19:55 Dunny
Skvěle vybrané téma...opravdu mně to inspirovalo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 12:29 Muž calibos [0]
a jak na ne mas velike akvarko??? a kolik tam mas stupnu vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 11:56 Mrosko12
k zavojnatkám?no hlavne nie male rybky lebo zabojnatky zozeru setko su strasne pazrave ale za to krasne ryby no ja mam 2 závojnatky a k nim som dal 3 panciernikov a 3 krunyrovcov a staci mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 11:30 Muž calibos [0] – Co k zavojnatkam
zdarek lidi chystam se udelat akvarko jen pro zavojnatky ale nevim jake rybky k nim mam koupit mohli by jste nejak poradit??diky za kazdou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:36 Žena petrys [107] Re: max
jsou to hejnové ryby, dvě není hejno, je to pro ně malý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:29 Muž isamik [180] Re: max
Zavojnatky potrebuju daleko vice prostoru nez je 40l!!! Sam mam maslo na hlave, ale jsem si vedom, ze to je spatne!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:20 max Re: petrys
a 2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:17 Žena petrys [107] Re: max
ne, závojnatky jsou hejnové ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:15 max
mohla by ist 1 zavojnatka do 40l akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 22:40 KORY
nebo ji vjenuj někomu do zahradniho jezirka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:06 cassiel
Se neboj, že by ti ta závojnatka vyrostla. no
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 17:16 míša – moje ryba
dneska jsem dostala rybu.je celá červená a jmenuje se závojnatka.nevím vůbec čím se krmí.napsal by mi někdo na email krupka12@seznam.cz prosím?????????????????????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 20:57 Muž isamik [180]
Mas pravdu, tak to sice vyznelo, ja ovsem preferuji opak!!!! Pro zmateneho ctenare, 2 zavojnatky nejsou do 40 litru idealni, ani dobre! Ty moje jsou jeste relativne male a jsou tam docasne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 20:03 Štěpán
Já jenom že ten tvůj příspěvek vyzněl jako "mám je ve 40 litrech a jsou v pohodě"...
Já prudím jenom když k tomu mám důvod! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 19:57 Muž isamik [180]
Stepane, nemlcim a jednam. Jasne vsude rikam, ze pujdou do vetsiho (opomnel jsem to zde dodat)!!! Neni to pro ne zdaleka ideanlni, ale ja bohuzel zlaty vejce nes.ru, kdyz to tak musim rict. Stavim pro ne vetsi nadrz, ale myslim si ze ty to vis hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 15:37 Žena Rebbie [71]
Dvě závojnatky bejt ve čtyřícítce podle mýho můžou, záleží totiž na tom jak se o to člověk stará... a jak sou velký... Prostě případ od případu. Přece člověkpozná esli se tam trápí nebo ne a když jo tak s tim něco dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 09:55 Štěpán
"Mam zavojnatky ve cca 40"

No tak o tom bys měl raději mlčet a snažit se s tím rychle něco udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 08:25 slada
moje mladá má 2 závojnatky v cca 120l a neviděl jsem, že by si "lehly" jsou pořád v pohybu..nevim..když jsem byl malej taky jsem měl závojnatky a taky jsem je nenačapal při válení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 00:05 Žena Markii [10]
Moji bojovnici taky polehavaji, ale přitom loví, neustále něco štourají ve štěrku a o jídlo které jim dávám nemívají příliš zájem, prostě maji co delat.když jim nachytaš nějake hejno potěru nebo jine brebery nelehnou si ani na chvili dokud je všechny nesnědí, navíc se bude na co koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 23:59 Žena Markii [10]
kdyby me nekdo zavrel do úpruhledne bedny, dal mi spatnou vodu a nedal mi soukromi, a nemela bych se jak zabít taky bych jen lezela, ale nejprve bych snedla ostatni at se nenudim.Ale pak bych se nudila a cekala, a uprimne? na co cekaji tve zavojnatky? na to az jim das jidlo(pokud si vzpomenes) nebo až přijde konec " Hlavne mi nerikejte ze to je málo na tři závojnatky" sad sad lidi chteji mit krasny byt tak si tam daji zive tvory ale nechteji aby zabirali moc místa, tak jim ho uberou, však co vám ta ryba řekne? Pochybuju že takoví lidé si pořizují akvárko pro zábavu a chut se starat, pořizují si ho proto že nemají co dát do kouta, a pak se ptají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 21:29 Muž isamik [180]
Mam zavojnatky ve cca 40 (i s filtraci), ktera je mimochodem predimenzovana a zavojnatky jsem nevidel nikdy polehavat. Nejsem znalec, a ikdyz si psala, ze nemame psat ze je maly objem, je maly. A pri nedostatecne filtraci a nepravidelne vymene vody mohou N latky zacit narustat. Jinak ryby jsou v poradku? Zadne bile tecky, zadny rozpad ploutvi, ci jina zmena jejich vzhledu, nebo jejich vykalu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 21:21 Žena Rebbie [71]
Jak už sem psala jinde,mi takhle polehávala a nakonec umžela sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 19:37 Štěpán
Jestli to není deprese z malého prostoru. Prostě tam nemají co dělat a tak apaticky leží, jako zvířata v zoo v malém výběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 19:28 Žena Moniika [8] - Živorodky
Mě také závoje polehávají ale mají chvíle kdy jsou ,,živý"! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 19:21 Jeny
OO díkys ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 18:36 Lukáš
ahoj ! ahoj
nemusis sa nicoho obavat..moje gupky a mollynezka si tiez rady polezia a strku..asi o dva dni je secko ok...takze asi tak,fakt sa nemusis bat..aspon v mojom pripade to bolo tak ;-) X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 18:33 Jeny – Unavený!
Moje kámoška má 58l akva a v něm tři závojnatky. Ale půlku dne jí proleží na dně akvária! Spí? nebo jim něco je? JEN prosím nepište že je to málo... atd....!! prosím poraďte :-( ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 17:23 Maťa
Täk to byla ta bublina. Už je rybka OK. Díky zainfo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 16:07 mečovka
ta tvoje závojnatka má potíže s plynovým měchýřem dej jí do akva s malou hloubkou vody a zkontroluj teplotu a kvalitu vody a dojdi si do akva potřeb tam ti poradí víc ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 19:52 Žena Star [0]
Dobře dobře tak já teda už žádné rybky přidávat nebudu a spíš jim koupím nějakou rostlinku ;-) Přesvěčili jste mě o tom, že by jim tam bylo asi těsno...i když si myslím, že ty moje rybičky urč. ještě nejsou moc veliké...nebo se alespoň nezdají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 16:04 em-de
renie: Musím nesouhlasit. Mám závojnatku spolu s několika gold molly už pěkně dlouho a nikdy ji nenapadaly. Ale snad to bude o tom, že mají luxusních 500l a nezakopávají o sebe. Nevím, co by dělali, kdybych je zavřela do takového kamrlíku (30l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 14:56 renie
Proboha jenom ne mečovky a black molly!!!!!! coze To je to nejhorší co můžeš závojnatkám udělat!!!Tyhle ryby když maj hlad tak začnou útočit na dlouhoploutvé ryby a to se mi i potvrdilo z vlastní zkušenosti :-O Závojnatky z nich byli úplně hotový!Já už bych tam taky žádný nedávala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 12:42 Muž isamik [180]
S tema 20cm bych to sice nevidel tak zhave, ale presto trvam na svem tvrzeni, ze uz nepridavej. Navic existuje nekolik vypoctu kolik mit ryb v akvariu a i tato metoda neudava jako dogma 1cm ryby = 1litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 12:37 Athaya – to star
podla pravidla 1 cm (ryby)=1 l (vody)ano
Rybky ti virastu priblizne na 20 cm (A TO LEN JEDNA ZAVOJNATKA), to znamená, ze 2x 20=40 l.
UZ DALSIE RYBKY MAT NEMOZES!:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 11:46 Muž isamik [180]
Nevypada to maly, no jasne jeste tam muzes namackat jeste nekolik dalsich ryb, no vpodstate se da udelat pekna mozaika za zavojnatek a neonek, nedavno to tu bylo. Ac ti to neprijde je to tak!!! Diskuze je zbytecna, ber to jako fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 11:41 Muž Onďa [32]
Ja si myslim, že jen spolkla bublinu vzduchu a ta ji teď nadnáší. Mně to občas dělá jedna parmička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 11:41 Žena Star [0]
Já jsem si to myslela, ale bouhužel si větší akvárko momentálne pořídit nemůžu :-( Ale ono to nevypadá, že by jim to bylo malý...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 11:01 Žena Voloďka [59] - Tetry
Jj, už tam nic nedávej...je to už málo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:48 Muž isamik [180]
Tak uz tam nic nedavej, i tohle je pro zavojnatky dost maly a chtelo by to vetsi. Chce to hodne rostlin! A jak uz sem rekl nejlip daleko vetsi akvarko, pro dve zavojnatky se uvadi priblizny objem kolem 100l, samozrejme cim vic tim lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:40 Žena Star [0]
Závojnatky mám 2 a akvárko je ne zrovna moc veliké cca 31 litrů. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:19 Žena Voloďka [59] - Tetry
Kolik máš závojnatek a jak velké akvárko???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=551