Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:12 Žena Voloďka [59] - Tetry
Ahoj, jestli myslíš ty závojatky v Tvé 60litrovce, tak se ani nedivím... Máš přerybněno a skoro žádné živé rostlinky, mušle které nedělají dobře, .... Jestli je to jinak, tak si akvárko z-aktualizuj. Je tu myslímže nejstarší hmm Zkus si změřit hodnoty v akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 07:37 Žena Star [0] – Závojnatky
Jé to jsem ani nečekala, že tu bude takhle brzy reakce. Dík moc. Já se ještě rozmyslím jestli jim tam některou dám, ano protože nemám moc velký akva tak aby jim tam nebylo těsno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:26 Maťa – Závojnatky
Ahoj,mám 4ks. závojnatek v akva a jedna z nich se pořád drží u hladiny akva. Vždycky když se chce potopit, tak ji to dá moc práce a když přestane hýbat ploutvema,tak jde hned nahoru. Jiná mě to právě nedělá,tak nevim,jestli je OK. Taky jsem ji jednou viděl břichem nahoru,tak jsem myslel že je po ni a ona se zas převrátila zpět a normálně plavala. Tak nevim. Jinak se chová celkem normálně. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:05 Havel-st – Závojnatky
Neonky jsou hodné, otázka je, jestli by se to líbilo neonkám a asi by moc nevynikly vedle takových velkých bordelářů. Já bych dal nějaké výraznější a otrlejší rybky, třeba mečovky, nebo Black Molly. Možná trochu plovoucích rostlin a nějaké čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 20:41 Žena Star [0] – Závojnatky
Ahoj. :-) Chtěla bych se zeptat jaký druh rybiček je vhodný k závojnatkám, aby jim neokusovali ploutve nebo tak něco? Můžu třeba Neonky? hmm Podadí mi někdo?
Dík za odpovědi a rady. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 20:12 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to je divný :-O smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 20:02 Žena katunka [158]
Žily si až do smrti? coze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:39 Rybička
Tohle mě docela ukvapuje. Ze zvířatama se tady zachází jak s věcma. Někdo někomu dá dárek ribyčku a neví ani co má jíst...tomě vážně ukvapuje... jedna věc by se tu měla ujasnit, rybičky JSOU TAKY ŽIVÁ ZVÍŘATA!!! a ta koule, já měla v kouli před pár měsíci paví oka, a rozmnožovaly se mi tam v poho... žilx si až do smrti... ale fakt je že koule není prostě normal akva. Ale závojnatku do koule prosím ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 11:51 renie
děkuju moc!!!!!hned zvýším teplotu a zítra koupím něco proti tomu love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 11:08 oldkiwinka
a dokud to nevyléčíš,nekupuj nové rybky,je to infekční nemoc.až si budeš na 100%jistá, počkej ještě pár dní a pak dokupuj.je lepší mít karanténu.vím co mluvím, ted ji mám taky,dneska si jdu pro topítko a pak uz jenom teplota vzhůru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 11:05 Muž Eff [417] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 10:47 renie – závojnatky
Ahoj prosimvás potřebuju poradit se svýma závojnatkama!!!Minulý týden jsme koupily 4 mečovky a 2 živorodky "black molly" a ony nám po dvou dnech začaly ty závojnatky terorizovat,napadat a Ďobat do nich.Závojnatky byly strachy bez sebe,tak jsme mečovky a živorodky vyndaly a po dalších dvou dnech se závojnatky osypaly malýma bílýma tečičkama.A maj to i obě neonky.Myslíme si,že od nich chytily nějakou nemoc,jsou i pořád schovaný a ta jedna je čumákem zapíchlá u dna a ani se nehne.Už jsme několikrt myslely,že umřela sad Prosím pošlete někdo co nejdřív radu :-( Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 22:59 Žena Rebbie [71] Re: kateřina
A vůbec, jak to máš velký a kolik tam těch chuděrek je? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 21:03 Muž isamik [180] Re: kateřina
A kdyz uz budes pridavat sterk, tak vyndej ty musle co tam mas. A pak muzes do sterku zasadit nekolik rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 19:56 Žena petrys [107] Re: kateřina
asi se jim tam prostě líbí, mě to v jezírku taky občas dělají, že odpočívají pod kořenem, přidej víííc rostlin, může to být i ze stresu, dej tam širokolisté rostliny, které nesežerou, budou se cítit bezpečněji
přidej taky štěrk, závojnatky v něm rádi hrabou a hledají potravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 18:32 kateřina – závojnatky
Fotka k příspěvku kdo mi poradí závojnatky jsou už druhý den zalezlé pod kamenem viz. obrázek co to znamená ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 13:51 Žena katunka [158] Re: Marketa
Luci závojnatky jsou rybky studenomilné...kolem 20-22*C (s ohledem na vyšlechtění) je pro ně teplota ideální...přitápět netřeba ;-)
Markéto jinak jikry bch radila oddělat...riskuješ, že začnou plesnivět a zkazí vodu a rybka to nepřežije...no ale když je tam sama možná by to byl zajímavý pokus. Držím pěsti a dej vědět jak to dopadlo ;-) . PS. Jak velké je akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 13:42 Lucík Re: Marketa
Zavojnatky jsou urcite radi spise ve vice jedincich jsou to spolecenske rybky ale staci dve ;-) , hodne rad je tady kdyz mrknes na odkaz ryby a das Z a tam mas o zavojnatce X-) , jinak ty male gelove kulicky to vypada opravdu ze vrhla jikry, je to mozny kdyz uz je 15cm velka to je uz dost, jinak zavojnatky muzou byt az ve vode 26 a podobne stupnu ja je mam pri 25, ale topeni nepouzivam, mozna by bylo optimalni kdyby jste ji trochu pritopili aspon na 23- 24, jinak predpokladam ze mate teleskopku kdyz je tmava, do akvaria davejte spise tuholiste rostlinky protoze rada si na nich pochutnava tak hodne stesti ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 13:22 Marketa – HELP!!!!
Prosim o radu, manžel dostal v práci černou závojnatku, asi 15cm. Má velkou hlavu a velký bříško, dole dozlatova. Dali jsme ji do akvaria, je tam sama, koupila jsem ji nejaky rostlinky, kmen a kameny. Radili nám, že máme vypnout topení, ted má vodu asi 22 stupnu, ted z ní začaly lítat takový malý gelový kuličky, jsou všude po akváriu. Jsou to vajíčka??? Nebo co??? Jsem opravdu začátečník, ještě nemám žádnou literaturu, nic. Chci se zeptat co s tim???? A jestli jí samotné nemůže být smutno??!!! Prosím o jakoukoliv radu ohledně akvária, chovu aj. Děkuji Markéta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 12:41 Jana – ..
Ahojky, ta závojnatka se ti opravdu dusí, lapá vzduch, který jí chybí ve vodě a tak se snaží si ho trochu pochytit u hladiny.
Pro ryby je toto dosti traumatizující a vysilující. Je to jako by tě někdo uzavřel do ponorky a ty sis postupně vydýchávala vzduch. představ si, jak by se ti asi dýchalo (tvoje rybička vynakládá veškerou sílu, jen aby se udržela na hladině).
Myslím si, že žádná ryba nepatří do kulatého akvária. Pořiď si nějaký malý motorek, třeba ellite (nevím, jak se to píše), asi 1,5 hadičky a vzduchovací kamínek. Vejdeš se do 200,- . ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 10:38 Štěpán – .
Helo, fakt by bylo nejlepší tu závojnatku vrátit do akvaristiky nebo jí rychle koupit větší akvárium! Aspoň sto litrů. Nejde jenom o objem vody na rybu, jde taky o rozměry. Jestli jí nedokážeš rychle zařídit odpovídající bydlení, tak jí vrať.

A ta závojnataka se ti DUSÍ! Tak jí tam do tý koule dej nějaký vzduchování!!! HNED !!!

A přečti si: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 01:29 Gehe – Pomoc
... a ve zverimexu jim nevěř, někde jsou schopný nalhat cokoli, jen aby byl kšeft! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 17:19 katkus – vika
Jo, má pravdu ne rozzureny :-O :-| tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 15:48 vik-a – GULA NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DO GULE NEPATRI ZIADNA RYBA!!!!!!!!!
ANI TA NAJMENSIA! JE TO TYRANIE!
A S TOU ZAVOJNATKOU SA ROZLUC PRETOZE TI SKAPE!!!!

LAPE PO VZDUCHU A K JU DAS DO NORMALNEHO AKVARIA A SKORO! TAK MOZNO NESKAPE!!!!! ALE RYCHLE! rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 12:39 katkus – tyrani zvirak
Ten co pořizoval kulaté akva by se o akvaristiku neměl zajmat, když o tom nic neví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 12:06 Hela – odpověď na inzerát
PS: Ještě jedna podstatná věc. Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 12:05 Hela – odpověď na inzerát
to je pozitivní zpráva! Teď se ještě zeptám na cenu, ať nemám až takovou radost... Za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 14:05 shedlo – inzerat
Helo v lednu se budu zbavovat 80ti litrovýho akva s veškerou technikou, světlo, filtr, zářivky, teploměr. Něco je strarýho i jen půl roku, tak se ozvi kdyžtak:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 21:36 Žena katunka [158] – 666
Jasně a někdo má taky třeba psa celej život na řetězu u boudy a je to v pohodě, že? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 21:27 Jája – lucík
to víš,že vím,že jsou to takové vodní prasátka ,musíse častěji odkalovat a čistit filtr,ale dvě ryby do 100 je zbytečné.Jo,když by si k tomu dodala ještě nějaké jiné ,tak jo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 21:05 666 – pro Katunku
nevím proč by nemohli mít závojnatku v kouli.Je to jejich věc,tak ať si to vyzkoušej.Jedna paní měla zavojnatku v kouli 4roky a v pohodě.Paví očka se v kouli dokonce i rozmnožovaly.Každý nějak začíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 20:59 Žena katunka [158] – jája
Tady to pravidlo je jenom orientační....u závojnatek někteří chovatelé počítají i 50 litrů na kus. Věř mi, že vím o čem píšu (samozřejmě to ví i Lucík) tyto ryby dokážou znečistit 100 litrové akvárko dřív než kdybys tam měla 40 jinejch malejch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 20:40 Lucík – jaja
ty asi nevis jak se zavojnatky chovaji ne no tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 20:38 Jája – Katunka
co to je za blbost pro dvě závojnatky 100 l akvárko.Na centrmetr ryby se počítá 1 litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 17:35 Žena katunka [158] – Hela
Není nic jednodušího než rybu vrátit do zverimexu nebo nabízet spíš rybu, ne? Pokud jí nemůžeš poskytnout co potřebuje tak ji dej pryč a máš to, anebo holt musíš počítat, že to bude něco stát. Navíc pokud jí chceš dopřát opravdu co potřebuje tak bys měla min. ještě jednu závojnatku dokoupit. Akvárko pak na ty dvě počítej tak nejmíň 100 litrů, plus filtr, vzduchování, osvětlení, topení pokud tam nebudeš mít ještě jiný ryby mít nemusíš, odkalovací zvon, nějaký testy na vodu, nějaká dekorace, kytky, štěrk atd.....nepočítej, že se dostaneš pod 3000,- a i to jenom pokud koupíš něco použitýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 17:24 Hela – Jsem v tom nevinně...
Nikdy jsem rybičky nechovala, protože jsem měla z toho jejich prostoru, ať už jakkoli velkýho depku. Jenže kámošky mi jakožto milovnici zvířat dali k 18 narozeninám Závojnatku. Dneska jsem zjistila, že ani nevěděli, že až vyroste, tak se do akvárka, který mi koupily, ani nevejde. Zatím to moc nehrotím. Je maličká a často jí kouli čistím (mám ji 4 dny) ale jestli si ji chci nechat, tak s větším akvárkem (tak do vánoc) počítám. Samozřejmě s povoláním student nemám moc velký možnosti. Tak prosím, jestli máte někdo něco vhodnýho, tak se ozvěte! Představte si tu rybu a budete vědět, jak je to nutné... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 22:38 Žena katunka [158] – ...
rybicky.net/forum/show.php…
http://rybicky.net/forum/show.php?f=0&topic=20061106213653
http://rybicky.net/forum/show.php?f=0&topic=20060927124009
a asi milión dalších odkazů...je to opravdu tak strašně těžký to najít?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 22:26 R Muž Mrakoplash [1776] – koule
myslíme si o tom pořád to stejný, do koule rybky nepatřej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 22:23 Žíža – koule
Mě už ve dvou zveráčích řekli, že jediná rybka, která se přímo hodí do kulatýho akvárka je Betta spelenders. co si o tom myslíte? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:49 Žena katunka [158] – 154
No když mně to nedá...je mi líto, když trpí nějaký ryby, ale když už nějakou věc píšu podesáté v rozmezí jednoho týdne tak si pak připadám jako blbec. Podle mě je to totiž jenom lenost...stačí si zadat klíčové slovo do vyhledávače a vyjede spousta témat, kde se to už probíralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:40 154 – závojnatky
Katunko, tak nepiš! Je to přece dobrovolné! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:36 kiiki – KOULE-VRAŽDA NAPSALA!!!!!!!!!!
no jo no už se zbláznila!!!!!Ry by nepatří do koule!!!!!!!!!!!! :-( :-O rozzureny rozzureny rozzureny coze coze coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:25 Lucík – koule
Zadna rybka nesmi byt v kouli to je tyrani zviratek je jasne ze nema vzducho ja mam zavojnatky a mam 24hodin zapnute vzduchovanu protoze studenovodni rybky to vyzaduji chapes?Kup si alespon 60l akvarko pokud chces mit tu zavojnatku anebo ji vrat a do koule si dej kaktus ,rybicky do koule nepatri! rozzureny :-( ne tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:02 Hela – závojnatka v kouli
Ahoj lidičky! Je normální, že moje závojnatka pořád hejbá pusinou jako by papala a v noci cucá vzduch z hladiny? Bydlí v kulatým akvárku. nemá tam málo vzduchu nebo tak něco? Prosím pradťe, jsem naprostej nováček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 20:05 Žena katunka [158] – Pídulka
Tohle téma se tady probíralo už minimálně dvacetkrát...chce to trochu hledat a ne hned psát dotazy (uznávám, že je to jednodušší, ale nikdo to tady nebude psát každý den znova!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 18:46 Pídulka – Závojnatka
ahojky! já sem dárkem taky dostala závojnatku a taky si s ní nevím rady..na netu toho moc néjni...chtěla bych ji mít v takový tý skleněný kouli, kterouz máme doma, ale nevim jakej jí tam mám dávat písek, rostliny atd...ani ji neumim krmit..díík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 18:48 Muž [] – re
U mě to taky není reálné nechat případné jikry samotné v akváriu a všechny ryby přelovit. No uvidíme, stejně možná žádné jikry nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 17:23 Žena katunka [158] – blackwolf
Já mám ten stejný problém...samec má třecí vyrážku...prohání samičky...ale zatím nic. Roman mi radil pokud by nakldli jikry tak odlovit dospěláky a jikry nechat v akvárku...ale já stejně nemám kam bych je přelovila takže kdyby se náhodou zadařilo tak budou mít výživnou sváču. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 09:50 Muž [] – závojnatky-tření?
Máte někdo zkušenost s rozmnožováním závojnatek? Dneska jsem zjistila že jeden sameček má třecí vyrážku a "obtěžuje" další závojnatku-tedy samičku(přiznám se, že do teď mě nenapadlo zjišťovat pohlaví mých závojnatek). Zajímalo by mě, jaká je šance, že se mi rybky vytřou, případně jak postupovat. Vzhledem k jejich apetitu tipuju, že by jikry hned zblajzly... Ale přelovovat pryč je nechci, ani nevím, zda ke tření dojde. Je možné oplozené jikry případně nějak zachránit, kdybych si jich všimla včas a přendat do jiného akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 15:03 Žena katunka [158] Re: Anonym
No musíš si koupit testy na NO2, NO3 když budou lapat vzduch tak mají málo kyslíku, nebo moc NO2 a to všechno znamená malý obje, vody. Nebo je moc teplá voda (pro závojnatky tak 20 stupňů).
já mám závojnatky asi třičtvrtě roku, akvárko přes měsíc. Všechno o závojnatkách si najdi na internetu, jenom zadej do vyhledávače závojnatky a uvidíš spoustu odkazů a o akvárku třeba tady:
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=601