Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:02 Žena Jaffi [91] Re: Candace
V 54l by neměla být ani jedna závojnatka natož pět, bohužel.

Pročti si, co se o závojnatkách píše tady v atlasu: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 13:45 Candace – Závojnatky
Zdravím!
Chcela som sa spýtať niekoho, kto sa vyzná v chove závojnatiek, či by bolo možné chovať 5 rybiek v 54l akva. A či by im vadili ancistrusy.
A poprípade, či nemáte typ na nejaké prípravky upravujúce vodu na hodnoty im vyhovujúce.
Ďakujem vopred za odpoveď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.05.2013 16:42 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lucie
Podiv se do atlasu na jejich nároky ;) a porovnej je s tvou vodou a pak zjistíš co a jak ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:43 Lucie
Měla bych prosím ještě jeden dotaz. Když mám přece jen závojnatky v akváriu, jaká voda je pro ně nejvhodnější? Voda ze studny, kterou je napuštěné i venkovní jezírko s karasami (a jim voda vyhovuje), nebo je lepší voda upravená pro akvarijní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:50 Muž duko1995 [32] Re: Ewa
špatňe špatňe ! pro závojnatky je najlepší 160l,200l, akva ! a najlepší sa chovajú sami ! né žádná 5l koule :-D ... když chceš gulaté akvarko ze závojnatkou tak se vykašli na akvaristiku :-) já mám závojnatky v jezírku a je im dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:45 R Muž romant [27987] Re: Ewa
Čti a budeš vědět co dělat, spíš nedělat. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:39 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Ewa
prosim NEDEJ to....zavojnatky jsou cunata a musi byt v obrovske nadrzi, v male kouli bude trpet prakticky kazda ryba...pokud ma koule objem aspon 15l tak si tam dej par krevetek, ale budes muset resit problemy tykajici se umisteni filtrace a topitka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:34 Ewa – prosím o radu
chtěla bych poprosit o radu, chci si pořídit závojnatku do kulatého akvária .. má s tím někdo zkušenosti? děkuji za odpověď ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 09:32 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Může a proto doporučím častou výměnu právě té vody, klidně denně, či obden 1/3 akvária. To roztřepení může být počínající bakteriální rozpad, ale taky nemusí a je to normálka potrhaný z transportu, když budou ryby v dobrýh podmínkách, tak se to za chvilku spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 09:30 Lucie
Ahoj, včera jsem si přivezla 3 nové závojnatky, nevím ale, v čem je chyba. Přes noc se jim stihly úplně roztřepit zadní ploutvičky. Nemyslím si, že by to byla nemoc, protože se mi to u jiné závojnatky už dříve stalo také. Žádná dezinfekce nepomohla. Může to být vodou? Prosím o radu. :) díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 12:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Makina34
chyby dělá každý, právě proto je důležité se učit a nechat si poradit. Se závojnatkama nebudeš mít nikdy pěkné akva, zdemolují všechny kytky, ryjí ve dně. A navíc to tvé akva je na ně opravdu malé, je lepší je vrátit, může je koupit někdo, kdo jim dá to co potřebují, což ty nejsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 12:02 Makina34
Tak já je jdu raději vrátit do akvária zhruba o 80 litrech, kde jich plavalo 30.... X-) :-| začínám, tak jako každý z vás. I vy jste proboha dělali chyby. Však já na to časem příjdu,ale co je na tom tak příšerně strašného, že mám dvě 6ti cm závojnatky v 60ti litrovém akváriu, kde jim je mnohem lépe, než se třiceti dalšími závojnatkama X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 11:41 R Muž romant [27987] Re: Makina34
Tak ono jsi na začátku a uvidíš jak to s těma závojnatkama v tom 50 litrovým akváriu půjde, ale nebude to žádná selanka, to mě můžeš věřit. Osobně, když už, tak bych je tam nechal samotný, uvidíš jak Ti s akváriem zacvičí jak budou růst, ale to máš všechno před sebou. Určitě se připrav na to že bez zvýšený péče to moc fungovat nebude. Do budoucna tě čeká výměny vody min. 2x týdně, odkalování dna 1x týdně a pravděpodobně akvárium bez rostlin, oni se postarají. Já tě nestraším, jenom lehce sděluji nějaký skutečnosti, když už jsi tak pevně rozhodnutá, tak ať víš do čeho jdeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 11:26 Muž lojzalojzovic [327] Re: Makina34
a stejně jako ryby i to velké, plemeno psa v tom bytě bude trpět, jenom s tím rozdílem že závojnatku nenecháš občas proběhnout mimo akva tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 11:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
taky bych tě zavřel do místnosti 1x1m, ať víš, jaké to je rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   23.03.2013 11:13 Makina34
Já jsem tady teprve druhý den, a nevěděla jsem, jak to tu funguje. Teď už to vím a díky. Ale co se týče závojnatek, tak se jich nezbavím!!! Tak, jak se někomu líbí velké plemeno psa, tak si ho prostě pořídí i do bytu. A mě se prostě líbí závojnatky, tak jsem si je koupila rozzureny A komu se to nelíbí, tak ať mi něco políbí :-P
A s tou plísňí budu bojovat dál. Podle pana Romanta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 10:32 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já kolegu ještě doplním, vrať závojnatky zpět do obchodu: a) jsou to prasata, b) máš na ně příliš malé akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2013 10:28 R Muž romant [27987] Re: Makina34
Aby to nevypadalo, že jsem nějak zaujatý, ale je zbytečný znovu vkládat stejnej dotaz, proto to moje označení OT. :-) Zkusím Ti vysvětlit co se Ti v akváriu děje. Akvo je čerstvě založený a už si prošlo léčbou krupice a i když je exit šetrný léčivo, tak biologickou rovnováhu, která ve Tvém akváriu v okamžiku léčby nebyla nic moc(čerstváček s rybama), klidně i lehce rozhodí a jako následek se projeví nějaká plíseň na rybách a je znovu aplikováno léčivo(opět šetrný), ale stále jsme na velmi tenkým ledu, takže se akvo neustále potácí na startovní hraně. Prostě se neustále léčí následky, ale příčina v podobě nedostatečně funfujícího akvária zůstává a proto, stejně jako včera i dnes radím nedělat nic jinýho než vodoléčbu s nekrmením a klidně i podpořit nitrifikaci třeba přípravkem nitrivec od sery.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 15:21 KRIS – akvárium pro závojnatky, minimum rostlin
Ahojte všichni, rozhodla jsem si založit AKVÁRIUM 200 l pro ZÁVOJNATKY. Nemám žádné zkušenosti s chovem rybiček. Mám už dost načteno o závojnatkách, ale stále problémy s akváriem! Prosím Vás o pomoc.
Jaké prosím OSVĚTLENÍ do akvária 200l kde bude MINIMUM ROSTLIN? cca 4rostliny, které nebudou závojnatkám chutnat- spíše jako dekorace.
na večer bych chtěla svítit modrým světlem- led?
- podle spoustu akvaristů DOPORUČUJÍ ZÁŘIVKY T8** kombinace 840 a T8** 865 Philips nabo Osram. Světlo bych preferovala spíše bílé než žluté, tak aby evokovalo dojem mořského aqua.
Chtěla bych osvětlení, které podpoří barvu závojnatek žlutá, oranžová. Ale tak, aby osvětlení NEPODPOROVALO TVORBU ŘAS!!! co se týče rostlin tak ty bych nejraději vynechala, ale rybkyje potřebují :) nějaká odborná pomoc a rada??? potlesk potlesk potlesk děkuji všem za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:34 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Míša
Míša napsal: ....Tak myslíte že by přežili ten přesun do jiného akvária?Mám je docela ráda a nerada bych je tím zabila...

A v těch 48l se jim povede lépe?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:32 Míša
Tak to jsem ráda,tam jim bude 100% líp...děkuji za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:11 Tomáš55 Re: duko1995
Prrresne. Suhlasim. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2013 10:55 Muž duko1995 [32]
pokud tam nemá nejaký vietší ryby tak by to mneli prežit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 10:28 Míša
Ahojky lidi...potřebuju radu nutně...máme dvě závojnatky nějak rok a půl...Měli jsme je ve 120 litrovém akvárku a tam se měli krásně,ale pak ruplo a ted jsou jen ve 48 litrovém,ten vypadá pochopitelně jako žabinec...Ted by si je vzala známá k sobě do akvárka 1 000 litrů,má tam jen ancituse a prej tam předtím měla závojnatky....Tak myslíte že by přežili ten přesun do jiného akvária?Mám je docela ráda a nerada bych je tím zabila...Děkuji za rady,je to fakt urgentní

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:56 R Muž romant [27987] Re: LadyBeetle
Min. pro betu je 24.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:38 LadyBeetle
Na Bettu jsem myslela. Když nepřijdu na jinou vhodnou hezkou rybku, asi ho tam dam :) Myslíte, že by se tam Bettě nedařilo, když by tam topítko nebylo? Řekněme že by teplota vody klesla třeba na 18°C... Vím, že by měla mít min. 20°C. Ale přeci jen, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:22 R Muž romant [27987] Re: LadyBeetle
Tak rozhodně bych se tam pokusil "narvat" topítko, než třeba nějakou tu závojnatku a tou jednou rybou bych viděl beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:56 LadyBeetle
Ahojík, nevíte, jestli není vyšlechtěná nějaká závojnatka, která by se hodila do akvária cca o 20 litrech? :-) Vím, že je to málo, ale mám doma toto malé akvárko a nevím, co do něj za výraznou rybku. Do tohoto akvária bych právě chtěla jen jednu rybku, která by ale zároveň byla nenáročná na teplotu, protože tam těžko narvu topítko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:08 Marek Re: romant
Dekuju..to delam za tyden menim 2krat vodu a jednou tydne odkaluju dno..tak doufam ze to bude uz dobry kdiz ses my poradil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:54 R Muž romant [27987] Re: Kristýna
Ne, ne, ne, to opravdu není možné. Mrkni do atlasu na prostorový nároky závojnatek. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:32 Kristýna
Zdravím, chtěla bych si pořídit jednu nebo dvě závojnatky do kulatého akvárka (myslím že 6 l), tak se chci zeptat, zda je to možné, nebo je v tom nějaký problém a taky jestli je potřeba filtr..? :) Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 11:56 R Muž romant [27987] Re: Marek
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Velmi často měň vodu a dle potřeby odkaluj dno. Ten filtr neměň kus za kus, ale nech je měsíc běhat společně a teprve potom ten stávající odstraň a funkci převezme ten novej, je regulovatelnej, takže ze začátku možno přiškrtit. Můžeš si tu houbu trochu naočkovat nitrifikačníma bakteriema, že jí promácháš v bodrelu když budeš odkalovat. Filtr nečisti když odkaluješ, třeba týden po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 10:47 Marek
Chtel bych poradit? mam zavojnatky v 60L akvarium a filtr Aquael filtr FAN 1 Plus, 300l/h a nejsem snim spokojen.. poradi my nekdo jaky filtr mam sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:35 R Muž romant [27987] Re: T.
Akvo 200 litrů, stěrk klasiku 3-5mm, rostliny tuholistější(hnědovky, anubiasy, kryptokoryny), filtraci výkonnou a hlavně účinnou s dostatkem filtrační hmoty, pravidelnou týdenní výměnu 1/3 vody a 14 denní odkalování dna a mohlo by to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:30 T.
Dobrý večer, chtěla bych si pořídit asi 4 závojnatky a chtěla jsem se s vámi nejprve poadit. Jak by mělo být velké akvárium? Jaké přesně by mělo být dno? Druhy kytek, které by se k nim hodilo? Samozřejmě počítám s filtrem a vzduchovým kamínkem.Četla jsem už dost věcí, ale většina se od sebe liší. Předem děkuji za odpověď T.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 11:47 Lenka
Dobrý den .
Chtěla bych se zeptat co znamená u Závojnatek když leží bříškem na dně ? Znamená to že odpočívají ?
Piště prosím na email : mailto:LenkaZavadilova1989@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 19:36 Lucík Re: romant
Nic moc s tím už těď nenadělám. Chovali jsme už 2 (docela dlouho) v menším a bez filtru, ale jedna umřela, tak tu zbylou spolu s nějakou novou chceme přesunout do toho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:50 R Muž romant [27987] Re: Lucík
Protože ony jmenované nejsou rostliny akvarijní, tedy určeny k trvalejšímu pobytu pod vodou, ale spíš rostliny vlhkomilné, tedy třeba do paludárií. Těch 60 litrů je tak max. pro jednu závojnatku, ale rozhodně ne pro závojnatek více, jak jsem pochopil že je plánováno. Přečti si o jejich prostorových nárocích a jejich bordelářských schopnostech a dojdeš k závěru, že buď akvárium větší a nebo jinou osádku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:49 Muž Ad@m [1051] Re: Lucík
60 l je pre ne málo.

A Ophiopogon, Dracena a Chlorophztum sú rastliny do terárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:45 Lucík Re: Adam
60l. Proč by prosím měly odcházet? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 15:31 Žena Lutien [12]
To druhé je docela pěkné diky:) Ale nemohu použít rostliny:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2012 14:53 Michal Re: Lutien
nevim jak by to vypadalo v tak malem akva.
Ale radeji bych volil hardscape.
ukazka
www.youtube.com/…
zde i najeke rostliny
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:26 Žena Lutien [12]
Diky za reakci.

Věc se má tak, on dostal závojnatku od přítelkyně (v kuli asi 10 L), kouli brzo naštěstí rozbil, ale pořídil si 10L akva s umělou rostlinou a umělou hvězdicí a vzduchováním. Chudák ryba neměla filtr ani světlo. Teď se podařilo a koupil si 20 L akva (víc nechce za žádnou cenu). Nechal mě to tak nějak zařídit, ale odmítá živé rostliny. Takže jsem vyhodila umělou hvězdici, na dno jsem dala malé bílé a černé kamínky a zasadila jsem tam teda tu umělou kytku (musím uznat, že není tak ošklivá jako některé v obchodech), v akva samozřejmě už je filtr se vzduchováním a světlo.

Jen je to akva pro rybu takové nudné, tak jsem chtěla aspoň nějakou neumělou dekoraci, ale kytku nemůžu..napadla mě ta mušle...Jetšě mě napadl menší kořen, ale to by se asi závojnatce v takovém malém akvárku nelíbílo...

Rybu bohužel do akvaristiky vrátit nechce kvůli přitelkyni.

Napadá vás jak ještě zútulnit to akvárko s tak málo možnostmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 12:22 Žena Lutien [12]
Ahoj akvaristi!
chtěla bych se zeptat na radu. Mohu dát do akvárie k závojnatce mušli? Kamarád mě nechal trochu mu předělat akvárko, ale nechce živou rostlinu, (má umělou - fuj, ale nevymluvím mu to) mohu tam dát alespoň mušli? A co si myslíte o kamínkách kombinace bílých a černých?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 01:27 mesyas
Fotka k příspěvku přikládám foto jestli by se z ní nedalo něco poznat. Myslíš že jí mám dát do jiné akva? pokud by byla fotka špatná mám i jiné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.11.2012 08:33 R Muž romant [27987] Re: mesyas
Tak tzv. preventivní léčení je špatná cesta, to nikam nevede, když nevíš co máš léčit, tak to radši neléčit nic. Ono se tím preventivním cmrndáním zázračnejch vodiček mlže docela dobře vypěstovat rezistence a když to léčení jednou budeš skutečně potřebovat, tak budeš nahranej, protože léčivo nezabere. Udělal bych to po sedlácku. Několik dní nekrmit, častější výměny vody a uvidí se jak se to vyvine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 22:44 mesyas
Na vodnatelnost má jen ty naježené šupiny(a to jen z jedné strany ta druhá by se dala říct že je v pořádku) břicho má kulaté ale je až překvapivě čirá a žádné jiné příznaky nevykazuje(bez těch šupin by to byla zdravá ryba). Nevadí když akvárium budu preventivně léčit léky, když jsou zdravé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:19 R Muž romant [27987] Re: mesyas
Není ta ryba třeba jenom zaplněná jikrama? Nějak mě to podle toho jak to popisuješ na tu vodnatelnost nesedí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:11 mesyas
zítra zkusím nějakej obchod nebo myslíte že budou mít léky v tržnici ryb?

ale doufal jsem že to nebude vodnatelnost závojnatka plave, je čiperná a normálně jí jen ty šupiny no :(. Je divné že žádná jiná závojnatka takové příznaky nemá(mám tam ještě lví hlavu a černou barvu) před 2 měsíci jsem měl stejný případ jako dneska zlatá závojnatka měla podobné příznaky tehdy jsem jí nerozvážně utratil něco podobného nechci, protože ty ryby už mám hodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 17:33 Muž sux [117] - AmerikaRe: LiborSprysl
Souhlasím. U mě pomohl rychle a dobře.

Nejlepší je být zdravý! smich resp. mít zdravé ryby. Ale když už se něco nevyvede, nevzdávám se.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=251