Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2011 17:08 R Muž romant [27987] Re: Monika
Podle mě ani jedna. Dobrým vodítkem může být třeba zdejší atlas ryb. Jak jsem psal, když už to tak je, tak je nutný nepodceňovat tu hygienu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 17:03 Monika
na 64l akvárium jsou 2 závojnatky moc.Hmm a kolik jich tam v takovém akváriu může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2011 16:59 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Monika
Monika napsal: My čistíme akvárium často a není jich tam tolik těch rybek.
Ale je.


Monika napsal:Máme akvárko 64l a v něm závojnatky,jiné menší rybičky a 2 karásky malé.
Už ty 2 závojnatky v takovém akváriu, jsou víc než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 16:50 Monika
My čistíme akvárium často a není jich tam tolik těch rybek.A když vyměňujeme vodu tak celé né jen 10 nebo 50% .Tak nevím co to teda může být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 13:09 R Muž romant [27987] Re: Monika
Co to je to opravdu nevím, ale co vím je to, že to akvárium je na tolik silných znečišťovatelů naprosto nevhodný. V tomto částečne odtajněněném složení je třeba, když už to tak je, pravidelně jednou týdně odkalit dno a klidně vícekráte za týden vyměnit vodu(nebál bych se 50%), protože většina nemocí se projeví v momentě zhoršených podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 12:10 Monika – závojnatka nemoc
Dobrý den,mám takový dotaz.Máme akvárko 64l a v něm závojnatky,jiné menší rybičky a 2 karásky malé.Ale na tom jednom karáskovi jsem si všimla,že má u hřbetní ploutve nějaké světle hnědé flíčky a jedna z těch závojnatek to chytla v menším podání pod břichem a na koncích ploutvích má tmavé pruhy.Obě ryby jsme dali do menšího akvárka aby byli izolované dokud nebudeme vědět co to je aby to případně nedostali i ostatní.Můžete poradit co by to mohlo být a co dělat dál?Děkuji za radu.MONIKA :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: mokuty
Nemají teleskopky "vyvalené" oči nějak tak přirozeně? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:34 R Muž romant [27987] Re: mokuty
Pokud to není vysloveně nutný, tzn. pokud výkon filtru viditelně neklesá(50% výkon je dobře zaběhnutej filtr), tak 14 denní čištění bych považoval za kontraproduktivní opatření. Neznáme ovšem o akváriu žádný informace, tak by bylo docela vhodný si založit prezentaci a uvést tam vše potřebné. Případné rady se potom lépe specifikují. To, že je filtr tzv. silný, neznamená, že je účinný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:30 mokuty Re: romant
Vymněňiji tak 20% týdně a filtr je pomněrně silný,čistím ho tak 1 za 14 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:28 R Muž romant [27987] Re: mokuty
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Podívej do atlasu rybek na nároky té rybí osádky co tam máš a jistě Ti to pomůže se orientovat v tom do jaké míry je to složení ryb vhodné. Jinak u ryb, kteří jsou intenzivní znečišťovatelé, jako právě závojnatky je právě ta pravidelná, týdenní výměna vody společně s kombinací účinné filtrace a pravidelného odkalování nádrže nezbytností.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:22 mokuty Re: romant
díky,hned jsem vymněnila tak 60% zítra to zkusím zas,snad se to chudince zpraví,díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 18:47 R Muž romant [27987] Re: mokuty
Nevím, jak je to akvárko velký, ale myslím si, že by se mohlo jednat o napadení nějakou bakteriální nákazou, což by mohlo být v důsledku nevhodnýho prostředí vněmž ty rybky jsou. Jako první dobrou bych začal aplikovat vodoléčbu v podobě intenzivní výměny vody a to klidně 50% objemu akvária denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 18:42 mokuty – závojnatka-nemoc
máme v akvárku dvě závojnatky teleskopky,ancistruse albína,dvě maličké nevím co červené a od včera nějakého jakoby sumce albína.Dneska má jedna teleskopka uplně vyvylené oko čím to?!Napadl jí sumec,nebo to je nemoc?! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:18 R Muž romant [27987] Re: B.Š.
Podívej se do sekce nádrže a uvidíš co kdo v akváriu podobný velikosti má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:14 B.Š. Re: romant
Ale já bych chtěla rybky ;-) Musí existovat nejaký ,ktery se do toho akaria hodí ne?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:10 R Muž romant [27987] Re: B.Š.
Rybky bych tam nedával, ale krevetkám by se tam mohlo líbit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:08 B.Š. Re: Yirka
A můžete mi doporučit nějaké druhy rybiček do tohoto akvaria?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:03 Muž Yirka [9126] Re: B.Š.
Pro závojnatku (ani jednu) to ROZHODNĚ není vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 19:54 B.Š. – Závojnatka
Dobrý den, chtěla bych závojnatky, ale mám jen deseti litrove akvarium.Mohu tam 2 zavojnatky chovat nebo se mam poohlednout po menšich rybkach??dekuji za odpoved :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:27 Muž Tichondrius [0]
Nevím přesně, jak jsou staré, já je mám rok, kupoval jsem je poměrně velké, už moc nevyrostly. Jsou ještě asi o 20% mohutnější než ta, na fotce zde v atlasu rybek. Myslím tu na té větší fotografii přímo u informací o závojnatkách, ne tu na té miniaturě
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 00:27 Nobody Re: Tichondrius
Jak staré a velké jsou ty závojnatky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 11:56 Muž Tichondrius [0]
To je pravda. Budu tak činit ale připadá mi, že už se jí mění chování, je taková poklidnější a přijde mi, že velmi často kálí. Bohužel karanténu pro takové ryby nemám. Mám pro karantenní účely 30l nádrž jen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 21:30 R Muž romant [27987] Re: Tichondrius
Nsadil bych vodoléčbu v podobě intenzivní výměny vody, tím se nic neskazí. Tu třetinu obden a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 21:27 Muž Tichondrius [0]
Zdravím,

teď jsem na jedné z mých tří závojnatek zpozoroval, že má trochu osypaný zadní a hřbetní ploutvičky. Na první pohled to vypadá jako krupička ale žádná jiná rybka nic obdobného nemá. Chovám společně s nimi například i neonky a ty jsou taky bezeznámky.
Vím, že u samečků se toto občas vyskytuje v období páření ale nikdy jsem to zatím neměl šanci vidět.
Nádrž mám 160l, měním 1/3 vody co sedm dní. Nepřekrmjuji, nepřerybněno, žádný nežádoucí machynace s filtrem, žádná chemie krom slabší kávový lžičky soli s výměnou vody.

Neměl by někdo nějakou radu či názor, jak bych si měl teď počínat či jak rozeznat, zda-li se jedná o nemoc či pářící vyrážku jen? V případě nemoci bych nerad ztrácel čas, abych ty moje holky neohrozil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 23:21 HaDaS Re: Terka112
K závojnatkám do menšího akva? :-|
Závojnatky nepatří do menšího akva.
Napiš prosím jak je akva velké, kolik tam je závojnatek a jak je dále zařízeno. Potom Ti tu bude určitě porazeno lépe. Předem však říkám, Závojnatky do menšího akva ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 23:19 Terka112
Chtěla bych poradit nějký vhodný filtr se vzduchovátkem do menšího akvárka k závojnatkám.. už mám druhý a přijde mi, že se dusí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 22:18 R Muž romant [27987] Re: Monika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 22:06 Monika – Poradte
Já už mi dvě závojnatky umřeli, mám tam světlo to bílé, filtr, písek, skálu na průplav, a 3 rostlinky. Už mi dvě umřeli, Nevím co dělám špatně krmím je 1 špetku každé vločky prosím poradte rychle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:09 lili Re: romant
ale on tam ma 2 rybky mal ich viac len mu ich požrala :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:06 R Muž romant [27987] Re: lili
Mrkni se na nároky těch ryb a pochopíš, že to není moc dobrej nápad. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:58 lili – prosím
prosím vas chcem kamaratovi kupiť rybku no taku aby mu ju jeho zavojnatka nezhltla poradite mi prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 08:15 Muž Yirka [9126] Re: katkra
Tak aktivní uhlí má pochopitelně svoji specifickou, časově ohraničenou funkci. Kdyby však léčba byla správná, nemoc by se neměla vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:35 katkra Re: katkra
Léčba přípravkem od JBL Punktol Ultra podle návodu.
Mě spíš přijde, že je to tím a.uhlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 08:48 Muž Yirka [9126] Re: katkra
To nebude filtrem, ale asi spíše nevhodnou léčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 21:39 katkra – závojnatka - krupička
Zdravím, potřebuji poradit .mám závojnatku ve společenském akva a má krupičku už jsem jí léčila a byla již zdravá,ostatní rybky nic nemají,ale měla jsem jinej filtr, může to být i filtrem - teď jsem dala filtr s aktivním uhlím-mám ho dát pryč a dát tam starej při kterým to nemá .Předem dík za rady coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:18 Ifka – Žádost o radu
Zdravím všechny a zároveň moc prosím o radu. Před nedávnem mi závojnatka onemocněla - začaly jí hnít ploutvičky :-( , pak se mi ale podařilo její stav stabilizovat a po určité době jí opravdu začaly růst šupinky, ale ocásek má pořád děravý a nevím, jestli jí někdy doroste. Paní v akvaristice mi řekla, že s tím nebude nejmenší problém, že jí naroste stejnou rychlostí jako ještěrce, ale já žádné pokroky nevidím....Prosím o případné rady, jak pokračovat dál :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:47 R Muž romant [27987] Re: Danča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:45 Danča – Dobrý Den
Ctěla by jsem se zeptat jak se u závojnatek nejlépe pozná pohlaví? :-O
Děkuji X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 19:47 R Muž romant [27987] Re: karolqa13
Příště si nejdřív, než si nějakou rybičku pořídíš radši něco přečti o jejích nárocích a vyvaruješ se tak sopusty chyb a zklamání z případných úhynů. Je vidět, že jsi otce buď málo poslouchala, nebo Tě toho moc nenaučil. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
To co se Ti přihodilo, rozhodně není věc ojedinělá, ale když se budeš chtít něco dozvědět a naučit, tak jistě svoje chyby příště nezopakuješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 19:35 karolqa13 – Umřela mi rybička !! :)
Ahoj..
Dneska mi umřela rybička jak už vidíte v názvu.Rybky jsem měla poprvé, ale můj taťka mě všechno naučil , protože s tím má zkušenosti..už před pár hodinami začala plavat "jenom" nahoře, bylo mi to divné, ale řekla jsem si , že to třeba ryby dělaj.Potom se vrátím z venku a ryba tam plave chcíplá..:-( Měla jsem celkem velké kulaté akvárko a v tom 2 rybky ( závojnatku černou a zlatou ) Normálně se snášeli..Dále jsem tam měla růžové kamínky a rostlinku.Všechno jsem předem umyla jak bylo v návodu..a hlady ani přežráním taky určitě neumřeli..Jak tam ta rybky plavali ( živé), tak ta voda byla taková kalná..ale měli ji zrovna úplně čerstvou...a teplota byla 17,5○C .. Tak v čem je probléém ?? Pokud víte, tak prosím napište sad
karolqa13@seznam.cz
Díky moc ! :((

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 18:25 Muž Jurasek [137] Re: popelnik
Není závojnatka jako závojnatka. Některá zimu přežije, některá ne. Záleží na míře šlechtění. "Obyčejná" závojnatka je celkem odolná a přežije to, u více šlechtěných rybek bych byl opatrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:01 popelnik
Ahoj chci se zeptat. Máte někdo zkušenosti se zimováním závojnatek v jezírku a za jakých podmínek????? U kaprů to chce 1,5m hloubku ale mě by spíš zajimalo jestli ta ryba je schopná přežít tu zimu nebo už je to tak přešlechtěný že to spíš nezvládne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2011 10:32 Muž . : Hunter : . [17]
Ešte by som poznamenal že betty su agresívne k takým žiarivým farbám ako je červená, oranžová, ... čiže oranžové závojnatky ju zaujímajú ešte viac :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:59 R Muž Silent [5949] – Re: Renny
Betta se bude chovat agresivně vůči všem závojnatým formám ryb. Takže jedině ryby dát od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:57 Renny – závojnatka a beta
Ahoj, mám tři závojnatky a dneska jsem si knim přikoupila jednu betu.....ve zverimexu mi řeli, že spolu mohou v pohodě být....avšak jen se beta (samec) rozkoukala, začala závojnatky honit (vypadá u toho opravdu nádherně, avšak se mi nezdá, že by se to závojnatkám zrovna dvakrát líbilo....) Mám ji raději dát do jiného akvárka, nebo ji to přestane bavit a nechá toho?? prosím rychlou odpověď :-) nejlépe na mailto:renata.mrkev.10@seznam.cz MOC MOC děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:56 Fatallty – Re: katterinecka
Mám je v 10litrovém akvárku, ale jak tak čtu, asi sou náročné na prostor tak budu muset pořídit něco většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:33 popelnik – Rada nebo žádost o kontakt
Zdravím chovatele zavojnatek nechci z tohodle dělat nějakou inzerci, ale neznáze někoho kdo prodává zavojnatky Na severu čech teplicko, ústecko, litvínovsko. Kdysi to dělal v litvínově pan Fanta. Ale ten to rušil zkoušel jsem dávat i inzeráty, ale nikdo se mi neozval tak to zkoušim i tady. To co se prodává ve zverexech je zoufalost. Ty ryby jsou zkroucený jak paragraf sotva se hejbou vypadaj, že to tam každou chvíli zakápnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:10 R Muž romant [27987] – Re: Fatallty
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Tam se dočteš i o teleskopkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Fatallty
v jak velkém akvárku je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:05 Fatallty – Závojnatka teleskopka - chov a krmení
Zdravím, dostal jsem dárkem do akvária 3 černé závojnatky teleskopky. Hned jsem tedy začal hledat co je pro ně nejlepší, nenašel jsem ovšem žádnou knihu ani web který by na ně byl zaměřen. Zeptám se tedy, znáte nějaký takový web či knihu? Postačí se držet rad ohledně závojnatek obecně nebo teleskopky mají odlišné nároky? V akvarijním obchodě mi řekli pouze info o teplotě, že jim mám dát 20 C na topení. Nic více mi nebyli schopni říct. Mohu tedy poprosit o radu? Děkuji ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=351