Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 07:54 Annette Re: Plecos
Souhlasím, ceny se pohybují různě.
Např. v SAPĚ prodává číňan krásné závojnatky kolem cca 70 Kč (Můj Bimbo v prezentaci). Musím teda ale říct že se o ryby nádherně stará, nikdy jsem neviděla že by v akvaistice měli takhle starostlivé prodavače. To je holt vidět kdo to má na výdělek a kdo má ty ryby rád. Pro příklad včera jsem byla v malešicích v akvarisitce (www.miga.cz - poměrně známa akvaristika v Praze) a měli v každé nádrži minimálně jednu mrtvou rybu, docela děsný...
ale zpět k cenám: závojnatka lví hlava - nádherně barevná, strakatá - cena 400Kč za kus ve zverimexu v letňech v tescu. Brrrrr.... ale stejně jsem si jí koupila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 07:35 Muž Plecos [322] Re: cezarmilan
Teď neznám resp. nepamatuji si přesné ceny, ale tak jako u většiny ryb bude výsledná cena dovozu z Asie jistě velmi zajímavá v porovnání s CZ rybami. Nehledě na pestrost barev a tvarů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2014 07:01 Annette Re: grunda
Jak říkáš, je to jen o údržbě. S kytkama jsem to už taky vyřešila, krásně se mi rozrůstají a do kopru nejdou. Nemůžete pořád všem jen psát že závojnatky jsou hrůza, děs a utrpení. Není to pravda. Ano, je s nimi větší práce, ale jsou to bezva rybky. Mají osobnost. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 23:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Annette
to si mě asi s někým pleteš, o závojnatkách do jezírka nebyla řeč. Je to celé o tom, že ty ryby jsou prasata, navíc jsou docela velké a ryjí - tzn. kytky půjdou do kopru, párkrát odflákneš údržbu a ryby budou trpět, sice nezdechnou - jsou to pořád karasy(prasátka), ale dobře jim v tom pidi akva nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Tak to je pre mňa novinka, ja dokonca osobne poznám pána, čo zásobuje obchody v dvoch okresných mestách a trhy, či burzy v PL. O.K., ale ja mám tieto rybky vždy vonku a túto zimu, celkom čulo plávali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:11 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Nepochybuj, jsou to tropy, subtropy, z těchto pěstíren jsou k nám dováženy a u nás prodávány ony studenomilný závojnatky. Té tuzemské produkce je ve zverimexech, akvaristikách opravdu minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Plecos
Tvrdím to preto, lebo ide jar a to je obdobie keď pomaly budú môcť ísť vonku a postupne si navyknú aj na chladnú vodu. Robil som to tak. Ja ti určite nechcem oponovať, ale tie čo kúpiš tu, sú už odchovy z naších krajín, tak ako ostatné teplomilné zvieratá. Tiež pochybujem, žeby v akva obchodoch predávali čistý dovoz. Cena by bola určite niekde inde ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.02.2014 17:25 Muž Plecos [322] zavonatky vs. jezírko
Mnoho, nebo spíš většina, zavojnatek nabízených v akvaristikách pochází z odchovů z JV Asie - z hodně teplých podmínek. Strčit takovou rybu do jezírka je stejný masakr, jako hodit kapra z rybníka mezi terče!
Tvrdit, že každá koupená zavojnatka patří bezpodmínečně do jezírka, je prostě Milane hodně špatné dogma... V akváriu takovým bude vždycky mnohem lépe.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:06 Annette Re: romant
Už jsem psala, že mají tak rok do důchodu (odchodu), takže už je nechám v klidu dožít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:02 R Muž romant [27987] Re: Annette
Ještě ty tetry, ty to chce taky dát pryč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:01 Annette Re: romant
Jj přesně tak, týdně 1/3 vody, jednou za dva až tři týdny odkalení. Mají tam dost živých kytek (stále teda přikupuji), ve dně žije hodně piskořek. Myslím že se mají víc než dobře. Až udám ty skaláry tak už to bude uplně super ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 11:40 R Muž romant [27987] Re: Annette
Všechno to bude o té neflákané údržbě. Když budeš týdně měnit polovinu vody, odkalovat dno a budeš tam mít výkonný a hlavně účinný filtr, tak to v tom objemu co máš ustojíš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 11:36 Annette Re: cezarmilan
No, taky jsem si nepořídila žraloka, ale 10 cm (některé ani ne) závojnatky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 11:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Annette
Annette napsala: Nepřeháněj... ano Všichni jste jak pošašený s tim, že závojnatky jen a pouze do jezírka. Jenže ne všechny druhy jsou do jezírek vhodné... Ano, přežijou tam všechny, ale jak dlouho. Při správném udržování aqa je můžu mít klidně doma. Co ti na 200 litrech přijde málo? Ne každej má prostor na 500 litrový....
Tak preto si kúpim ryby, ktorým stačí 200L. Všetky druhy sú vhodné do jazierka, tie čo nie sú už nemajú nič s prírodzenosťou, ale sú obete ľudských chúťok a rozmaru. Nebudem si predsa kupovať do dvora mexického naháča, ak bývam na Sibíri a sibírského haskyho do rovníkovej Afriky. Tak je to i s prešľachtenými zavojnátkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 07:32 Annette Re: radim
přesně tak, děkuju palec . Ale to už jsme fakt uplně mimo téma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 07:28 radim Re: Annette
Všechny už ne. Muserla by jsi je na to jezírko dlouho připravovat-otužovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.02.2014 06:40 Annette Re: grunda
Nepřeháněj... ano Všichni jste jak pošašený s tim, že závojnatky jen a pouze do jezírka. Jenže ne všechny druhy jsou do jezírek vhodné... Ano, přežijou tam všechny, ale jak dlouho. Při správném udržování aqa je můžu mít klidně doma. Co ti na 200 litrech přijde málo? Ne každej má prostor na 500 litrový....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 00:28 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Annette
5 závojnatek do 200 litrů, no potěš ...... Chudáci ryby

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Alzbeta
Prejde viac času, niejaká doba a zistíš, že zavojnatky by radšej boli vonku ako v nádrži.
Teraz rátam s odvetou, ale ver, že im nieje dané plávať v akváriach.
Pridávam sa k tým, že radšej väčšie množstvo neoniek a veľa živých rastlín. Toto má určite aj liečebný účinok a vždy ti dokáže pohladiť dušu.
Pri zavojnatkách skôr naopak, odkalovanie dna, náročná filtrácia, častá výmena vody a pohľad na akvárium ti nikdy nenahradí to prvé ;-)
Ja niesom ten, čo zavojnatky nemá rád, skôr naopak, veľmi mi na nich záleží a preto aj tu mierumilovne bojujem za ich dôstojný život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:11 Alzbeta Re: Turbínka
ok... ze bych raci neonky :P ne dekuju za odpovedi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2014 18:10 Žena Turbínka [2558] Re: Alzbeta
Ale dostala, jen se ti nelíbí malé číslo max. 6 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:08 Alzbeta Re: romant
:-D porad nepadla odpoved koloik by jich tam tak mohlo být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:04 R Muž romant [27987] Re: Alzbeta
O.k. nepodceňuj údržbu, měj výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, měň týdně polovinu vody, odkaluj dno, taktéž týdně a mohlo by to šlapat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:02 Alzbeta Re: romant
promin, ale to tam radeji budu mít jen závojnatky než 200 neonek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 17:52 Žena Turbínka [2558] Re: Alzbeta
Do 300 l max. 6 závojnatek, velmi kvalitní filtraci a už žádnou jinou rybu, rozhodně ne neonky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 17:50 Alzbeta – kolik závojnatek do 300l?
ahojky, závojnatky sem do ted mela 4 ve 100l, uz mi umreli a koupila jsem si akva 300l a zajímalo by mě kolik by se jich tam mohlo dát a zda k nim mohu dát neonky... . děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 10:50 Žena Jaffi [91] Re: Jana
Svoji rybku můžeš nabídnout tady na stránkách v sekci inzeráty. Je důležité uvést odkud jsi, kam bys ji případně dovezla atd. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 10:41 Jana – Závojnatka
Zdravím všechny, asi před rokem jsem darem dostala závojnatku, nevěděla jsem o tom tak jsem akvárko začala zařizovat až potom.Je to zázrak ale všechy ty peripetie se mnou přežila, ale mám ji jen v 60ti litrovém akva, (větší si bohužel nemůžu dovolit)a vzhledem k tomu že už teď á asi 15cm a pořád roste, tak jsem se chtěla zeptat nevíte komu by se dala darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NoName
Škoda, že to takto chápeš. Predstav si život len vo svojej izbe, ktorú by si nevetral, v ktorej máš aj WC a vedľa neho si umývaš riad, kraješ chleba......
A kde je pohyb, radosť z pohybu......
Aj trestanci chodia na vychádzky do jedálne ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:38 radim Re: NoName
nerostou protže je máš v malém prostoru
40*20*20=16000 mililitrů = 16 litrů ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 22:32 R Muž romant [27987] Re: NoName
Alespoň si přečti ten odkaz na zdejší atlas od radima a snad to začneš trošku chápat, nebo si budu myslet, že si z nás děláš jenom srandu, bez urážky, začíná to tak vypadat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:30 NoName – spatne pochopene
ja mam v akvarku 20l ale akvarko ma 25l a 200l na dve rybky???? neni to jenom trosicku moc? navic sou velky asi jenom 5 centaku vubec nerostou takze nevim proc potrebuji 200l. ale dekuji velice za upozorneni a za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:42 radim Re: NoName
nastuduj si aspoň toto rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska pak ti bude jasné, že je to zle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:41 R Muž romant [27987] Re: NoName
Dvě rady. Pořiď akvo 200 litrů a nebo je někomu, kdo má odpovídající podmínky daruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:41 radim
asi tě zklamu, ale potomstvo moc nečekej při tomto stylu péče hmm
objem (hrubý) dokonce 16L jestli dobře počítám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NoName
Bez urážky :-) presne tak to nemá byť sad Vodu môžeš meniť denne 1/3 kým ich niekomu nepodaruješ aspoň do 250 litrového akvária. Nadšený nebudeš, ale ak máš v sebe niečo ako cit pre zvieratá, tak im zabezpeč plnohodnotný život. Za všetky zavojnatky vopred ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:36 NoName – popis akvarka
Tak akvarko mam 40x20x20 takze nejspis 20l vody.Mam filtr asi na 30l. Vodu menim 2krat do mesice a pritom i kompletne vycistim filtr.krmim kazdy den . pouzivam vlockove krmeni(ps:mam v planu pouzivat granulove).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: radim
Dík! Ani som nevedel určiť čo to je! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:58 radim Re: cezarmilan
tu aromalampu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NoName
Takto: Nechcem ťa znechucovať, ale čo keby si povyberal odtiaľ tie gýče :-( a snažil sa im prispôsobiť podmienky čo najviac k prírodným?
Najprv popíš akvárium, koľko to má litrov? Aký máš filter? Ako často ho čistíš a ako často meníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Tu asi bude každá rada zbytočná sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:33 NoName – Rozmnozovani + moznost plisne
Fotka k příspěvku Dobry den jsem opet zde na tomto foru chtel bych se jeste jednou zeptat jestli se budou me dve zavojnatky rozmnozovat jelikoz samec je kometa a samice lvi hlava a take mam otazku samec ma vzadu jakoby tavovou bilou boulicku vpravo vedle ocasu. Predem velice dekuji za odpoved.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 11:54 R Muž romant [27987] Re: Zuzľa
Naopak, vodu měnit třeba a vzhledem k tomu, že to jsou velcí bordeláři, tak i několikrát týdně. Ale udělej jak myslíš, já s jenom snažím pomoci, i když neznám zbla o tom akváriu. ;-)
Edit: Tu vodu můžeš lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů) a teplotu mít spíš vyšší, tedy min. 25 st.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.01.2014 11:14 Zuzľa Re: romant
a potom to doložiť "pitevní správou" :-(

Myslím, že vodu meniť teraz netreba. Majú ju týždeň a filter je až na 60l. To akvárium je len provizórium než sa dajú do kopy. Ale vďaka za snahu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 11:06 R Muž romant [27987] Re: Zuzľa
Zaregistrovat, zřídit prezentaci s co nejvíce údajema, fotky, osádka, technika, údržba apod. Jinak to bude dopisovaná a dolování informací. Prostě aby ten kdo poradit bude chtít a umět, mohl z čeho vycházet. ;-)
Edit: Jako univerzální rada bude častá výměna vody, tam kde jsou umístěný, neb je to na dvě závojnatky velmi malý prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:58 Zuzľa – Pomoc s rybičkami napadnutými inými rybkami
Ahojte,
presne pred týždňom som si kúpila dve malé, cca 3cm, závojnatky a dala som ich rovno do môjho 100l akvária. Lenže do rána mi ich starousadlíci objedli na nepoznanie. Jednej zjedli plutvičky na pravej strane, bolo jej vidieť až "mäso", pretože jej vytrhali i šupinky a tiež jej zničili chvostovú plutvu a rozstrapkali chrbtovú plutvu. Druhá dopadla lepšie. Mala "len" zničenú zadnú plutvičku a rostrapkanú chrbtovú plutvičku.
Okamžite som ich presťahovala do 30l akvária, ktoré som predtým používala na množenie bojovníc a naliala tam Prevental. Menej poškodená rybička sa rýchlo zaklimatizovala, plávala, jedla... Tá viac poškodená mi prvý deň preležala na boku u hladiny, druhý deň sa už snažila plávať a na tretí už plávala (v rámci možností) normálne, začala aj jesť.
Včera som si všimla, že obe majú po tele a plutvách modročierne fľaky. Na plutvách sú tie fľaky na miestach, kde ich mali poškodené- vyzerá to ako modriny.
Dnes mi však tá viac poškodená rybička začala "bláznieť". Stále stojí oproti sklu a snaží sa doň plávať. Ešte chcem dodať, že za ten týždeň schudla na polovicu tej druhej a na miestach, kde jej vytrhali šupinky má biele miesta.
Chcela by som poprosiť o radu a informáciu čo im je a ako im pomôcť. Veľmi pekne ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 01:37 finnnp Re: NoName
Podle třecí vyrážky a ze spodu ryby.Jinak hezký golfový míček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 01:15 NoName – Rozmnozovani
Fotka k příspěvku (Predem se omlouvam za gramaticke chyby). Dobry den rad bych se zeptal mam dve zavojnatky myslim si ze jedna je samicka a jeden je samec a chtel bych vedet jestli se budou rozmnozovat vzhledem k tomu ze samec je nejspis "kometa" a samice "lvi hlava". zde posilam fotku. Domnivam se ze vpravo je samice a vlevo samec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:18 finnnp Re: radim
Karas Stříbřitý je hrozná svině.Karas Stříbřitý normálně nezakrní.U nás se vyskytují dva druhy.Což už nikdo neví.Obyčejný stříbrňák nezakrní,ale Karas Stříbřitý Blochen ano.To jsou ty parchanti z velkou hlavou a malým tělem...............Pro chovatelské ůčely je ovšem vhodný jen samec.Ten se u nás nevyskytuje,ale dá se sehnat a také se dá křížit ze Závojnatkou.Forma je to sice nestálá,ale po oddělení vhodných ryb je můžeš mít v jezírku i přes zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:43 radim Re: finnnp
rybář od doby co si ani nepamatuju díky dědovi :-D a snažím se hodně číst, protože mě ryby baví :-) Kdyby jsi někdy náhodou psal tu knihu o škodlivosti Karasa stříbřitého, tak doporučuji navštívit v Pardubicích "Matiční jezero" (tam jak Pohlreich na rybárně mrskl to jídlo do vody) Strašná voda! Karas stříbřitý tam zakrněl a doslova tu vodu zničil...nic tak hrozné jsem ještě neviděl coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/973-zavojnatky-chov?od=151