Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:45 Muž isamik [180]
Tu brožurku od sery mam taky, vypadá to podobně. S pozorovaním ancíka je problém, jelikož se schováva. A to co tam k tomu mají napsané to se mi nezdá (pH a KNK jsou stále stejné), jelikož je v té nádrži už pár měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:32 Athaya
hladala som v brozurke od vyrobcu sera. Je to ono?- naleptana kuze, šedavy opalizujici oblak na kuzi, krvacivost, silny sedy zakal oci, nahnedly povlak na zabrach (bohuzial neni tu uz nic)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:30 Muž isamik [180]
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
vydrž do odpoledne,něco podobnýho sem viděl u romana na rybě,až sem dorazi,(jede ke mě na náštěvu)tak mu hned řeknu at sem pisne.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:20 Muž isamik [180]
Urcite vydrzim, stvou me ty fotky moc z toho neni videt. Je to nekolik milimetru bila boule. Jinak me prijde ze ma trochu vykuleny oci. Prave jsem ho prelovil a byl dost cilej. Koukal sem na catfish ale nejak se to tam nenasel, asi sem blbe hledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:17 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
zřejmě nákej nádor...ale vydrž na vyjádřeni vice lidi........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:09 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku a jeste jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 14:09 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku zkusil jsem to vyfotit ale mobilem takže kvalita :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 12:09 Muž isamik [180] – Boule za 1parem ploutvi u ancitruse
Ahoj nevíte někdo co by to mohlo byt? Je to samička ancitruse a za prvním párem ploutví má takove bílé boule. Nemám moc času to hledat (zkouškový). Tak kdybyste někdo vědel? Foto bohužel nemám, ale pokusím se o něj ve čt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 00:08 Muž Roman [100] - Cichlidy
Jako pokus bych provedl např. 50% výměnu vody s důkladným odkalením a snížením teploty vody cca o 2-3*C.Pokud ani po tom nebude měnit chování k lepšímu, tak mohlo dojít k poškození žaber buď nějakým parazitem (třeba i dříve a na staré ploutve se to ukázalo jako následek)a nebo mohl při konzumaci nějaké potravy, kterou si našel dojít k mechanickému poškotení žaber (bez odborného vyšetření to laik těžko pozná)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 14:57 Veronika Beňová
Tak jsem nic nevypozorovala, jeho žábra vypadají naprosto normálně.:-( Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 13:30 Vip
Fotka k příspěvku Viz reakce níže. Myslím, že s věkem to nemá co dělat ano . Nejdéle doložený věk v akváriu je něco kolem 30 let. Z mých odchovů je nejdéle doloženo 12 let a to neumřel přirozeně, došlo ke kolapsu filtrace, padlo celé akva. Jestli má problémy s dýcháním, měl by napínat žaberní trny.....

Přiložený obr od catfish...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 13:16 Žena sharon [126]
Nehcá se oďobávat rybičkama? Tak to je další příznak, že s ním není něco v pořádku, ryby to obvykle nesnáší, i když je to třeba nebolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:21 Veronika Beňová
TAky bych si tipla ten věk, je dost možné, že je mnohem starší. Daroval mi ho strýc, který kdysi rušil akvárium a zůstal mu tam tento roztomilý obr. DAlších pět let ho měl v 5cm vody, bez vzduchování- a přežil. Vzala jsem ho k sobě a myslela jsem, že umře ale už je to přes půl roku a je úplně úžasný. Je strašně společenský, nechá se oďobávat rybičkama a rád se mazlí se samičkou, ale pářit se nechce. Mám ho strašně ráda a nerada bych o něj přišla, ale jeho čas se asi bohužel blíží:-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:15 Muž Hugo [8] - Cichlidy
no zas tak starej neni,nejspis to bude neco s tima zabrama,zkus se podivad do nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:08 Štěpán
Třeba je to věkem, má třeba už zdegenerovaný žábry... nebo nějakou jinou nemoc ze stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:04 Veronika Beňová
Mam vzuchovani i filtr zapnut neustale, voda by mela byt provzdusnena dostatecne. Mam tam i mladsi samicku a ta je v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:01 Muž Hugo [8] - Cichlidy
podle mne je to ten kyslik zkus vzduchovat, krunyrovec se diziva i 16 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:57 Žena sharon [126]
Asi je v akvárku málo kyslíku, nebo má poškozená žábra. Ancistrusi se na hladinu chodí nadechovat jen v nouzi nejvyšší. Taky už má úctyhodný věk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:56 Muž Hugo [8] - Cichlidy
asi nemas ve vode ksylik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:35 Veronika Beňová – Sebevražedný Ancistrus:-))
Poslední dobou mi z neznámého důvodu asi 10let starý ancistrus vyplouvá po skle nad hladinu, tam vydrží docela dlouhou dobu a sesune se zpět.Někdy úplně šílí a rychle za sebou vystrkuje hlavu a snaží se jakoby vyskakovat z akvária. Poraďte mi prosím, co s tím. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 17:39 Muž Jenda [2] - Amerika
abych ti rekl pravdu tak ja to mam presne naopak mel jsem dva jeden jak jsem psal odesel druhy je v karantene .... me se to neosvedcilo a nvic je dokaze vystresovat i o polovinu mensi ancistrus .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 09:17 Anonym
Nejsem Jenda, ale gibbiceps bez problémů snáší tvrdou zásaditou vodu, mám to otestováno do pH 8,2 a do tvrdosti 20 N.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 23:14 Muž wladys [291] - Cichlidy
Jendo..jak snáší gibouš zásaditou a tvrdou vodu,kterou bezpodmínečně potřebujou trofíci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 22:15 Anonym
Podle fotky to vypadá na bakteriální infekci. Rána je buď mechanická (odřenina) nebo vznikla z důvodu špatné kvality vody. Obávám se, že nalít tam Eshu problém nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 21:49 Muž Jenda [2] - Amerika
to zikyc®: tak jsem to prostudoval a vypada to ze se mu do rany od souboje dostala nejaka infekce ,ryba je v karantene pokusim se to prelecit a uvidim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 21:35 Muž Jenda [2] - Amerika
mam to pohromade s tropheusama ale zadne konflikty nejsou snad obas s jinym krunyrovcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 21:25 Muž zikyc [79] - Sumci
Koukni na www.catfish.cz do nemocí,postup při nákupu importoaných sumců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 21:22 Muž Roman [100] - Cichlidy
S čím to máš pohromadě????Se i krunýřovci mezi sebou někdy koušou.Jinak pokud nechybí destičky, tak bych se nebál,ale prevenci udělaj jak je psáno na preparátu.Možnost plísní je zvýšená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 21:09 Muž Jenda [2] - Amerika – gibiceps
Fotka k příspěvku tezko to pospsat snad prirovnat k odrenine.... ryba prijima potravu nejevi znamky zadne indispozice.odrenina to nejspis nebude protoze druhy ktereho jsem mel uz taky posel na neco podobneho .diky za odpovedi. prozatim jsem nasadil eSHa 2000
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 15:49 Honza – jak to doadlo... :-(
Tak rybička byla po návratu domů mrtvá:-( Když jsem ji vylovil tak bylo vidět, že ten otvor, odkud ráno to něco koukalo je takovej divnej, jakoby natrženej. Bříško už nebylo nafouklé, ale vypadalo divně, tak jsem ho zkusil mírně promačkat špejlí, a z toho otvoru tekla nějaká žlutá, celkem dost smradlavá tekutina, a nebylo jí zrovna málo... A navíc, ale to nevím jestli není až posmrtné zranění, měla u tlamičky roztrženou kůži, a z ní koukali takový mainkatý asi kostičky. No co, život si užila, dětí měla jako smetí, a snad moc netrpěla. Díky všem za rady, a přeju ať podobný problémy nemáte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 19:01 Page
Ancistrus není živorodka hmm ... Tak že porod nepřichází v úvahu... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 18:51 karotka
Asi má zaražené prdíky... :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 15:30 Honza
To nafouknutí mi až tak nevadí, spíš to, co z ní kouká... no uvidím večer. Doufám, že bude po porodu a v pořádku... Jestli nebude v pořádku, tak zkusím přidat fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 12:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Nějak nafouklá bude.Já mám trošku přifouklého gibbouše,ale nějak mu to asi nevadí.se přichytne a baští normálně.zatím to má cca 3 měsíce.Plave u mne asi 8 let a taky nevím co s ním.Jsem ho chtěl vyndat ven a trošku pošimrat na pupku jestli nepustí vzduch. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:19 Honza – fotka
Fotku bohužel udělat nemůžu, nemám jak:-( Ale ta žlutá barva sedí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:02 Carrie
Ahoj,no tak ony ancistrusí jikry mají jantarově žlutou barvu.Jikry to budou určitě.Zkus přiložit fotku,pozná se z ní více ;-)
Možná že má v tělíčku vzduch... hmm nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 08:46 Honza – Cosi vyhřezlé z ancistrusí samičky
Ahoj, dnes ráno jsem našel samičku u hladiny bříškem nahoru. Má ho dost nafouklé, a navíc z ní kouká (nejspíš z řitního, nebo čím to rodí, otvoru takový průhledný váček, 1 cm v průměru a na něm (nebo jeho součástí?) jsou malé, 2-3 mm velké žluté kuličky. Přijde mi to jako jikry, ale ty znám jen jako růžové na kořenu, tady jich tak 10 a osamoceně... Rybka po pošťouchnutí normálně reaguje (zdrhá), jen se nemůže moc dobře ponořit. Když se tlamičkou někde nechytí, tak ji to vynese na hladinu... Je to 5 let stará samička, v rození už zaběhlá, tohle by bylo její zhruba desáté potomstvo. Vůbec netusím co s tím, a pohled na ní mě moc trápí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 19:19 Pavel – Ancistrusy
Zdravím, mám problém s ancistrusy. Před týdnem jsem koupil 2 nové kusy k 2 už chovaným. Přibližně po 4 dnech umřely skoro současně 3 kusy. Poradíte někdo čím to může být? Už se mi kdysi stalo něco podobného.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 13:12 Tom.K
Nazdárek je to v háji chcíply mi další ryby: další ancistrus, a čichavec zakrslí(samice) sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 17:12 Tom.K
Děkuju moc za rady!!! :-) :-) ;-) Nejví souhlasím a s těmi názory na tu vodnatelnost.
Ostatní kusi jsou v pořádku, prostě jak kdyby se nic nestalo????! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 19:59 meri – nafouklý ancistrus
http://Podobně mi uhynula samička ancistruse asi před měsícem.Břicho bylo nafouklé,naplněné žlutou tekutinou.Ostatní kusy jsou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 15:05 Hana – krmení
Když jsem četla o krmení pro sumce s česnekem, nedalo by se použít krmení Tropical pro terčovce s česnekem.Namočit ho v prstech,aby padlo na dno a snad si ho sumci vezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 14:33 Muž tomas j [3] – Nafouklý ancistrus
Tohle nevypadá jako vodnatelnost ,spíše mi příjde že je to kapilarióza ryb catfish.cz/… ..Nemoci tohotu typu se špatně rozlišuju ,proto by bylo opravdu na místě zeptat se Catfish, určitě ti poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 12:36 Sidonius
Než se příště začnete čílit, Jirko, zkuste použít hlavu. Znáte-li někoho kompetentnějšího na problematiku rybích nemocí (a u sumců zvlášť), kdo by byl nejen schopen, ale i ochoten poradit, dejte vědět! Až vám docvakne, o kom je řeč, nebudete muset takhle štěkat. Více naznačila Sharon - nejde jen o primitivní konstatování, že (padlé) rybě není pomoci, ale o fundované sdělení možných příčin a prevence. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 11:16 Žena sharon [126] – nafouklý ancistrus
Kdyby si někdo prošel pořádně stránky Catfish :o(. Ancistrusi se nafukujou z různých důvodů, třeba při předávkování CO2. www.catfish.cz FAQ bod 16.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 00:09 Vip – :o)
..."v tomto stádiu je léčba prakticky nemožná, je to jen trápení rybky!!"

myslím,že téhle rybce to už je jedno smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 23:36 Jirka
Catfish? Nevím proč by se měl na ni Tom obracet, břišní vodnatelnost to je určitě a v tomto stádiu je léčba prakticky nemožná, je to jen trápení rybky!! rozzureny Horší radu jsem neviděl!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 21:12 Sidonius
Tome, zkuste se se svým dotazem obrátit na Catfish v diskusi na www.akvarko.cz
Můžete-li někomu věřit, tak právě jí! :-) Jak jsem měl tu čest ji poznat, určitě se vám pokusí pomoci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 19:15 Zdenek
Souhlasím. Vypadá to na 99 % na břišní vodnatelnost.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [20] 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=951