Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:29 Anna
Já nemám foťák a na mobilu jsou ty fotky k ničemu :-( Taky mě napadlo, že to může být dílo bakterií, ale žádné "bělavé lemy" ty ploutve nemaj. Vypadá to, jako by jim je nekdo nůžkama nastříhal - ocasní ploutev nebo kusy vykousal - hřbetní ploutev. Akvárko mám 180l a přerybeno nemám, pravidelně odkaluju, filtruju 24 hod denně, takže s těmi dusičňany se mi to nezdá. Ještě mě napadá, že jsem nedávno léčila krupici (esha exitem) ale zrovna pancéřníčci a tahle skalára neměli ani tečku....ještě bych pochopila, že by v noci šel po pncéřníčkách, protože spí u dna, ale ta skalára, to fakt nechápu. Co mi radíte, mám ho odlovit? Nebo mu mám skusit dát na noc kousek syrové ryby? - našla jsem na fóru, že je tak někteří přikrmují - a já myslela, že je to jen řasožrout coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:33 Žena Rebbie [71]
Mám přesně tu samou zkušenost jako Annička - proto sem se taky ancíka zbavila (darovala) a už bych ho do akva nechtěla... Pancéřníčkové po první noci strávený ve společnym akvu s ancíkem vypadali jak po boji, ploutvičky za nima vlály, hrůza!!! Jakmile sem ancáka přelovila, do dvou dnů byly ploutve viditelně lepší, takže nebylo sporu kdo jim to udělal.... tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:17 Tadeáš
Sktečně tu jistá pravděpodobnost je....jedné známé okousal ancistrus dospělou skaláru (nádhernej kus)..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 11:36 xx
4. možnost - po přidání nové relativně velké ryby do malého akvária se ve vodě zvýšily dusíkaté látky a rybám se začínají rozpadat ploutve.

(PS: To je jen předpoklad, protože nepíšeš jak velké to akvárium je.)

Když mají ryby roztrhané ploutve od jiné ryby, pak jsou okraje ranky ostré, když je to způbobené bakteriální infekcí nejsou okraje ostré a nemocné ploutve vypadají jako by postupně uhnívaly.

Co kdybys to vyfotila, ať víme o čem se bavíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 10:59 Muž MiHl [55] - Cichlidy
mohl a nemusel. Vlastní zkušenosti s tím nemám, ale slyšel jsem... ancík není jen řasožrout a i podle mých zkušeností preferuje maso a když má nedostatek potravy, tak si prý rád "přikusuje" třeba nohu ampulkárky, jestli by si ale chtěl sežrat velkou rybu, to nevím...

druhá možnost je, že se jedná o určení nové rovnováhy sil v akváriu, někteří větší samci mohou být trochu teritoriální, ale já se s tím ještě nesetkal (stejně si myslím, že by spíš otravoval příslušníky vlastního druhu)

třetí možnost je, jestli to je skutečně po útoku, jestli to je jen na ploutvích bez jiných viditelných poškození, nemůže to být nemoc? krunýřovci jsou z mých zkušeností proti nemocem velice odolní a tak můžou přenášet něco, co u nich ani není moc vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 10:46 Anna – daravý ancistrus
Před týdnem jsem si pořídila ancistruse - má skoro 10 cm a najednou po asi čtyřech dnech jsem si všimla, že mají pancéřníčci roztrhané ploutvičky - ocasní a hřbetní a taky jedna skalára zase boční. Vypadá to dost ošklivě a vzniklo to dost naráz - jakoby přes noc. Mohl jim to udělat ten ancík?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 19:38 Mrosko12
je to možné smich :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 19:30 Muž Nik [191]
že by se mu jako vzpříčilo semínko v krku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 19:24 Mrosko12
no ja som ju umyl dôkladne a jedol ju aj druhy ancitrus ale ten je v pohode iba stale kadi smich ja si myslim že sa asi udusil, že vybehol von a ostal hore dlho a potom spadol dole a bolo po nom od dneska uz žiadna uhorka :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 19:18 Muž Nik [191]
Pokud vezměme okurku jako jedinou možnost, tak byla něčím nastříkaná a ty jsi ji špatně umyl? Jen tak hádám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 19:01 Mrosko12 – Ancitrus umřel
Poradi mi niekto? vcera ked som isel spať som dal do akva uhorku a rano som nasiel mojho zlateho ancitrusa mrtveho s nafuknutym bruchom co sa mu mohlo stať? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:57 Muž Onďa [32]
Takže jsem opět měl pravdu! :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:53 Mrosko12
je to moje pritelkyne ale som nebol doma vtedy a psal jsem to od ni tak asi tak smich smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 20:28 Muž Onďa [32]
přítelkyně? manželka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 20:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
asi ségra smich smich hmm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 19:52 oldkiwinka
chmeluska=mrosko
???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 18:59 chmeluska
proc si myslis ze spatne výber ryb?mam tam neonky a gupky asi to bude tym ze som tam mal istu dobu kancikov perletovych vsak? tie dost kusali inak ta plesen prejde casem alebo nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 17:01 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
pliseň většinou vzniká špatnýma podminkama v akva ;-) a nebo pokud byla rybka poraněná...takže pokud to je podminkama,tak je lepši nemit rybky a k těm podminkám?řekl bych že sis nevybral správně rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 16:52 Mrosko12
diky ale nemusis byt zas taký že zrus akva akoz nechapem o co ti tymto islo ale nehajme to uz tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 16:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
proč trapný?nevim čemu se diviš?co forum od tebe to je mazec:-Ddej ho do jinýho akva a léčit,nevim co bys čekal za rady dál...máš net tak hledej v 18ti letech bys mohl něco najit:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 16:46 Mrosko12
hahaha to bolo dost trapne spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 16:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
zruš akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 16:42 Mrosko12
môže mi niekto prosím vás poradit co mam robiť a ci je to nákazlivé? ma to uz dlhsiu dobu a nikto iný to nema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 13:02 Mrosko12
je to nakažlívé co mam robiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 13:01 miro03
plísen ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 13:00 Mrosko12 – Ancitrus je chorý?
Fotka k příspěvku môj ancitrus ma nejakej flíček na tváry co to je a je to nakažlivé?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 09:01 marsz
Dík za názory, nezbývá mi, než mu držet palce. Čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 22:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
POkud je někde poškozen, tak nejspíše na žábrech.To potom se snaží do sebe dostat častěji kyslík a více než zdravá ryba potřebuje.Zkrátka mu to skrze žábry nejde tak rychle do krve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 20:03 marsz
Žábry pohybuje, ale bohužel asi dvakrát rychleji než jeho kolega argh. coze Je tak malý a tak nemocný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 18:31 Muž Malapa [494] - Afrika
Sleduj, zda pohybuje žábry, pokud ne, je nemocnej a dusí se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 17:26 marsz
No vypadá to jako normálka - chutná mu, lozí všude a tak. Chová se jako ten druhý, až na to nadechování. S kyslíkem by problém být neměl, ostatní rybky jsou v poklidu. Myslím, že první by u hladiny rejdily gupky. Asi to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 16:46 Muž Venca [25]
Mě to dělali ancíci taky když byly ty vedra v akva mě to stouplo až na 29°C - málo kyslíku tak jsem začal vzduchovat a vše se to vyřešilo teď mám 26°C a nevzduchuji a rybky v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 16:27 Vrubouš
Az tak normalni to neni.Je to nejspis z minima rozpusteneho kysliku ve vode,proto se nadechuje takhle.Zavedl bych vzduchovani a pozoroval bych ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 11:08 R Muž Mrakoplash [1776]
normalka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 11:07 marsz – Ancistrus na hladině?
Jeden z ancistrusů polyká vzduch z hladiny. Buď se opičí po pancéřníčcích nebo je nemocný. Nevíte? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 03:48 Muž Malapa [494] - Afrika – odolnost
Já bych to s tou čerstvou vodou neviděl tak zle. Obden, nebo dva, měním potěru ancistrusů vodu a to všechnu, malou nádrž sleji přes síťku, napustím čistou odstátou vodu a vyklopím rybky zpět. Ve větším akva, odsaju vodu hadicí, klidně až rybky leží na dně a zas napustím vodu, tady už většinu rovnou z vodovodu. Ancistrusům to rozhodně nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 23:30 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku ja som čítal,že aj skok o viac ako 2 stupne C môže znamenať pre Ancistrusov problém. Inak ja osobne by som do novozaloženého akvária Ancistrusov hneď nedával. Po mojich skúsenostiach sa mi zdá,že im čerstvá voda moc dobre nerobí. Lepšie ich asi dať do aspoň mesiac fungujúceho akvária,kde sa ustalia hladiny PH,...atď. Toť môj názor. (Malí krpci sú náchylní)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 15:40 Žena sharon [126]
Pro velmi mladé krunýřovce znamená prudký teplotní skok o víc jak 4 °C destrukci trávení. Takže jestliže byli v akvaristice ve 27, jak je obvyklé, a tys je pustil do 22....mladé ryby je třeba zvykat postupně a raději jim vodu přihřát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 12:13 Muž Malapa [494] - Afrika
22C je naprosto v pohodě. Ancistrusi si ale za leta v nádržích zvykli i na vyšší teploty, takže od 19C do 28C bych neviděl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 10:28 Mira
pri 22C i mene to chova spoustu lidi kolem me a je to vse v poho, tak nevim proc zrovna u me by v tom mel bejt problem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 09:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 08:45 Mira
Malí byli a teplotu vody mam kolem 22C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 22:55 Muž matrix069 [79]
No ja si tiež nemyslím,žeby zomreli kôli tomu že boli daný do nového akvária. Akvšak neboli ešte malí. A pozor aj na náhlu zmenu teploty pôvodnej vody a tej v akváriu. A k tým tabletkám,neviem čo sú zač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:38 Žena sharon [126]
Já bych to tipla na nějaký akvaregulátor nebo jiný přípravek na úpravu čerstvé vody, pro mladé ancistrusky většinou smrtelně jedovatý a pro mečovky a spol neškodný. Anci většinou "syndrom nového akvárka" bez chemických přípravků normálně přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
nebo jedna klasika o zakládání nového akvária tady:
www.akvarijni.cz/…
a ještě něco o syndromu nového akvária:
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
je to tím, že je to takhle všechno špatně, trochu si tu pročti, jak správně založit akvárko :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:14 Mira
Nemuze to byt tim, ze jsem dal dodatecne granulovane hnojivo na kytky ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:11 Mira
mel jsem ho napustene 2dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 17:37 Muž hanz [27]
Jak dlouho si to akvarium mel napustene nez si vypustil rybky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 17:34 Mira – Ancistrus cirrhosus
Prave jsem si zalozil akvarko ,a dal jsem tam 3 Ancistruse.
prvni me zemrel 2 den ...druhej 3den bez nejakej priznaku.Jinak tam mam 1 parek Mecovek a 6 Neonek a tem se vede skvele .Poradte prosim cim by to mohlo bejt ..vcem je problem nebo co jsem udelel spatne..?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=851