Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 21:32 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Martina Ancis
Já měl tyhle macánky držtičkou přisáté po akva, snad na každém místě. To vážně není uřčující informace. Jinak jestli to je to nějaký zdravotní problém, tak nevhodným prostředním, ale jak jsem psal, v 60L se ti těm 5-6 letům života docela divím, takže i to by z části mohla být odpověď. Dále důvody úmrtí ostatních ryb nemusely být stářím, i když se to tak mohlo jevit. No takhle se opravdu nedá nic říct, než jen "měnit vodu a založit prezentaci"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 21:26 Martina Ancis – Ancistrus nežere, špatně dýchá
Děkuji za reakci, no bude to dle všeho Krunýřovec guyanský, bohužel nejsem žádný odborník :o(. Ano vím, že by měl mít větší akvárko...to nynější má jen 60l, proto asi ta velikost. Foto momentálně bohužel pořídit nejde, protože je sumeček schován za skalkou a je špatně vidět. Je zvláštní to jeho přisátí tlamou na filtr, už jste se s něčím takovým setkal ? Díky moc, M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 21:09 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Martina Ancis
Pokud má 25cm, rozhodně to není ancistrus, ale najaký z běžně prodávaných druhů velkých krunýřovců (hypostomus plecostomus a tak dále) Pokud je mu 5-6 let, může to být stářím a dále podpořeno podmínkami, jelikož velikost 25cm v 6ti letech už ukazuje zakrnění, tedy následek i předčasná smrt. Jinak z popisu nelze nic víc soudit. Chce to nejlépe prezntaci, nebo minimálně fotku, jak sumce, tak podmínek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 20:53 Martina Ancis – Ancistrus nežere, špatně dýchá
Ahoj všem, mám prosbičku...prosím o info, co by mohlo být s mým cca 25 cm velkým a asi 5-6 let starým ancistrusem...už druhý týden jsem ho neviděla žrát, neplave...leží při dně zadní části akvária, občas těžko dýchá a dost často je tlamičkou přilepen k filtru, jako by mu to dělalo dobře...?? V akváriu je už sám, ostatní dvě ryby před časem uhynuly...zřejmě již stářím. Nechtěla jsem ho stresovat novou rybou, tak zůstal prozatím sám. Teď mám strach, co dál. Ještě takový postřeh, občas se mi na skle objevují jakési zvláštní organismy, je to cca 0,3 cm kulatý průhledný útvar, momentálně jsou zrovna v akváriu :o(. Moc děkuji za pomoc a názor. Martina

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 21:06 Míša Re: romant
Krunýřovec má 9 cm a je v akváriu 225l, společné akvárium cca 30 ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 21:03 R Muž romant [27982] Re: Míša
V jak velkým je akváriu a jak je ryba velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 21:03 Muž patamatix [408] Re: Míša
V jakém je akva a jaké má spolubydlící a kolik ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 21:01 Míša Re: patamatix
Naposledy co jsem viděla normální, ale dlouho jsem to neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:59 Muž patamatix [408] Re: Míša
Jaké má výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:57 Míša – Krunýřovec síťovaný - nemoc
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli stím nemáte někdo zkušenost. Mám krunýřovce síťovaného a teď už chvíli nejí a má propadlý bříško a už tak často neplave jak dříve.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:32 R Muž romant [27982] Re: were
Vodoléčbu s lehkým zasolením(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody), přidáním rašelinovýho výluhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:14 Žena were [2] - Rostliny
Ahoj, prosím o pomoc a radu ... čistila jsem akva a pod kořenem se mi sekl gibiceps a úplně si sedřel záda a okolí žáber až je bílý a také tam jsou náznaky krvavých skvrnek ... jinak vypadá celkem čile (plave, žere ...) ... co si o tom myslíte ? Jak to mám léčit či neléčit ? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:35 S Muž invalida [3881] Re: cienko
Jak máš dlouho akvárko a jiný podrobnosti prosíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:29 cienko
zdravicko ja sem si koupil ancika mladeho a do tydne se zbarvil do bila newm cim neni to nejaka plisen? prosim o radu co mam delat.... akci je uz je trochu min bily ale furt je dekuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 14:35 Žena jane91 [27] – Samička a ikry
Akurát som sa išla pýtať, či je možné, aby samička uhynula kvôli uviaznutej ikre. V mojom akva sa stalo to, že sa samička vytrela a po tom čo vyliezla striedavo myká plutvami ako keď kladie ikry. No už je to dva dni a robí to stále. Žrať bola normálne, ale stále rovnako myká plutvami a v okolí konečníka je oranžové zafarbenie. Takisto je stále mierne "tučná" (šupiny naježené nemá, farba normálna).
Ešte žije a správa sa normálne až na to striedavé mykanie plutvami a toho zafarbenia okolo konečníku. Takisto sa jej prvýkrát stalo, že nie všetky ikry nalepila na stenu hniezda, niektoré ostali voľne naspodu hniezda.
Tak dúfam, že sa tá moja z toho dostane a neuhynie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 10:56 hanzys Re: O.Tom
No na druhý den samice zemřela :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:45 Bay
Děkuji všem!
Případně budu ráda za další názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:17 JoKa Re: Bay
Je možné,že se holka nevytřela a nějakým způsobem to co mělo jít ven udělalo uvnitř neplechu?
Na mě to tak působí. Na první fotce jsou vidět jikry a na té starší to má také jakési zduřelé. Ale sám nevím, jestli je to možné, aby se v ní nějak "šprajcli" a už vůbec nevím, jestli by to způsobilo její smrt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:09 Bay Re: romant
Tyto stránky i jiné jsem pročítala,než jsem napsala sem.Nedalo mě to a pročetla znova.
Ancík vypadal z vrchu ok,ze spoda viz.foto.Projevy nemoci jako takové-viz tabulka na doporučené stránce žádné nebyly kromě nechutenství,výkaly ok.Potravu-Dajana tbl.Bottom,Sera Wels-chips,okurka,česnekové tbl.a mylím,že spadlé na dno i Sera Vipan.
Je možné,že se holka nevytřela a nějakým způsobem to co mělo jít ven udělalo uvnitř neplechu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:35 R Muž romant [27982] Re: Bay
Doporučuji se mrknout na tyto stránky, možnosti zvětšeného břicha u sumcovitých jsou tam vcelku podrobně popsány. www.catfish.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:22 Bay Re: romant
Fotka k příspěvku Děkuji.Takže doplňujíí info:cca dva týdny jsem pozorovala,že nejde k jídlu,ale nehubla.Vyfotila jsem ji před pár dny-pokusím se připojit.Myslela jsem,že se bude třít,ale to by zase nepřestávala jíst.Barva bych řekla ok,šupiny zježené neměla.
Hodnoty vody-NO2 neměřitelné,měním 30% každý týden,PH 7,5-8(stejná je i vstupní),voda je tvrdší.Na té posmrtné mě to přišlo jako jikry,byly to žluté kuličky.Mimochodem jsem jí okamžitě ráno po nalezení vyndala a strašně smrděla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:09 Muž patamatix [408] Re: Bay
Z té fotky už bohužel nic nevyčteš,ale i kdyby jsi vyfotila hned po smrti,tak těžko něco vyčteš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:41 Muž O.Tom [439] Re: hanzys
Sice trošku opožděná reakce, ale.. propadnuté břicho ze dne na den bývá u samic, když se vytřou. Takže pokud šlo o samici a má v nádrži i samce, nemusí to být nemoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 14:31 R Muž romant [27982] Re: Bay
Určování to nač uhynula ryba jenom z posmrtný fotky, to je věštírna jako hrom, ten kdo se do toho pustí asi má doma křišťálovou kouli. Veterinární rozbor, to je způsob, jenž bude při tom přesným určení daleko spolehlivější cestou, tedy pokud na té příčině trváš. Jinak z chování a projevu ryby se dá docela hodně odtušit, ale tyto informace k dispozici nejsou.
Edit: Tu mrtvolku z akvária odstranit, už na ní sice pracují bakterie uklízeči, ale všechno bych jim na starosti nenechával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 14:10 Bay – Krunýřovec - nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, obracím se na vás s prosbou. Dokáže mě někdo poradit a říci na co zemřel můj ancík?
Foto se pokusím přiložit. Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 16:09 R Muž romant [27982] Re: hanzys
Povětšinou to bývá příznak vnitřních parazitů. Pokud nepřijímá ani potravu a jako další příznak jsou dlouhý, táhlý, jakoby dutý světlý, do bíla výkaly, máš je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 15:42 hanzys – dotaz
Zdravím muj zlatej ancik má propadlé břicho ze dne na den čím to může být ?:-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:10 Žena Hanan [0] - ŽivorodkyRe: Pavla
Já mám "jen" cca 14ti centimetrového krunýřovce a je v akvárku tak trochu pohroma - vyrývá vše. Stačí jak kolem kytky proplave, no hrůza smich
Po marném boji a věčném znovuzasazování jsem obložila vše, co se dalo, většími kameny. I tak to občas ještě vyhodí, něco občas ulomí, ale není to až tak hrozné. A z rostlin mi ožírá jen jednu jedinou, kryptokoryna (nevím přesně jakou to mám) mu asi chutná. tone
Takže určitě s tím budeš mít problémy, doporučuji kytky zdarma, ale určitě do toho jdi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 13:09 Muž DeeM [0] – krunyrovci - nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj,u jednoho z krunýřovců začali bělat ploutve (viz. foto). jedná se o nějaké plísňové onemocněn, nebo co to může být?
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 15:37 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Pavla
Zkusil bych si sehnat přebytky zdarma :-) Minimálně je bude vyrejvat, když už ne jíst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 15:29 Pavla – Krunýřovec a rostliny
Máme doma 9 let krunýřovce velkoploutvého kolem 35 cm, je možné osázet akvo rostlinami? Od malička je zvyklý jen na tablety, a to co si posbírá na kamenech apod. nereaguje na okurky,apod jak jsem se někde dočetla, že mají rádi, dokonce ani kořen nezná. Postupně nám rybky umírají stářím a ted má víc a víc místa, tak jsem chtěla zkusit trochu zeleně. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 01:19 Petr Re: savan
No Gibbiceps se pristehoval pred par dny. Takze pokud je to stres, tak to muze byt stres z noveho prostredi.

Ancistrus - je jich tam 6. Nejdriv jsem si myslel, ze jsou to odreniny od kamenu (lava). Ale nevim.

Yirka - v nadrzi vyrazne spatne, z ceho usuzujes a co? Voda menena co 10 dni.
Obyvatele krom techto krunyrovcu 3 perovci a zbytek cichlidy (rostlinozrouti). Akva jako takove funguje pomerne v pohode cca 2 roky. bez zasahu (krom vymeny vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 11:22 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Petr
Kolko tam máš tých ancitrusov?Mne to na tom ancíkovi pripadá ako zranenie zo súboja,gibbiceps skorej stresové sfarbenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 10:11 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: petr
Na levé fotce gibbicepse je jen stresové zbarvení (což taky může ledacos naznačovat) na té levé už mi to přijde trochu jiné ale zdání může klamat a fotka ještě líp, jestli jsou fotky pořízené ve stejný čas tak gibbicepsovi "krom" stresu nic není. Ancák, to už je jiná. Instrukce už máš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 07:26 R Muž romant [27982] Re: Petr
Souhlas s kolegou, podívej se na tyhle spec. stránky, máš tam o nemocech a léčbě sumců docela dost informací. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 07:15 Muž Yirka [9118] Re: Petr
V nádrži je něco výrazně špatně. Většinou bych to spojil se špatnými podmínkami spojenými s podúdržbou. Pokud něco nezměníš (o nádrži a obyvatelích nic nevíme) rybky odejdou. Toto nevypadá jen na změnu pigmentace ze stresu. Spíše už nějaké bakteriální či plísňový problém. Začal bych okamžitou výměnou vody. V tom bych pak velmi frekventovaně pokračoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 01:00 Petr – krunyrovci - nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj,

poradte prosim, co je to za nemoc a co s tim. Najednou se mi u ancistrusu objevily bile skvrny v oblasti hlavy.
A gibbiceps (cca 30 cm) ma na sobe takove mapy. Zatim jsem se s tim nesetkal.
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 23:46 Lukáš – Díra v hlavě
Dobrý den všem. Mám v akváriu jedinou rybku, co mi zbyla, tak říkajíc na dožití. Jedná se asi o pětiletou samičku ancistruse. Dneska jsem si všiml, že nahoře na hlavě, těsně u oka, má díru v hlavě. Jelikož v akváriu není nic, o co by se mohla poranit, asi to bude nějaká nemoc, ale nevím z čeho, protože nic nového jsem už asi dva roky do akvária nedával. Krmím jen tabletami a čerstvou zeleninou. Napadla mě děrová nemoc, ale ta postihuje snad jen cichlidy. Netušíte, oč jde?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:06 Žena Bludička [26] Re: panda
Jo, všichni jsou už v pohodě, oddechla jsem si. To bříško měl vypouklé dost pod sebe, ale nepodařilo se mi ho vyfotit z profilu. Dost se snažím, aby voda byla co nejlepší a podle měření vody, vzhledu ryb a počtu těhotných krevet si myslím, že se to celkem daří. Kvůli krevetám bych žádnou chemii přidat ani nemohla, na to mám neustále v provozu 30 l karanténu. Díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2013 10:49 panda Re: Bludička
Na té fotce, nevypadá zas tak zle. Spíš teda přežraně. Jestli jsou všechny ryby "splasklé" tak to bude ok. :-)A pokud takhle neonemocní víc ryb v nádrži, tak si nemyslím, že by akvarista někde udělal chybu, pokud je některá z ryb slabá, tak může prostě něco chytit, rozhodně kvůli jedné rybě necpu chemii do celého akvária..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 17:33 Žena Bludička [26]
Fotka k příspěvku Tak jsem chtěla ancistruska vyfotit a přelovit do karantény, ale nemohla jsem se dopočítat. Našla jsem jen 3. Už to vypadalo, že je někde schovanej a kaput, ale když jsme pracně sundali těžký kryt (máme masivní dřevěný), našli jsme všechny 4 a žádný nemá nafouklé břicho!!! Spravilo se to! hop

Přidávám aspoň fotku, co jsem fotila včera večer s bleskem, není moc povedená. Ale trochu je tam vidět, že měl takovou bouličku kolem řitního otvoru.

Co si o tom teď myslet? Může se vodnatelnost projevit po rozmražených patentkách a zmizet po výměně vody? Nebo to bylo jen špatné zažívání, ale co potom to nafouknutí kolem řitního otvoru? Co jsem vlastně udělala špatně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2013 10:51 panda Re: Bludička
No, u vodnatelnosti šupiny zježené bývají a to už je fáze, kdy je na tom ryba dost bledě a už by ta léčba možná ani nepomohla.. Ancistrus mi prostě přijde jako dost "tvrdá" ryba, tak mu ty šupiny moc neodstávají. Ale kdyby to byla vodnatelnost, tak by to šlo dost rychle... Jinak Entizol ho nezabije, jen to není vhodně dávat do akvária (protože to zabije mikroorganismy,) takže zvlášť rybu do nádrže nebo do kýbla. Entizol je pro lidi jen na předpis (normální tablety), ale prodal mi ho bez problémů veterinář, když se mu řekne, na co se to chce, stojí to pár korun. Jedno z možných dávkování: (tohle mým rybám pomohlo, když byla přerybněná nádrž s ancistrusama - se prostě urodilo a mě tehdy jako začátečníka nenapadlo, že se tohle může stát):
1. den 1tableta 250 mg na 30 l vody
4. den 1tableta 250 mg na 30 l vody
po týdnu vyměnit vodu a dát zase plnou dávku.
Samozřejmě vodu nefiltrovat, ale voda se musí hýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 08:00 Žena Bludička [26]
A doprčic, právě že i kolem řitního otvoru. Já o tom četla, že by měl mít zježené šupiny a to mi nepřišlo. Tenhle znak jsem nenašla. Kde seženu ten Entizol? Fotku můžu přidat, ale až večer až budu doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2013 00:59 panda Re: Bludička
ahoj.. a má zvětšené jen bříško, nebo i oblast kolem řitního otvoru..? - takhle se projeví vodnatelnost - to by pak šlo přeléčit nepř. Entizolem (ne celé akvárium samozřejmě). Jestli žere a hýbe se, tak je třeba fakt přežraný a taky v roce už by jikry mít mohla (což se ovšem neprojeví ze dne na den že, no, tak to asi nebude). Nebylo by foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:39 Žena Bludička [26] – Nafouklé bříško
Ahoj, jeden ze 4 mých mladých ancistrusů má už třetí den nafouklé bříško. Zjistila jsem to večer v den, kdy jsem krmila rozmraženými patentkami. Myslím, že by to mohlo souviset - víc o tom u mě v deníku rybicky.net/nadrze/17230… . Neviděla jsem ho vůbec vyprazdňovat a to ho dost sleduju. Zdržuje se blízko hladiny, přisátý na skle nebo rostlinách a trochu zrychleně dýchá. Zkoušela jsem vypnout C02 a hodně vzduchovat, ale nezabralo to. Výměna vody taky nepomáhá. Teplota v akva je konstantní 25°C. Dusíkaté látky ani čpavek jsem nenaměřila. Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 18:53 gs Re: Hansel
Děkuji. Tu častější výměnu si beru k srdci. Ono to teď asi jinak nepůjde ;-) Ancíky mi tehdy jako začátečníkovi doporučili v jedné malé prodejně se vším. Ancíci když budou zdraví, ať si kálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2013 18:34 R Muž romant [27982] Re: gs
Tak jak to popsal kolega, k tomu se jenom těžko co dodává, tak snad jenom to aby to odkalování a čištění filtru neprobíhalo v ten den současně a jestli je to čištění filtru po tom měsíci nezbytný(jeho výkon je velmi snížen a voda ledva vytéká), potom je ten filr na Tvoje akvo a jeho osádku nedostatečný. :-)
Edit: Kolega tam má jednu chybku a to že se nemá voda měnit při čištění filtru, tak to není, je to jak jsem napsal, jeden týden dno, druhý třeba filtr a vodu můžeš měnit každý týden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   27.04.2013 18:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: gs
Je častým omylem považovat krunýřovce za "čističe". Konkrétně ancistrus sp. se živí řasou a "čistí" jen v mladí, potom už je to jen ryba jako každá jiná a jen proto že příjmají potravu ze dna je nelze považovat za čističe. Naopak. Krunýřvci patří mezi největší fekálníky (samozřejmě s ohledem na velikost). Ten trus mi nepřijde nijak zvláštní, pokud nemá divnou strukturu (vláknitý a nekonzistentní), barvu (divná je světlá barva), což by naznačovalo vnitřní parazity. Musím přiznat, že i u sebe pozoruji, že sem tam sumci za noc nadělají víc, než jindy za týden, ale je to naprosto normální. Každopádně bych doporučoval čistit filtr co nejméně, a to jen v případě, kdy se sníží průtok na tolik, že není jiná možnost. Častým čištěním filtru naopak pomáháte trusu, aby byl pro akvárium nebezpečným, protože ubíráte nitrifikační bakterie, které jej pomáhají rozkládat. Každopádně je potřeba měnit část vody častěji než jednou za 3 až 4 týdny a rozhodně ne souběžně s čištěním filtru!! Už jen kvůli sumcům kteří jsou na zvýšené hodnoty N-látek poměrně citliví. Vodu tedy měnit ideálně 1x do týdně, 30-50%. Nicméně, podle vašeho popisu bych hádal, že sumcům nic není a vesele si kadí jako každý jiný ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 17:54 gs – Dlouhé výkaly
Zdravím všechny při pohodové sobotě u Pána prstenů. Chci poprosit o radu. Mám cca rok dva ancíky a teď poslední dobou začali mít dlouhé tmavé výlaly. Zprvu jsem myslela, že prostě věkem mají ty hoviša takovéto normálně. Domnívala jsem se, protože to nebylo tak časté, ale v pondělí jsem vyčistila a odkalila akva, s tím že už ve mně hlodal červíček podezření, ancík má čistit a ne zamořit. Včera jsem musela kompletně odkalit znovu - hovňousy cca 30cm natáhlé všude. Přes rostlinky, po dekoracích a už jim od zádě lezly další šňůry. Krmím je tabletama DAJANA, sem tam okurka, nebo salát, a nevím jestli jsem neudělala chybu s nítěma - ty jsem koupila jako změnu místo patentek. Taky jsem sáhla po GAMMARUS, které dávám jen cca 1x týdně. Je to výkal z přežrání, nebo jsem zvolila špatné krmení? Mám vnitřní filtr, který čistím cca 1x za 3 až 4 týdny s tím zrovna vyměním třetinu vody a cca 1x do měsíce odkalím a pročistím akva (obojí dělám hlavně podle potřeby) Akva má 100L. Za rady ať jakékoliv, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.04.2013 21:58 R Muž romant [27982] Re: dajos
Na mě je třítýdenní interval výměn vody dlouhej, ono se může ladacos nastřádat. Praktikuji týdenní interval a to klidně i polovinu akva, ale 1/3 postačuje taky.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=201