Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:30 Muž PetrS [4]
Clovek by rekl, ze se tu zarputile radi a pomaha. Alespon jedno tema na uvolneni. :) Z toho si vubec nic nedelej. Asi je dobre krmis, kdyz se jim to netrha. smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:24 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
potlesk smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:12 Muž stanovsky [29] - Živorodky
nedivte se když rejdí po akváriu celou noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 18:40 Muž Sakul [13] - Cichlidy
jj co de dovnitř musí ven smich ale 30cm coze s toho by se uš nechali dělat provázky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 15:09 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja mam 2 ks Prisanvikov veloplutvych a ti tiez dost casto maju dlhe vykaly. Raz rano som nasiel na koreni asi cca 30 cm vykal :) .... takze asi prisavnici taky su .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 15:09 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja mam 2 ks Prisanvikov veloplutvych a ti tiez dost casto maju dlhe vykaly. Raz rano som nasiel na koreni asi cca 30 cm vykal :) .... takze asi prisavnici taky su .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 12:46 Muž teabe [4] - Živorodky
Podle mě je to úplně normální X-) Pořád někde lezou a cucají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 12:33 Žena JanaTu [0] – dlouhé výkaly ancistrusů
Hezký den všem, mám takový "choulostivý" dotaz hmm . Pořídila jsem si nedávno 2 ancistruse a oni mi pořád kálí, navíc ty výkaly jsou dost dlouhé, zkrátka jim téměř pořád od řitního otvoru "něco" visí. Zdá se mi, že nepřekrmuju, měli dokonce 1 den půst. Je to normální? Podělte se prosím o vaše zkušenosti. Dík J. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 16:35 Muž Yirka [9126] – Re: cefallu
Ancistrusi (ale i šneci) jsou poměrně sensitivní na léčiva všeobecně. Když jsem měl kdysi problémy s krupičkou,léčil jsem eSHa EXITem, který je nejen účinný (opravdu a rychle pomohl), ale i šetrný ke VŠEM obyvatelům nádrže. Pokud ti s s železnou pravidelností hynou rybky, někda bude chyba. Měřil jsi parametry vody - hlavně tedy N-látky? Co údržba? Zde bych při předpokladu normálního zarybnění a zarostlosti AQ hledal možné příčiny nezdarů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 16:21 cefallu
marketa: ja jsem si nedavno koupil taky dva ancistruse .) byli pomerne malicti.. do akva se mi zrejme dostala nejaka nemoc, nevim presne kdy.. kazdopadne jsem se domnival, podle malych bilych tecek na tele ostatnich ryb, ze se jedna o krupicku, koupil jsem lek oidimol od DAJANApet a podle navodu na lahvicce nakapal do akva pozadovane mnozstvi.. krupicka tak trochu zmizela ale ryby postupne umiraly.. s zeleznou pravidelnosti kazdy den jedna.. akva jsem uz pul roku a predtim se mi v nemo podarilo odchovat male pestrence ktere jsem potom prestehoval.. z puvodnich 19 ryb(neonky+t,cisarske+2ancistrus) mi polovina umrela, bezmocne jsem tomu prihlizel.. a vcera mi umrel i jeden ze dvou ancistrusu, pripadalo mi ze je vyzably a tlamku mel takovou oteklou, alespon mi to tak pripadalo, vsim jsem si ze se vubec na nic neprisaval.. pozdeji jsem se na strankach DAJANApet docetl ze ten lek tezko ancistrusy snaseji(mel jsem na to peknou zlost, proc k tem lekum nedavaj nejake letaky ci tak neco..) a pak jsem teky cetl ze nektere nemoci prenaseji sneci, ktere se mi do akva dostali s nejakou kytkou.. nevim jak se dari ancistrusum u vas, ale kdyby mel nahodou nekdo z diskutujicich vysvetleni, rad ho uvitam... pomerne me tohle v akvaristice pekne zklamalo, nikdy se mi to nestalo a kdyz mi neco umrelo, tak ne v takovem mnozstvi..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 18:42 Iva – Re: ustavprochore
Vrozená vada to nevím nikdy předtím jsem si toho nevšimla..ne filtr čistím tak měsíci nebo po 5 týdnech..sůl už tam dávám přes rok samozdřejmě rozpuštěnou doporučil mi to odborník a nikdy jim to nevadilo..tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 17:38 Žena ustavprochore [567] – Re: Iva
chápu to správně, že filtr čistíte každé 3 týdny? je zanesený nebo tak něco? já bych řekla, že je to moc často hmm

a ta sůl? já si vždycky myslela, že ta zrovna krunýřovcům moc nesvědčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 14:50 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Iva
a nemuže to být vrozená vada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 13:54 Iva – Re: matrix069
To se mi právě nezdá..každý 3 týdně měním 1/3 vody a čistím filtr, dávám sůl..vzduchování jde pořád nevypínám ho...ostatní antíci to nemají..má to jenom tady ten...nevím ale děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 13:30 Muž matrix069 [79] – Re: Iva
Z boje by to nebylo(šedý zákal). Spíš bych řek že z nevhodných podmínek v akvárku.(Voda,filtrace,pravidelná údržba...). Ale nemáš tu prezentaci tak těžko usuzovat. No už to bude mít pravděpodobně navždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 23:15 Iva – Slepý krunýřovec??
Ahoj chtěla jsem se zeptat, teď jsem pozorovala rybky v akva a objevila jsem na krunýřovci že má zakalené oči..byl od začátku vykořisťovaný a ostatní ho spíš honily..když jsem ho sledovala z blízka tak jsem si všimla že nehýbe očima a má je v jakýmsi bílým zákalu jako kdyby byl slepý..je to možný že to utrpěl bojem s ostatními nebo mu něco je..nic jinýho jsem na něm nepozorovala..děkuju moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 20:55 Dominika – nevim
Fotka k příspěvku Já fakt nevim! :-( kdybys to vifotil/la tak bych to možná poznala! ne Je ne tohle krunýřovec?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 19:54 Muž cenega [1]
bohuzel na to nemam nacini aby to bylo zretelne videt,dneska sem na nej koukal a vypada to ze uz to tam neni coze ,uvidim jak to bude pokracovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 19:44 xx – Re: cenega
A proč to nevyfotíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 19:41 Muž cenega [1]
tohle prave neni ani jedno z toho,je to takovy vystupek,pupinek spis do cervena ma s bidou 1mm,zatim se s rybou nic nedeje ani nevim jak to tam ma dlouho,asi budu muset cekat,nechci ho zbytecne vystavovat nejake chemii hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 17:22 xx – Re: cenega
Jen si tipnu, bez fotky se nic určit nedá:

Jestli je to červený dolík v kůži pak by to mohla být bakteriální infekce (použít akriflavin nebo Sera baktopur direct - tablety),
www.aquar.cz/…

jestli je to oranžovo-žlutý výrůstek z povrchu těla pak lymfocystóza (neléčitelné, infekční)
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 16:43 Muž cenega [1]
??? please
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:28 Muž cenega [1] – krunýřovec velkoploutvý
ahoj,mam takovej problem,dneska jsem si vsimnul ze se mi na jednom krunyrovci objevil takovej asi 1mm velikej cervenej pupinek,vic jich nikde nema vubec netusim co to muze byt,voda je ok zadna jina ryba to na sobe nema :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 12:03 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Dodin
nechceš to třeba vyfotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 10:39 Dodin
mozna mas pravdu,ale ostatini rybicky sou uplne vpohode.jeden ancistrus uz posel(krasna chovna samicka mela se trit :-( mam rybiscky prelovene do kyblu kde vzduchuji tak je to trosku lepsi ale malinko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 10:37 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Dodin
kde beres tu jistotu, ze do toho potoka nekdo neco nevhodil/nenalil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 10:31 Dodin
a to jeko se jen tak z niceho nic voda muze byt spatna???nikdy sem probemy z vodou nemel,mame vodu
z lesniho potoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 08:06 Muž Yirka [9126] – Re: Dodin
Udělal bych tedy testy na dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:18 Dodin
ne ne.zadne chemikalie nepouzivam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 18:20 Muž Yirka [9126] – Re: Dodin
Ancistrusi jsou poměrně citliví na chemismus vody. Jaké máš parametry NO2, NO3, PH? Neléčil jsi či nepřidával nějaká hnojiva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 15:20 Dodin – ancistrus podivne chovani
ahoj.mam velky problem.mam ancistrusy v chovne nadrzi.dneska rano jak sem sel krmit sem si vsimnul je 2 samicky na predku hlavy (kde ma samec fousy)se jim objevila taka cerna skvrna,a ryby se chovaly hodne neprirozene,porad sebou skubaly a prevracely se.vymenil sme vodu a tet sem prisel a ryby sou polo mrtve co mam delat?o jakou nemoc de?dekuju moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:58 DoctorT – Re: Yirka
Oki, No problem, Jasně, Si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:54 Muž Yirka [9126] – Re: DoctorT
Dej pak vědět, myslím, že nejen mne to bude zajímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:46 DoctorT – Re: Yirka
NNo to jó, jsem nemohl pořádně spát, pořád jsem chodil s baterkou kolem akva a pozoroval a pozoroval. Jen mě štve ten test co ukazuje za kraviny a jsem zvědav co změří Rataj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:39 Muž Yirka [9126] – Re: DoctorT
Se ti nedivím, hlavně že je rybka OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 20:23 DoctorT – Re: Yirka
No právě, že test na NO2 mám od Sery, ale po priočítání různých diskuzí a článků na netu, jsem si v e-shopu objednal od Rataje testy na NO2 i 3, uvidím co ukáží.
Jinak dnes mi testy Sera ukázaly NO2 0mg/l. To su z teho blázen :-P potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 09:15 Rajko
Děkuji všem za rady. Ancík se mě uzdravil sám od sebe nemusel jsem vůbec zasahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:26 Muž Yirka [9126] – Re: DoctorT
Co máš za test? Já používám Ratajův, není to superextra, ale pro normální domácí použití je dost dobrý, a hlavně když jsem provedl kontrolní měření vstupní vody tak odpovídá skutečným hodnotám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:23 DoctorT – Re: Yirka
Překlep to není překlep, roztok by rudý jak blázen - podle stupnice 5mg/l, ryby žijí, už jsem to stáhl na 0,8mg/l měřeno opět testem sera.
Přemýšlím o spolehlivosti těchto testů.... :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 09:27 Muž Yirka [9126] – Re: DoctorT
Buďto máš tu hodnotu 5mg/l NO2 trochu z cesty, nebo tam schází destinná čárka, každopádně uvedená hodnota 10x překračuje smrtelnou, takže by byl malý zázrak, kdyby ti v Aq ještě něco žilo. Mez NO2 je 0,2mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 22:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Malapa
Ancistrusy nechovám,kromě přemnožení ve společné nádrži, :-D ,takže nechovám cíleně,a zatím žádný se nenafoukl. ;-) Ale mám zkušenosti s jinými rybami,hlavně s terčovci.Je pravda,že holé dno je jednodušší,a to na vše.Nicméně si stále myslím,že největší prevence je hygiena nádrže a kvalitní krmivo.Hlístice má silná většina ryb,záleží jen na podmínkách,kdy se přemnoží.Holé dno je jen jedna z cest... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 22:32 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Romy
Jak říkám, s léčivy na hlístice nemám zkušenost, nějakých dvacet let chovám ancistruse na holém dně a neměl jsem jediný problém s hlísticemi. Před tím byla běžná věc, že se sem tam nějaký ancistrus "nafoukl".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 21:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Malapa
Léčení probíhá ve čtyřech fázích.První léčba,další po 7 dnech,po 14 dnech a po 21 dnech,čímž by se měl vývojový cyklus přerušit.Je to samozřejmě po odhalení nemoci při prvních příznacích.Pokud má ryba už velké břicho,je léčba bezpředmětná,ale doporučuji přeléčit nádrž ve stejných čtyřech cyklech.Je velká pravděpodobnost záchrany zbytku nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 20:57 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Romy
V případě lehkého napadení je možné, že léčiva pomohou, nemám osobně vyzkoušeno. Nejjednodušší je přerušit vývojový cyklus hlístic, na holém dně se vajíčka hlístic neudrží, proud vody je odnese do filtru a nepřenesou se, nebo jen minimálně na ancistruse. Ryby žijící na dně jsou pochopitelně nejčastěji napadeny, přeněji, díky vyšší koncentraci hlístic, častěji se na nich invaze projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 20:49 DoctorT
No mám podobný problém, přemisťoval jsem své dva ancíky z menší nádrže, kde byli bez problémů cca pů roku do nádrže větší, kde jsem použil staré dno a vodu z předchozího a rybky jsem tam tudíž ihned vysadil ( cca týden ), teď mi ale vyskočilo NO2 na 5mg/l, měřeno testem sera, tak jsem dnes vyměnil cca 1/5 vody a aplikoval bakterie a seru toxivec a Ph+ . A všiml jsem si že jeden ancík je děsně nafouklej, je u hladiny a vypadá, že praskne, je tu nějaká šance, že by mohl přežít?
Divný je, že druhej je úoplně ok. Jsou oba samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 19:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Malapa
Ano,to je pravda,ale jako prevence je nejlepší.Nematoda se ale dá léčit,ale bohužel se musí léčit opakovaně,a to třeba Levamisolem,Concuratem,Masotenem,nebo Neguvonem.Použít se dá i Flubenol.U krunýřovců je třeba nejprve zjistit,jak budou daná léčiva snášet.Přeléčení celé nádrže také pomůže,nebo ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 19:05 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Romy
Obávám se, že ani jedno nenaruší vývojový cyklus hlístic, tudíž proti úhynu jednotlivých ryb nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 19:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Nejlepší prevencí je kvalitní strava a hygiena.Základ je odhalit nemoc co nejdříve,pak je léčba nejúčinnější.Pokud je už ryba nafouklá,je pozdě,tady pomůže jen kremace a přeléčit celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 17:44 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Rajko
Ano je nakažlivá, přesněji, téměř jistě máš zamořené i ostatní rybky, jen né v takovém rozahu, aby uhynuly. Nejlepší prevencí při chovu ancistrusů, je holé dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 23:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Rajko
Rajko napsal: Dá se nějak ta hlístice léčit? Prosím poraďte je to ancistrus, který má 6 cm a nechtěl bych o něho přijít. Děkuji za rady
A co se třeba podívat na již jednou zmíněný odkaz? hmm
Nebo je nutné to ještě upřesnit www.catfish.cz/… nebo snad přímo citovat zde? ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=701