Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 23:01 Rajko
Teď jsem dal ancistrusům krmivo a ten s velkým břichem nežere. Je to špatné? Může to být i tím, že když mají v sobě jikry, že nežerou? A když tak je ta hlístice neba jak se to píše nakažlivá pro další ryby v AQ? Dá se nějak ta hlístice léčit? Prosím poraďte je to ancistrus, který má 6 cm a nechtěl bych o něho přijít. Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 17:06 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Rajko
Ukaž fotku, ale spíš to budou hlístice, takže pravděpodobně pro ancistruse konečná. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 14:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Rajko
Jak je to zvětšení velké?
Klidně to můžou být jikry, naopak, když nemáte samce, zůstávají v samici...
Anebo ta horší varianta www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 12:40 Rajko
Mám problém u jednoho ancistruse. Má zvětšené břicho. Je to samice, ale nemám samce tak jikry by neměla mít v sobě. Teplota vody je 25 stupňů. Poraďte co mám dělat. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 14:51 ekrize
no moje rybicka ma obdobnou lysinku u ocasku, akorat ze spis dobela. prosim nevite, cim ji zkusit lecit, v tomhle jsem naprosty akvarista laik = nasypat zradlo a jit. Dekuju moc. E
btw. nekde na netu jsem cetla toto:manganistan draselný - použití jako protiplísňové, antiparazitární a antibakteriální léčivo (světle růžový roztok jako krátkodobá lázeň, tampon napuštěný ve tmavším roztoku při lokálním ošetření kůže ryb mimo vodu). mate s tim nekdo zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 20:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Andílek
Jsem rád, že jste to s přítelem zvládli. :-)
Hlavně ať to tak vydrží napořád! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 16:57 Andílek
A za jak dlouho si myslíte že by se to mohlo zopakovat??? zatím to vypada ok...nedali jsme tam zadnou chemii a voda je krasna...a vsichni zijou... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 14:02 Muž TomášB [12]
mě se to stalo taky, ale během dne to zmizelo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 21:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Andílek
vypada to, ze to bylo spatne od nekterych rostlinek
Ve špatných podmínkách se rostlinám nedaří a když hynou, tyto podmínky ještě zhoršují.
Pokud nepůjdete na věc jinak, situace se nejspíš zopakuje. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 19:23 Andílek – Re: hujik
tak pritel cele to akva prekopal a vypada to, ze to bylo spatne od nekterych rostlinek...pry by to uz melo byt ok, tak doufam ze ma pravdu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 17:21 hujik – Re: Andílek
Máš tam otravu jako bejk.Já jsem nedávno zakládal svoje druhé 30L akva a stalo se mi to samé. zakalená a smradlavá voda.polovina rybek vymřela,no prostě hrůza.Pomohlo až 2x vyčištěný molitan filtru a aplikace Clynolu od firmy JBL společně s Clear Aqua od fi.DAJANA.Do 30hodin to bylo ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 16:32 Frigo112
Nemam cim se chlubit. A ked uz sme pri tom, tak profesional moze mat male akva? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 14:46 Frigo112
www.horacovoakvarium.cz/… ; neviem preco sa vsade uvadza ze male akvaria su pre zaciatocnikov nevhodne(nehovorim ze to neni pravda). Ja som zacinal s 20 litrovim, a vsetko bolo v pohode, nic mi nezdochlo(rybi som dal hned na druhy den), to som o akvaristike nic nevedel, nemal som ani internet, nepoznal nikoho kto o tom neco vie. Aj teraz mam male , udrzba takmer nulova, voda cista, rastliny rastu, ziadny problem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 13:05 Andílek
tak on sam ma doma obrovske akva...rybky mi dal hnedka druhej den...myslela jsem ze vi a ze mu muzu teda i duverovat, ale ted zjistuju ze to byla chyba...a pekne me to ted se....no mluvila jsem ted s pritelem, tak se stavi a zkusime tedy neco vymyslet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:55 Žena Somali [98] – Re: Andílek
Škoda, takhle malé nádrže nejsou pro začátečníky až tak vhodné. Článků o zakládání akvárek je naštěstí hromada, stačí popátrat, počíst a pak se do toho pustit.
Edit: nejčastěji doporučované články bývají:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:54 Žena Somali [98] – Re: Andílek
Zverimexy a jejich personál je kapitola sama pro sebe, bohužel kvalifikace vesměs žádná. A neplatí to jen pro akvaristiku - třeba nevhodné minerální doplňky, které dokážou nabourat vývin kostí u štěňat, nevhodné přípravky proti blechám u koček, které vedou v extrémních případech až k úhynu kočky, a tak by se dalo pokračovat. Pokud chce člověk chovat jakékoli živé zvíře, nelze spoléhat na rady prodavačů ve zverimexech (až na pár vzácných výjimek, ale to bývají většinou lidé, kteří se chovatelskou činností sami aktivně zabývají).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:54 Muž Snofrev [54]
mně je teda spíš divné, že přítel neporadil co a jak tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:53 Andílek – Re: Somali
chtela jsem vetší, ale nemám na to tolik místa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:50 Andílek – Re: mch.sokolov
no to mi vazne nerekl...kdyby vsechny umreli, tak bych si dalsi uz asi nekoupila a akva prodala...pritel zase az tak veliky akva nema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:47 Žena Somali [98] – Re: Andílek
Jak píše Sokol - založit znova, hodně kytek, zaběhnout aspoň 3-4 týdny a pak teprve ryby... 30 l je dost málo, neuvažuješ o větším?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:46 Žena Somali [98] – Re: mch.sokolov
Pochybuju, že by jí to řekl, když jí rovnou prodal i ty ryby...
to Sokol: je otázka, jaký chov má na mysli :) edit: nejlepší je chov v náručí nebo na klíně :-D :-D :-D Včera mi málem upadly ruce po chování vyžraného Mimíse :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:43 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Adílek
a i ti řekl že máš akvo nechat zaběhnout? aspoň 3-4 týdny?pokud tam chceš dát tolik ryb? hmm takže jak piše somali,jemu jde o obchod,když ti to vychcipá,půjdeš znovu a koupiš nové rybky a to je kšeft pro něj:-)moje rada,dej si rybky k přitelovi,pokud má větši nádrž a začni od začátku,tady jinak rada neni si myslim...a pořid si menši rybky a menšim počtu a vhodný do pidi akva:-)

edit:dobrá v chovu koček? tak ted to nabere obrátky:-D somali+ andilek smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:42 Andílek – Re: Somali
dobre, ale co amm ted delat...ja jsem dobra v chovu kocek a krecku, ale rybicky mam vazne ze prvne...v tom zverimexu nakupuji už x let, tak by me ani nenapadlo ze by me tohle mohl udelat... sad myslite ze byste mi mohli poradit, kdyz uz ty rybicky tam jsou tak co ted? prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:32 Žena Somali [98] – Re: Adílek
Prodavač je tam od toho, aby prodal. A žně jim dělají právě takoví, jako Vy - hledající rady až ve zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:29 Adílek – Re: mch.sokolov
tak prece ten prodavac v tom zverimexu neni idiot, kdyz je zamereny na rybicky...udelala jsem vsechno presne jak mi rekl.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:25 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Andílek
co tak přečist něco o založeni ''akva'' a vyhnout se těmto problémům?jinak máš nevhodný ryby do 30tky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:16 Andílek – Re: mch.sokolov
co mam vic o nem jeste rict??? jsou tam rostlinky, 2 sumecci, 6 ancistrusu a 8 rybek...teplota je 25°C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:13 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Andílek
z toho že akva neni zaběhlí a jsou tam N-látky...a ani neuvádiš něco vic o svém akvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:13 jirkaa – Re: Andílek
voda smrdí?to je pak jasný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:10 Andílek
otrava z ceho?????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:58 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Sid
ano svatá pravda! X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mch.sokolov
Chudáci všechny rybky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Andílek
je to 100% otrava,ani se neni čemu divit celkem....chudák ancik!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:36 Andílek – Re: jirkaa
no tak jsem pred chvilickou zjistila ze uz neni sad ...no jedine co mi dal ve zverimexu pro akvarko je biofiltr a startplus do vody...jinac nic...papu maj normalni, koukala jsem ze pritel ma pro sve rybicky to same...takze to by melo byt ok...akvarko mam neco pres tyden...takze voda jeste neni uplne v poho, je mirne kalna a zapacha coz se mi vubec nelibi...ve zverimexu rikal ze se to do 14ti dni zpravi, pritel ale zase tvrdi ze to neni uplne v poho tak ja uz nevim... :-( akvarko mam malinke cca 30l a cerpadlo mam na 30 az 50l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 10:37 jirkaa – Re: Andílek
hlavně si nenech vnutit nějakou chemii,vyhodíš akorát peníze.nejlepší bude počkat,jestli je špatný tak už mu nepomůžeš,často tím trpí ve špinavé vodě,jsou citliví na dusitany.ale můžou to být i hlístice.maximálně ho můžeš dát do karantény
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 10:18 Andílek – Abnormálně zvětšená břišní dutina ancistruse
Ahojky! Ja s rybickami teprve zacinam, vse bylo ok, ale dneska jsem si vsimla ze jeden ancistrus ma nafoukle brisko :-( . Moje prvni pomoc je zavolat z5 do zverimexu a optat se na radu. Pry muze byt prejezeny a nebo je to samicka...Mam je zkusit jeden den nekrmit a pak se uvidi...tak doufam, ze to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 23:24 Markéta – Re: Sid
Díky moc za názory i rady - něčeho podobného jsme se obávali. O akva se staráme poměrně pečlivě (i přesto, že se říká, že konkrétně rájovcům je všechno jedno :-) ) Bohužel ve vztahu k ancistrusům jsme zjevně podcenili možnosti složení vody. Akvárko jsme během velikonoc reorganizovali a upravili, mělo by být vše v pořádku, ale dnes jsme opět objevili jednu mrtvolku přísavníčka...Bojím se i o ostatní - pokud se stihli "přiotrávit" všichni, je to asi konec celého hejna... :-(
No, teď už asi nelze udělat nic dalšího - jen čekat, jak se to vyvine. Tak držte, prosím, palce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 22:55 Nobody – Re: Markéta
Možná odstavení filtru.
400l pro 100 rybek bohatě stačí.Dá se tam odchovávat i 2000ks potěru rybek.
Základem je dobrá filtrace a pravidelná péče. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 11:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Markéta
Zkuste si ještě něco pročíst o koloběhu dusíku (nitrifikaci) v akva - třeba najdete nějaké souvislosti. Bez detailní znalosti vašeho akva jde skutečně jen o hypotézu - vinou odstavení filtru mohlo dojít ke zvýšení koncentrace NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 10:45 Markéta – Ancistrus - smrt bez známek nemoci
Pročetla jsem pečlivě vše o potížích s ancistrusy, ale nenašla úplně přesně, co bych chtěla - utvořila jsem si jen jakési domněnky.
Před cca 10 měsíci se nám vykulili ancistrusi (po 3 týdnech od zakoupení v akvaristice) - z jednoho páru jich přežilo nakonec kolem 50ks. Bohužel v téže době se vylíhla i 3 hnizda rájovců, které chováme spolu s "přísavníčky."
Několik týdnů bydleli všichni pohromadě (upřímně - doufali jsme v přírodní výběr), posléze byli přerozděleni do dalšího, ale také poměrně malého akvária, a když se situace stala neúnosnou pro nás a předevvším pro cca 90 - 100 rybiček, opatřili jsme 400l akvárium. Pochopitelně je to v podstatě pro tolik rybek také jen malé provizorium, ale jak rájovci, tak ancistrusi tam od listopadu žili velmi spokojeně, rostli a přibývali.
Bohužel za posledních 10 dní nám postupně uhynulo 5 ancistrusů. Nafouklá bříška neměli, ani žádné okem viditelné kožní vady, zakalené oči...prostě nic a najednou byli mrtví na dně.
V akváriu došlo v uplynulém měsíci ke 2ma změnám - dostali jsme 5 ampulárií, které se okamžitě rozmnožily, takže máme v akváriu nyní kolem 30 5mm šnečků (další vajíčka už musíme likvidovat) a do toho se cca před týdnem opět vykulili rájovci. Také na dva dny (než došlo k opravě) vynechal filtr. Ale úhyn ancistrusů nastal až po všech těchto událostech.
Nevíme, jak zabránit další smrti, a v čem by mohl být problém.
Prosím tedy alespoň o nějaké hypotézy...
Díky :-( :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 20:15 Muž matrix069 [79]
A nechodí sa náhodou nadychovať na hladinu? šup hore a zase späť? Ak majú nedostatok kyslíku vo vode robia to a potom majú aj nafúklé brušká. Toť moja skúsenosť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 10:00 Honzinus
Akvarium 100 litrů, založený před 10 lety, celkem dobře zarostlý rostlinama, teplota 24 °C, pravidelná vyměna vody, chemie v poslední době žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 08:48 Pepas – Re: Malapa
když myslíš,mrkni do ryb 24 až 28 uvádějí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 08:31 Kamekh – Info
Bylo by třeba doplňující info. Jak dlouho akva máte, zda jste do něj přidával něco nového, něco neměnil apod. Rybku bych pro jistotu odlovil ze společenské do karanténí nádrže. Ohledně případné léčby si netroufnu Vám radit, stejně jako identifikovat nemoc (pokud se o onemocnění jedná).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 07:47 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Pepas
Proč 24C? Pro ancistruse je ideální tak 22-24C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 23:55 Pepas
nevim nevím,ale asi odejde,pokud to není plná samička a co teplota aspon 24 tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 23:29 irča
Co se zvětšeného bříška týče, mám zkušenost z vodnatelností... :-O rybička už je v nebi... Nebylo to však nakažlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 22:33 Honzinus – Abnormálně zvětšená břišní dutina ancistruse
Fotka k příspěvku Ancistrusovi se asi před třemi dny takto zvětšila břišní dutina. Není moc aktivní, dýchá normálně, ale nežere.

Podle www.catfish.cz/… by to sedělo na hlístice, ale výkaly má normální, ne jaké tam popisují při napadení hlísticemi. Má s tímhle už někdo skušenosti ? ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:40 Muž Killer [133] - Sumci – Re: x
z tý 880ky ho asi nevytáhnu,párkrát sem už zkoušel přelovit ancíky,protože je jich moc,ale udělal sem to akvárko tak skvěle pro ně, že je tam odsud už nedostanu..takže počkam až chcípne a poletí do záchodu..ale je jí škoda, byla to pamětnice..9 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:35 Muž hanz [27]
No já nevím, u mě to jednou měli všichni ancíci najednou a bez jakéhokoliv zásahu jim to zase zmizelo. Ale určitě bude lepší je hodit do čisté vydezinfikované vody a přidat některá léčiva, třeba proti parazitům..
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=751