Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 11:09 Juratwin – Flek
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co tá má ancik na hrbu za flek?Je to načervenalý a občas bílá čupinka, má ještě jeden menší na břichu.Má je asi týden, žádná změna chování, voda v normě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 09:35 Muž Yirka [9126] Re: Origami
Pokud je to Ancistrus sp. dalšího si ani do těch 16ti litrů nepořizuj. Absolutně nevyhovující velikost nádrže pro tuto rybku. Pokud krunýřovce, tak snad otíky.
Jinak bych se podíval na N-látky ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 09:27 Muž Origami [3] - Labyrintky – Krunýřovec
Ahoj, chtěl bych požádat o radu. Mám 16l AQ spolu s Beťákem a dvě rostlinky (plánuji dokoupit). Pokaždé, když koupím nového krunýřovce sp. obyčejného, tak se mu daří, lepí se na sklo a pochutnává si na tabletách pro Ancíky. Bohužel po nějakém čase (např. dva týdny) ho najdu nehnutě ležet. Den předtím je aktivní, neprojevuje žádné příznaky a pak z ničeho nic umře - břicho má mírně nafouklé a bělejší. Přitom Betta se drží ve zdraví už déle jak měsíc. Nevíte, kde by mohl být problém?
Topím na 25°C, filtrace + vzduchování u filtrace běží nonstop, dno bez vápence (odzkoušeno pomocí octu), voda z vodovodu, avšak odstátá - měním 30% každý týden, nepoužívám žádné chemikálie, krom Sera nitrivec při založení AQ, odkaluji jednou týdně... Nemohlo by to být příliš tvrdou vodou? (Včera jsem měnil část vody, dnes ráno jsem ho našel mrtvého :-( )
Nevíte, čím by to mohlo být?
Děkuji za jakékoli rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:15 Muž Ad@m [1051] – Vďaka za rady
Díky za rady.
Nesolím ani neaplikujem žiadne liečivá tak dúfam, že to prežijú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 08:32 xx Re: Ancistrus2000
Zkus popsat poměry v akváriu - co všechno dáváš do vody (chemie, hnojiva, "léčiva", CO2,...). Čím filtruješ a čím krmíš. Jak je na tom NO2, NO3 a pH? Těch vlivů je hodně. Jestli je už ryba silně vyhublá, zachránit se ji asi nepodaří. Zatím ji dej do čisté vody.

Žádné preventivní solení nebo chemie!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:08 R Muž romant [27987] Re: Ancistrus2000
Mrkni sem www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:05 S Muž invalida [3881] Re: Ancistrus2000
To bude vnitřní parazit asi ale ta sůl u ancíků je velká chyba...přisolování vody není pro ně vhodný a potěr dokonce zabíjí ano Lék neporadím neboť neléčím ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:37 Muž Ad@m [1051] Re: Kryštof
Kryštof napsal: Zdar lidi.Hledal sem ve starejch tématech,ale moc sem nenašel,tak se obracim na vás.Před půl rokem sem si koupil 2 ancíky (asi 5 cm).Žádný nemoci se neprojevily,až před měsícem mi ze dne na den umřela samice.Všim sem si,že vůbec neni plachá jako dřív,měla propadlý břicho dovnitř a jakoby neměla sílu se přisát..Vždycky po chvíli sjela dolu.Druhej den byla mrtvá-úplně bílá.Vyměnil sem část vody,zasolil a všechno bylo v poho až do dneška.Samec je na tom úplně stejně, takže zejtra bude nejspíš taky tuhej :-( Dá se eště něco dělat? A co to může bejt?Tady sem čet že někomu umřel ancík po dvou letech taky zničehonic..Proč???Mne sa bohužial včera stalo to isté. 6 cm veľkú vychudnutú samicu sp. gold som našiel vyblednutú ležať na chrbte. A to isté sa teraz deje ďalšej samici. Je dosť vychudnutá, uhorku ani riasy si nevšíma-skrátkla myslím, že už prišiel jej čas. Rád by som ale zachránil aspoň ostatných dvoch.

Vďaka za všetky rady, dúfam, že to baby prežijú sad
ancík 2000

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 08:53 Muž navik [908] - SumciRe: Domicz
Mne by spíš znepokojoval v případě řitní ploutve druhý pahýlek (moji krunýřovci mají také jednu řitní ploutev a považuji to za normální... ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 21:48 S Muž invalida [3881] Re: Domicz
Nevadí a dost možná to i doroste ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 21:33 Muž Domicz [0] – Mrzák ?
Ahoj včera jsem koupil samce krunýřovce sp. obyčejný a zjistil jsem že má jen jednu ploutev řitní a místo druhé má jen takový ´´pahýlek´´, plave normálně vadí to něčemu ?
Díky za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 19:28 xx – JockeR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 16:13 Muž JockeR [0] – chory prisavnik
Fotka k příspěvku a este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 16:12 Muž JockeR [0] – chory prisavnik
Fotka k příspěvku Zdravím. Prosím o radu. Môj prísavnik ma akoby opuchnuté alebo zapálené ústa. Ostatné ryby sú v poriadku. Potravu zatiaľ prijma. Čo by to mohlo byť za chorobu ??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:09 R Muž romant [27987] Re: Standa
Podívej se na tyhle stránky, jsou to speciál na sumce. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:03 stropa Re: Standa
tak si myslím že tohle už jen tak s žádnou léčivou vodičkou léčit nepujde....tu fotku bych ukázal na veteryně sad myslím že to je ucpávka náká,něco jako nežid.u zvýřat je tomu nejblíž tuková uzlina,jak říkám,zašel bych na veterynu a vsadím se že budeš pak moudřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 12:29 Standa – Krunýřovec
Fotka k příspěvku Zdravím!

Máme problém s krunýřovcem, na tlamce má stále se zvětšující růžový nádor. Jedná se o Lymfocystózu? Prosím poraďte..

Díky

S
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 11:40 Muž aTOM [0] Re: hawok
no, ja jsem to sem psal az po prozkoumani dosti akvafor na netu a po prohlednuti dosti obrazku. zatim vzduchuju a je v ciste vode, uvidim, jestli se to aspon trochu zlepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 11:31 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: aTOM
ja bych s diagnozou nebyl tak ukvapeny co se vodnatelnosti tyce. Krunyrovci jsou dosti odolni proti nemocem, diky tomu ze jsou do jiste miry i mrchozrouti. Pokud pomuze vodolecba tak bych se pak nebal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 11:19 Muž aTOM [0] Re: hawok
jo, diky, je to vodnatelnost, uz je v karantene, vzduchovani, cista voda, podivam se po nejakem pripravku, kdyby to bylo bakterialniho nebo viroveho puvodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 10:36 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: aTOM
oci vylizaji a nafoukle bricho byva ze spatne vody, otrava dusikatymi latkami, presyceni co2. Proste spatne parametry vody. Zahajit vodolecbu a a pridat vzduchovani a mel by se zpravit.-Ale to by spis mel dychat zrychlene nez pomalu.
Ale zas vypada, ze ma zjezene kostene desticky na tele. To by zas sedelo na vodnatelnost.
Nejlepsi je nekam odlovit, kde bude mit dost mista, udrzovat vodu cistou a vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 09:36 Muž aTOM [0]
Fotka k příspěvku Mám problém, můj ancík má asi tak 4 roky, ještě nedávno zcela zdravý samec, ale teď jsem po týdnu přijel a zjistil jsem že je celý nafouklý, oči má vylezlé a dýchá dost pomalu, nevíte co by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 00:17 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: pclara
Ano,s jistotou je to Lymphocystis,doporučuji ihned odlovit a šetrně usmrtit,neléčitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.09.2011 21:52 xx – Ilča – ancistrus
Oděrky a roztřepené ploutve můžou být způsobené v době tření například o ostré hrany jeskyně nebo o kořen, když se samec snaží samici udržet v jeskyni, aby se vytřela. Pokud je samice nějak dotrhaná, stačí přidat do vody trochu akriflavinu nebo torbenu, aby se rána nezaplísnila a zranění se brzy zahojí samo.

catfish.cz/…
vlevo samice před třením, vpravo vytřená samice

Druhá varianta, když nejde o tření ale o nemoc - dát rybu do karantény do čisté vody se vzduchováním. Sledovat, co se stane s bříškem. Jestli za pár hodin splaskne a ryba se přestane nadechovat u hladiny, pak se dají roztřepené ploutve a další povrchové oděrky vyléčit akriflavinem.

Když bříško nesplaskne, pak je to horší. Buď je potřeba rybu odčervit nebo zkusit přeléčit Entizolem.

PS: 10 let u samice je dost, je to už starší ryba a nemusí se ji podařit zachránit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2011 21:33 xx – pro pclara – nějaká plíseň
Ten krunýřovec není Ancistrus ale P. gibbiceps. Bohužel to co má na tlamce plíseň nebude.

www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 20:44 Ilča – ancistrus
Ahoj, prosím o radu. Naše 10 letá samička ancistruse má na bříšku bělavé skvrny a nějaké "čárky" - snad parazité a roztřepené ploutve a nafouklé bříško. Je na skle u hladiny, vyplouvá se dost často nadechnout, samozřejmě nežere. Krupičku nemá. Zatím jsem zasolovala, ale bez výsledku. Sameček se zdá být v pořádku. Nevím, co jí pořídit za medicínu, abych jí ještě víc neublížila. Díky za odpověď, Ilča s rodinou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 19:09 Danča – Náhlé umrtí ancistruse
Ahojky, chci se zeptat na náhlé úmrtí ancistruse. Na pohled byl v pořádku, krásně vybarvený, bez nějakých zranění a neměl ani nafouklé bříško. Akvárium je asi rok staré, nikdy jsem s ním neměla větší problém. Ostatní rybyčky jsou v pořádku. Voda je také v pořádku, podle testrů. Žádná velká změna v akváriu v poslední době nenastala, jen před pár dny jsem začala dávat Tetra Balance. Nevíte čím by náhlé úmrtí mohlo být způsobeno? Díky Danča

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 12:30 Žena pclara [0] – nějaká plíseň
Fotka k příspěvku Ahoj potřebovala bych prosím poradit co má můj ancík za nemoc u tlamky se mu objevila asi nejspíš plíseň, nebo co to je ?... Chová se normálně roste jako z vody ale ta tlamička :(( 6ádné jiné rybky u mě v akva to nemají....tak prosím o radu jak a čím ho léčit..popřípadě jestli v karanténě nebo jak.. omlouvám se ale nemám s tímto ještě žádné zkušenosti a lít nějakou chemii do akva se mi nechce :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 21:19 Muž Flector [0] – Ancistrus (nafouklé břicho a rychlé úmrtí)
Zdravím
Potřebuji poradit ohledně ancistrusů. Pokaždé, když jsem si nějaké koupil, do dvou dnů zemřeli a vždy měli nafouklé břicho. Zkoušel jsem ancistruse z různých akvaristik, ale pokaždé se opakovalo to samé :-( . Mám společenské akvárium a všechny rybky vypadají zdravě. Nevíte čim to může být a co jim tu může tolik vadit? Nikde jsem přesnou odpověď na toto nenašel. Potřebné informace o akva můžu dodat :-) ;-)

Starší reakce

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:09 Aquísman – Oči, smrt
Ahoj lidi, umřel mi ancík asi tak 4-5 cm vlastního odchovu, ještě asi tak 4 dny před tim mu jakoby propadly oči a zbělali-zešedivěli, dneska se tak nějak sem tam pohnul-poplaval ale jinak byl na stejnym místě a i někdy břichem vzhůru. Byl v 50-ti litrovce s osvícenim, živíma rostlinama a dalšíma 3 menšíma ancíkama a 2 malýma čichavcema... Nevíte na co umřel ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:20 Muž TomV [13] Re: romant
Tak jo, moc děkuju palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:01 R Muž romant [27987] Re: TomV
Určitě bych nejdřív zkusil aplikovat tu vodoléčbu a to léčivo bych použil dle návodu až když se to nebude za několik dní intenzivních výměn vody lepšit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 21:48 Muž TomV [13] Re: romant
Moc děkuju, a můžu použít eshu 2000? Oni u nás v akvaristice acriflavin neprodávají a než by mi přišel tak by to trvalo myslim docela dlouho.. Ale děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 21:39 R Muž romant [27987] Re: TomV
Dělá to na mě dojem, že je to zaplísněná nějaká ranka z toho namlouvání. Zkusil bych nejdprve aplikovat vodoléčbu, takže bych čestěji a ve větším objemu měnil vodu a když se to nebude lepšit, tak bych dal do vody něco proti zaplísnění, třeba Acriflavin, ale můžu se mýlit. Určitě se k tomu vajádří ještě někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 21:32 Muž TomV [13] – co to? 2.
Jen ještě doplním že se nedávno třela a při tom se se samcem postrkovali na kořeni, který je místy docela ostrý (spíše ke škrábnutí). Děkuji znovu za vš. odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 21:29 Muž TomV [13] – Co to?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím vás, co to má moje sam. ancíka na tlamce? je to takový bílý flíček (podobné má cca 3 nebo 4 na břichu. Normálně žere, není apatická, jen tohle. Je ve společenském, Přidal jsem sera baktopur a přemýšlím nad eSHa 2000. Co si myslíte vy? Děkuji za rychlou odpověď. Tomáš
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 18:22 Silurus Re: NHKG
Jo tak ta tapeta mne taky prudí tone !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 16:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Silurus
Mi ta barva přijde normální, jejich zbarvení je docela variabilní. Spíše se starej o tu špatně nalepenou tapetu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 16:34 Silurus – Zvláštní zabarvení
Moji ancici se mi zdají nějak divně vybarvení.Viz video www.youtube.com/…
Nejedná se o nějakou plíseň?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:03 somozo – problém s ancistrusy
Fotka k příspěvku Dobrý den. Mám problém s ancíky super red. 2 měsíce byly v pohodě a krásně rostli (mám je v 250l akva společně s asi 15 rybama). Těď mě 2 umřeli a další 4 se chovají divně. Nežerou nebo strašně málo, vysí na stěne, kde je proudění a pobledli. Sem tam mají takové trhavé pohyby. Na fotce je jeden s úplně propadlým břichem.
Krmím různou stravou (tablety, mražené, okurka ) asi před týdnem jsem jim dal spařený salát a zhruba od té doby chřadnou (nebo si to aspoň namlouvám a přiřazuji jako příčinu). Často si jezdí k hladině pro vzduch (filtrace je silná s přivzdušňováním a akva plné kytek a jiné ryby to nedělají). Dusitany a dusičnany v pohodě.
Prosím neví někdo kde je problém?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 22:40 misule Re: Yirka
zavojnatka je zvlast v akvarku. tedka uz je vpohode.. jen ancistrusi mi umřeli 4 a před nima péřovci. jinak je všechno vpohodě. voda čistá, bez kalu ani jiného bordela. no snad to tedka už bude dobrý. uvidíme...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 08:33 Muž Yirka [9126] Re: Misule
Vedle píšeš, že máš rovněž problémy se závojnatkou, tak ten problém bude asi komplexnější. Leccos člověka při té kombinaci ryb napadá, ale bez upřesnění technických a ostatních parametrů nádrže se nedá nijak cileněji odpovědět. Sbad jen - častá údržba nádrže nutná!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 22:18 Misule – nemoc ancika
Dobrý den. chtěla jsem se zeptat. Měla sem v akva 4 ancistrusy první odešly 2 samečci. nafouklé bříška, odstaté takové ty bodlinky na líčkách a pak odešla i takhle samička. a poslední se zatím drží. ale příjde mi že hodně rychle jako kdyby dýchala. nechci o ni přijít protože je krásná dlouhé ploutve...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 17:51 R Muž romant [27987] Re: šámot
Podívej se na tyhle stránky.
catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 17:43 šámot Re: pajaman
To pajaman: Hele tohle by mě taky zajímalo, protože jeden můj ancák je přesně takhle vyhublej a nevim, co to má znamenat. Navíc má roztřepené ploutve. Žádná jiná ryba ani jedním symptomem netrpí.

ví někdo? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 17:41 xx Re: aliban
Odřenina a v ní začínající plíseň nebo bakterióza. Dej do do karantény a dej mu tam akriflavin podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 22:34 aliban
Fotka k příspěvku a tu dalšia foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 22:34 aliban – Ancitrus
Fotka k příspěvku ahojte mojmu ancitrusovy sa urobilo na zadnej plutve toto
čo je to?čim to vyliečim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:19 Žena pclara [0] – Re: romant
Díky díky palec odkkaluji a vyměňuji 1/3 vody 1x týdně... tak tedy vynéchám ty nítěnky! a uvidím co se bude dít.. ahoj
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=351