Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 11:03 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: geminika
Řekl bych je to úplně normální, změna prostředí, v novém akvišku navíc zatím nemají možnost papat řasu, tak stále hledají něco k snědku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:55 Žena geminika [39] - Živorodky
Mám dvoch ancíkov - samičky už asi 4 roky. Vedela som, že sú v akváriu, ale takmer som ich nevidela. Teraz som spojazdnila celkom nové akvárium a tu ich vidím stále preháňať sa krížom cez akvarko, alebo "visieť" na prednom skle. Neviem, či je to dobre , alebo zle. Len som prekvapená ich aktivitou po 4 rokoch. Je to normálne, alebo si len nevedia zvyknúť? Mám v akvarku veľký koreň a v dne zahrabanú časť kochlíka, aby sa mali kde skryť. To mali aj v tom starom akváriu, kde viseli stále na koreni, alebo v kochlíku. Žerú dobre, špenát, alebo tabletky pre nich im chutia. Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:12 Toddik1 – Re: stetinka
tak dneska dopoledne už umřel, nevím čím to, navenek nejevil absolutně žádný známky nemoci...vůbec to nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:36 Žena stetinka [270] – Re: Toddik1
tyhle ryby jsou dost citlivý na dusičnany. Je to na nich znát dřív, než na jinejch rybách. Ale víc ti asi neporadím, momentálně se sama trápím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:31 Toddik1 – Re: stetinka
Jediný testy, který mám jsou na ph a NO2, ph je v pořádku a NO2 je prakticky neměřitelný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:14 Žena stetinka [270] – Re: Toddik1
změř vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:07 Toddik1 – Ancistrus umírá?
AHoj všem, potřebuji pomoc....dneska když jsem přišel z práce našel jsem svýho ancistruse přisátýho na rostlině hlavou dolů, myslel sem si že spí, tak sem tomu nevěnoval pozornost...večer, když sem začal krmit ryby byl na stejným místě, jindy hned uteče...tak sem na něj šáhl a jakoby nereagoval, myslel sem, že je mrtvej ale pak se pohnul a i dýchá...možná trošku zrychleně...přemístil sem ho hned do menšího akvária, pořád leží na dně dýchá a sem tam sebou pohne jakoby cukne...nejeví žádný znaky nemoci, myslím tím plíseň, tečky po těle, zkrátka nic...druhý ancistrus, který je pořád v původním akváriu je úplně v pohodě...tohoto ancistrusa mám víc jak půl roku a vůbec s ním problémy nebyly až dnes...nevíte co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 17:47 Žena wercza [0]
Tak je po nich. Ještě jsem mezitím byla ve škole a když jsem přijela bylo hotovo.. Stravou to být nemohlo, ještě u mě nežrali. V malé nádržce byli naprosto v pohodě, změna prostředí toto vyvolala-šok? Ostatní ryby jsou stále ok. Na to, že tam mám Ramirezky bych neřekla, že je ta voda nějak jedovatá. No, moc to nechápu. Asi to způsobilo něco mezi nebem a zemí ano A jak případně zjistit přítomnost např. těžkých kovů ve vodě?
Jinak mi naštěstí majitel exoty poradil pána, který tyto krunýřovce chová, takže to nevzdám a až se mi pořádně zaběhne nádrž, koupím zas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 13:28 JuraS – Re: wercza
týden staré akva i s filtrem který je zaběhnutý není vhodné pro ryby. a horská studna může být plná jedovaté vody jako nic...kde jsou ty lesy sežrané kyselími dešti ? na vysočině ? uprostřed prahy ? ne právě tam kam se vozí děcka z prahy na ozdravné pobyty...na jedem prosycené hory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 10:15 Pietro – Re: wercza
Zdravím vás slečno. Nafouknutí břišní dutiny způsobuje nevhodná strava, infekční onemocnění, napadeni zažívacího traktu parazity (bičíkovci). Uvedu několik příkladu: Hexamitóza, Spironukleóza,Kryptobióza ,kokcidióza a další. Bohužel nelze stanovit přesnou diagnózu bez laboratorního vyšetření. Pouze se můžeme domnívat, jaká choroba způsobila tyto symptomy. Existuje jedna možná alternativa pokusit se léčit preparátem na bázi Metrodiazolu, u nás známi přípravek Entizol v tabletové formě. Lze toto léčivo zakoupit běžně v lékárně, ale pouze na lékařský předpis!! Recept vám může vystavit veterinární lékař.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:49 Raider – Re: wercza
No zkusit ot můžeš,ale pochybuju že ti poradí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:48 Žena wercza [0] – Re: Raider
má taky nafouklé bříško, ale méně-zatím..asi poletím do exoty se zeptat na nějakej lék..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:48 Raider – Re: wercza
Aha na té= fotce to není moc vidět.Asi mají nějakou stejnou nemoc..Asi ho nezachráníš a pochybuiju že by ti někdo řekl něco jiného :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:47 Raider – Re: wercza
ten druhý je v pohodě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:43 Žena wercza [0] – Re: Raider
nn nic ještě nežrali..tak mám takovej dojem, že ten jeden už chcípnul sad ale já chci zachránit toho druhého, co s tím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:38 Raider – Re: wercza
No tak to nevím..nežral nějké tabletky,nebo palty pro ryby??? Ale tohle je pěknej ancík je těžké ho sehnat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:36 Žena wercza [0] – Re: Raider
Fotka k příspěvku Mě asi klepne. Toho už jentak neseženu sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:33 Raider – Re: wercza
Pokud má nafouklé bříško tak to asi bude konec..Nemám moc zkušeností s nemocemi,já rybky nemocné neměl.Kromě krupičky,ale to potká každého akvaristu :-O ..Ten tvůj ancitrus může mít prasklý plynový měchýř a to už by jsi ho nezachránila...Můžeš sem dát fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:30 Žena wercza [0] – Re: Raider
Ne ne, voda je odstátá týden a navíc je ze 60m studny z hor bez jakékoli chemikálie. Filtr jsem taky měla zaběhlý z jiného AQ. Takže je s nima konec? sad Nepomohou nějaké léky? Jsem četla o té vodnatelnosti, že prý penicilin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:24 Raider – Re: wercza
jestli jsi to teprve včera založila ahned dala rybky tak je to šok z nové neodstáté vody.Asi už mu nepomůžeš :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:11 Žena wercza [0] – Pomoc-asi umírá ancistrus
Prosím o rychlou radu. Včera večer jsem dala do nového AQ rybičky a jeden ze dvou ancistrusů L183 se nehýbe, má nafouknuté bříško, ale ještě dýchá, co s ním je a co mám dělat? Dala jsem je do karanténní nádržky jako byli včera, tam jim bylo dobře několik dnů. Vodu jsem ted měřila, hodnoty ok-dusičnany skoro žádný, měkčí voda, teplota 26°. Mám tam ještě ramirezky a pancéřníky a zdají se v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:25 Muž domik101 [17] - Živorodky
a ten ancistrus žije ještě? Já to měl taky a pak se přišel nato ze je mrtvej :-D :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:11 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Krkovička
Nejlepší by bylo kdybys ji vyfotil. Já osobně jsem ještě ancistruse se zavřenou hubou neviděl :) I při odpočinku mají tlamku otevřenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 10:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Krkovička
obyčejní ancistrusi jsou docela nenáročné ryby, žijí hodně let a přežijí i v horších podmínkách v akváriu. Jen jsou citliví na některá léčiva. Ale nic takového by ve stravě přímo pro ancíky být nemělo. Možná by pomohl popis nádrže (nejlíp fotky), popis údržby, jaké jsou tam ryby a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 10:54 Muž Krkovička [0] – Re: katterinecka
Nic takového, včera jsem chvíli vzduchoval což normálně nedělám a jediná změna, která mě napadá, že jsem koupil spec. stravu pro Ancíky. Nemám to u sebe takže nevím jméno ale jsou to takové hnědé prohnuté placky (vypadá to jak čokoládové nestlé cereálie) na etiketě je přímo ancik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 10:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Krkovička
nedlal si nejakou zmenu v posledni dobe? Nedaval jsi do vody nejaky pripravky nebo leciva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 10:46 Muž Krkovička [0] – Re: katterinecka
právě že od rána ne. Normálně je přisátý na kamenech, kořenu, na skle ale teď leží pod kořenem a hubu mám křečovitě otevřenou do prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 10:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Krkovička
a přisává se třeba na sklo nebo jinam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 09:22 Muž Krkovička [0] – Ancistrus - křečovitě otevřená tlama
Ahoj,
dnes jsem zjistil, že samec ancistruse má naprázdno otevřenou křečovitě hubu. Všechny hodnoty se zdají v normě :(
Nevíte někdo co by to mohlo být?
Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:46 BiTeDroM
Ok ....ale uz to ma chlapec za sebou :( ale dik vsem za info a pomoc :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 22:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: BiTeDroM
pokud z něj chceš mít slanečka, tak přidej sůl... ale myslím, že by sis moc nepošmákl, je to samá kost a pancíř.... :-D

... jasně že se sůl už nepřidává, sůl se neodpaří jako voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 22:07 BiTeDroM
jeste dotaz...v te soli ho mam uz nechat ? nemusim pk vymenovat vodu a nebo jak casto mam pridavat sul pokud se pridavat ma ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 21:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: BiTeDroM
spíš kořen, kytky nepotřebuje, pokud má čistou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 21:32 BiTeDroM
Ok...takze...vymenil jsem vodu za cistou...bouzel neni cas ji nechat poradne odstat takze pockam az bude teplota na 28...apak ho tam nejak zkusim dat....
Sul jsem dal malickou lzicku.(polovicni cajovou) do půlky..,nalil k tomu vodu a promichal...pk sem to nalyl do karantenniho aqua...uvidime...nwm estli to je tou malachytovou zeleni....ale na ancitrusovi po poplachnuti v ciste vode vidim...ze to nejsou fleky ale jakoby male ranky
(rány-jakoby odrenina) a nic uz z toho nevlaje...tkze jestli to byla plisen tk uz neni...tk uvidim jak se mu bude v te karantene se soli darit.....
Muzu k nemu do te slane vody dat nejake kytky ? nebo dodat umele ? at to zivym nejak neublizi(sul)
Jinak vsem dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:59 S Muž invalida [3881] – Re: BiTeDroM
dávám velko lžíci na 100 cca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:56 BiTeDroM
Však ano...dam si pozor...podle vseho usuzuji ,ze mam toho ancitruse asi z te malachitove zelene vytahnout a dat do ciste vody...teplotu necham na 28 stupnich...a zkusim to s tou kuchynskou soli...mimochodem..kdyz uz jsem u toho...nevite kolik soli se ma cca davat na 1 l nebo 10 l ?
Karantena kde ho mam je mala...ma 18 litru ,ale jelikoz je ancitrus malicky tk by to nemelo moc vadit.
Jinak...dik za Info...
Ja se jako akvarista zameruji na Bojovnice...o sumeccich moc newim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: BiTeDroM
aspoň víš co může rybám uškodit, nemá smysl je léčit léčivem ketrý je ještě jisteji zabije. Pak už si můžeš kdekoli zjistit jak se dá léčit plíseň a jen si vybrat podle toho co ancistrusům neškodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:47 BiTeDroM
hehe....Tk neco o sumcich jsem si precetl...ale jak sem klikl na zobrazeni stranek o nemocich..co tam byly tak se mi zobrazily jen dve stranky...jedna jen z textem kde je skoro kazda nemoc stejna a druha s vnitrnimi nemocemi ryb coz ja na zive rybe asi neposoudil ...navic to bylo nemecky :-D
ale dik ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: BiTeDroM
zaručeně jim neublíží sůl (v přiměřeném množství), ta eSHA 2000 možná taky ne, to ti neřeknu. Pokud měl problém s plísní a teď se mu něco stalo z té zeleně tak už nemá smysl kupovat nějakej drahej přípravek.
Tady si o tom můžeš něco přečíst www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:22 BiTeDroM
eSHA 2000 ? ...takze mam sesadit Zelen...a nasadit eShu ? ....
A co kdyz to plisen neni...nevim si s tim rady....ale zase Vim ze z te fotky se moc vycist neda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:19 Muž Yirka [9126] – Re: BiTeDroM
Jako osvědčený prostředek proti plísním se zaručeným neublížením i citlivým rybkám slouží eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:18 BiTeDroM
´+ jsem si jeste vsiml ze ma levou zadni ploutev kratsi...jakoby useklou...ale to k tomu asi nepatri :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:18 BiTeDroM
Právě ze jen fleky ze stresu to podle meho nejsou....druhy ancitrus ma jeden stresovy ale to vypada jinak...
Jsou malicci..rikam ze je mam jen dva tydny...
cca 3,5 CM...mozna jen 3cm..
ty flicky mi pripadaji spise jako ranky...z kterych trosku vlaje neco jako plisen....
Plisen sem odvodil hlavne z toho ,ze mi v akvariju,do ktereho davam nove ryby kdyz je koupim ˇnez je dam do velkeho aquaˇ zemreli 2 neritiny z niceho nic a jedna z nich byla plesniva (v ulite).
Jinak malachitova zelen co jsem cetl je nejlepsi proti plisnim...(kniha)
Pokud ne tk me opravte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: BiTeDroM
řekla bych že malachitová zeleň je asi nejhorší přípravek co jsi mohl nasadit, ancistrusi jsou na něj náchilní, může jim odrovnat vnitřní orgány a i když už ho nebudeš dávat tak může za pár týdnů umřít :-( nejsou to jen fleky ze stresu? to ancistrusi mívají a není to nijak nebezpečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:07 Muž Yirka [9126] – Re: BiTeDroM
Pokud by to byla plíseň, flíček by byl prostorově plastický nebo by z něj vyčnívalo chmýří. Krunýřovci často mění barvu nebo se jim vytvářejí flíčky když nejsou v pohodě. (Asi tak jako lidi zčervenají). Není to spíš tento úkaz? V tom případě by totiž ta karanténa a chemie nápomocny nebyly. Jinak, jak jsou asi tak velcí?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 19:56 BiTeDroM
Fotka k příspěvku
Čaute....do sveho akvarka jsem si dokupoval ze dva ancitruse...mlade...jeden z nich je v pohode ale ten druhy ..
po cca 2 tydnech se mu udelali na tele takovy 3 cca 3 mm flicky....
okamzite jsem ho dal do karanteny a podle vseho to vypada na plisne...takze jsem nasadil malachitovou zelen...ancitruse v ni mam sice teprve 2 den ale nijak se podle meho nezlepsuje....
ma s timto nekdo zkusenosti ? Po jake dobe by mela zelen cca zabrat?
Fotku sice mam...ale je z mobilu a moc tam neni videt....jen anci a bily flek...(rozmazana fotka)
V pripade kdyby pomohla tk tu je...pokud se mi dostane pod ruku fotak tk hned fotim a upuju.
Thx
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 20:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 20:43 Dodin – ancistrus poraneni
Fotka k příspěvku Ahoj.mam problem z mym ancistrusem,dneska sem si vsimnul ze ma takovou jekaou plisen na hlave a vubec nevim z ceho to je
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 16:41 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Denisa
V této velikosti se pohlaví rozeznat nedá. V pozdějším věku (okolo 4cm velikosti) je pohlaví rozeznatelné podle vousů, samcům začíná vyrůstat na "nose" hrbol, později dorostou fousky (ale to neříkám nic nového). Jinak intenzita zabarvení je určena především stravou a postavením ve skupině a v neposlední řadě také náladou.
P.S.: jsem Oskar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2010 16:03 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Denisa
Ve 2 cm nemají vousy ani samci.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=451