Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Žádná další stránka   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 17:08 petra
ahoj.ted sem to hledala na netu..
www.sera.cz/… co stím netuším. :-(
Břišní vodnatelnost nebo infekce ledvin, voda kontaminovaná organickými nečistotami

• Jarní virémie. břišní vodnatelnost.
Testujte vodu, obzvláště na nitráty;
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 16:24 Tom K. – Nafouklý ancistrus
Fotka k příspěvku Prosí o pomoc při zjištění nemoci kterou měl můj ancistrus a pak zdechl :-( :-( . Měl nafouklé břicho a odstáté šupiny. Můžu zaslat foto....... :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 15:33 katkus – HA!
Tak to NEBYL ancistrus ale GIBICEPS!Ňák se mi popletli... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 09:13 Muž wayn [79] – fleky
To je celkem běžné. Mění barvu podle nálady a podkladu. Kresba se jim objeví když mají bojovnou náladu, třeba když se hrnou za tabletkou. Hezky je vidět na videu dole: 160.217.220.100/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 08:41 Paula
Moji Ancistrusy to delaji taky a nevypada to ,ze by jim to vadilo. Myslim, ze to je naladou a mistem, kdese zrovna zdrzuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 10:46 katkus – sem z toho jelen...
¨Zjistila jsem že když je ancistrus na světlym dně má světlou barvu a na tmavym kameni má barvu tmavou coze Asi mám v akva fakt chameleona ne ne ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 13:39 katkus – ted jinak
Teď už mění barvu kdy chtějí... coze Ráno: v poho, poledne: vybledlí fleky, večer: zase OK a podobně.Asi mám v akva chaleleony a ne ancáky coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 21:18 tomas j – bledy ancistrus
Může to být prudkou změnou prostředí.Ve tvém případě osvětlení.Já ancistrusi chovám a tohle se mi stává pořád.Během 10 minut po rožnutí světla se to spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 21:11 katkus – akva
Akvárium stojí napříč v rohu pokoje, vedle pohovka a na druhé straně psací stůl a okno.Do akvária moc nešahám, teda je pravda, že včera se čistily skla a minulý týden se čistilo celé akva a přesazovali rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 21:06 Žena katunka [158] – katkus
Ryby většinou blednou pokud jsou vystresované...moje parmičky mechové jsou albínci po každým odkalování..nenapadá tě něco, co by jim mohlo přes den vadit? Nemáš třeba akvárko na nějakém frekventovaném místě, kde je velký provoz? A nestrkáš jim tam přes den pořád ruce? (Já jsem to ze začátku taky dělala...měla jsem pocit, že pokud jim tam každej den něco neupravím, že se o ně dost nestarám....už jsem díky bohu poučena ;-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 21:00 katkus – Bledý ancistrus
Mám dva ancistruse.Ráno zapnu akva- vypadají dobře! :-) večer jdu vypnout akva- jsou mnohem bledší, mají vybledlé fleky :-O druhý den ráno- zase je celkem v poho ne !Co se děje ne ne ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 15:33 Sid – To Sheila
Tak jo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 15:18 Sheila – rada
Diky Side. Opravdu jsem chtela aby mi nekdo poradil. Jinak bych o radu nepsala. Nerada ztracim cas pro nic za nic. Tem, kteri meli snahu poradit diky a diky i za nazory. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 14:25 Sid – Dobrá rada nad zlato
Sheila: "...Ahoj lidicky, doted bylo v mem akvarku v vse v pohode, ale ode dneska moji dva krunyrovci plavou u hladiny, kladou se brichme vzhuru a snazi se jakoby chytat vzduch, nevite co se mohlo stat? Spravi to vzduchovani? Mam jen filtr, chystam se jej vycistit a nejspis na vytok napojim hadicku at proud ceri hladinu, jinak nevim jak bych jim mohla pomoct... Jsem vicemene zacatecnik tak uvitam kazdou radu...
...Pro klid Miry i ostatnich jsem krom vycisteni filtru upravila i jeho vypust, aby cerila vodu a bublala, snad to bude stacit..."

Opravdu jste chtěla, aby vám někdo poradil? Položila jste (si) otázku, sama jste si na ni odpověděla a podle své odpovědi jste i konala... ;-)
Doufejme, že jste si poradila dobře. Kdyby ne, přečtěte si tuto diskusi pozorněji. Třeba to nebude pro rybky pozdě... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 14:00 pirát – pomoc
Číst,číst,a zase číst.Máte 12 l akva a v něm 6 ryb(z toho 2 krunýřovce )!!! a 1000000 šneků,jak tohle může dopadnout?.Výměnou vody jen oddálíte stav ,který jednou nastane a to je úhyn ryb.Krunýřovce buď rozdat známým nebo vrátit do prodejny a vysbírat šneky.Jaké jsou ty zbylé 4 ryby?Do tak malého AQ max 1 Bettu nebo 2 Paví oka. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 13:21 Sheila – vzduchovani
Miro, propriste mne staci jeden zamraceny smajlik, abych zpytovala svedomi. Do fora jsem se prisla poradit, coz bys mohl ocenit a ne se do me hned poustet.
Vzduchovani prece neni uplna nutnost, kdyz mam dostatecne zarostle akvarko - a ja rostlinny porost musim spis redukovat, aby mely ryby vubec kde plavat a kytky nerostly ven z nadrze. Navic, doted byly OK, akvarko mam ciste, neprerybnene, bez organickeho bordelu a ras, jen s temi sneky, kteri budou asi problem.
Pro klid Miry i ostatnich jsem krom vycisteni filtru upravila i jeho vypust, aby cerila vodu a bublala, snad to bude stacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 10:59 Sid – To Sheila
Může to být otrava N-látkami. Abyste měla jistotu, musela byste změřit obsah NO2 (a nejlépe ještě pH a NH3). NO3 není zas tak nezbytné.
I bez měření - máte příliš mnoho producentů odpadních látek, (ryby, šneci - těch příbývá...), v tak malém akva. Rostliny sice "bují", (pod tím si můžeme představit každý něco jiného!), ale nemusí "stíhat" N-látky odbourávat. Filtr nejspíš s minimální filtrační hmotou = neposkytuje životní prostor pro nitrifikační bakterie...
Udělejte, co radí Micus - vyměňte část vody, (v praní filtrační náplně význam nevidím...), zredukujte na minimum šneky, zvažte redukci počtu ryb a výměnu filtru, (máte-li takový ten "téměř bez filtrační hmoty"), za "bublifuk".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 10:38 Sheila – Krunyrovci
Holky, diky za rady. Filtr vycisten a uvidime co to udela. Nemoc jsem nelecila, praveze dodnes bylo vse OK (az me to samotnou u tak maleho akva prekvapovalo).Testy na vodu nemam, ale muzu je poridit. Ale na co presne? Krome Ph snad obsah dusicnanu...? Dik moc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 10:27 Žena azalka [38] – krunýřovci
A neléčila jsi v nádrži za ty poslední 3 měsíce nějakou nemoc pomocí koupený chemie? Oni totiž můžou negativně reagovat i docela dlouho doubu po jejím ukončení. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 10:20 Muž [] – .
Zkus vyprat ten filtr (ale né v čerstvé vodě, ale v odpuštěné z akvária při výměně) a vyměň část vody. Nic jiného mě nenapadá, testy na vodu asi nemáš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 10:12 Sheila – Krunyrovci
Akva mam tri mesice, ma jen 12 l. Filtr cistim co 3 tydny, vodu menim co 14 dni tretinu az polovinu, ryb mam celkem 6 a furu rozmnozujicich se sneku. Zatim mi vse zilo, rostliny buji o sto sest, tak jsem si myslela ze kysliku je dost. Tak zatim nevzduchuju. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 09:55 Muž [] – ?
Kolik máš vody a kolik ryb? Jak je akva dlouho založené? A kdypak jsi naposledy čistila filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 09:52 Sheila – Krunyrovci brichem vzhuru
Ahoj lidicky, doted bylo v mem akvarku v vse v pohode, ale ode dneska moji dva krunyrovci plavou u hladiny, kladou se brichme vzhuru a snazi se jakoby chytat vzduch, nevite co se mohlo stat? Spravi to vzduchovani? Mam jen filtr, chystam se jej vycistit a nejspis na vytok napojim hadicku at proud ceri hladinu, jinak nevim jak bych jim mohla pomoct... Jsem vicemene zacatecnik tak uvitam kazdou radu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 22:21 Muž [] – tak to jó
držím palec v dalším chovu.Poku bude nějakej problém,tak se klidně obrať na mě.A pokud bude v mých silách pomůžu.Včetně dalších zkušenějších kolegů zde na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 19:23 Kryštof – diky moc
Díky,Romane!Potěšilo mě,že má někdo fakt snahu mi pomoct.Ale já už nemam koho léčit.Jak sem psal předtim,včera večer mi umřel samec a semice už asi před měsícem..A druhej pár ancíků mam v jinym akwa a ty byli,sou a doufám,že i nadále budou v pohodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 18:21 Muž [] – ancík
No včera jsem byl na výstavě a u stánku Sera se navalil pán že má nemocné ryby - střevní paraziti.Sera má teď nové léčiva.Jsou to spíš veterinární léky,takže žádné ty běžně nefunkční sračky co jsou běžně na krámech.jenže nalinká lahvička stojí přes 450,-kč.To se Ti nevyplatí.Takže navrhuji udělat pokus.Já mám nějaká léčiva od veterináře-je to na střenví bakterie a bičíkovce.Takže mrknu na to dávkování a můžu Ti něco darovat,včetně anávodu na aplikaci.Jedná se o nějaká antibiotika,takže je tam pořád velké riziko úhynu.Ale na druhou stranu nic jiného mě nenapadá.Je to lepší než si koupit drahý preparát se stejně nejistým výsledkem.Akorát mě pak napiš jak velkou máš karanténu ať vím kolik je třeba.Pak mě napiš na mejlu a dohodnem více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:59 Kryštof – uff
Tak to sem rád!!Já už se lek,že mam nějaký mutanty smich Ale sou fakt pěkný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:45 Nemeziss – blackmolly
Já mám jednu žlutočernou blackmolly a v obchodech jich je taky dost :o) takže existujou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:38 Kryšof – léčba
A jak se dá teda léčit?Určitě si v budoucnu chci zas nějaký koupit a nerad bych,aby se to opakovalo..I když jak je vidět,tak tomu asi nezabránim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:35 Kryštof – .
z Prahy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:00 Muž [] – ancík
Hlavně ho nesol,udělá mu to hůře.Mě takto odpadl tak před 5-6 lety úplně stejně.Nic mu nepomohlo.A léčba 1ks vyjde na několik stovek.Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 15:43 Kryštof – blackmolly
Já mam black moll plný už 3 akwa(teda ty dvě sou fakt malý,jen dočasný řešení).A když sme u těch záhad:mam 2 samice mečovky zelený(sou žlutý) a jedna se tak po měsíci "předělala" na samce.To eště neni ta záhada(u tohodle druhu je to normální-pohlavní zvrat).Ale tenhle nepravej pár se furt snažil rozmnožit a když to nešlo,začal to "samec" mečovka zkoušet na stálesemnožící blackmollu.To se samozřejmě nelíbilo molákovi,takže se furt proháněli.Když sem přijel z dovči,vypadal sem asi takhle coze Po akwa mi plavalo asi 10 malejch molátek a pak dalších 10 žlutočernejch flekatejch mimin!To nechápu,páč mečovka "samec" se množit nemůže-nemá samčí pohl.orgány!Takže to můsí bejt blackmolly,ale žlutočerný sem v životě neviděl!!Vy jo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:28 R Muž Mrakoplash [1776] – Molly
Noo ja bych sice jeste neco pridat chtel ale molly to nejsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:25 Žena Wampi [54] – ztráty
No jo stane se. Zase se obyčejně něco za to narodí a někdy se to vrátí i v desítkách. Sakra nechcete někdo black molly?? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:17 R Muž Mrakoplash [1776] – hmm
Ja sem se pidil jak uz sem psal po krevetkach :) proste sem tem rybkam koupil drahy krmeni smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:15 Žena Wampi [54] – ne ne
To fakt ne , já o těch mých ploutvých mám přehled. Vidím tam po dně rejdit i pidi pancéřníčky . Tak toho halamu bych nepřekoukla. A už je to tak měsíc. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:13 R Muž Mrakoplash [1776] – zahada
Tak ty mas pomerne veliky akva Wampi, takze treba nechybi jen si hraje na schovavanou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:09 Žena Wampi [54] – podivnosti
Ono se furt něco děje. Mě se nedávno ztratil ancík samec, už byl pěknej velkej a je fuč. Přidávala jsem štěrk na dno , zdálo se mi , že je ho třeba přidat. Dělala jsem to opatrně po malých hrnečkách, tak mě napadlo, že jsem ho snad blbce zasypala. No každopádně od té doby chybí a není k nalezení. Taky je to pro mě záhada ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:04 Kryštof – dik
Dik za snahu,ale už to má za sebou..Bylo to eště rychlejší než sem čekal..V deset už byl tuhej a začal mu bělat hřbet.No nic,budu pátrat dál.Mě jenom prostě neni jasný,jakto,že to příde dycky tak z ničeho nic.Eště včera byl normální.Je to fakt divný..!?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 22:23 tomas j – re
Já myslím ,že ten akriflavin by mu nic neudělal.Já mám i potěr a použil jsem to na ně a v pohodě všichni přežily a to ten potěr mohl mít tak 2 týdny.Pokud mu nedáváš velké šance ,tak to i tak radši zkus.Ten akriflavin je výborný na plísňové,bakteriální a další nemoci, takže tímto bys mu mohl zachránit život ,ale vše je jen na tobě :-O Pokud si pčece jenom chceš něco ověřit ,tak zajdi k Catfisch(www.catfisch.cz) .U těch druhých krunůřovců to nemáš ,protože je to zkrátka náhoda, někdo to dostaně někdo se s tím sesetká celý život ,to si nevybereš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:11 Kryštof – ancik
Potravy má dost-ryby krmim 2x denně a ancíky přikrmuju tabletama.S chemickejma léčivalma mam práve dost blbý zkušenosti-zvlášť krunýřovci sou na chemikálie dost choulostivý.Zatim to řešim zasolenim,silnym vzduchovánim a zvýšenim teploty..Ale moc šancí mu nedávám :-( Mě by spíš zajímalo,co to může způsobovat.V jinym akwa mam pár krunýřovců(sou teda podstatně větší),ale nikdy žádnej problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:40 tomas j – RE :Ancik
Ahoj četl jsem tvůj problém a i když krunýřovcem chovám s takovým problémem jsem se ještě nesetkal.Povídáš propadlé břicho jo?To může být nějaká střevní choroba nebo nedostatek potravy.Každopádně dej krunýřovce do nějaké akvária a tam přidej akriflavin,sůl, a vzduchuj.Uvidíš jak se to vyvine :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:15 Kryštof – ancici
V tom případě se Vodníku koukej jít nažrat :-) A až to uděláš,tak mi zkus poradit něco lepšího..Nebo kdokoliv jinej, kdo je najedenej nebo z hladu nekecá blbosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 16:34 Žena Wampi [54] – já už nemám slov!
Prosímtě vodníka fakt neber vážně, někdy kecá snad z hladu... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.10.2006 16:14 Vodník – .
Mně zase zničehonic žije. Přežil když jsem ho dal do 10 stupňů chlorované vody a do vody bez kyslíku a vzduchování. Ležel na dně na zádech, ale po přelovení to rozchodil. Musíš ho otužovat jako já, pak ho nějaká drobná nemoc neohrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 16:05 Kryštof – ancistrus-nemoc?
Zdar lidi.Hledal sem ve starejch tématech,ale moc sem nenašel,tak se obracim na vás.Před půl rokem sem si koupil 2 ancíky (asi 5 cm).Žádný nemoci se neprojevily,až před měsícem mi ze dne na den umřela samice.Všim sem si,že vůbec neni plachá jako dřív,měla propadlý břicho dovnitř a jakoby neměla sílu se přisát..Vždycky po chvíli sjela dolu.Druhej den byla mrtvá-úplně bílá.Vyměnil sem část vody,zasolil a všechno bylo v poho až do dneška.Samec je na tom úplně stejně, takže zejtra bude nejspíš taky tuhej :-( Dá se eště něco dělat? A co to může bejt?Tady sem čet že někomu umřel ancík po dvou letech taky zničehonic..Proč???
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [21]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=1001