Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:10 Dodin – nemoc ancistrusu
zdravim vas,potrebuji co nejrychleji vasi pomoc :-( mam chovne ancistrusy v chovne nadrzi,jenze z niceho nic prestali prijmat potravu maji spomalene reflexy(daji se chytit do ruky)a navim postupne umiraji,trva to asi 3 dny,vodu v celem akvariu semvymenil ale zadne zlepseni,maji na sobe takove bilefleky jakoby plisen.prosim poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 16:24 Muž voko [9] - Živorodky – Re: katterinecka
Chudák. To se nemohla ani jednou vytřít? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 13:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: voko
spíš babička :-) ale nikdy v sobě nepustila jinýho ancistruse, tak byla docela osamělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 13:11 Muž voko [9] - Živorodky – Re: katterinecka
Tak dlouho ?? Já myslel, že se dožívá tak max 10 let. No to byl už kmet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 13:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Aleš
Ale pokud přežije ze začátku, tak může žít docela dlouho, my jsme jednoho ancíka měli přez 20 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 13:00 Muž master009 [0]
Mě taky asi před půl rokem umřel sameček. Byl taky celý vybledlý. Ostatním rybám nic nebylo tak jsem se tím přestal trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 07:03 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Mne sa tiež kedysi dávno stalo že mi umrel prísavník z mne doposial neznámych príčin... Pri krmení som ho našiel ležať na dne... Musel byť mŕtvy len krátko lebo vyzeral živo len už živý nebol... Jediné čo bolo na ňom iné bola biela škvrna priemeru 6-7mm na jeho hlave coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:29 Muž karelpavel [18] – Re: gaume
Ostatní ryby jsou ( můžou být ) v pohodě asi tak, jak byl před tím 4 měsíce i ten ancík ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2010 10:51 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Aleš
to bys musel resit pitvou, mohl mit nejaky vnitrni problem. jestli jsou ostatni ryby v pohode, tak bych se tim netrapila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 19:24 Aleš – ancistrus - uhynl z neznámých příčin
Ahoj, měl jsem obyč. ancistruse (samečka) a ten mi před 2 dny umřel. 5 dní před tím jsem ho nikde nemohl najít až jednoho dne jsem ho objevil na hladině mrtvého. Byl celý vybledlý... Mám i samičku a ta je naprosto v pořádku. Oba tam byly už asi 4 měsíce...Nevíte čím to může být? Na jeho těle nebyly žádné známky poranění..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 21:05 Muž sedlous [0] – rozpad ocasní ploutve
Ahoj, mam takovy problem na samci ancistruse, už nkolika leteho...mam ho dobre 8-9 let, uplne se mu rozpadla ocasni ploutev az do krvava, rychle dycha a maly prisavky mu po ocase lezou a okusujou, jinak je normalne zabarvenej a vsechno v cajku, ani neni nafouklej jen ten ocas jak kdyby ho mel snad zlomenej, nevite nekdo co by to mohlo byt a co s tim? diky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 10:53 duchnren – co je to za nemoc...
Ahoj, nechtelo se mi zakladat nove tema, tak jsem to pridala sem. Nevite, prosim, co je to za nemoc, jestli je to nemoc, a jak ji lecit? Tady je foto: josef.fsv.cvut.cz/… Celkove je takovej oslabeny, uz ani neutika. Proste lezi na kameni a rychle dycha sad
Diky moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 19:27 Muž karelpavel [18] – Re: Yirka
smich přesně tak , filtr dělat co nejmíň ! ;-)
voko - těch 7 let to tak děláš furt ? a nebo si k tomu ještě nedošel
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:54 Muž Yirka [9118] – Re: voko
Vidíš, a já jsem filtr naposledy čištil před 14ti měsíci a zatím stále OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:47 Muž voko [9] - Živorodky
To akvárko musí vypadat, když mněníš vodu jednou za 3 týdny a filtr za pět. Aspoň ten filtr by mohl být čištěný častěji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 10:33 Žena Verča.D [3]
Krunýřovci sice jsou mírumilovné rybky, ale nejednou mi hájí území, takže klidně se mohl poprat o kořen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 10:09 Žena bluedream [245] – Re: voko
Byl utracen. Začala se mu na bouli dělat jedna menší, tam kde byla slabší kůže, tak by to opravdu brzy prasklo. A veterána jsem nechtěla trápit tím, že budu čekat na to, jestli to potom přežije, nebo ne :-( . Přece jen to byl mazlík a trápit ho za každou cenu ...
Kdyby měl někdo tady v okolí odrostlého ancíka, bylo by to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 09:45 Muž voko [9] - Živorodky
Toho ancistrusa bych dal do karantény, jestli mu to praskne, tak ať v jiném akva. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:19 S Muž invalida [3881] – Re: bluedream
Ať hledám jak hledám..nevím..a to chlap málokdy přizná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:09 Žena bluedream [245]
Fotka k příspěvku A ještě jedna.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:08 Žena bluedream [245] – Re: invalida
Fotka k příspěvku To podvodní klíště vypadalo před rokem takhle, podařilo se mi najít fotku. Potvora se sakra drží :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 20:58 S Muž invalida [3881]
Ta bambule..to vidím prvně..není to nějakej parazit? Něco jako klíště v akvarijním podání? To mě napadlo ...sorry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 20:55 kreten – Re: lushije
Zpravidla jen samci při teritoriálním boji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 17:18 lushije
Trošku jste mě vystrašili-ancíci se perou??? coze A všichni nebo jen samci nebo jak? Mám totiž jednoho velkýho samce a 4 nejspíš samice. (nechtěla jsem jich tolik, ale kamarád se zbavoval akv. a tak jsem dva adoptovala)Je pravda, že po sobě vyjíždějí a prohánějí se, ale myslela jsem, že to je všechno, oni si fakt můžou něco udělat? :-( Jinak mám pocit, že se snáší celkem dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:56 Žena bluedream [245]
Hmm, tak jen čekat, kdy se s tím něco stane a jestli přežije, nebo ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:54 kreten – Re: bluedream
Pak bude platit druhá věta z mého předchozího vstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:52 Žena bluedream [245]
Netuším, ale když jsem ho chytala a bylo to trochu menší, nic to nedělalo, prostě jen "přívěšek".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:48 kreten – Re: bluedream
No viděl jsem to již několikrát a dlouho už ne. Je to nejspíš buněčné bujení. Infektu bych se asi nebál. Když ho chytneš do sítě, tak mu to nekrvácí, ani se to nemá tendence vlít zpátky do těla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:12 Žena bluedream [245]
Fotka k příspěvku Tak mám lepší foto. Podle bílého fleku bych řekla, že to opravdu asi praskne. Bude to znamenat nějaké nebezpečí infekce pro ostatní rybky???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:46 Žena bluedream [245] – Re: provokater
Těžko, jak trvá zaostření déle, je v čoudu a nalepovací tablety na sklo mi došly, aby se na ní přilepil a mohla jsem ho vyfotit zespoda :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:42 kreten – Re: bluedream
Peťo nešlo by ostřejší detail?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:09 Žena bluedream [245]
Fotka k příspěvku Co to je? Nádor? Je to koule na stopce. Předtím to bylo menší a placatější, nyní se to postupně zvětšuje. Ancíkovi to evidentně nevadí ... plave, žere, množí se. Odpadne to? Praskne to? Pokud to praskne, znamená to nebezpečí pro ostatní rybky?
Fotka nic moc, ale on se potvůrka nerad fotí :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:18 ondra08
Zdravím, nechej to osudu. On určitě jen odpočívá. A vůbec se tím netrap. Ancistrusy jsou v dospělosti dosti líní. Třeba ti moji taky neplavou celý den. Je to hlavně noční ryba, takže pozoruj, jestli když zhastneš jestli od 15 minut bude aktivní. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 13:53 Žena Ketty [0] – Nemocný ancistrus
Prosím Vás o radu. Mám v aqua 2 ancistrusíky (on+ona) a sameček mi už třetí den jen leží u dna a vůbec se nechce hýbat. Sem tam mrskne ocasem a prokulí oko. Doteď byli oba živí, rejdili a čistili aqua) musela jsem je pořád chválit, jak jsou pilní a teď nic. Jiné ryby nejeví příznaky žádné choroby, ani samička, ta "maká" vesele dál. Zkusila jsem do něj i mírně šprtnout prstem, ale odplaval 2 cm a zase nic (víc jsem ho nechtěla dráždit). Ani na něm není vidět nějaká choroba. Nic. Tak já nevím. Je mi ho moc líto, mám ho moc ráda. Před týdnem jsem si všimla, že mi chybí jedna ryba (parmička pruhovaná, stará tak měsíc, dva-malinká), tak jestli ji nesežral a teď mu není nějak špatně. Vůbec nevím, co dělat. Jestli někdo víte, prosím poraďte. MOc děkuji!! :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:26 reddriver
no jo to jsem přehlédl:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:03 Muž mildas [12] - Rostliny
3 roky staré tema jak už psal kolega hned v prvním dredu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:58 reddriver
standartně udělej testy vody ať víme víc a hlavně napiš velikost nádrže popřípadě fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:33 havex77
Ancistrusi potřebují stín ?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:32 R Muž Silent [5949]
Myslím,že to za ty tři roky snad vyřešil. Co ty na to? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 01:02 Radis – Ancistrus a pro mně záhada
Ahoj Všem,moc se omlouvám ale neměl jsem přístup na internet tak odepisuji až tedˇ,ancistrus byl živý když jsme objevili tu díru,potom jsme jej odlovili,po vyjmutí z akva mu z té rány začala silně téct krev tak jsme ho zbavili trápení(smrt),nafotili.Zíttra mám schůzku s chovatelem Z Brna,je zaměřený na ancistruse už 15let tak doufám že mi o tom řekne víc.Já a kamarád Vám moc děkujeme za rady,odkazy,zkušenosti a hned jak se ta záhada rozluští tak Vám sem napíšu,ještě jednou MOC DĚKUJI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:57 Radis – Re: karelpavel
Ahoj včem,neměl jsem možnost dostat se dřív k intenetu tak se Vám všem omlouvám za to že jsem neopověděl v čas,když jsme toho cistruse našli tak byl ještě živý,když jsme ho odlovili tak z té rány začala téct krev,foto je ještě když žil,pak jsme mu to trápení usnadnili a poslali ho na onen svět,záhadu jsme dosud nevyřešili ale našel jsem od sestry známýho co dělá 15 let ancistruse a zítra se s ním uvidím a vyzvím co a čím je to způsobený,Všem moc děkuji za rady a názory,hodně mi to pomohlo a kamarát též mnohokrát děkuje.Až dořešíme tu záhadu tak Vám napíšu..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 20:15 Muž karelpavel [18] – Re: Radis
žádná odezva od Radise ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 18:30 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Radis
Mne sa to uz tiez stalo, a podla velkosti rany ho vtedy pravdepodobne napadla niektora z mreniek nadhernych (bol dost drzy, kludne isiel medzi mrenky ked sa bili o zradlo, a zacal do nich dobiedzat). Keby to bola choroba, tak by umreli aj ostatne rybky, ale odvtedy nechciplo uz nic. Ale mozno to bol iny pripad ako tvoj, lebo ten moj ancistrus chcipol zo dna na den, a tu ranu mal zaplesnutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 16:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: karelpavel
Pevně věřím, že Catfish by vám ten "oříšek" rozlouskla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 09:44 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: karelpavel
No tenhle už asi nežije, to je tuším posmrtná fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:53 Muž karelpavel [18] – Re: Radis
Kdyby to bylo o něco rozřízlé nevypadalo by to jinak ? jedině kdyby to už takhle měl už déle a rána se změnila. osobně si myslím že to bude nějaký parazit ( vřed , hnis .... ) nevím - ale vypadá to že to během chvíle nepochytil - když furt žije :-O je to velká rána :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Radis
Zkuste se poptat Catfish.
www.mageo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 23:29 Muž avast [49] – Re: Radis
Nemáš v akvárku nějaký ostrý předmět/předměty? protože se na to mohl třeba "napíchnout" a to mu to způsobilo.. Na rybky bych to neházel, tohle vypadá na to, že se někde opravdu o něco "řízl", nebo někde "zavadil"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:40 Radis – Ancistrus a pro mně záhada
Fotka k příspěvku Zdravím Všechny akvaristy a rád bych se Vás jménem kamaráda zeptal co je to za nemoc nebo čím by mohla vzniknout taková rána u ancistruse v břišní části viz foto,akva je společenské (gupky,mečovky,menší krunýřovec a ancistrusi gold a tmaví)Akva má 80L a čištění jednou za 2 týdny,umřeli ještě dva malí ancistrusi tmaví,taky se neví proč,jiné rybky jsou zdravé,mečovky a gupky se množí,krunýřovec roste a nejsou vidět žádné známky nemoci.Dokáže mi prosím někdo poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 22:13 Muž navik [908] - Sumci – Re: Fox14
Obojí je k sehnání v Hornbachu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480?od=601