Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:08 Jeenda
Mám je doma. nevim jak se jim říká u nás ale jinač to je Hypostomus Plecostom. Asi se jim říká pardáli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:43 Muž Fox14 [0]
Ještě jeden dotaz, nevíte kde se v okolí Karviné či Ostravy dají sehnat přípravky eSHa 2000 a EXIT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:03 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Fox14
Podla mna to je ten pardali takze casom budu musiet ist do vacsieho lebo ich tam budes muset otacat rukami :-D dufam ze sa podari ich vyliecit,nech sa dari s liecbou :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:00 Muž Fox14 [0]
Díky za reakce, víceméně jsem už tušil, že to bude krupička, ale stále jsem doufal. Ač chovám rybky už asi 15 let, tak s nemocemi - potažmo s krupičkou moc zkušeností nemám (díky bohu). No nic, jde se léčit. Zítra mi přijde UV sterilizér, myslíte, že proti krupičce pomůže?

Co se týče identifikace: podle fotek to asi bude on - kresba u těch mých sice není, ale jsou mladí a navíc nemocní. Ale ty podélné pásy šupin s trny by souhlasily. Hlavně, že paní co mi je prodávala tvrdila, že dorostou tak kolem 15cm a tady uvádíte 30-50cm (jestli to je opravdu krunýřovec pardálí). Mám je ve 160l akváriu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 17:29 xx – Re: Fox14
Krupička. Krunýřovec pravděpodobně bude rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 17:26 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Fox14
mohol by to byt krunyrovec pardali :-) niesom si isty ale podoba sa... :-) rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 16:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Fox14
Při pohledu na oči to je jasné! Chudák rybka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 16:42 Muž Fox14 [0] – Nemocný krunýřovec (asi)
Fotka k příspěvku Zdravím, na sobotní akvaburze v Ostravě jsem zakoupil dva krunýřovce, zatím jsem je moc neviděl (byli schovaní), ale dnes, když jsem přišel z práce, konečně jsem si je mohl pořádně prohlédnout. Oba dva mají na hlavách bílé tečky (směrem k ocasu jich ubývá). Krunýřovce se mi zatím nepodařilo identifikovat, takže netuším, jestli je to přirozené zbarvení, nebo ne. spíše bych si ale tipoval na nemoc. Poradíte někdo? Je to krupička? Případně o jaký druh krunýřovce se jedná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 23:54 Muž NASREDDIN [1383] – Re: 6ex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 23:35 6ex
Velká nádrž zůstane do vyléčení prázdná... to není problém. Jakou inkubační dobu má ta krupička? Mám z tý doby ještě v porodnicích dvoje živorodky (zatím bez problémů)!


Dík všem za rady palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 19:58 Muž matlala [798] - Rostliny
na krupičku jedině exit neublíží rostlinám, krevetkám a ani potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 19:56 Muž NASREDDIN [1383] – Re: NASREDDIN
Ohledně krunýřovců mrkni sem:
www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 19:54 Muž NASREDDIN [1383] – Re: 6ex
Tou karanténou jsi ale nepomohl, krupičku máš teď v obou nádržích.
Čím jsi vlastně léčil?

Co se týče prcků, tak napadeni být mohou a nemusí, krupička si nevybírá.
Ale i některá léčiva ti mohou mladé zabít.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 19:05 6ex – Re: NASREDDIN
Vylovil jsem ryby všechny, dal je do karentény, aby se dalo lépe reagovat, protože ve velké nádrži s krupičkou bojuji už týden a je to čím dál horší. Jde mi o ty malé Hypostomuse, na ty jsem přišel až druhý den po výlovu, právě při snaze v té nádrži krupičku doléčit. Čím ty malé krmit a jestli se musí počítat u těch prcků s krupičkou taky ( byla by větší než oni sami ). O to mi hlavně jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 18:54 Muž NASREDDIN [1383] – Re: 6ex
Pokud je krupička v nádrži, tak se v té nádrži musí také doléčit.
Výlovem jsi si tak akorát infikoval i karanténní nádrž.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 17:08 6ex – Hypostomus
Kvůli krupičce u ramirezek jsem zvýšil teplotu vody, nemoc se nezastavovala a já už včera vylovil rybky do karantény. Čeho jsem si všiml, že jinak velmi soupeřící a teritoriální krunýřovci se nějak celkem v teplé vodě mají k sobě. Nechal jsem léky i teplotu na vyšší úrovni dál, aby se paraziti rychleji vyhubili, s tím, že dnes vyměním vodu v celé nádrži.
Jenže oni jsou tam malí krunýřovci. Objevily se jich tam desítky, jsou nalepení na stěnách akvária. Odlovuji jak se dá, ale čím a jak je krmit? A co ta krupička, aby na nich nezůstala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 16:02 Žena Hatomi [27] – Re: flycross
alespoň,že tak... Měla jsem strach,protože předevčírem okousaly rybky ocas pavímu očákovi a on uhynul,tak jsem měla strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 15:33 Muž fly [3] – Re: Hatomi
To prece vubec nic neni :) Asi ji zobla nejaka ryba. Behem kratke doby ploutev doroste,netreba vubec nic delat (zvlast kdyz jde o takovou malinkou "ranu").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 15:26 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 15:26 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 14:34 Ivulik1 – Re: Hatomi
Nekdy staci vymenit cast vody. Poradne odkalit. V ciste vode si ryby lepe udrzuji prirozenou obranyschopnost a ploutve se zahoji samy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 14:27 Žena Hatomi [27] – Re: TomášB
takže je (víceméně) v pořádku? To jsem ráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 12:33 Muž TomášB [12]
nic to není. U mě se u kančíka objevila veliká dírá v ocasní ploutvi. Dostala se mu tam trochu plísen, přežil to bez léčení v společenským akvu. Zmyzela během dne a tu díru si pak roztrhl až nakonec. Bohužel mám rozbitý počítač (nejde mě čtečka karet) tak nemůžu dát foto jak to ypadá ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:41 Žena Hatomi [27] – A ještě jedna fotka
Fotka k příspěvku ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:40 Žena Hatomi [27] – Ocasní ploutev ancitruse-nemocný?
Fotka k příspěvku Dobrý den,předevčírem jsem na mé samici ancíka zpozorovala jakoby "vykouslou" ocasní ploutev. Je nějaké léčení a zajímá mě hlavně i příčina. Děkuji za pomoc

Dnes to má ještě o něco trochu víc než na té fotce,ale špatně se fotí...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 07:54 Žena červík [4]
nerada bych strašila, ale osobně mám zkušenost, že jsme přišli o samce z chovného páru a samice (plná jiker) ho brzy následovala. Přišlo mi že "praskla". Sice jsme jí koupili samce, ale asi byl moc mladej sad Být tebou, tak se jí snažím co nejdřív sehnat samce (dospělýho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 07:45 SOL
Ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho může v sobě ty jikry držtet a také, když němám kluka:) jestli jí to neublíží?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 17:38 aughostino – Re: Tom K.
vyzera to na vodnatielku daval si aj nejake liecovo do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 16:15 Muž Pepa56 [0]
ten ancík se pěkně nafouk :-) :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 14:12 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Ivulik1
Ivu, mám úplně stejnou:-), řekla bych, že bude plná jiker, chlapa ancistrusího, nějakou trubku, či kokosovou skořápku by to chtělo a bude zase štíhlá (a matka) smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:51 SOL – Ivulik1
Děkuji. Ale je možné, že ji máme od vánoc, a v lednu jí bříško narostlo a má ho dodnes? Navíc máme dvě holky:) Jinak zlatá je nádherná, my máme sp. No, hlavně že jí chutná:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:09 Ivulik1
Fotka k příspěvku Tak fotku bricha nemam, ale nasla jsem tuto. Muze byt jeste baculatejsi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:05 Ivulik1 – Re: meri
Jestli to byla samice, mohla byt plna jiker. Pak to zlute prosvita a samice muze byt opravdu ohromna. Zkusim najit nejakou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:23 SOL
Přeji dobrý den, mám také ancistrusí samičku s nafouklým bříškem. Nafouklá je již dva měsíce, žere, není zježená, samečka nemáme, máme dvě samičky, takže o tření asi také nepůjde, hovínka má normální, hodnoty v akvárku jsou ok, tak nevím, nevypadá to, že by jí to vadilo, ale je tedy pořádná. Ostatní rybičky jsou také v pořádku, jen jedna neonka vždy večer vybledne, když přijdeme z práce, je zas ok, tak nevím, mám je dát do karantény, nebo počkat co se z toho vyvrbí? Navíc ani nevím, na co je léčit, obě se chovají jinak normálně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 20:49 Muž Yirka [9126] – Re: makky
Pokud se ti zdá jinak normální, přijímá potravu a neobjevily se na něm příznaky nemoci je někdy pobyt ve špatné karanténě horší než v zamýšlené nádrži. Nevím jaké máš akvárium, jak je staré, jak dobře běží, z jakého zdroje ancistrus je. Rozhodnutí je na tobě, možnost dát ho do nádrže reálná určitě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 20:37 makky
Takže bych ho mohla už dát do akva k ostatním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 19:27 Muž Yirka [9126] – Re: makky
Krunýřovci mění barvu když se jim něco nelíbí nebo když jsou ve stresu. Lze to pozorovat i ve společenské nádrži, normálně to trvá pouze několik minut, jakmile se situace vrátí k normálu, vrátí se i vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 17:46 makky – pokračování nemocného krunýřovce
Zdravim,asi před týdnem sem sem psala o pravděpodobně nemocném krunýřovci:http://rybicky.net/forum/9480 .V karanténě je dva týdny a jak sem psala že je krotký tak už není,ale ted mu vybledly barvy.co to může být?mám o něj strach..děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 06:00 xx – Re: Romy
Já mám zkušenost takovou, že u krunýřovců ancistrus rozmnožených v akváriu není problém léčit solí 1 měsíc a to platí i pro mláďata, která jsou na změny chemismu vody citlivá.

Častější výměnou vody se nic nezkazí a když bude mít krunýřovec v karanténě nějaký úkryt, rozhodně mu to prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 00:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: xx
Dle mých zkušeností,je u krunýřovců maximální doba léčení solí,při zvýšené teplotě vody,až 30%C(ale to se jedná o kožovitost) týden,až 9 dní,pak je třeba vyměnit polovinu vody.Dávka je 1 polévková lžíce na asi 25 l vody.Dále týdenní výměna 30% vody,aby do měsíce nezůstaly stopy soli ve vodě.Tady,kdy si není makky jistý diagnozou,bych zatím zůstal jen u té výměny vody.Krunýřovcům nedělá nic tak dobře,jako čerstvá voda.Zde bych si byl skoro jistý,že se jedná o nezaběhlou karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:39 xx – Re: Romy
Krunýřovcům vadí trvale osolená voda, normální dávka soli při léčbě, která trvá 1-2 týdny, je bez problémů snášená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: makky
Krunýřovci sůl nemají rádi,nedávej jí tam,pokud má poškozené ploutve,je možný vysoký obsah dusíkatých látek.Zatím bych doporučil měnit 30% vody každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:21 makky
:-) ./Úkrytů má dokonce víc.Je to LDA16,jak je nepravidelně flekatý,jde špatně poznat jestli tak nakej flek nepatří.Ale pečlivě sem ho prohlížela,možná ploutvičky má trochu řídčí.Ted sem si všimla že má u pusy trošku bílou krupičku,ale s tím si nejsem jistá.Vodu sem osolila a má 29C.To bříško se mi neporadiřilo zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:56 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Romy
Ano,je to ako so psom,ale treba k tomu vela vela casu a trpezlivosti.Pochybujem ze by makky cvicil prisavnika aby sa mu dal pohladit ;-) Alebo sa mylim? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:54 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: makky
Ako napisal Romy,ked sa nema kde schovat tak je v strese.
Ale moze ist aj o chorobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: prisavnik
Někteří krunýřovci se dají i,,ochočit",krásně žerou z ruky a i pohladit se nechají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: makky
Pokud se nemá kam schovat,je ve stresu,podívej se,jestli nemá zvětšenou břišní dutinu.Má normální barvu?O jakého krunýřovce jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:51 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: makky
Urcite je.krunyrovce su *stale* hladne a nenechaju sa pohladit lebo su plache.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:49 makky – nemocný krůnýřovec?
Mám krunýřovce ještě v karanténě,je tam týden.Vůbec nejí a když na něj sáhnu,vůbec se neboji,nechá se hladit,není to příznak nemoci?Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 08:04 Žena JanaTu [0] – Re: PetrS
Tak díky za příspěvky :) Jsem ráda, že ti moji nejsou žádnou vyjímkou. Mějte se všichni, až si zas nebudu jistá, tak se ozvu a třeba zas něčím pobavím... :-D
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc?od=651