Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 07:57 Angus68 Re: Shimamoto
To je jen zvířenej písek.Zaplave a spadne to.Ten když mávne ploutvema,tak lítá všechno :)
S krupičkou problémy nemáme.Kdysi jo,aale to sem měl čichavce.To už je dávné a v jiným AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2016 18:53 Muž Shimamoto [492] Re: Angus68
Nevím, jestli mě oči neklamou, ale co ty bílé tečky na ploutvích? Jasně, může to být i bílý píseček, ale jestli to Ferda neoklepal a má to tam pořád, tak by to mohla být klidně krupička. A to je VELMI dobrý důvod pro stresové vybarvení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 12:24 Angus68 Re: afc1886
No to asi jo.Já jí mám už doma,ale vázne to.Potřebuju udělat pár věcí od profíka,ale toho sehnat v sezoně je pro mě problém.Bydlím v Teplicích krátkou dobu a zatím neznám lidi.A sám to nesvedu.Budu se snažit to nějak popohnat.Díky všem.Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 12:19 R Muž afc1886 [14703] Re: Angus68
Opravdu to chce co nejdříve tu větší nádrž,vždyť teď se tam musí cítit jak sardinky v konzervě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 11:50 xx Re: Angus68
V prezentaci ryba vypadá zdravě, ale má na sobě stresové zabarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 10:21 Angus68 Re: xx
No,zkus se podívat na fotky v prezentaci,je to tam taky vidět(ty fleky myslím)Ten bílej písek už tam dávno není.Ted je říční,pranej a vypadá to líp.Skočím do krámu,musím koupit okurec.Tak zatím,a díky za vaše postřehy klucí.Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 10:09 xx Re: Angus68
Pokud ty skvrny mizí a znovu se objevují, je to jen stresové zbarvení.

Problém je, když nemiznou a jsou trvalé, případně se zvětšují:
www.catfish.cz/…
bakteriální infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 10:00 Angus68 Re: NHKG
Ahojte,momentálně ho neprohlídnu,je schovanej.Příčina stresu?Možná,ještě nemám hotovou tu 600ti stovku.Takže je v menším,ale chut k jídlu má pořád.Dobře plave,je rychlej jak blesk.Ted sem měřil vodu jen s tím co mám k dispozici.NO2-0,NO3-25mg/l,GH-8,KH-6,PH-6.7,CL-O,testy eSHa.Ostatní rybky jsou v poho,8červenohlavejch,6 razborek,5 teter(klínoskvrnejch),nějaký gupky.Ale ty Ferdovo fleky-vypadá to jako destičky slídy.Jo,pořád sem to nemohl k něčemu přirovnat.Nelíbí se mi to hlavně u kořene ocasu.Ale je mi divný,že to někdy není vůbec vidět.Dneska ještě vyměním vodu stáhnu kal.Zatím mě nic jinýho nenapadá.Děkuju za názor tobě i xxovi.Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 09:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: xx
Souhlas. Taky mi to nepřijde jako nějaká nemoc. Ale chtělo by to přijít na příčinu toho stresu.

Taky si rybu pořádně prohlídni. Pokud uvidíš mezi šupinkami něco čistě bílého, bude to plíseň a ta se dá většinou snadno léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 09:08 xx Re: Angus68
Můj názor jen podle těch tří fotek - vystresovaná ryba. Co šneci, krevetky, citlivé ryby? Žádná změna chování? Nejsou u hladiny, rychlé dýchání apod.?

Jinak hlídat, aby se z toho nestala podobná bakteriální infekce:
i.imgur.com/…

nebo plíseň. Otestovat vodu na dusíkaté latky, přidat Torben nebo jiný rašelinový výluh a sledovat rybu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 08:51 Angus68 Re: xx
Právě že né.A proto je to divný.Už jako malej(asi tak8cm)měl občas někde po tělě světlejší barvu,ale to jsem přikládal významu maskování.Většinou je stale stejně vybarvenej,proto bych rád věděl,co to vlastně je.Ale včera se mi to fakt nelíbilo.Jinak pravidelně odkaluju(musím)a zároven výměna 1/3 vody.Týdně.Žádný brutální zásahy nedělám.Nepoužívám žádnou chemii.Jako kdyby měl nějakýho podkožního parazita.Jenže bez správné diagnózy nemůže být správná léčba.Proto bych chtěl poradit.Vážně by ho byla škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 07:49 xx Re: Angus68
V tom akváriu se nedávno dělaly nějaké zásahy nebo změny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 23:09 Angus68 – co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte rybičkáři,potřebuju poradit ohledně nemoci krunýřovce.Jestli někdo víte co to je a poradíte s léčbou,budu vám vděčnej.Má na sobě takový světlý mapy,zdá se jako by byly bez šupin.Je to jako by to bylo průhledný.Přidám pár fotek,aby to bylo líp vidět pro případnou diagnozu.Předem děkuju .Máme ho od malinka a ted má už 30cm.Pravidelná výměna vody atd je samozřejmostí.Hlavně o něj nechceme přijít.Díky všem Petr
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:10 R Muž afc1886 [14703] Re: Simona
Třeba si vytváří úkryt,nebo jenom dospěl a chtělo by to samičku.Ale nevím,v jak velkém akváriu si žije a jaké má podmínky.Prezentace by pověděla více.
Edit- rybicky.net/forum/1479… dotaz z 03.04.2016 17:49 od Truly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:03 Simona – Neklidný krunýřovec
Ahoj všichni, mám problém s krunýřovcem. Mám jej už cca 3 roky a vždycky byl plachý, ale zároveň klidný - šmejdil normálně po akvárku, občas zavrtal v kamenech, ale jinak v pohodě. Poslední cca měsíc je ale strašně neklidný, pořád hrabe v kamenech a pod kořenem v akváriu a vytváří v původně zarovnaném dně velké duny. Vzhledově vypadá pořád stejně, ploutve, výkaly, žábry, šupiny - to vše je v pořádku a beze změn; žádné změny neproběhly ani v běžné údržbě akvária či ve stravě ryb. Dříve toto ale vážně nedělal, tak přemýšlím, jestli s ním není něco v nepořádku. Jinak mám v akvárku dalších 7 teter (3 krvavé, 3 královské a 1 císařská) a 2 platičky a ty jsou všechny v pohodě. Setkali jste se s tím někdo? Pomůžete, poradíte? Budu vděčná za jakýkoli tip - třeba to nic není, ale lépe se zeptat, než pak litovat :)
Mnohokrát děkuji :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 20:27 majkoparajko – ancistrus sp. gold
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nanestastie prisavnik skonal tu je foto ak by sa dalo urcit co to sposobilo aby sa aj ine ryby nenakazily
:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2016 17:24 R Muž romant [27987] Re: majkoparajko
S tím co kolega napsal se dá souhlasit. Rozhodně jenom nepřidávat, ale i čatěji měnit vodu, ty listy si můžeš dovolit 3 velký. Jinak bych se zaměřil na filtraci, tedy na použitá média a jestli je ten filt osazen origo materiálem, tak bych vyměnil to aktivní uhlí a molitany za kvalitní keramiku, typu Substrat pro, Siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 16:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: majkoparajko
Vypadá to jako plíseň. Přidej listí mandlovníku, rašelinový výluh nebo něco podobného. Pokud nezabere do pár dní, tak léčit Esha 2000 (pokud ostatní potvrdí moji "diagnózu").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 16:52 majkoparajko
Fotka k příspěvku este jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 16:50 majkoparajko – anistrus sp gold plutva
Fotka k příspěvku dobry den neviete co je mojmu ancistrusovi??? :-( :-( :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:31 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
jj s tím krmením to vím, ale akvárko má jen 112 l, takže i kdybych to kapala do sloupce, tak by nebyla příliš velká spotřeba.. no nějak to vymyslím. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:20 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Co se má stát, to se stane a pokud se chystá na druhej břeh, tak nepomůže nic. Jinak fishtamin je nejefektivnější podávat přes krmení ryb. Nakapat třeba do rozmraženejch patentek a skrmovat, vločky, granule, stejným způsobem. Nemusíš toho dát tolik a máš jistotu, že když to pozřou, je to v nich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:13 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
V akvárku byla celý roky teplota kolem 24 st., posledních pár měsíců je o 2 st. vyšší, protože tam mám betty. Ještě tam začnu ode dneška dávat Fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:22 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Ano až 10, to je jako cena od. ;-) Podmínky, tedy ty co jsou schopny věk ovlivnit, třeba teplota, tam bych to směřoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:20 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
Já si v tom atlasu čtu pořád a podle mě je super, ale je mi jasný, že údaje "až 10 let" klidně může znamenat třeba 6 let. Proto jsem se ptala, jestli to není nemoc, abych ji případně zkusila léčit, s věkem hold nic nenadělám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:00 - Re: Belisana
Nedávno mi pošla jedna stará samica ancistrus sp.red - deň možno dva pred smrťou stratila sfarbenie.Možno je to normálne vekom,ak nie prirodzená zmena sfarbenia či ochorenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 15:54 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: PaDa
To nebude ono, na to jsem se dívala předtím, ona nemá světlé fleky, je stejně světlá celá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 01:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Belisana
pokud je jinak v pohodě, nemohlo by to být tohle? catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 00:00 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky – ancistrus
Ahoj, mám v akvárku asi 5-6 let tři ancistruse, nikdy jsem s nimi neměla žádný problém. Cca před týdnem jsem si všimla, že samička změnila barvu, hodně zesvětlela, je skoro šedobílá. Často leží jen tak na kameni, neschovává se. Když jim ale hodím na dno tabletu, tak si pro ni jde a normálně žere. Nemáte s tím někdo zkušenost? Nevíte, čím to může být? Je to nějaká nemoc? Nebo už pokročilejší věk? Podle atlasu se dožívají až 10 let ... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 20:55 Muž konrad [45]
Neviem čo to znamená ta zhoupnuta voda, asi výkyvy v dusičnanoch :) neviem. Akva je dlhodobo zabehnute, dusičnany fosfor dlhodobo takmer nemeratelné ale asi nejake vykyvy tam boli.

Je na to niečo? Mám všetkých odloviť a nejak liečiť? Alebo to už nemá zmysel?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 17:12 R Muž afc1886 [14703] Re: konrad
Souhlasím s Romanem,podle mě jsi tam dal strašně moc ryb najednou a proto ta zhoupnutá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2016 17:08 R Muž romant [27987] Re: konrad
Vnitřní paraziti, toť můj odhad, máš je v akváriu něco málo měsíc, to by odpovídalo, prostě zhoupnutá voda, jiný podmínky, ty ryby toho mají strašně moc za sebou, než se jich ta hrstka dostane až do našich nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 17:05 Muž konrad [45] Re: romant
Fotka k příspěvku Snažil som sa ale jak je naopak otočený tak na foto nič nevidno. Musím počkať kým alebo či vóbec sa pohne

Za tým vzdialenejším okom ale aj tak nebudete nič vidieť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 16:54 R Muž romant [27987] Re: konrad
Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 16:51 Muž konrad [45]
Zdravím, snáď píšem správne. Pred týždňom mi uhynul jeden otoc. affinis (neskúmal som ho) včera druhý a pri obhliadke som našiel na pravej strane hlavy pri žiabrách dieru cca 1mm priemer.
Dnes poleháva na štrku tretí, so zvesenou chvostovou plutvou a vôbec nereaguje na pohyb, klopanie etc... Je síce otočený opačnou stranou ale zdá sa mi, že tiež by mohol mať na tom istom mieste dieru.

Mám sa obávať? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 09:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vojta Sochor
Umírají jen mladé ryby nebo i ostatní? Mají krunýřovci co žrát? Je v akváriu dost rostlin?
Jak probíhá údržba, kolik je v akváriu ryb, fotky, ...
Bez podrobnějších informací nejde radit! Založ si ideálně presentaci a vše rozepiš. Podle mojí křišťálové koule bych se ale zaměřil na kvalitu vody a krmení, to jsou nejpravděpodobnější příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 09:47 Vojta Sochor – Malý krunýřovci umírají. ;(
Narodily se mi malí krunýřovci před 3-4 týdny. Po dvou týdnech mi umřeli 2 ryby.
Po třech týdnech mi umřela 6 ryb.
Po 4 týdnech mi jich zemřelo 13. sad
Poraďte mi prosím co mám dělat. sad sad A co se děje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 19:35 R Muž romant [27987] Re: 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 19:29 5 Re: romant
Jak ho těch červů mám zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 19:21 R Muž romant [27987] Re: 5
Je začervenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 19:17 5 Re: Urtman
Dávám jim tam okurku a jinak normalně vločkový krmivo. Dneska jsem se dívala a měl dlouhý bílý tenký výkal.Myslím si že to je stresem taky protože mam ještě jednoho a ten ho pořád prohání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 16:19 JoKa Re: 5
Chtělo by to fotku a trochu víc informací (čím krmíš, jestli žere aspoň něco, barva výkalu)...
Mohli by to být střevní paraziti, ale jak říkám, fotka a info prozradí víc...

Edit: a nebo taky podmínky. Když koukám na tvé předchozí příspěvky, tak pokud ten krunýřovec není zrovna otík, tak v 50l mu pšenka nepokvete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 16:00 5
Ahoj, prosím o radu můj krunýřovec je hodně vychrtlý nevíte někdo čím to je? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 23:14 AAAAAAAA
Fotka k příspěvku Ahojte, prosím o radu.
Moje rybka začala mít po celém těle světlé fleky. :-( Trvá to asi týden a zhoršuje se to, normálně žere a je aktivní. Nevíte co s tím ? Vypozorovala jsem, že voda v akva. vypadá jako by v ní poletovaly malé částečky... prostě jako když napustíte teplou vodu z vodovodu, tak je bílá a lítají v ní částečky, tak něco podobného pozoruji u sebe v akva., ale v menším množství... min. týden jsem aplikovala Eshu 2000
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:41 Žena Janča [1] – Re: LukasHH
souhlasím s mislowem,nespěchej.vím o čem mluvím stydim sama jsem nacpala ryby do akva týden od založení a poté mě pronásledovali jen problémy,od krupičky,řasy až po ty ancíky hmm už sem byla na myšlence s tím seknout,ale trpělivost růže přináší. hodně štěstí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:33 Muž Mislow [304] Re: LukasHH
Tak snad to dopadne dobre, jinak s novym osazenstvem nespechej, nech akvarko stabilizovat, trpelivost je v akvaristice zlato. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 17:53 Muž LukasHH [3] Re: Janča
JJ, asi na tom něco bude, respektive podle toho všeho to tím bude skoro určitě, takže zkusíme méně údržby a uvidíme. Teď jsem na na necelé dva dny od akva, zítra večer budu zpět, tak uvidím jestli mi tam něco zůstane. Pokud ne, tak za týden pojedu na burzu na Pankrác a koupím nové osazenstvo, jen co se samozřejmě srazí No2:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 17:45 Žena Janča [1] Re: LukasHH
Ahoj LukasHH.Já jsem ta dotyčná akvaristka zmíněná od Mislow.Nedávno jsem opravdu řešila dost velký uhyn ancíků.měla jsem asi 2 měíce zajetou nádrž a najednou mi umřelo postupně 6 ancíků.Byli nafouklý,oči jakoby zapadlé,ale tyto příznaky neměli všeichni.Každý den jsem vylovila mrtvolku.Pátrala jsem bezuspěšně čím to muže být.chvíli jsem ancíky neměla a pak je nasadila znovu,opět po 6 ks.tak 2-3 měsíce vše klapalo ale poté opět všechny do jednoho postupně umřeli.Odkalovala jsem a měnila vodu týden co týden,běhala tady s testy které ukazovali hodnotu v pořádku,dost často i čistila filtr.Jediný co mi testy napověděli že mám nízké PH a KH.Psala jsem i Romantovi a dala na jeho rady se přestat o akva tolik starat.Tudíž odkaluji jen povrchově,filtr jsem čistila ted prvně po 3 měsících a to je proto že nám na dlouho vyply proud.vodu měním tak 1xza 14 dní a přestala jsem do vody lít akvaregulátor.Světe div se už tak funguju přes 2 měsíce,ancíků mám 12 a žádný uhyn.Někd velká a přehnaná udržba je horší než když na akvarko ,,kakáš´´.Tot má rada.nehrabej se v tom a nech akva ustálit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:47 Muž LukasHH [3] Re: Mislow
Je dost možné, že to bude i těmi mými častými zásahy, pořád nějaký dosazování a předělávání do současného stavu. Však se podívej na fotky jak jde čas, ale teď to tedy nějakou dobu nechám být jen zaběhávat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 10:04 Muž Mislow [304] Re: snehulda007
Ahoj, tak je pravda, ze se jednalo o ruzne "spesl" zavojove formy. Preslechtenim jsem nemyslel, ze se z anciku stala obecne nachylna ryba. Jen, ze je vetsi procento nachylnejsich ryb v prodeji. Podobne je to myslim treba u pavich ocek. Stava se to u masove chovanych zivocichu, nejen ryb. Proste se rozsiri nejaka linie s vadou, ci nabouranou imunitou, je to treba dobre zname u psu, kde to muzem pozorovat napr. u plemen Nemecky ovcak (displazie kloubu), Korspanel (agresivita), Dalmatin (slepota) apod. Porad si myslim, ze pro vetsinu chovatelu bude ancik ten drzak, jak ho zname. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc?od=101