Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:56 Muž dajos [10] Re: romant
Nemyslím si, že bych měl zhoršené podmínky. Starám se a vodu vyměňuju pravidelně jednou za 3 týdny. Jediný problém jsou ty řasy, které se drží ja čert..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:53 R Muž romant [27987] Re: dajos
S největší pravděpodobností trpí na vnitřní parazity a ty se můžou rozjet ve zhoršenejch podmínkách v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:49 Muž dajos [10] – hromadný úhyn ancistrusů
Dobrý den, v akváriu jsem měl 10 ancistrusů asi 4 roky a bez problému. Vše se ale změnilo tak před měsícem, kdy mi každý týden umřou 1-2 kusy. Jsem z toho zoufalý..zrovna se začínali třít i když jikry nikdy neubránili. První začaly umírat samice a teď už mám jen 2 samce. Společné měli akorát to, že se před úhynem nafoukli. Jedinou změnu na akvárku, kterou jsem vypozoroval bylo, že se mi na skle objevila hnědá, špatně odstranitelná řasa, která tvoří takové šmouhy. Chtěl bych vědět, jestli to může mít souvislost a vyvarovat se tomu do budoucnosti. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:45 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Verča.D
Tohle občas ancikove udělaj no.. kolikrát bez zjevný příčiny mají dva dny špatnou "náladu" a pak člověku pokazej den... Nic si z toho nedělej .. to k tomu patří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 10:51 Žena Verča.D [3] Re: vondr001
Tak jsem našla kostřičku :-( chudák holka, měla jenom necelé tři roky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 08:43 Žena Verča.D [3] Re: vondr001
Kdepak.. to je ta domácí pětačtyřicítka.. hmm za chvilku budu čistit, tak jsem zvědavá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 07:42 Žena vondr001 [674] Re: Verča.D
Pokud je to to školní akva co máš v prezentaci, tak odpadá návrh s okurkou a baterkou v noci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 07:40 Žena vondr001 [674] Re: fido16
Když ji nenajde, je to jasné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 23:48 Muž fido16 [631] Re: vondr001
Taky ji nemusí najít jelikož ancáci jsou takový uklizeči že ji klidně do rána sežerou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 23:44 Žena vondr001 [674] Re: Verča.D
Až budeš odkalovat akvárko, tak se po ni podivej...nadzvedni ukryty. Někde musí být. ;-) ;-)
Nebo dej do akvárka plátek spařené okurky -připichni ji treba spejlí ke dnu a jdi se podívat v noci s baterkou. Ancíci šmejdí po akvárku hlavně v noci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 22:13 Žena Verča.D [3]
Zdravím, potřebovala bych poradit: Moje samička krunýřovce se už asi týden neukázala. Vím, že jsou běžně někde zalezlí, ale přeci jen už jsem trochu neklidná. Hodila jsem tam pro každého ancíka tabletu a ani na žrádlo se neukázala. Myslíte, že se s ní už něco stalo? A kdyby už nebyla, tak cítila bych zápach ve vodě? Zkoušela jsem čistit filtr a ten taky nebyl nijak zašpiněný. Poraďte mi prosím... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2012 15:46 R Muž romant [27987] Re: janka
Tak to vezmem trochu z gruntu. Zaregistruj se a založ si zde prezentaci, to bude pro to, aby jsi mohla obdržet ty správný rady docela důležitý. :-) Vodoléčba není nic jinýho než častá(klidně denní) výměna vody. Píšeš o čištění filtru, což může být problém, pokud je to činěno nějak často, to je kontraproduktivní v tom, že se zbytečně připravuješ o nitrifikační bakterie, jimiž je ten filtr osídlen, jiná otázka je, zda-li je ten filtr správně dimenzován na Tvojí nádrž, ale to jsou přesně ty otázky na něž bychom měli nelézt odpověď právě z prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:29 janka
Vubec nevim,co delam spatne.Zhorseny podminky a jak je mam zlepsit:-(.Voda je vymenena pred par dny,ted bych ji vymenila radsi znova.Filtr cistim,kytky zatim nehnojim.Nasla sem malicky rybky tri:-),takze tim spis s tim chci neco udelat,ale mimo vymeny vody a treba prisoleni me nic nenapada.A co je vodolecba.Vim o tom hodne malo,ale snazim se k tomu dopracovat,aby se ty prckove meli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 13:12 R Muž romant [27987] Re: janka
Jsou to podle mě rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama a je možný že mají nějaký zaplísnění, na což často trpívají při zhoršenejch podmínkách, takže bych ordinoval vodoléčbu, ostatně ty zhoršený podmínky budou dle mého souviset i s tím vybarvením krunýřovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 13:04 janka – ancistrus
Fotka k příspěvku Krasny den,vsem.Taky mi malej Ferda flekati,mati zesvetlala cela,stres?Nemuze jit o nejaky jejich obdobi,tatik je je pekne tmavy.Pak se chci zeptat,jak se jmenujou ty cerny rybky z fotky.Ty jedny u hlavy stribrnati supinky:-/-proc?A jeste,jak s tim akvariem,kaminky staci pokryt necim jemnejsim,nebo je fakt vyndat a dat jemnej sterk,kamen mam bilej-nevadi?Koren i ten kamen +-2 roky-vyvarit?Kamaradka je drbala kartackem,nez mi to vezla.Diky:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:32 R Muž romant [27987] Re: Dominika
Dominiko, karle a sabino, už jsem Ti odpověděl v předešlém příspěvku, ordinoval bych prvotně vodoléčbu.
Edit: Ne zcela nepodstatná je otázka v jak velkém akváriu je ten gibouš a jak je velký on?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:29 Dominika – krunýřovec
nebo-li Gibiceps ,má zakalené oko ,jakoby takový bílý povlak přes oko.
Nevíte někdo prosím jak to vylečit? Děkuji předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:44 R Muž romant [27987] Re: karel
Tak vodoléčbu, lehce přisolit(pol. lžíci na 50 litrů) a kdyby to oko mělo bejt takový mléčný zevnitř, tak to bude s největší pravděpodobností problém vnitřních parazitů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:41 karel Re: romant
gibiceps ma povlak na oku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 11:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: xx
xx napsal: Nejdřív jí ta ryba musí přežít, pak ji může někomu dát.

To v každém případě... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 08:02 xx Re: Blondyyy
Ten filtr je na 100 litrů moc malý - objem filtrační hmoty je minimální a zaběhnutí nebo nezaběhnutí filtru v tomto případě už nehraje roli.

Akváriu je i bez toho gibbicepse samo o sobě přerybněné, při té filtraci jakou máš fungovat nemůže.

Nejdřív udělej výměnu části vody, pak zkus darovat toho krunýřovce někomu kdo má velké akvárium (300 l a víc). Pak vyřeš filtraci a počet ryb v tom 100 litrovém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 07:39 xx Re: Romy
Nejdřív jí ta ryba musí přežít, pak ji může někomu dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2012 00:03 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Blondyyy
V první řadě bych si přečetl toto, rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany ,pak bych se nemohl ptát na spoustu základních otázek...
Osobně nemohu souhlasit s xx,gibouše vezmi,a dej ho někomu,kdo má odpovídající nádrž.To je jediná relevantní rada...
Jinak světlé fleky na gibbicepsovi,a nejen na něm,je stres z prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 23:33 Blondyyy
Filtr je tento:
akvarko.eu/…
Je zaběhnutý, byl již několik měsíců dříve v provozu. Zítra vyměním vodu, teď už jen pustím film a spat :) I tak děkuju za ochotu poradit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 23:22 xx Re: Blondyyy
Část té vody (tak 1/4 objemu) vyměň co nejdříve, na odstátí stačí 10-15 minut, teplota podobná té v akváriu. Ten filtr je jaký? Je zaběhnutý z jiného akvária nebo je nový? Jaký má výkon a jaký má objem filtrační hmoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 23:16 Blondyyy
Díky za tip, zkusím dát odstát vodu a za pár dní ji vyměním, ale chci se zeptat, co je třeba k měření NO2 a NO3? Jinak úhyn rybek nemám vůbec, rybky jsou čilé a pravidelně žerou, až na gibbíka, který je jen v rohu a téměř se nehýbe :/ Jo a akvárium bylo již dříve v provozu, bylo pouze vypuštěno, avšak dno zůstalo stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 23:10 Blondyyy
A co by to tak mohlo být? Je fakt, že dříve žil v 250l akváriu, kde měl okolo sebe jen ancitrusy a jiné klidné ryby. Nyní je ve 120l akva, se dvěma ancíky a zbytek tvoří tlamovci. Gibbík má asi 20-22 cm, je to už moc na takové akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 23:10 xx Re: Blondyyy
Ta ryba je podle mého názoru vystresovaná. Má 20 cm a je ve 110 litrovém akváriu. Potřeboval by alespoň 300 litrů. Nesolit.

Nevím jaká je tam filtrace, ale dusíkaté látky tam mohou kolísat. Chtělo by to změřit NO2 a NO3 nebo rovnou zkusit vyměnit část vody za odstátou vodovodní, jestli se po té výměně vody jeho stav nezlepší.

wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 23:05 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Mě to nepřipadá jako nemoc, bude to stresové zbarvení, něco se mu na akva nelíbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 22:16 Blondyyy
A omlouvám se za kvalitu fota, bohužel je to focené jen mobilem a Gibbiceps se po celý den schovává na svém místečku v rohu akva. Když byl nějakou dobu bez fleků, drandil po celém akva a z vesela si dopřával i kořene a okurky, teď je zas jen zalezlej..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 22:15 Blondyyy – Gibbiceps - fleky
Fotka k příspěvku Zdravím:)
Zhruba tři týdny mám nové akvárko a s ním jsem dostala i 20cm gibbicepse (Krunýřovec síťovaný). První 4 dny jsem byla bez topítka a objevily se na něm světlé flíčky. Myslela jsem, že je to z chladné vody, pohybovala se okolo 18 stupňů. Poté jsem akva začala vytápět na cca 25 - 27 stupňů. Fleky zmizely, ale jen na pár dní. Zhruba po třech dnech se objevily znovu a gibbiceps je má stále. Přítel mi radil, ať do akva zkusím nasypat lžičku soli, ale to také nepomohlo.
Nevíte někdo, co to může být a co s tím udělat?
Děkuji za rady, Veronika:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:11 Muž Yirka [9126] Re: janka
Zbytečné přisolování se pak vymstívá na rostlinách. Nejsem příznivcem necíleného nadužívání této procedury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:01 janka
Fotka k příspěvku Takle vypadalo nez sem ho dostala. Diky vsem za cas a jeste,jak je o se soli,maceska prisoluje pri kazde vymene vody.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 11:45 janka Re: fido16
Teda psala sem kvuli Ferdovi,ten je uplne v pohode,za to ja ted:-D. Takze nechat jen skla a ryby-zbytek predelat,aby z toho nezacali vymirat:-D.Momentalne nevypadaj ani v nejmensim nespokojene.Ne dobra,dobra vymenim kaminky za neco jemnejsiho,jednou tydne menim vodu,vic kytek rozhodne.Akvarko mam chvili,takze ho davam do kupy pomalu.Kaminky,hm..dobra.Kamaradka ho mela v kancelari a rikala,ze si ho nikdo 2roky nevsimnul.Je to videt ve sparech rozzureny ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 23:24 Muž fido16 [631] Re: janka
Já nechci být rýpavý ale já bych to akva kompletně vybral a předělal. Ten hrubý šťerk co tam máš to je katastrofa. Ideál by byla tak 2-4 mm frakce ale ne tohle. Dokup rostliny nech akva řádně zajet a nasaď ryby. Tohle není dobrý start. Hlavně pravidelně měnit vodu a odkalovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:41 R Muž romant [27987] Re: janka
Vodu nechat odstát ty dvě hoďky je dostatečný, nebo to natoč přes sprchu a dávej to tam řádně teplotně sladěný hned. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: janka
přidej tak 2cm štěrku, kytky a měň pravidelně vodu, akva si sedne. Pak to bude + - pro ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:35 janka Re: grunda
Jak bazina:\'(,blby svetlo;-),kytky prikupuju po troskach a vazne mam v planu zeleni to vyplnit.Tak vodu menit jednou tydne?Myslela sem,ze pri vetsim akvarku by jednou za dva tydny stacilo-asi ne,ze:$-stydim se:-).Ale vazne se maj,cily a dve rybky cekaj.A jak dlouho ma byt voda odstata.Nekdo rika den,nekdo dve hodiny.Zatim sem nechavala zlatou stredni cestu,mezi tema dvema nazorama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 21:05 R Muž romant [27987] Re: janka
Ty výměny vody jsou na místě, taktéž je namístě osadit akvárium více rostlinama. Tu výměnu čiň pravidelně jednou týdně v objemu 1/3 nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 21:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: janka
solidní "bažina" , přidej štěrk, kytky a měň vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:01 janka Re: grunda
Fotka k příspěvku Tady se mi libi,jsot tu tak hodni lide,co se smazi poradit:-).Velkediky kluci;-).Jinak malej Ferda je zrejme v pohode,od kamene daleko:'(,ale snad v naproste pohode:-).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 19:43 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nebo ještě líp, nafoť akva a založ prezentaci, pak ti můžeme aspoň trošku seriózně poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 19:39 R Muž romant [27987] Re: janka
Vyměň tu vodu. Jinak i Yirka může mít pravdu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 19:37 janka Re: romant
30x90x30 3ancíst.-rodinka a 2albini. Akvarko mam necekane od kamaradky tak mesic.Rekla bych,ze jsou ti neme pusinky spokojeni:-).14 rybicek tery a pod. (nazvy zatim neovladam:-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 19:03 Muž Yirka [9126] Re: janka
Jde o to co myslíš tím mladý. Jestli je už po pubertě a má tam samičku, tak taky klidně může ošetřovat jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:57 R Muž romant [27987] Re: janka
Třeba opravdu jenom odpočívá, ale pokud by to mělo trvat nějak delší dobu, tak bych to jako přirozený chování nepovažoval, jako nic nekazící opatření bych ordinoval výměnu vody, nekvalitní prostředí je prevít, čímž neříkám že je tak právě u Tebe, neb nejsou k dispozici žádný údaje o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:52 janka
Nevite,prosim nekdo proc je mlady samecek ancistrusa na zadech a neni prisaty,jen tak lezi u kamene (lehce pod nim),obcas se chytne a pak si zas jen tak vegeti.Doufam,ze je v poradku. ??Diky tomu,kdo mi odpovi:-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 10:26 Muž Beda [11] – Co je to za nemoc a jak ji léčit
Fotka k příspěvku Čau. Jedná se o gibicepse. Asi se to neukázalo ze dne na den ale všiml jsem si až dneska ráno. Řek bych, že neaká plíseň ale nejsu si jistej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 11:44 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: tgfh
tgfh napsal: ...rybičky tam šly opravdu brzo, ale jako úplní začátečníci jsme tomu nevěnovali příliš pozornost...
ještě jedna důležitá rada; jako úplnému začátečníkovi ti doporučuji brouzdat se tímto úžasným webem, poněvadž tu najdeš přehršel všech důležitých informací o akvaristice. A co tu nenajdeš to tu stejně je někde schované ve fórech a i kdyby nebylo tak ti tu odborníci na slovo vzatí poradí. Takže číst, číst a zase číst.
Ať ti to dobře dopadne a ancák se má brzy k světu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 11:26 tgfh Re: Yirka
Děkuji, ano rybičky tam šly opravdu brzo, ale jako úplní začátečníci jsme tomu nevěnovali příliš pozornost. Byla to velká chyba, ze které jsme se hodně poučili.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc?od=251