Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 22:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – FMC nee
Tak to je zrovna pro krunýřovce úplně nevhodné! Podívej se na www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 22:32 iCube
právě jsem zjistil že samička od gavůnka má i divnou tlamu pls co nejrychleji co mám dělat??? zatím jsem dal dezinfekci FMC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:27 Muž Jammes [72] - Afrika
krunýřovci se taky perou, pokud si samec hájí svůj revír, takže to klidně může bejt i od souboje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:20 iCube
dík moc za radu pls a jak tomu co nejryrychleji předejíát???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:08 Anuk
Tohle od souboje nebude, krunýřovci jsou mírumilovné rybky, spíš to vidím na ty bakterie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 14:55 Muž Jammes [72] - Afrika
pokud jich máš víc tak to může být po souboji, zranění pak napadne infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 12:01 xx
bakteriální infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 11:49 iCube – krunýřovec
Fotka k příspěvku Myslel jsem že v mým akvariu panuje mír. Krunýřovce moc často nevídám je pořád někde zalezlej ale nedávno jsem ho objevil v tomhle stavu.(viz foto) Nevíte pls jak se mu to mohlo stát popřípadě kdo to mohl zapříčinit????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 22:47 Muž georged [44] - Živorodky
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 19:49 pavelonder
ancistrus už není včera sem ho našel na dně ale pokračuji v léčbě krupičky .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 19:19 pavelonder
Zatím to snášejí všechny u neonek se navíc obevila krupicka takze budu takhle léčit všechny najednou . Zvedl sem vzduchování zároven s teplotou takže kyslíku by tam mělo být dost všechny ryby se chovají normálně až na toho ancistruse ten je pořád na topném tělísku těsně pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 22:06 Muž georged [44] - Živorodky
K tomu zvyšování teploty, je to možný léčebný postup, ale záleží i na ostatních rybách !!! Né všechny takovou teplotu snesou a u přerybněných akva by jsi mohla ryby udusit.(S vyšší teplotou vody je ve vodě méně vzduchu).Zkus ho odlovit do karanténního akva a tam zbýšit teplotu a přidat sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 09:52 Žena petrys [107]
ahoj, na té fotkce toho moc nevidím, mají to i ostatní ryby nebo jen on? léčiva bych nepoužívala, protože jsou na ně krunýřovci a jiní sumci citliví, zvyš teplotu na 30-31stupňů a přidej trochu soli, asi 1polévk.lžíci na 30l vody, tím nic neskazíš, nech to tak několik dní-týden až 14dní a uvidíš jak se to bude vyvíjet, teplotu zvedej postupně, třeba o stupen za den, pak ji zase po skončení léčby postupně sniž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 19:08 pavelonder – Ancistrus vystouplé puntíky
Fotka k příspěvku Ancistrus má po těle vystouplé puntíky asi týden druhý mi uhynul dneska v noci prosím o pomoc přikládám foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 22:07 athaya
ahoj ked uz je tu tento prispevok a spravani, teraz som si vsimla, ze moje 2 gupky sa dost divne spravaju! plalavu/alebo skor surfuju po prude vody od filtra. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 14:43 Anonym
ale to tak asi je. Jen jsem chtěla říct, že moji Ancitrusi žijí i v kompletně vyměněné vodě, dospělí mívají mladé - takže v tom asi takový problém nebude a uklízím většinou jednou za 3 týdny někdy i za 2. Já zas moc nerozumím akvaristice.
Akvárko s rybičkami mám 25 l jen chvíli. Nalila jsem tam nějou vodu z želvária a zbytek dolila kohoutkovou a rostlinky se mi už po třech týdnech zběsile množí a rybičky si taky nestěžují...Není to akvaristika na vysoké úrovni, ale až nastane problém, tak budu nechávat vodu odstát atp.
Hl. problémem želv je, že vodu zakalí hodně rychle, i když máte super filtr, velké akvárium a nevím co ještě. prostě uklízet se musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 13:36 V.Malawi
Želvám sice nerozumím,ale jedno vím jistě ,akváriu jako celku celková výměna vody škodí ....Veškerá bioflora akvária se změní,všechno co dělá akvárium akváriem musí začít znovu.Když měnit vodu max. 1/3objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2007 14:45 Martina
hm, já teda nevím, ale těm mým Ancitrusům se nelíbilo v původní vodě v menším akvárku a ve velkém akvárku s úplně kompletně vyměněnou vodou z kohoutku si vůbec nestěžují. nevylézají, neumírají - prostě žijí a rostou.
A vodu měním vždycky komplet, protože v želváriu to ani jinak nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 15:46 Žena darley [12]
Tak to som nevedela. Ďakujem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 11:50 V.Malawi
Ta výměna vody je ten problém,po předělání interiéru se tam mělo vrátit ca.70% staré vody původního akv. a doplnit čerstvou,teď nezbývá než čekat až se to vrátí do normálu...Nikdy se nemění veškerá voda to je chyba!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 09:50 Žena darley [12]
Akva sa prerábalo 30. 06. 07 a bolo všetko v poriadku. za čali s tým až teraz. A vodu sme dali: 100 l destilovaná a 100 l artézka. ostatné rybičky sú úplne v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 18:33 Pavel
Výměna celého akva to je asi ten problém. Pravděpodobně se správně nezaběhlo po té výměně. Zkusil bych vyměnit část vody jak ti tady radí. Problém bude asi s dusičnany a dusitany. Chtělo by to pravidelné měření a rekonstrukci celého akva zvlášť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 12:34 Martina
Ahoj,
mně se to taky stalo. Mám 2 týdny mladé Ancitrusy je jich 94. Narodili se v želváriu a při úklidu jsem je přendala do samostatného akvárka a po pár hodinách se mi taky sešikovali u hladiny jeden vedle druhého. Vodu jsem jim tam přitom dala úplně stejnou -z želvária. Tak jsem je vrátila zase zpět k želvákům a je všechno v pohodě. Dlabají okurky a sem tam je želvy prohánějí a rostou jak z vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 10:11 Žena darley [12]
Myslím to tak, že sme menili dno, takže sme celé akva museli vyprázdniť a začať odznovu. A pridali sme nové rastlinky , bridlice a viac vecí sme odtiaľ povyberali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:22 V.Malawi
To asi zle čtu -celé akvárium,to nemyslíš vážně že ne......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 18:11 Žena darley [12]
Celé akvárium sme menili 30. 06. 2007. Chceli sme iné dno. Ale bolo všetko ok. Až teraz po tých teplách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 14:30 V.Malawi
Kdy se tam měnila voda?Něco se jim nelíbí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 09:37 Muž filipsi [1295]
Tak je pozoruj, a kdyz jim nic neni, bud rada, ze se tak predvadeji. Muj si zalezl za koren, a vidam ho jen jednou za par dni v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 08:55 Žena darley [12]
žiabrami pohybujú a na krmenie sa vrhajú. Sú tam skôr ako ostatné rybičky. Správajú sa úplne normálne až na to, že stoja v jednej rade na prednom skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 16:52 Muž Malapa [494] - Afrika
Normální to rozhodně není. Podstatné je, jestli pohybují žábry? Přijímají potravu, přesněji vrhají se na na krmení? Pokud ne, jsou nemocní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 12:47 Anonym
Jednoduchá rada jak zjistit jestli je chyba ve vodě - dát je na pár hodin do kyblíku s čistou odstátou a vytemperovanou vodou. Jestli budou taky stát pod hladiny, jsou nemocní. Když ne, v akváriu je voda s nevhodnými parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 12:40 Žena darley [12]
Keď bolo v akva 32 stupňov tak to nerobili. teraz je 27 a robia to. Liečivá ani chemiklie sme nepridávali. Co2 je vypnuté asi 2 deň. Ani sme teraz nehnojili asi mesiac. žiadne iné rybky to nerobia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 12:25 Athaya
necakaju nahodou na veceru? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 11:59 Anonym
Dusí se.

Důvody: vysoká teplota, otrava NO2, otrava chemikáliemi (léčiva, hnojiva) nebo otrava CO2 jestli ho tam přidáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 10:57 Žena darley [12]
Vzduchujeme dosť. Aj filter čerí hladinu. Až až by som povedala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 10:54 Muž hanz [27]
Jo tak tohle je styl smich tone Treba je to kvuli kysliku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 10:36 R Muž Mrakoplash [1776]
asi trenujou na spartakiadu palec - netusim teda proc to delaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 10:32 Žena darley [12] – správanie ancitrusov
Fotka k příspěvku Je toto normálne správanie ancitrusov??? Už asi 3. deň vždy na večer sú všetci prísavníkovia na prednom skle v jednej rade. Nikdy predtým to nerobili.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 17:34 Muž isamik [180]
Tak uz mam fotak bohuzel uz ancika ziviho nevyfotim :-(, rano byl jeste na zivu a ted uz ne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 22:23 Muž isamik [180]
Hmmm no uz je sam v mensim akvarku, ale prijde mi ze se to zvetsuje:(. No uvidim, zkusim mu dat okurku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 22:19 Anonym
Nevím co to je, ale objevuje se to v posledních dvou letech u krunýřovců a u pancéřníčků. Tipnu si, že je to asi virového původu, kdyby to bylo bakteriálního původu zabrala by na to antibiotika, ale ta v tomto případě nefungují.

Někdy to zmizí samo, jindy ryba uhyne. Doporučuji karanténu a čistou vodu, pokud ryba přijímá potravu tak ji krmit jen zeleným krmením, nedávat jí potravu bohatou na bílkoviny. Buď to zvládne nebo uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 21:59 Muž isamik [180]
V prirucce sera jsem dohledal, ze by ancik mel mit spravnou KH a pH, ale tim si myslim, ze to neni. pH kolem 7,5 a kh kolem 9-11°N. Nevím jestli toho ancika usmrtit:(, aby se netrapil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 18:33 Muž isamik [180]
Po chvili pozorování bych řekl, že je to podobné variantě A. Ale už se boule objevila i na hřbetě. Vypadá to jako malí vzduchový balónek (líp to asi nepopíšu) a to samé má ji pod ploutvemi. Mohu se tedy zeptat co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 10:55 Muž isamik [180]
No veterinář telepat by se hodil nejen mě:).

Ale vážně, dal jsem sem fotku, která by to přiblížila (nevlastním digitál) a z toho důvodu jsem to fotil mobilem, ve čtvrtek to vyfotím doufám pořádně.

Ono samotné pozorováví ancíka není jednoduché, nerad se předvádí. Pro jistotu jsem ho přelovil do nádrže kde je sám. Momentálně nejsem doma, ale zkusím vypozorovat jak přesně ta boule vypadají, boule tam jsou dvě. Pod každou ploutví jedna. Ve čtvrtek jedu domů, tak se ozvu. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 09:32 Anonym
Když B je správně tak nemá smysl sem dávat fotky na kterých nic není vidět. Z toho by něco poznal možná tak veterinář-telepat. hmm


Co upřesnit popis té "bílé boule"?

Vypadá to:

A jako hladká bublina (kulatý tvar - jakoby velká jikra přilepená na kůži ryby) a je to měkké, vyplněné tekutinou

nebo

B to má nepravidelný povrch a připomíná to jakoby světlou malinu - myslím tím vlastní povrch nádorku? Na rybě je to pevně přichycené, masité.

nebo

C povrch připomíná malinkou kouličku vaty přilepenou ke kůži ryby - barva čistě bílá a nebo šedobílá, jde to setřít mokrým chomáčkem vaty z ryby pryč.

A a B - nádorek vyrůstá z pod kůže, C je přichycené na rybě, není to kryté kůží.

V případě za A rybu dát do karantény do čisté vody, v případě B rybu velmi opatrně chytit aby se jí neprotrhl nádor ve vodě a neinfikoval jiné ryby a zlikvidovat ji. C dát rybu do karantény a nakapat tam akriflavin podle návodu.


Další věc je jak rychle to roste a jestli se to tvarově nemění.


V případě že je to D - něco úplně jiného co neodpovídá předchozímu popisu - budeš muset dodat pořádnou fotku.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 08:43 Muž isamik [180]
Aha, proc já jí jen kloudně nevyfotil? hmm
a) aby určení bylo ztíženo a ja zkusil co akvaristé z šmouhy poznají :-)
b) nemám doma digitál a tohle je foceno mobilem a ve čtvrtek to vyfotim digitálem

ehmm nooo myslím, že B) je správně (v podstatě už jsem to napsal, ale chce to číst a to občas bolí ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 22:15 Anonym
Co třeba tu rybu pořádně vyfotit? Nebo myslíš že je na té fotce něco vidět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:30 Vip – To Anonym
Tohle nemá s hlísticema co dělat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:29 Muž isamik [180]
To od catfish jsem celt, ale to neni ono. On nema nafouknute bricho ( ikdyz castecne mozna ano ), ale jde o to, ze hned za ploutvi ma boule a tu tam catfish nikde nezminuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:08 Anonym – isamik
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc?od=901