Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:08 R Muž romant [27987] – Re: pclara
jako základní lék bych aplikoval pravidelnou údržbu akva(odkalování, výměna vody), vynechal bych z krmení ty nítěnky a kuřecí maso, to bude velmi zatěžovat vodu dusíkatejma látkama a mělo by se to spravit samo. Prostě když bude mít dobrý životní podmínky, tak to v pohodě doroste. Žádný léčiva bych prozatím nedával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:00 Žena pclara [0] – Re: romant
A nevíš jestli je na to nějaký lék? Mám tam už dobu jiné ancistruse a těm nikdy nic nebylo.. je to zvláštní :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:56 R Muž romant [27987] – Re: pclara
Řekl bych, že je to reakce na nevhodný podmínky v Tvém akva. Kvalita vody, množství ryb atd. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:45 Žena pclara [0] – co to je?
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc cca před týdnem jsem si zakoupila tyto krunýřovce a tohle se jim během týdne stalo s ploutvemi , prosím nevíte co to je a jestli se jim to zase zahojí... když jsem je přivezla byli v pohodě jen se mě zdáli trošku že mají takové bílé fleky na těle... díky za radu. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:51 Muž boumi [0]
jééééé . :) :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:49 Muž masterPKbanan [34] – Re: boumi
Jestli je tam zalezlý už několik dní a víří tam ploutvemi, tak tam s velkou pravděpodobností budou potomci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 15:49 Muž boumi [0]
Ancík je zalezlej v kořeni ne 10 dní ale tak 6 pořád výří ploutveni vodu ve skulině moc tam vidět neni tak mě napadlo jestli tam nemá mladý jeho velikost je 9cm a velikost samic 9cm a 6cm předem díky za odpověď.(Logicky když nežere tak prázdbý hovna bude mít ne? :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 15:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: boumi
Jestli se mu i zvětšuje břišní dutina, mohlo by jít o hlístice
www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 14:40 Muž boumi [0]
Lidi potřebuju pmoc cca1.5 roku starý samec ancistruse sp. mi vůbec nžere cca 10 dní a má taková bílá až průhledná hovínka nevíte čím to je? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:40 R Muž romant [27987] – Re: Kent
Mrkni se sem, třeba se tam dočteš co hledáš.
www.catfish.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:35 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
Nazdar . pred cca mesiacom som spozoroval , ze moje prisavniki ubudly a su menej čule . moc sa im nehce žrat ani plavat .. no a v poslednom tyzdni maju oči menšie ako je jamka na oko takze maju pod okom medzeru .. rpedtým to nebolo ... ostatne druhy ( 2 ) už tento problem nemaju . Ph akvaria neviem :-D nemam testy a prisavniki mam už cca rok ( vlasna odchova ) pred nedavom som pretrhaval rastliny ( valisineria giganeta ) v hojnom počte cca 30 - 45 ks kedže mi zarastlo akvarium.. je to choroba alebo iba náhla zmena podmmienok ? prísavniki to su Ancistrus sp. gold aqva ma 100 l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:44 Pavel – Re: Yirka
to jsem psal že se nevytřeli ... nevím právě jestli to není nějaká nemoc či parazit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:12 Muž Yirka [9126] – Re: Pavel
Jestli se vytřela zjistíš snadno. Samec bude někde permanentně zašitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:03 Pavel – Re: PaDa
dnes jsem si všimnul že ancistrus (samice) má hodně propadlé břicho - nevíte čím to může být? že by se vytřeli si nemyslím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 16:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: davidus
Pokud jsou ryby ve společném akvárku, i parazité bývají společní.
A například léčbu entizolem doporučuje na svých stránkách i catfish - www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:57 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Romy
Mají ancistrusy stejné vnitřní parazity jako terčovci? Třeba Spironucleus nabo Hexamita. Mám tyto ryby pohromadě a ancistrusy mají většinou dlouhé výkaly a někdy i místy průhledné a prázdné. Jak postupovat pokud by parazity měli? Léčbu entizolem ve společné nádrži při 33 stupních by asi nemusely ustát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:34 Muž pajaman [15]
Fotka k příspěvku Ještě přidam foto,snad to pomůže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 17:01 Muž pajaman [15] – Vyhublý ancistrus
Mám v nádrži 3 ancíky,cca 3 měsíce bez problému,poslední dva týdny pozoruju že jsou extrémně vyhublý.Krmim vločkový krmivo i tablety specialně pro ně,v akva je i dost řas,ale zkrátka nežerou.
Netušíte kde může být problém?nějaký vnitřní parazit?
Ostatní rybky jsou v pohodě :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 10:35 budulin – nafouklý ancík
Fotka k příspěvku Už to někdo měl ? Nebo ví, co to je ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 23:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:linope
Bob66 napsal: Pravděpodobně vnitřní paraziti...

Určitě vnitřní parazité... ;-) ,jinak vše,jak psal Bob. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 22:38 alfik1 – Re: Infectious
no u mě to maji samice na čumaku po tření a samec na ocase ze spoda jak jim snim jezdí po hlavě takže to muže být stejný důvod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Conan
Zkus si v nastavení otočit řazení příspěvků v diskuzích, ať neodpovídáš na dotazy z roku 2006 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 14:23 Muž Conan [0] - Afrika – Re: Wampi
nooo pokial viem tak anciky su take mršky ze sa z casu na cas stratia a po dlhej dobe sa zas ukazu. napriklad ancik dokaze prezit aj ked nema ziadnu vodu, staci ze ma vlhky strk a zahrabe sa do neho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: linope
Pravděpodobně vnitřní paraziti, léčba běžně dostupnými léčivy Sera Flagellolem nebo Entizolem X-) Více info zde rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:45 linope – Ancistrus - nafouklé bříško a bílé výkaly
Fotka k příspěvku Ahoj, můžete mi prosím poradit, co může být s naším ancistrusem? Již 4 týden má zvětšené bříško a má tenké dlouhé bílé výkaly (viz foto). Akvarium jsme před koncem roku léčili na radu v akvaristice Preventinem. Také jsem si všimla, že stejné výkaly začal mít i samec mečovky. Nevíte co to je a jak to řešit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:47 Infectious – ještě jedna fotka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:46 Infectious – fleky na hlavě
Fotka k příspěvku Ahoj.
Potřebuji poradit ohledně fleků na hlavě (mezi očima). Asi před týdnem se udělal prvnímu flek,myslel jsem že je to odřenina,ale teď už jich je 8. V akvárku je jich asi 40,tak se bojím že to budou časem mít všichni.Zatím to mají jen samice. Můžete poradit co to je?
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sarlii
Jestli je to plíseň nebo bakteriální původ nevím, jen jsem napsal co používám na plíseň já :) Osobně bych se přiklonil k bakterce, ta vypadá jako povlak, plíseň jsou spíše vatovité chomáčky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:17 sarlii – Re: Bob66
takze si myslis, ze se jedna o plisen ? jak je tohle lecivo setrne ??prave rad pouzivam ESHU 2000, protoze je dost setrne k rybicka a rostlinkam ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 16:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sarlii
Pokud se to vrací tak to chce v první řadě zlepšit podmínky v akva ;-) Jinak na plísně je vhodnější Acriflavin, je silnější než širokospektrální léčivo které může zabrat ale nemusí úplně vyléčit, jen potlačí příznaky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:49 sarlii – Vracející se plíseň u ancistruse
Ahoj, bohužel se mi pořád nevede vyléčit ancistruse ...Pod hlavou jak maji vysouvaci ostny, tak se mu uděla vždycky povlak ( připomínající pavučinu ), když do akva přidam sůl + Eshu 2000, tak plisen do cca. 5hodin skoro zmizi ...potom dolecim podle navodu psany u Eshy 2000, ale treba po tydnu se mu to udela znovu ?! Snad me napada jestli si to neodre pri souboji s jinym ancikem ??ale zase se mi nezda, ze by odrenina zmizela za takelm kratkou dobu ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 14:42 reddriver
trest smrti? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 14:18 Muž soubi [32] – Re: reddriver
..profouknout jim žábry... smich ... ale na toho co to zavinil jsem použil vrchol diplomacie....víš co to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 20:19 reddriver
tak si použil srdeční masáž a dýchání z úst do úst?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:18 Muž soubi [32] – Re: reddriver
Taky mam takovou zkušenost s malýma ancíkama v práci. Ale zjistil jsem, že hodně padají na leknutí. Jednou mi tam někdo nasejřil a já bouchnul do stolu a ty co byli přichycený na předním skle dostali normálně "pepinu" :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 15:07 reddriver
Fotka k příspěvku ahoj, s potěru ancíků cca 40 ks mi zbylo po půl roce jen 5 kousků, je to můj první pokus, proto se chci předem omluvit, zda jsem něco nezanedbal. Můj problém spočívá v tom, že cca 5-6 cm sumečci mají do krve zbarvené tlamy a celkově břišní část je červená. Nevím čím to může být způsobeno. Nejspíše, proto zemřelo tolik z potěru. Mají to téměř od narození. Jiní jsou zase zakrslý cca 3 cm oproti 6 cm kouskům je to docela rozdíl. Jak jsem vypozoroval, tak silnější jedinci ty slabé od jídla odhání. Krmím tabletama se spirulinou a vločkovým krmením.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 18:12 xx – Re: linope
CO2 asi nepřidáváš, nebo ano?

Udělej jeden pokus, dej ho do kyblíku s odstátou čistou vodou a dej mu tam vzduchování. Jestli mu za pár hodin bříško splaskne, hlístice to nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:54 linope – Re: sarlii
A co s tím? Přežije??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:02 sarlii – Re: linope
Ahoj, urcite se jedna bohuzel o hlistice :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:55 linope – Ancistrus má nafouklé břicho
Ahoj, prosím o radu. Ráno jsem zjistila, že Ancistrus gold má hodně nafouklé břicho. Od rána je stále na jednom místě. Nevíte co by to mohlo být a jak mu případně pomoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 21:27 sarlii – Re: Bob66
jsou světle bílé, foto dodám později ;-) asi radši přeléčím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 18:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sarlii
Pokud jsou dlouhé, průhledné nebo bílé tak to normální není X-) Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 12:59 sarlii – NEMOC ??
Asi před měsícem jsem si na burze koupil 6 ančíků, mám je všechny v karanténě, ale pořád mají takové bílé výkaly ?? je to normální nebo mám přelečit ENTIZOLEM ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:43 asteria – Re: Romy
Nojo, ale léčit proti čemu? Mám doma podobný problém, ancíci jsou zatím zdraví, uhynuly jen pancéřníčci a pár neonek, léčila jsem je Neguvonem, proti hlísticím, ale asi to nebude ono. Takže spíš bičíkovci? Nedá se nějak zjistit, co těm rybičkám je, když příznaky obou nemocí jsou podobné, ale léky jiné? (btw když jeden takový lék stojí přes 400,-?)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 23:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ryby jsou v pohodě jen zatím,pokud jsou cysty vnitřních parazitů v nádrži,je jen otázka času,kdy onemocní další ryby.
Můj názor je,přeléčit plnohodnotně celou nádrž,ty dva měsíce to už měl v sobě,a trousil cysty po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 16:42 R Muž romant [27987] – Re: Tudy
Pokud jsou ostatní ryby v pohodě, jak píšeš, tak bych to preventivní zaléčení viděl jako zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 13:48 Muž Tudy [330] - Krevetky – Mrtvá rybka
Zdravím,

dnes jsem našel jednoho Ancíka mrtvého. Měl jsem ho od založení akva (2 měsíce) spolu se 2 dalšími. Cca před 4 týdny přestal žrát zeleninu, přestal růst, byl jen málo aktivní a postupně výrazně ztmavnul. Výkaly měly bílou barvu. Všechny ostatní ryby v akvárku jsou OK, bez příznaků nemoci. Když jsem ho dnes našel, byl už bez kůže a očí, pochutnával si na něm další Ancík a Čichavec. Měl zřejmě vnitřní parazity. Mám nějak léčit osazenstvo nádrže ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 11:17 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: roper
Ďakujem, ale nemám záujem o ďalších. V podstate sa mi tie ryby nepáčia, a mám ich len preto, aby som videla cez riasy do akvária. smich Odkedy ich mám tak sa mi sklo neriasi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 11:12 Muž roper [10] - Cichlidy
Tady ti dá třeba Véna (invalida) ancáků, co si jen řekneš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 11:09 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Tudy
Aha, to mi nenapadlo. Ale na šťastie ani v starom, ani v novom akvarku sa riase nedarí. V podstate neviem, čo je mať riasu. Predtým mi zvykli skosiť vallisneriu, ale tú si teraz nevšímajú. Možno preto, že im často dávam špenát.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc?od=401