Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 15:55 Denisa – Re: 05k4r
To jste mě uklidnil/a. Už dříve jsem si všimla těch flíčků, ale většinou do druhého dne zmizely, ale teď je měl delší dobu. Snad mu opravdu nic není. Ještě se chci zeptat, jestli už teď u 2cm ancíka můžu poznat pohlaví? Já si myslím, že je to samička, je o něco světlejší a nemá na tlamičce ty "fousy"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 13:47 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Denisa
Nemusíš se bát, nic jim není. Změna barvy je u ancistrusů normální. Jsou to dost odolné rybky a pokud se chová normálně, tak je v pořádku. Otrava se většinou projevuje změnou chování, nechutenstvím a malátností. Blednutí kůže je většinou až druhotný ukazatel otravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 13:16 Denisa – Re: katterinecka
A není ještě divný, že ten velký to má a ten malý ne? A s tou malachitovou zelení přišli do kontaktu až po 3 hodinách co byla v normálním akvárku s tetrama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 13:14 Denisa – Re: katterinecka
Takže teď mám pár týdnů počkat jestli umře nebo ne? Nemůžu to nějak zjistit, jestli je opravdu nemocnej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 13:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denisa
když se jim poškodí ty vnitřní orgány tak to může trvat i několik týdnů než uhynou. Na malachytové zeleni od jedné značky už jsem viděla napsané že by neměla způsobovat problémy ani krunýřovcům, ale nikdy nevíš. V tom odkazu od PaDa je to dobře popsané i látky na které jsou citliví. To že jdou ty fleky setřít s tím ti neporadím, já na rybky nesahám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 13:01 Denisa – Re: katterinecka
No já nevím no, jestli jsem mu tím mohla nějak ublížit, ale ptala jsem se nejdřív na to svých přátel a sousedů akvaristů a ti mi řekli, že to mým ancínkům nemůže nijak ublížit. Když jsem včera ancíka chytla a přejela mu po těc světlých místech, tak jsem setřela takovou vrstvičku a už to na sobě nemá, co to mohlo být? Mohla jsem mu tím teda ublížit:-( ? Je to už týden co jsem je přeléčovala tou malachitovou zelení a ancíci žijou a krásně žerou a vypadají normálně a spokojeně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 12:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: PaDa
to je pravda, toho jsem si nevsimla ze je lecila malachitovou zeleni, ale pokud jim poskodila jatra tak uz jim stejne nijak nepomuze. Ted jen doufat ze zmenili barvu jenom tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 12:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: katterinecka
Jistě, těch faktorů způsobujících stresové skvrny je povícero, jak je uvedeno v odkazu.
Pokud ale Denisa píše, že nedávno léčila malachitovou zelení, což je pro sumce léčivo nevhodné, hledal bych příčinu tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2010 12:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: PaDa
nemusi to byt jenom z leciv. Jedem muj samec ma takove fleky, protoze je tam jeste jeden samec kterej ma navrch (ne ze by tam meli malo mista nebo ze by se nemel kam schovat). Taky mivaji svetle fleky na svetlem podklade. Muze to mit ruzne priciny a vetsine pripadu to nic spatneho neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 11:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Denisa
Z té fotky nelze nic moc poznat, podle slovního popisu by mohlo jít o stresové skvrny jako reakci na nevhodné léčivo
www.catfish.cz/…
www.catfish.cz/…

Re: DaNiEl
ptal sem se na to a prej se mu ta kuza jakoby "nestiha dobarvovat" kdyz rychle roste...
To mi přijde jako pěkná blbost ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 11:15 Denisa – Re: radim
Nevím na koho to přesně je, ale ten větší je tak 5cm a ten menší ancík má tak 2cm, ale ten na sobě nic takového neměl. Proč se ptáte? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:42 radim – Re: Keena
jak mas velkeho ancika? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:34 Muž hardy [45] – Re: sustik
moji ancistrusi to maji teke ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:27 Denisa – díky
Díky všem potlesk jen jsem se lekla, jestli mu něco není, zrovna jeho smrt by mě hodně mrzela, mám je jako rybičky asi nejraději. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:58 sustik – sustik
můj ancík to má už dlouho a vypadá a chová se úplně normálně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:29 Keena
Mě taky Richard mění barvy. Poprvé jsem se taky lekla, ale byl v pohodě. Jsou to takové šedavé fleky asi jako pětikoruna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 08:34 JagerMaister
môj anc mal na tmavom dne tmavohnedú farbu ale teraz na svetlom kremičitom piesku má farbu fľakatú ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 08:02 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
je nejspis v pohode ano ptal sem se na to a prej se mu ta kuza jakoby "nestiha dobarvovat" kdyz rychle roste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 04:59 radim – Re: Denisa
vypada zdravý jako ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 00:02 Denisa – foto2
asi nějak jako to má tento u té horní ploutve, ale ten můj ancík to má větší, to světlejší místo rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 23:53 Denisa – foto
Fotka k příspěvku Nevím jestli to bude vidět, ale má to od očí dozadu, takový světlejší povlak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 23:40 radim – Re: Denisa
nesjpís to bude podle nálady a podle podkladu na kterem je zrovna prisedlý (jestli to zbarveni teda meni )...jsou to takový měňavci trochu ;-) opet foto pomůze urcit jestli mu neco je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 23:32 Denisa – Změna barvy ancistruse
Zdravím. Chtěla bych poprosit o radu se svým ancistrusem. Najednou se mi na něm objevily takové světlejší fleky, nevíte někdo co by to mohlo být? A co s tím? Nedávno mi umřely neonky a jedna tetra křivopruhá. Ještě mi 2tetry přežily a přeléčila jsem je malachitovou zelení a vypadají už dobře. Mohla jsem mu tím nějak ublížit? Ten druhý, o něco menší ancík to nemá.
Předem moc děkuji za radu. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 18:38 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Řekl bych zvířený kal možná i metan zkus změřit NO2/NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 18:26 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Aleš
Jednou jsem nechtíc takhle stěhoval ancíka 300 km téměř bez vody a přežil bez problémů. Myslím, že bude problém jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 18:21 Aleš
Akva nově založené není a stupnu mám pravidelně 25...takže snad jen to pomlácení, ale že by se to projevilo až tak pozdě? cca za týden po stěhování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 18:09 Muž Miras [111] – Re: Aleš
nemůže to být teplotou v těch vedrech, mě se to stalo také když jsem je přidal k terčákům, kde bylo 30 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 17:55 Žena Akeila [0] - Raci, krabi, krevetky
No já nevím, ale stěhovat akva a nechat v něm ryby? Byť tedy jen anciky...Možná se tam pomlátili, předpokládám že akva nebylo stěhováno o pár centi vedle, ale někam dál, třeba se pomlátili nebo je akva skoro jako nově založené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 17:06 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Aleš
Ne vodou to nebude, ancistrus, přesněji dnešní kříženci jsou docela odolné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 16:49 Aleš – všichni ancistrusi mrtví
Před týdnem jsme stěhovali akvárium a při stěhování jsem tam nechal všechny 3 ancistrusi...Během dalšího týdne všichni 3 zemřeli, posledni dnes. Může to být tím stěhováním nebo třeba jinou vodou, i když teda ppořád bereme stejnou (městskou) vodu, ale jen jestli nemůže obsahovat víc chloru nebo tak...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 14:10 Aleš
no tak dneska umřel další tentokrát už "obyčejný" ancistrus...už fakt nevím čím to. Jestli je z ničeho nic špatná voda..opravdu nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 10:59 Žena Kastyn [0]
Ahoj, trochu ancistrusky pozoruju a ten tvůj to bříško nafouklé má, sice né moc, ale přece, moc tomu nerozumím, ale přijde mi, jako by se přestal vyprazdňovat. Když je vše v pořádku má bříško průhledné se světle hnědými bobky. Musel něco špatného sníst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 19:52 Aleš – ancistrus zlatý - umřel s černým břichem
no co si pamatuju tak ne, ani na tom obrázku žádné větší bříško nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 15:01 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Aleš
Neměl to bříško nafouklé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 23:53 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Aleš
No tak to jsem vedle jak tak jedle, prostě mě to nepřipadalo jako půl dne stará mrtvolka. Snad se časem ozve někdo fundovanějši coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 23:31 Aleš – ancistrus zlatý - umřel s černým břichem
To taky ne, ráno jsem ho normálka pozoroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 23:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Aleš
no já měl na mysli dobu, po kterou je jaksi po smrti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:55 Aleš – ancistrus zlatý - umřel s černým břichem
Měl jsem ho asi 3 měsíce a podle veliksoti si ani nemyslim že by byl nějak starý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:53 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
tipuji že tam byl déle, normální rozklad, nekróza, hniloba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:47 Aleš – ancistrus zlatý - umřel s černým břichem
Fotka k příspěvku Ahoj, posílám obrázek mrtvého acika zlatého, ktereho jsem našel včera v akva. Má obě dvě strany břicha zbarvené do hněda až černa, nevíte čím může být smrt zapříčiněna?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 11:17 Žena Danila [4489] - SumciRe: roman
No2 jste neměřil, to by mne zajímalo nejvíce...Týden a půl založená nádrž není ideální.. A že jedna lekne ještě neznamená, že ty ostatní ve stejném čase taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 06:30 roman Re: xx
no teplota bola 26..... asi to bude tým a ten druhý to zvláda pohode aj tretí :-D
a ani im nechutí jesť. včera som kupil tablety od dajany prilepim to na sklo jeden bol pod tym..ako sa mu to rozpúšťalo padalo mu to na hlavu a on nič ani kúsok, no večer som položil polovicu tablety na kameň a ráno tam už nebola, síce je možné že aj ten prach čo z nej ostal rozvírili po dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 13:21 xx Re: roman
www.wds.cz/…

+ teplota u té Chaetostomy v rozmezí 20-23 st.C, max. 25 st.C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 07:16 roman
Fotka k příspěvku tak dnes rano som našiel tohoto ležať na dne hore plutvami. včera som ho celý deň nikde nevidel a dnes už je dead. môže to byť tým že nádrž mám napustenú týždeň a pol? ale nitrifikačné baktérie som pridával. ph 7,5 tvrdosť 14, no2 som nemeral ani no3. ostatné dva sa zatiaľ držia. ale nechcú ani šalát ani púpavu. možno je to tým, že si ešte v novej nádrži nezvykli? ale drevo ocucávajú :) . nejaké rady ohľadom toho alebo odhady príčiny smrti? X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 21:50 Muž voko [9] - Živorodky
No třeba se jen zranil, a zanítilo se mu to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 21:37 david – Re: david
krunýrovec je už v mensi nadrzi normálne plave a chutí mu granule tak snad to prezije na chování jsem zmneny nezaznamenal teplota vody je 25 stupnu to by mu snad mohlo vyhovovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 20:51 david – Re: prisavnik
vsimnul jsem si ze to vypadá jak nádor nebo co ruzova kulicka uplne prtava :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 18:50 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: david
Foto!....Podla mna to najdes tuna v sekcii *onemocneni ryb*
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 18:39 Muž voko [9] - Živorodky
No izolaci bych provedl určitě. Není to nějaký druh plísně? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 18:32 david – vyrážka
ahoj.mám krunýrovce síťovaného a pod tlamičkou se mu udelala jakoby hnisavá vyrážka! prosím poradte co to múže bejt mám ho dat do jiné nádrže a izolovat ho od ostatních ryb? sad dekuji
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 21

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc?od=501