Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 21:48 tonik666
Královská. (Císařské mám a poznám.) Jiný tvar těla než císařská. Takto modrý je u císařské samec, ale ten má prodloužené okraje ocasní ploutve, což ryba na obrázku nemá.

Googlový odkaz ná královskou - je jasná.
images.google.cz/…

Pro srovnání císařská
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2007 16:55 Muž Roman [100] - Cichlidy
Inoaichthys kerri -tetra královská
Nematobrycon palmeri - tetra císařská

Si to vygoogluj, a poznáš hnedle na fotkách rozdíly.Hlavně u samců.Já se přikláním k ke královské ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 14:42 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Tak jaká??? smich ... mám upe stejnou a též si nevím rady, co to je. Má ten proužek tak krásně fialově zářivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 13:21 Muž mahy [0] - Cichlidy
Královská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:55 Muž reaver [16] - Rostliny
v atlase je to popletene ... a navyse je problem s tym ze uz je vyslachtenych niekolko roznych variant , ale stale si myslim ze je to kralovska ,akurat nie uplne prirodna varianta ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:52 Anonym
Podle obrazku tady v atlasu bych rekl ze cisarska, podle uzkyho prouzku na ocasni ploutvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:19 Vip
Podle mě je královská nižší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:15 Muž ekvb [0]
kupoval som ju ako cisarsku, ale teraz som si nie isty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 12:03 Vip
Proč myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2007 12:03 Muž reaver [16] - Rostliny
Kralovska...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 11:58 Vip
Císařská....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 11:55 Muž ekvb [0]
Fotka k příspěvku a este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 11:54 Muž ekvb [0] – tetra cisarska alebo kralovska
Fotka k příspěvku Ahojte, poradte mi prosim co je to za rybu, tetra cisarska alebo kralovska?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 21:21 jardik.cardik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 21:17 Žena Mája [40] – kolumbijka
Díííííky moc ;-) ;-) ;-) ;-) Včera nebo předevčírem tady fotka ještě nebyla, všimla jsem si, že je mezi novýma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 21:13 jardik.cardik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 21:10 Žena Mája [40]
Spletla jsem si název, je to tetra kolumbijská(kolumbijka), nevíte něco o jejím chovu?????? ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 08:46 tonik666 – nitěnky
Nitěnky žijou sice ve stokách, ale platí za jedno z nej krmiv. Jsou menší než patentky, takže se s nimi dají krmit i menší ryby. Mluvím samozřejmě o živých.
Co se týká nakažlivosti, všechno co žije venku může do akvária zanést infekci. Nebo si myslíte, že patentky Vám v obchodě někdo desinfikuje, aby se ryby ničým nenakazily?
Nitěnkami krmím a s nemocemi potíže nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 08:13 Muž ToGi84 [2] – to tonik666
Nítěnky???Už nikdy v životě, hnusní smradlaví červy, kteří žijí ve sračkách, plní bakterií...nejlepší způsob jak si do akva zanýst infekci.Když červy, tak patentky, komáří larvy, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 21:08 Dussy – to tonik666
a mas fakt cervenouste ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 21:04 Dussy – to tonik666
a cervenohlava neni nejmensi :-D :-D :-D :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 21:02 Dussy – .....
jo mas pravdu bleherka to ma jeste vetsi nez ta cerveniohlava, ale cervenohlavy v hejnu neplavou urcite- staci na akvarko.cz nebo na akvaristovy napsat nazev a z fotek je jasne ze v hejnu na rozdil od c.uste a bleherky neplave a dorusta nejvic. v brno v avionu ma sklorex reklamni nadrz a v ni sou taky cervenohlavy a v hejnu neplavou.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 13:45 Muž Killer [133] - Sumci – atlas
tak mi sem napiš o všech 3 rybach informace ktere jsou vždy uváděny v místním atlase a já se postaram aby to tam bylo a přidam ty obrázky z toho článku aby všichni věděli jak to je..oni zde dřív v atlase byly,ale nikdo nevěděl rozdíly,tak se to sjednotilo.Když teď máme rozdíly a budou informace o druzích,tak neni problém to opět v atlase začlenit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 12:34 tonik666 – červenohlavá x červenoústá x Bleherova
JJ, teď jsem si všiml, že jsem zaměnil ve svém příspěvku výše české názvy. rhodistommus = červenoústá, P.g. = červenohlavá. Podstatné jsou především ty latinské.

To Dussy:
Vy jste to taky popletl.
Tetra červenohlavá(P.g.) je sice největší, ale skvrnu má nejmenší.
Bleherova - tam právě červená zasahuje až do těla.

Článek, který poslal nikos je dobrý.
Prozkoumal jsem svoje ryby a zjsitil, že to nebude tak jednoduché, jak by se zdálo.
Moje ryby jsem koupil jako rhodostomy, ale červená přesahuje žábry. Skvrny na ocase zase mají dost velké a nejvíce se podobají těm u P.g.
Podle informací z Velkého atlasu akvarijních ryb(Novák, Hoffman), podle fotek druhů a podle informace, že rhodostoma má na ocasním násadci černé půlměsíčky(což moje ryby mají) usoudil že mám rhodostomy, s velmi intenzivně červenými hlavami:-)
O Bleherkchs se zde píše, že hejno drží.

Navíc Novák píše, že "V současné době se z uvedených tří podobných druhů teter u nás chová prakticky jen tetra Bleherova." Nakolik je to přesné newvím, ale P.g. jsou každopádně nejvzácnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 21:01 Muž Killer [133] - Sumci – Dussy
Tak moment možná se nebavíme o tom samym...tak mam takovej dotaz: platí že tetra červenoústá=Hemigrammus rhodostomus? Jestli ano mam tetru červenoústou protože rhodostony na 100% neni "odbornej" českej název..
prostě ty moje nejsou moc náročný, při přelovování mi 1 chcípla, plavou jako armáda a samec je menší a hubenější než samice a velikostně jsou 5-6cm a plavou jako armáda furt...co tedy mam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 20:10 Jára – T.Červenohlavá
To co se objevuje v akvaristikách jsou z 80% rhodostomy a nejsou tak problémové,jak se o nich říká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 16:07 nikos – Tetra červenohlavá
Já k tomu našel na webu toto:

www.characin.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 15:38 Dussy – to killer
cerveno hlava jako jedina hejno nedrzi takze mate bleherky(podle vami uvedenych cen)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 15:36 Dussy – to tonik666
trosku se pletes jednu dobu sem patral po rozdilech techto tri druhu qa zjistil sem ze:
t. cervenohlava odchovy dorusta 6cm nikdy ji neprodavaji pod timto jmenem- protoze moc doroste, cervena zasahuje do tela

t. cervenousta 4cm import nazlotla, cervena usta a cervena zasahuje do zbytku hlavy

t bleherova 5cm odchovy - nejlevnejsi prodavana jako t.cervenousta, cervena jen hlava, podle me nejkoupe-levna a mala(c.usta je malinkata ale draha)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 15:16 Muž Killer [133] - Sumci – tonik
s tim hjenem souhlasim,jsou jako armáda.Minulej tejden sem je viděl v Praze na Strašnicích ve zveráku,ale zapomněl jsem cenu..jel sem tam ze strašnický tramvají 26,zastávku si nepamatuju,ale když se budeš dívat z okna tak uvidíš 2 výlohy na jedný je mořské ryby a na druhý asi akvaristika...tak tam to je,maj tam docela pěkný akvárka vzadu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 15:14 Muž Killer [133] - Sumci – riven
tak se ale raději mrkni jestli ty rybky nemáš nemocný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 14:40 riven – problematické
Já jsem si jich včera koupil deset.Dvě nepřežili pobyt v igeliťáku,dvě jsem vyhodil dnes ráno padlé a před chvilkou jsem se nedobrovolně rozloučil s další.Za dvacet čtyři hodin 5 kousků.Dobře mi tak,neposlouchal jsem rady starších a zkušenějších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 13:26 Niky – tetra červenohlavá
Souhlasím, je to úžasná rybka! Přečetla jsem si o nich, že jsou náročnější, tak jsem o nich původně neuvažovala, ale pak mi je koupil přítel. Mám jich 10, už asi 3/4 roku, o žádnou jsem zatím nepřišla, nemají problém s krmením (krmím jen různé suché)ani se nestresují při výměně vody. V hejnu působí úžasně, jsou krásné i sami o sobě. Ve společenském akváriu to asi není rybka moc k množení, ale mají-li čisté , prostorné akvárium, jsou nenáročné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 10:57 nikos – Tetra červenohlavá
Díky moc za vyčerpávající odpověď ! Bohužel větší hejno už si nemůžeme dovolit, tak snad někdy později :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 10:28 tonik666 – červenohlavá
Co se píše na akvárku je často dost zavádějící. Zvláště v Petcentrech, Obi, Hornbachu a podobným.
Nejpravděpodobnější je, že se jedná o tetru červenohlavou - Hemigrammus rhodostomus, která je k nerozeznání od tetry Bleherovy - Hemigrammus bleheri.
Tetra červenoústá(Petitella georgiae) je spíš vzácnější. Od "rhodostomy" se odlišuje větším vzrůstem a menší skvrnou na hlavě. Pro představu doporučuji dát v googlu vyhledat obrázky k latinským jménům jednotlivých ryb.

Já mám ve svém akváriu "rhodostomy" a jsou to úžasné ryby, drží se v hejnu a pěkně vypadají.
Nároky - především nepřerybněné akvárium!!!, dobré krmení(mražený cyklop pro menší, pro větší živé nitěnky), prý špatně snášejí přelovování(chcípají z toho), takže proto se moc neobjevují na akvaristických burzách. Chov samozřejmě v hejnu, 20ks už je ok.

Jinak doporučuji se ohlédnout po nabídkách chovatelů na netu. V Pet centru jsem viděl ks za 33Kč, tatímco na netu je chovatel z Ostravy, který je má i za 10Kč. V Praze, kde jsem je sháněl já, jsem bohužel chovatele, který by prodával přímo, neobjevil. Ale jsou akvaristiky, kde se dají sehant za dobrou cenu - např. v Gutově ulici mají malé za 13Kč(super cena), větší ale stojí skoro všude 24Kč a více.
Zkuste projít všechny chovatele tetrovitých ryb na www.akvarista.cz/… ,
tak jsem to dělal já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 10:12 nikos – Tetra červenohlavá
To killer: Tam mají na akvárku napsáno: Tetra červenohlavá. Je světlá, má červenou tečku na hlavě a vodorovné modré pruhy na ocasní ploutvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 10:07 :-) – ?
Petitella georgiae - tetra červenohlavá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 10:03 Muž Killer [133] - Sumci – tetry
seš si jistej že to neni tetra červenoústá ?
rybicky.net/atlasryb/tetra_cu
Raději sis měl opsat latinský název
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 09:56 nikos – Tetra červenohlavá
Dobrý den.
Včera jsem viděl prvně v akvaristice tetru červenohlavou. Vzhledem k tomu, že ve zdejším přehledu ryb chybí, prosím, nemáte někdo zkušenost - nároky, potrava, snášenlivost (máme gupky, neonky, pánceřníček, krunýřovec.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2007 17:31 Žena Mája [40] – Tetra Kolumbijská
Chci se zeptat, nevíte něco o této rybce?Její chov?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:39 Sidonius – To Dussy
Tik tak tik tak. :-)
http://www.akvarista.cz/web/diskuse/index.php?skupina=&tema=42134&usr=&search=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 16:52 Vait – TetraRubin
TetraRubin je kompletní vločkové krmivo pro akvarijní ryby.Přečti si návod na sáčku,tam máš všechno napsané.Já ho míchám ještě navíc 1:1 s TetraPhyllem a krmím s ním všechny rybky.Každá si z toho vybere to co potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:35 Janina – Tetrarubin
Blbost, krm s ním normálně. Je stejný jako Tetramin, akorát by se ti po něm měly ryby více vybarvit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 13:46 Rybous – tetra rubin
dnes jsem si v akvaristice koupil krmivo tetra rubin ,prodavač říkal že ty rybičky s tím mám ale krmit jen jednou za 14dní mě se to zdá nějaký divný co si o tom myslíte vy? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 13:24 Sidonius – Nejlepší?
Myslím, že odpověď na takto položenou otázku neexistuje. Ale můžete ji zkusit najít na Akvarista.cz.
A dejte vědět, jestli se vám to podaří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 12:41 Dussy – to sid
a ktery je tak nejlepsi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 23:37 Sidonius – To Zoo
O kvalitě různých krmiv (a značek) a o tom, na co všechno má tato vliv, (zdravotní stav, plodnost, délka schopnosti reprodukce, vybarvení ...) by ti nejvíce mohli vyprávět chovatelé a lidé "od pěstíren"... :-)
(Občas lze pozorovat jejich diskuse na toto téma na Akvarista.cz ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 21:29 Muž Sprachys [48] – .
nejlepsi je to stejne stridat... mam vlocky tetra a jeste naky, tablety tetra, tablety na skolo dajanapet.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 21:22 zoo – reklama
pro krevetky mam tetramin (kdyz jsem je kupovala v obchode meli jen vlocky od tyhle firmy) a v praci zabky a ancistruse, ani nevim od jaky firmy mame tam (vlocky a dfnie)
v jednom obchode preferujou to v jednom to
proste boj firem, to je jako vsude (kupujes si paralen nebo panadol??? etc.)
od tetry jsem chtela koupit delica fresh - pro zabky, jina firma nic podobnyho nevyrabi, ale v cr to zatim nemaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 21:18 zoo – vseho s mirou
no jo, proste nemas rad lon. to je ***.
trvam na tom, ze je to v zasade jedno. az nekdy budu mit vic casu (to jen tak nehrozi, hih), tak schvalne nastuduju slozeni susenych volckovych krmiv
a taky rybi potrebu vitaminu, o tom taky nic nevim
ale lidi..neblbnete ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12783x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=701