Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 10:12 Muž Papik [617] Re: Muhyng
V pohodě, vůbec to nemusíš řešit, aspoň se jim trochu pročistí trávicí trakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 10:02 Muž Muhyng [1] – Tetra ohnivá - kŕmenie
Zdravím. Ako je to s kŕmením týchto rybiek pri odcestovaní na víkend? Keď v sobotu ráno dostanú jesť, stačí im potom v nedeľu večer? Alebo treba automatické krmitko? Doteraz sme trčali doma, tak som to neriešil...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 17:19 Martin S. Re: Luka123
Když jsou ty cichlidky v menších akvárií tak můžou poranit ale i zabít větší ryby než jsou oni!!! Ale nemůžu to úplně posoudit nevím jak máš velké akvárium. PS:tetry červené jsou velmi odolné. Cichlidka dokáže klidně zabít i 10ti cm rybu. Nic jiného mě jinak nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 18:52 Žena Luka123 [128] – Tetra červená
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poraďte, je možné, že by se tetry navzájem pokousaly do krve?.. dost se prohání, tedy samci. A jeden skončil s krvácením u ocasu. Je celý dodrbaný, u rány zježené šupiny a asi trochu světlý povlak u rány. Odlovila jsem. Je v akva s gupkami, 8smi tetrami červenými, 5ti pancéřníčky a párem cichlidek kakadu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2020 14:32 Muž Libor [527] Re: Karoka
Obvykle je lepší nejdříve dát do nového akvária ty mladé (nové) rybky. Až si zvyknou a uběhne bez komplikací karanténní doba, pak k nim přidat ty staré. Tím se šance na dobré soužití zvětší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 12:12 Karoka – Tetra měděná
Zdravím, mám 8 ks teter měděných už asi 2 roky (že v 60l jich nemůžu mít víc). Mohu je výhledově přesídlit do většího akvária. Když k nim přidám mladší stejného druhu, snesou se spolu, nebo jak jim zajistit wellbeing? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2020 10:11 Muž Atomret [41] Re: Cancita
Buď ráda , že se jim u Tebe líbí. Já je měl taky a samci byli dost divocí. Já myslím , že si to příroda srovná. Jeden ze samců mi proháněl i ostatní ryby.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 22:30 Žena Cancita [4] – měděnky – poměr samců/samic
Ahoj vespolek, na Vánoce jsem přidala prvních 14 měděnek do 2 měsíce zajetého akvária. Všechno běží dobře, jen nevím, jestli mám úplně dobrej poměr samců a samic. hmm Vzala jsem si z Braníka všechny, co tam měli, a vyšlo to na 9 samečků a 5 samic. Na nějakém zahraničním fóru jsem se dočetla, že poměr male:female je vhodný cca 1:2. Já mám v podstatě obrácený. Samičky se mi nezdají nějak stresovaný, ale občas je samečci večer dost prohání. (Tady na rybičkách ten poměr není specifikovaný, tak mě to dopředu vůbec nenapadlo řešit.) Co myslíte, je to problém, nebo je to v pohodě? Zase nechci dokupovat spoustu dalších samiček, protože by se mi tam nevešly další rybky. Poslední možnost je vyměnit nějaké samce za samičky. Ale zatím jsem neměla to srdce se jich vzdát, protože mi přijde, že jsou u mě spokojený :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 19:39 Silviebaris Re: bici10
nechej to na těch 30 kusech,a co se týče úmrtnosti,vůbec k ní nemusí dojít,zase opatrně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 19:32 Muž bici10 [24] - TetryRe: silviebaris
A co myslíte že když jich vemu 40. Počítám i s nějakou úmrtnosti :-) mohlo by být? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2020 19:21 Silviebaris Re: bici10
klidně tam těch 30 kusů dej,je to malá rybka.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 19:14 Muž Atomret [41] Re: bici10
Tak potom kompromis 25.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 16:23 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
Rozumím když já bych je chtěl právě že stejnyho chovu jsou na sebe zvyklý a nechci si brát půlku teď a pak třeba půlku z jinyho chovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 15:53 Muž Atomret [41] Re: bici10
No jasně vyzkoušel bych jestli to dvacet ustojí a pak bych přidal další, ale viděl bych max tak 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 13:24 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
Na zkoušku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 13:06 Muž Atomret [41] Re: bici10
Já bych vzal tak dvacet na zkoušku.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 12:31 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
75cm dlouhý hloubka 35cm a výška 40cm a nic jinyho tam není jen pancernicci na dně :-) a nic jinyho tam dávat asi nebudu tak max někdy mozna časem páreček ramirezek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 12:26 Muž Atomret [41] Re: bici10
Jak máš dlouhý akvo a co tam ještě máš? Já mám ve 240 dvě hejna ca. po 25 a čtyři Čichavce a ,,dnový rybky,,. Oni ty Měděnky jsou normálně kolem 3 - 4 cm. Do 54 jsem dával 2 cm rybky dvakrát po deseti a bylo to akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 21:37 Muž bici10 [24] - TetryRe: bici10
Co 40 kusů to bude akorát? Jinak ty parmicky už nemám bude to jednodruhova nádrž :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 20:43 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
Já pro ně pojedu k panoj Dočekaloj a ten tam má taky ty červenotlamky ale mě uchvátila ta měďeňka v hejnu a nevím jak právě velký hejno aby to nebylo třeba moc nebo málo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 20:38 Muž Atomret [41] Re: bici10
Docela živá, ale nádherná rybka.-) Měl jsem jednoho extra unuděného samečka a ten terorizoval celou nádrž.-) Lepší větší hejno, ale červenotlamka je taky nádherná a krásně drží hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 20:33 Muž bici10 [24] - Tetry – Tetra měděná
Ahoj chci se vás zeptat na zkušenosti s tetrou měděnou. :-) budu teď pořizovat do svého akvarka a říkal jsem si že bych si jich pořídil cca 30 až 40 :-) je to hodně nebo málo na moje akvarko? Dekuju za názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 21:11 Žena I.Š. [55] Re: Atomret
Děkuju za názor. Dívala jsem se, je moc hezký. Ještě si to všechno promyslím, všechny rady vítám. Zdravím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 19:42 Muž Atomret [41] Re: I.Š.
Ahoj, mám krvavky a červenohubky v 240 ve dvou ca. 30 kusých hejnech do 60 cm určitě ne. Ale něco malýho- ohnivky. Ty dvoje jsou docela velké a rády plavou. Jsem milovník pancéřníčků, ale tam opravdu nějaký malý druh, mám v 54 dva druhy po 10 kusech a v pohodě. Ale už přemýšlím , že to menší akvárko si nechám jako karanténu a pořídím něco středně většího. Jinak mám ještě jednu krásnou málou rybku.-) Koukni na mojí prezentaci Eliščino. Jinak kolegové jsou zkušenější.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 17:18 Žena I.Š. [55] Re: Anthrax
Dobře, děkuju, udělám to tak. Akva si už zvyká, šneci dostali a dočasně tam sídlil 1 poslední ancistrus, takže i bioodpad už tam je. Dnes jsem měnila vodu, rostliny poskočily a test na dusitany byl jen úplně malinko narůžovělý. Snad už se ty rybky blíží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 17:03 R Muž Anthrax [4739] Re: I.Š.
Pokud by ses rozhodla pro ty ryby co píšu, tak bych začal pancéřníčkama nebo ohnivkama. Neonky bych dával až na konec.

Různé zdroje jako takové nevadí. Ale čím víckrát ryby budeš dávat, tak o to větší budeš mít nebezpečí zavlečení nějaké nemoci. Takže já bych to udělal na tři skupiny (po jednotlivých druzích).

V rámci zajetí nádrže můžeš párkrát nakrmit šneky trochou sušeného krmiva. Ať si akva pomalu zvyká na biologickou zátěž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2020 17:02 R Muž Anthrax [4739] Re: michalt
Já tohle „pošťuchování“ pozoroval taky. Ale řekl bych že to ničemu nevadí ani při zmíněných počtech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 15:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Anthrax
Myslím, že rozumím.

Ta "teritoria," o kterých jsem psal (asi to taky zcela relevantní nebude, ale stejně - pro zajímavost), nejsou teritoria v pravém smyslu slova. Všiml jsem si však, že v jistou charakteristickou dobu (typicky večer nebo po výměně vody) si někteří samečci "obsadili" nějaký malý objem, typicky kolem nějakého většího listu. Když se přiblížil jiný sameček, byl odehnán někam dál. Nechovali se takhle všichni a nebylo tomu tak stále. Když se přiblížila samička, tak byla "vpuštěna na území." Zpravidla se po zhasnutí světla přes noc všechno změnilo a na druhý den začalo přerozdělování pozic nějak nanovo. Jak píšu, dělo se to v nějakých obdobích, jakoby období pro tření nebo co. Pozoroval jsem to u teter měděných a teter žhavých.

Když jsem se díval na zahraniční servery, v atlasech jsem takovýhle popis chování nikde nenašel. Na fórech to však různí uživatelé zmiňovali. Jen tak namátkově, třeba tady: www.fishlore.com/…

Tohle chování jsem pozoroval, když jsem měl ve 128 litrové nádrži (necelých 100 litrů vody) asi 30 jedinců teter a 6-7 otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 14:43 Žena I.Š. [55] Re: Anthrax
Stejně musím pomalu, je to nově zajížděné akva. Počet pak doladím dle situace. Je to asi blbý dotaz, ale kdyby byl 1 druh z jiných zdrojů, bude jim to vadit, nebo je to jedno? Které by tam měly jít jako první? Zvládá to nějaký druh lépe? A kolik do prázdného napřed?
Začátečnické dotazy, ale detaily jsem nikde nevyčetla. Čím víc studuju, tím se vylupuje víc otázek. Díky za trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2020 14:15 R Muž Anthrax [4739] Re: michalt
Snese. Taky jsem měl tyhle počty v podobně krátkém akváriu. :-)
Co je pro mě měřítkem? Že se ryba projevuje, plave nestojí na místě. Proč ten počet? Protože tyhle ryby jsou malé a kdyby tam byly po 10, tak je ani neuvidíš. Budou pravděpodobně zalezlé. Navíc ani v tomhle počtu toho tolik nesežerou.
Nevím jestli tě chápu správně ale teritotoria tyhle ryby netvoří. Toť moje zkušenost.

Samozřejmě že je rozumné zarybňovat postupně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 13:56 Žena I.Š. [55] Re: michalt
To je ale otázka na Anthrax. Já počítám předběžně max s 25 ks malých. Uvidím, jak se to bude postupně vyvíjet. Prý do 30 ks malých čistotných je to O. K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 12:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Anthrax
Opravdu taková nádrž snese 50 teter? Resp., co (řekněme kromě estetického vnímání) je u takovéhle nádrže limitujícím faktorem pro počet ryb? Jsou docela čistotné, takže filtrací ten počet asi hned tak omezený nebude. Charakter chování, aby měly prostor na nějaká teritoria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 11:11 MatyMaty Re: I.Š.
Díky, tak si užij zařizování AKVA a dobře vyber posádku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 11:05 Žena I.Š. [55] Re: MatyMaty
Koukla jsem, opravdu to vypadá nádherně, škoda, že mám jen 1 akva. Ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:59 MatyMaty Re: I.Š.
Já mám v tom samém AKVA jako máš ty, kombinaci parmiček čtyřpruhých, mechových, a mutace do žluta...je to radost pro oko ano a vlastně jeden druh ve třech barvách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:51 Žena I.Š. [55] Re: Anthrax
Tak to je super tip, děkuju. Jinak už mi to zarůstá, test na dusitany se lepší, tak snad to vydrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:42 Žena I.Š. [55] Re: MatyMaty
Líbí se mi moc čtyřpruhé, ale mají špatnou pověst, prý otravují spolubydlící a chtěla jsem mít alespoň 2 drhy v akva. Nějak se tomu monotematickému podvědomě bráním. Ty trošku gulášky mě nějak přitahují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:38 Žena I.Š. [55] Re: Wanderer
Díky za info. Máte nádherné akvárko i ryby. Asi u velkých neplatí 1 cm na 1l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 10:13 MatyMaty Re: I.Š.
Ivano proč jsi oželela parmičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2020 10:11 R Muž Anthrax [4739] Re: I.Š.
To jsou minimální hodnoty, tedy ne ideální. Tady nám všem asi ani tak nejde o to, že by to ty ryby nedaly. Spíš jaký z toho budeš mít pak dojem. Je taky o délku nádrže ne jen o objem. A na ty tebou zmíněné druhy je to nic moc. Ono se ti nezdá. Když si je přineseš , tak jsou malé ale i ta neonka obecná hezky vyroste a 60 cm délky se prostě neprojeví. Bude trčet někde na místě a čučet.
Ale třeba neonek modrých 25 ks. K jim třeba 25 teter ohnivých a nějaké malé pancernicky na dno, nebo krevetky... Podle mě v pohodě. Akvárko na to máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 09:44 Žena I.Š. [55]
Děkuju moc, dám na vás. Neonky jsem myslela obecné.
Ale v prezentacích jsem viděla hodně stejných nádrží i s 30 rybičkami a prý v pohodě. A v atlasu píší u hejnových většinou 6 až 10 minimálně, tak jsem se toho držela. Hezký den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2020 07:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: I.Š.
Jestli tam mermomocí chceš tetry, tak jeden druh a z něj rozumně velké hejno. Ale asi to pro všechny druhy teter bude na hraně.

Za mě, k tomu co doporučili ostatní, přidám ke zvážení tetru měděnou.

Jestli bude akvárium přiměřeně zarostlé a hejno přiměřeně velké, uvidíš, jak si jej samečci každý večer rozdělí na teritoria, ze kterých jeden druhého vyhání. Uvidíš zajímavé chování samiček a jejich "námluvy," ale taky to, jak se hejno vždycky hezky spojí, když se něco děje. To je dlouhodobě mnohem zajímavější než bezmyšlenkovité plavání různých druhů ryb sem a tam.

Zkušenější s takovýmhle objemem mě možná opraví, ale já bych do tohoto objemu dal 12-15 ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 06:56 Králík Re: I.Š.
A co třeba jedno hejno tetry červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2020 06:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: I.Š.
Podle mě určitě ne, 7 ryb není hejno. A obávám se, že 70 l není objem ani pro jeden tento druh, všichni si rádi zaplavou. Jestli je to do nádrže z prezentace, tak tam bych je určitě nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2020 06:48 R Muž Anthrax [4739] Re: I.Š.
Které neonky?
Vim, že víš ale stejně to napíšu. :-) Bude to o ničem. Mít hejnové ryby ve skupinkách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 23:39 Žena I.Š. [55] – Tetří guláš
Dobrý den, prosím, co říkáte na mix tetry krvavé, červenoústé a neonky v 70 l btto? Po kolika kusech? Po 7 - 8 ? Nebo jiný tetrový návrh? Oželela jsem parmičky čtyřpruhé, nenašla jsem kombinaci a zkouším zkombinovat tetry. Vím, že by bylo lepší nemíchat, ale nemůžu si pomoct.
Moc děkuji, mějte se, Ivana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2020 20:39 Muž vlka [3444] – Tetra krvavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Už vypadají dobře a mají děsnou chuť k jídlu. Pořádně se nadlábly mraženého.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2019 11:33 Muž Atomret [41] Re: vlka
Neboj ony se vyberou, ty moje rostou jak z vody.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2019 23:43 Muž vlka [3444] – Tetry krvavé
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vánoční radost. Holky jsou sice v dost zuboženém stavu, ale snad se dají dokupy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 17:00 Boulez Re: vYteG27
Kromě Grindalu, který je velmi kvalitním krmivem a jehož násada se dá koupit za 70 - 150 Kč, bych navrhl Moinu. Je to drobný korýš, menší než Dafnie. K chovu stačí dva plastové kbelíky o objemu 10 l. Koupil jsem násadu cca před čtyřmi roky a pořád mi drží. Snáší teplotu v rozmezí 5 - 35 stupňů, vzduchování není potřeba. Ryby se po ní můžou umlátit a snadno se třou. A pak je tu Artemie, která se používá hlavně k odchovu potěru, ale není na škodu ji nabídnout občas i dospělým rybám, samozřejmě těm drobnějším, jako jsou Tetry. Pro Tetru neonovou to bude chutná a lákavá "jednohubka".

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=51