Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 19:43 Muž Amras [34] – Tetra vláknoploutvá
Myslíte, že tetry vláknoploutvé vyskakují?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 14:22 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MichoCZ
Betta není cichlida. ;-) Labyrintky jsou většinou vůči rybám jiných druhů mírné. Pořádek u nás dělal dominantní čichavec, a to tak, že to pár teter už nerozchodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:11 R Muž romant [27982] Re: michalt
To akvo je na ně malý, tedy když se jedná o společenský, jinak bez problému v 60 litrovým jednodruhovým akváriu hejno bude prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MichoCZ, Kaira
Ty útoky nejsou na denním pořádku. Betty jsou v porovnání s tetrami tak pomalé a nemotorné, že dokud betta zjistí, co se děje, tetra je už na druhém konci nádrže. Takže bettám se pořádek sjednává vcelku nesnadno. Tak já tedy dokoupím ještě osm samiček a snad se to nezhorší, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 13:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kaira
Měděnek může být víc, ale tomu okusování se asi nevyhneš. Sice se divím, že si beta neudělá pořádek, ale budiž. Mě si kakadu mezi krvavkama pořádek udělal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 12:18 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
Moje zkušenost bohužel je, že otravovaly i po zvětšení hejna. Trochu se to zlepšilo přidáním dánií, které jsou stejně rychlé, takže se zaměřily víc na ně. Jsou to rychlé, živé rybky, které se k bettám a jiným klidným rybkám temperamentem moc nehodí. Upřímně, docela se těším, až z mého akva definitivně zmizí. Jestli budeš hejno zvětšovat, pořiď jen samice, nejsou tak divoké jako samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 11:47 Muž michalt [737] - Miniakvária – Další tetry měděné
Ahoj. Chtěl bych Vás poprosit o radu, jestli je dobrý nápad dokoupit do našeho akvária (128 litrů) víc teter měděných. Zatím jich máme 12 kousků. To není pořádné hejno a rád bych teď dokoupil dalších osm.

Ty tetry měděné někdy trochu prohánějí betí samičky (jsou tam dvě). Jednou jsem viděl, jak tetra bettě zaútočila na ploutev. Kromě těch teter a dvou betích holek už v akváriu nejsou žádné další ryby. Myslíte, že když těch teter bude víc do hejna, budou je betty zajímat méně? Nechtěl bych z nich mít trhací kalendář. Díky za názory a mějte se hezky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2014 17:39 R Muž romant [27982] Re: VOJTA
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 17:37 VOJTA – re go sciny
myslíte že se hodí tetry k závojnatce,dánium,přísavkam a přísavce thajský :-O rozzureny pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:29 mhron Re: Pitrass
Ploutve dorostou, pokud tedy nenastanou komplikace s bakteriální infekcí. Po návratu do akvária by se to mělo dostat zpátky do normálu. Pokud ne, bude potřeba tetry někomu věnovat nebo jim pořídit další kamarády stejného druhu - agresivitu si potom vyřídí mezi sebou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 16:32 Pitrass – Tetra krvavá vs. Neonka pomoc :(
Zdravim mam hejno 10ti neonek a u nich 4x tetru krvavou... + nejake dalsi rybky... Saklo mi akva a tak museli rybky do kbelíku abych mohl zařídit nové... mezitím za cca 1den mi ty Tetry okousali zadní ploutve neonkám, u některých méně u některých více.... Doroste jim to? Dá se to léčit? V akva si tetry neonek už zase nevšímají

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 09:10 Muž kolzik [3] Re: kolzik
kolzik napsal: ok díky

AHOJ,

tak jinak co by jsi mě doporučil pokud si tedy nechám jen 4x mečovka WG a 4x gubka. do 125l akvária. Koukal jsem do atlasu a nějak si nevím rady. Děkuji mockrát.Pokud to půjde překopu to úplně celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:30 Muž kolzik [3] Re: romant
ok díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:21 R Muž romant [27982] Re: kolzik
Ta "nudná" jednotvárnost ti nahradí tu bramboračku, rozstřelených několika kousků teter a ještě bude akvo neustále tak nějak prázdný, tedy když to bude ten mix. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:18 Muž kolzik [3] Re: romant
romant napsal: Posílit to hejno neonek.

tak to jsem slyšet nechtěl :-( chci více druhů ne jednotvárnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:09 R Muž romant [27982] Re: kolzik
Posílit to hejno neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:04 Muž kolzik [3] Re: romant
romant napsal: Tak potom za mě stop stav. X-)

a pokud dám pryč i ty parmičky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:53 Muž kolzik [3] Re: romant
ok díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:49 R Muž romant [27982] Re: kolzik
Tak potom za mě stop stav. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:45 Muž kolzik [3] Re: romant
romant napsal: Všechny, včetně těch neonek?

no tetry krvavé a měděné, parmičky nemám kam :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:41 R Muž romant [27982] Re: kolzik
Všechny, včetně těch neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:35 Muž kolzik [3] Re: romant
romant napsal: Njn, ale máš 100 litrů a to na více hejn není. Tedy aby to bylo ke koukání. ;-)

ok a co když dám tetry pryč, co místo nich přidat ? Prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:28 R Muž romant [27982] Re: kolzik
Njn, ale máš 100 litrů a to na více hejn není. Tedy aby to bylo ke koukání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:24 Muž kolzik [3] Re: romant
romant napsal: Osobně bych v tom akvu nechal jenom jedno hejno a to jsou ty neonky a zbytek na dožití a když posilovat, tak právě ty neonky a nemíchal bych už další hejnovky. :-)

ok ale zaměřit se jen na neonky docela smutné osazenstvo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:19 R Muž romant [27982] Re: kolzik
Osobně bych v tom akvu nechal jenom jedno hejno a to jsou ty neonky a zbytek na dožití a když posilovat, tak právě ty neonky a nemíchal bych už další hejnovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:55 Muž kolzik [3] Re: romant
romant napsal: Jak je to akvo velký a co další osádka?

Akvo je 125 l osádka 4x měčovka WG 4x Gubka, 10x neonka ( 4x parmička čtyřpruhá darovaná), a šneci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 12:23 R Muž romant [27982] Re: kolzik
Jak je to akvo velký a co další osádka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 11:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: kolzik
Záleží na velikosti akvária. IMHO doporučuju vytvořit 2 hejna. Každopádně pokud o dvě hejna nestojíš, tak udělej jenom jedno a ty 2 rybky z dalšího druhu nech dožít. Každopádně oboje jsou to hejnové ryby, takže chovat je samostatně je pro ně nevhodné. Počet ryb v hejnu závisí na velikosti akvária. Podle mě dva různé druhy nebudou tvořit jedno hejno, o tom jsem ještě neslyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 11:09 Muž kolzik [3] tetra
zdravím, mám prosbu mám v akváriu tetra krvavá 2x a tetra měděná 2x,chci ještě přikoupit ale nevím jestli udělat od každého druhu hejno nebo krvavé a měděné vytvoří také společně hejno ? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:36 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Díky. Ano, budu zarybňovat postupně. Maximálně deset ryb za týden, výměny vody taky budou. Můžu tedy betty nastěhovat týden před tetrami?

Zvážím taky tu tetru žhavou jako alternativu. Jestli bych se rozhodl pro císaře, jaký by byl vhodný počet a v jakém složení?

Na otíky počkám alespoň další měsíc nebo dva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:19 R Muž romant [27982] Re: michalt
mrkni na tenhle článek. rybicky.net/clanky/1134-tetra-cisarska-opomijeny-klenot . Jako možnou alternativu bych se podíval na rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava , což by mola více splňovat ty požadavky na ten počet. Zarybňování rozhodně postupně společně s výměnou vody, před i po vpuštění rybek do akva, otíky bych dával až na konec. Prostě jeden týden jedny a další zase pokračovat, buď prověřený zdroj a nebo mít funkční karanténu, to se může hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:03 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jaké tetry?
Ahoj, chci se zeptat na vhodný druh teter do našeho nového akvária, které se právě zabíhá.

Akvárium má hrubý objem 128 l (80x40x40 cm), postupně zarůstá. Chtěl bych, aby bylo dno co nejvíc zarostlé, aby byl uprostřed dostatek místa pro plavání, pozadí a strany taky spíš zarostlé. Spolubydlícími pro tetry bude rodinka Betty, později (až se nádrž opravdu spolehlivě usadí) menší hejno otíků a rodinka Cichlidky (asi Kakadu nebo podobné). Biotopovým puristům se omlouvám, jestli jim tato kombinace zvedá krevní tlak.

Teter bych rád asi 30 kusů, aby to bylo hezké hejno. Nepotrpím si na to, aby pořád plavaly spolu.

Asi nejvíc mě zatím zaujala tetra císařská. Myslíte, že to s ní v tomto akváriu dlouhodobě půjde? Jestli ano, tak kolik kluků a kolik holek? Nemám žádnou ambici množit je, ale chci, aby se všichni cítili dobře. Vím, že samečci jsou trochu teritoriální a že někdy na sebe útočí. Prý je to za běžných okolností docela neškodné. Je tomu opravdu tak?

Jaké pořadí zarybňování mám zvolit? Mám začít s tetrami a betty přidat až později nebo to můžu udělat v obráceném pořadí? Ptám se z teritoriálních důvodů. Úkryty tam jsou a bude jich víc, jestli budou vyhovující a jestli jich bude dostatek, ukáže až čas (zatím moc odhad nemám). Díky a hezký den všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 09:57 Muž Flozik [8] Re: romant
Jej, teda takovou reakci sem nečekal, ale beru jí na vědomí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:27 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Poslat na druhej břeh, to pro ní bude nejlepší. Tyto stavy jsou konečná, na to co jí je se mě neptej, budou to jenom spekulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:18 Muž Flozik [8]
Zdravím, mám v akváriu tetry krvavé a jedna mi už druhý den plave vertikálně (tlama nahoře a ocasní ploutev dole). Nevíte, co by to mohlo znamenat? Nemoc? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:01 hanzys – tetra dvouskvrnná
Zdrávím může tento druh tetry i s jinym druhem ryb? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyFantom cerny, to je ono :D.
Tak jsem nakonec koupil 20ks rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova .
Uz jsem je driv mel, a tak jsem si vzpomel a uz jsem si nemohl pomoct, i kdyz vim, ze jsou hasterivi a rozhodne nikdy hejno nebude plavat stejnym smerem spolecne :-D .
Nejlepe je asi vystihuje obrazek zde:
akvapedie.cz/…

Co mne ale stve, nekdo si musel dat dost prace s tim je odchovat (uplne snadne to neni) a nedal si praci s tim je vytridit. Ze 20ks jsou 2 mrzacci - kriva pater, jednomu kusu chybi kus skrele a jedna rybicka je zvlastne deformovana. Zbytek rybek se opravdu povedl. Ja to fakt nechapu, takovou dobrou praci (vetsina ryb je fakt perfektnich) podtrhnout necim takovym, dodat to nevytridene... Ja bych se citil blbe, ale asi jsme kazdy jiny. Tech par kacek mne nerozhodi (uplne levne ty rybky nebyly), klidne bych mohl ty 4 rybicky utratit a byt spokojeny, ale tak si rikam, kdyz uz se dozily tehle velikosti, at si plavou, ono se to v hejnu ztrati.

Takze mam tak 15 az 16 kusu, ktere stoji opravdu za to, houby se stalo, tedy co jsem chtel vlastne mam, jenom nad tim co jsem popsal kroutim hlavou, trosku nechapu jak se muze nekdo takhle podepsat pod jinak dobrou praci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 16:14 amrtin Re: Designer
A ty pandíky jako doplněk právě spodku nádrže ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 16:13 amrtin Re: Designer
To ožírají,to je fakt,milují hlavně pogostemon :-D ,mě ho zatim vždycky likvidovaly,fakt jim šmakoval tone ,přitom je dokrmuji zelenýma tabletama.Ale když sem měl volit mezi nima a pačulí,vyhrály parmičky,jsou fakt božské :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Pandici, jo jo, tohle je hezke, asi tak nejak, jen jsou to ryby dna.

A ty Parmicky jsou moc velike, tech bych nemohl mit vetsi mnozstvi, a jen co ctu:"Při nedostatku rostlinné potravy ožírá listy rostlin." mne jima des a hruza :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2013 14:27 amrtin Re: amrtin
Fotka k příspěvku A takhle spolu papkají u mě.A to jich mám jenom pět :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:24 amrtin Re: amrtin
Fotka k příspěvku Takhle se panďouři shlukují ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:23 amrtin Re: Designer
Podle mě nejúžasnější hejnové rybky jsou zlaté parmičky.Ty jsou jak děti,dovádějí,laškují mezi sebou a dělají to co požaduješ ano .Pak ještě pancéřníček panda-to je taky kousek k popukání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:20 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Nemám zkušenosti, ale z toho co jsem všude možně přečetl je jediná opravdu hejnová ryba Tetra červenoústá. A sardinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Ale jo, ze jsou hejnove vim. Ale i to muze byt ruzne. Libila by se mi odpoved ve stylu, kdy nekdo choval ruzne Tetry (nebo neco jineho) a muze rict, ze nejlepe pohromade drzely Xxx Yyy, idealne kam jedna, tam vsechny :-) .

Sam jsem v prubehu casu choval ruzne Tetry (i ty cervene a cerne), ale dost casto to akvarko bylo desny gulas vseho mozneho, takze se to vsechno plantalo dohromady... Ale mozna jen vsechna ta akvaria byla moc mala na to, aby se mohlo projevit to drzeni pohromade tak jak si predstavuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:07 amrtin Re: Designer
A co klasické neonky?Nebo jak píšeš,nějaké z teter-většina jsou houfové rybky(i černé a červené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 12:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Hejno
Dnes jsem byl na burze. Videl jsem tam rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky , uplne jsem se tetelil, jenze akvarko mam na to male. Tak jsem si rekl, ze dobra, Ramky uz nejak vyrostly, vecne nebudou jen 4ks na 200l, ze bych nad ne dal nejake hejno Teter.

Videl jsem na burze Tetry cervene, 7Kc za kus, jeste docela malinke, ale to neva vypiplal bych si je, aspon by bylo vsechno od malicka.

Videl jsem Tetry cerne, za 10Kc, taky prima.

Ale kdyz jsem tak premyslel, chtel bych, aby ty rybicky nejak drzely hejno. Mel jsem treba Tetry cisarske, ty ale nejsou moc hejnove, spis tak nejak pseudo hejnove, klidne se rozprsknou vsude a jak na sebe vidi, jsou spokojene klidne i daleko od sebe, maximalne udelaji obcas hloucek po par kusech. A presne to bych nerad.

Prosim, poradte mi, ktere Tetry nejlepe splni ten muj sen, aby co nejvic plavaly spolu (i kdyz nemusi to byt vlastne ani Tetry). Rekneme tak 20 az 30 kousku, nemam v umyslu do toho akvaria davat moc druhu a vubec mi nevadi, ze pujde o "obycejne" rybicky, nepotrebuji nic extra narocneho a ani zadne rarity.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 15:42 amrtin Re: lukasb
T.ozdobné sice neznám/nemám(nehodící se škrtni ;-) ),ale já bych řek že se zařadí k ostatním stejně jako u jiných teter. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 14:32 lukasb – tetra ozdobná - húfik
dobrý deň. mám 4 tetry ozdobné (dospelé) ktoré chodia v húfiku asi tak 1 rok. keď kúpim ďalšie 2-3 menšie začlenia sa do húfika? ďakujem za odpoveď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:17 Muž pitris65 [9] – Tetra ohnivá(rudá)
Ahoj!Máte prosím někdo zkušenosti s chovem Teter ohnivých(rudých).Zajímalo by mě soužití s jinými rybami-jestli je honí,okusují...Nebo co mají rády nebo potřebují.Díky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=301