Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 07:20 Kytka – tetra krvavá
Ahoj, u nás v obchodě mají krásně sytě červené Tetry krvavé, tady na webu jsem se dočetl že mají mít tvrdost vody (celková tvrdost- DGH) 5-15DGH, já mam ale v akvariu tvrdost vody 30DGH myslíte že by mě ty terty v té tvrdé vodě šli chovat? Nechci je rozmnožovat jen je tam mít, a nechci aby se tak kvůli té tvrdé vodě trápili.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 22:10 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MisaN
Prosímtě, jednak reaguješ na několik měsíců starý příspěvěk, a druhak radíš uplně blbě..

Nevíš ani jak se jmenuje tetra kterou máš doma (nechápu jak se ti to povedlo, to prostě vlezeš do akvaristiky a nakupuješ co se ti líbí, a až dodatečně zjišťuješ cos to vlastně nakoupil??) a chceš tady radit ohledně jiný tetry..
Za prvé nevím co by na T.diamantové mělo být náročnějšího, při dodržení běžné údržby.
Za druhé - 3-4 kusy jsou podle tebe houf?? To asi ne.. když moc málo, tak 6-8 kusů.. a raději více, dle velikosti akvária...

Doporučuju spíš se zatím moc nevyjadřovat, a hodně číst a číst a číst
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:12 Muž Martex42 [20] - TetryRe: MisaN
Ano je to tetra červená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 16:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MisaN
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 14:07 MisaN Re: meleri
meleri napsal: ahoj,je tetra diamantova choulostiva rybka? je nadherna...uvazuju o porizeni misto tetry cerne. zajimalo by me, jestli hodne proplouva akvariem, nebo je spis klidna? je to opravdu nadherna ryba...

tetra diamantova je nepatrně náročnější ryba.

Jestli mas vetsi akvarium,tak ti doporucuji si koupit 3-4 tetry diamantove,protože když jsou v houfu,nejsou tolik plache,jako kdyby byly samy :-)

Je to opravdu nádherná ryba.

přeji ti hodně štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 13:58 MisaN – Tetry
Fotka k příspěvku Ahoj,
mam tetry a nevím jejich název.
Jsou orandžové a samci mají orandžově tmavý čumáček. :-D
Děkuji za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 13:30 meleri
ahoj,je tetra diamantova choulostiva rybka? je nadherna...uvazuju o porizeni misto tetry cerne. zajimalo by me, jestli hodne proplouva akvariem, nebo je spis klidna? je to opravdu nadherna ryba...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:53 Petr – tetra červená
Včera jsem si přinesl z akvaristiky 8 teter červených.Jedna z nich je plná jiker.Chci se zeptat jestli se již někomu vytřela v akváriu .Akva má 50 litrů a jsou tam zatim jen tetry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:31 Žena baletka [624] Re: romant
OK, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:29 R Muž romant [27987] Re: baletka
Měň tu vodu, jak jsem Ti taky jinde psal. :-D V tomto případě to vzduchování týden nech a potom už nutný opravdu nebude. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:24 Žena baletka [624] Re: romant
No.. filtr Eheim Ecco Pro 2032, rostliny zatím vzrostlé limnophila sessiflora, tři slušné trsy anubiasu barteri nana, anubias afzelii, taky hezky vzrostlý, cryptocoryne pontederiifolia a pokusím se o hemianthus. Ještě uvažuji, že k tomu dám echinodorus bleheri, ale nevím, jak se mi sejdou s cryptocorynou. Každopádně jde o akva přenesené ze 60L do cca 110L a ryby dostaly tou změnou trochu záhul. Nerada bych je ještě přidusila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:56 R Muž romant [27987] Re: baletka
Když bude dostatek rostlin a ta filtrace účinná, tak vzduchování třeba nebude a problém se dnem by měl být vyřešen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:52 Žena baletka [624]
Ahoj, dobrý den, prosím o radu ohledně teter žhavých. Potřebují vzduchování nebo jim stačí hladina zvlněná proudem z filtru? Stejnou otázku mám ohledně danií, ale to zase asi napíšu do vlákna o daniích. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 14:03 R Muž Silent [5949] Re: xkiller007
Ani náhodou. Doporučuji trochu prostudovat alespoň zdejší atlas aby sis udělal trochu obrázek o chovu těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 14:01 xkiller007 – Potrebujem poradiť
Dobrý deň chcel by som sa opýtať či by sa dali chovať asi tak 2 piraňe v 60 litrovom akváriu .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 11:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: petr68
rybicky.net/atlasryb/tetra_citronova , jinak pro ně bude platit to samé co u ostatních menších teter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 11:31 Muž petr68 [27] - Rostliny
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na chov teter citrónových-jak jsou náročné, jaké ryby k nim by šly a různé další rady :-) .Děkuji za odpovědi ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:39 R Muž romant [27987] Re: bobik
Pokud jsou neonky nově příchozí a skaláry již nějakou dobu domácí a nejsou to malý, mladí jedinci, tak se neonky začnou strácet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:36 Muž Ad@m [1051] Re: bobik
Podľa mňa tam neónky v plnom počte nevydržia dlho. Skaláre mi 2krát zožrali poter Molly a 1krát odkusli SAE hlavu, takže tie neónky neviem neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 13:08 Muž Yirka [9126] Re: bobik
Ano, skalárky, které byly v nádrži dříve mohou být tím shlukujícím elementem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:51 Muž bobik [15] Re: Yirka
ano,já vím,již jich několik mám,a shlukují se jen když si je prohlíží skaláry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:48 Muž Yirka [9126] Re: bobik
No, i tak platí co jsem napsal. Žádné semknuté hejnko rybek nečekej ani při počtech 4+4 nebo 8+0. Tak ten život v nádrži prostě nefunguje. Ty rybky vždy budou rozptýleny po nádrži p jedné, dvou, třech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:43 Muž bobik [15] Re: Yirka
no já jsem to asi špatně napsal,myslel jsem spíše ,že když jsou neonky hejnové rybky(myslím,že se v hejnu cítí dobře) a o hejnu se mluví od cca 8 ks,tak jestli lze mít v této souvislosti např. 4 ks neonky červené+ 4 ks neonky obecné,aby toto uskupení splnovalo podmínky hejna.např.u neonky obecné a např. tetry měděné bych se neptal,tam to být nemůže-ale u neonek?ikdyž např. neonka obecná a neonka černá,ty asi také spolu hejno nevytvoří?aha,tak si asi odpovím sám,být to nemůže,každá z těch neonek,červená a obecná,utvoří hejno asi jen spolu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:37 Muž Yirka [9126] Re: bobik
S hejnem jako takovým u neonek nelze moc počítat. Do semknutého hejna se shluknou pouze při nějaké nestadartnosti v nádrži, třeba i při odkalování. Normálně jsou rybky volně rozptýleny po akváriu. Oba druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:12 Muž bobik [15] – neonka obecná a červená
ahoj,mohou spolu tvořit hejno neonky obecné a neonky červené?Nebo tvoří svoje hejno samostatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:21 Žena poklad [1]
Po pořízení teter krvavých začala dánia přicházet o ocásky. Tetry šly velmi rychle k původnímu majiteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: allister
nejlepší by bylo přikoupit ty bleherový tak na 10 a krvavý nepřidávat, a budou spokojený všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:35 allister Re: katterinecka
takže když máme 8 dánií a 3 bleherovy,tak je lepší jich mít víc jak 8? máme 50.litrové akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: allister
když jich bude málo tak to možná dělat budou, raději si pořiď víc kusů od druhů které už máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:24 allister
Prosím vás zkušené o radu...máme v aqua 8x dánio pruhované,3 tetry bleherovy a chtěli by jsme si pořídit tetru krvavou,ale bojíme se aby nám neokusovaly ostatní,máte s nimi někdo zkušenost?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:35 gagin
dobrý den. koupil jsem si teru císařskou a samička ztrácí běhen dne černý pruh. chtěl bych se zeptat, jestli někdo nezná důvod. dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 13:35 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Ano, já mám tyto krmítka spojený se živejma nítěnkama, kdysi dávno jsem míval takový maličký skleněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 13:10 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
romant - myslíš jako pro živé nitěnky?? že se to v těch dírkách v krmítku hýbe, a přiláká rybičky?? A "chcíplé" patentky rybičky nepřilákaj?? Když je do krmítka dám tak z dírek trčí ven.. a kdysi v akvárku co míval nevlastní tata se krmilo zmraženýma nitěnkama přes krmítko, a rybky si pro to chodilyn a žraly normálně z toho.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:25 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Myslím si, že to krmítko je určený pro nítěnky. Patentkama krmím přesně tak, jak je popsáno, nedávám celou kostku(rozmrzlou a propláchnutou vodou), ale prostě plastovou lžičkou po malých dávkách a na dno pro ancíky toho moc nepropadne(nemám v nádrži jenom tetry).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:21 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Tetra žhavá
Zdravím, už několik dní mi plave v nádrži hejnečko 12 Teter žhavých. Ale mám problém s tím že když jim dám mražené patentky do krmítka (mám takový ten plastový kuželík u hladiny), tak vůbec nereagují a nažrat se nejdou/neplavou.. Posledně jsem se na to už vyprdl a po chvíli obsah krmítka vysypal do akva, a jakmile patentky spadly tak do poloviny sloupce tak po nich tetry vyjely a všechno požraly.. chtěl bych ale aby žraly i z krmítka, protože co nesežerou se dá lehce vyndat a vyhodit, a nezůstává to na dně v akvárku.. mám to zkoušet dál? naučí se to ty rybky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 16:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: David
Nejsou naštvané, že musí tak brzy vstávat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 13:53 David – Tetra krvavá
Ahoj, mám v akváriu tetry krvavé (sedm rybek), ráno když se začne svítit jsou agresivní a napadají jedna druhou. Později pak plavou v klidu spolu v hejnu. Nevíte čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 01:09 Vilmuse
Nám vždy tetry černé vyblednou při převozu, ale jak se aklimatizují vždy jsou pak pěkně vybarvené. Jsem toho názoru, že se ve Tvém akváriu necítí :( souhlasím s předchozím názorem, že záleží na zařízení akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 00:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: michaltatarak
mohou být ve stresu z nového prostředí, taky by stálo zamyslet se nad tím jestli je pro ně tvoje akvárium vůbec vhodně zařízeno aby se cítily příjemně. To jde těžko určit když nevíme jak vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 22:18 michaltatarak – Poradíte prosím? TETRA ČERNÁ
Dobrý večer, před 4 dny jsem si koupil hejno teter černých :-) dal jsem je do akvária krásně černé a po chvíli vybledli do šedé barvy :-O vždy když vypnu skvětlo na 10 min jsou zase krásné černé a pak zase vyblednou sad nevíte proč to je? je to normální? děkuji za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 18:27 Muž pedrous [2] – Tetra žhavá
Ahoj mám par dní nové mé 1. akvárko a chci se zeptat když sem si koupil 4 tetry žhavé 2 holky a 2 kluky ale zda se mi že jedna holka má asi jikry ale nechapu co dělá když jen plave na jednom místě a otvírá pusu dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 22:26 adam43
ja tuto Tetru mám doma a nepríjemne ma prekvapila že sa začína spávať velmi divno ako pred infarktom ... a neviem čo mam robiť dal som ju preč od ostatných lebo jej aj zle robili... tak uvidim. každopádne je to už šlachtená ryba a nevydrží tolko... ale pritom mam aj normalne neonky a tie nemaju problem :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 22:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RAP
hmm Chtělo. Už proto, že se do něj aktuálně svítí 4x T8/18W/8xx...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:44 RAP Re: Eva
V dobře zajetém akva vzduchovat netřeba. Jinak stačí si přečíst něco o zakládání akva. ;-)
Edit katte byla rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Eva
nezáleží které nepotřebují bublinky, chce to správě založit akvárko a vědět jak se o něj starat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:39 Eva – nenáročné rybky?
Ahoj, poradil by mi někdo jaké rybky- nedravci- nepotřebujou ty bublinky? děti si zakládají akvárko a z prvních osadníků přežila jen Dánio- nebo tak nějak. Jsem naprostý amatér, znám jen bojovnici a tím končím :-)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
já je mám s galaxkami, ještě uvidím co k nim půjde dalšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:30 RAP Re: Sid
Myslíš tuto nádrž rybicky.net/nadrze/12085 ? Chtělo by to aktualizaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:24 RAP
tomas3000 napsal: ..... ty modry neonky, tak o tech jsem donedavna vubec nevedel, pekne se to slechtitelum povedlo.....
Jak píše katterinecka, je to samostatný druh (akva s nimy www.aquapage.cz/… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: katterinecka
Hejno modrých neonek máme spolu s hejnem teter rudých a je to palec
:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=351