Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:40 Stistko – re: stetinka
Voda by měla být bez problémů, podle posledního měření. Njn...jsou jen dvě...vím, že jsou to hejnové rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:39 Žena stetinka [270] – Re: Stistko
jak jsem koukla máš pěkně přerybníno! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:37 Žena stetinka [270] – Re: Stistko
máš jen dvě? coze
jinak tetry jsou hodně citlivé na znečištění vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:28 Stistko – tetra královská
Ahoj, samička tetry královské se najednou začala stranit ostatních ryb a většinu dne tráví v tmavém rohu akva. Když je čas jídla, tak připluje, nakrmí se a zase zmizí. Sameček bezproblémů plave celou nádrží. Žádné zjevné příznaky nějaké choroby jsem nezpozoroval.

Co myslíte, že ji chybí??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 06:37 Muž LiborSprysl [9015] – Re: mzy
Tyto ryby jsou nevyzpytatelné, někomu jdou skvěle, jinému ani náhodou. Zkuste dát parametry vody, která je u vás a vody z které šly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 06:18 Muž mzy [1] – Re: vaclav
Dobre, ale furt nechapu proc takto postupne jednou za tyden jedna na stres bych to nesvadel, sice jeste neni zarostle aqua, ale jak rikam uz po prvnich par dnech se odvazili plavat i u hladiny, ktery se pocatku bali a drzeli se ve stredu ci u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:57 Usine – Re: mzy
Proč tam máš rašelinu z uhlím dohromady to drobet nechápu. Pokud jde o ryby, umírají ty co jsi si přinesl nové a to bude kámen úrazu. Všechny nemoci nejsou na první pohled poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:29 Muž mzy [1] – Re: leontin
Nejsem zacatecnik v profilu mam myslim jeste stare aqua, ale de mi oto ze umiraj bez pricin a v tom zacatecnik jsem a hlavne toto mi ted unika. Kdyz snad zemre ryba na nanejakou nemoc krom vzdusnosti tak by mela byt nadne ne? Pokud vim tak na hladine jsou mrtve rybky pouze pokud se udusej leknou nebo z toxickejch latek coz je uduseni takze fakt nwm daval jsem pred vcerejskem 10 litru vody pryc a dal jsem tam novych 10 litru s pripravkem (pra kapek) pro upravu vody ale tech deset litru nemuze preci nic udelat s 200l vody... A jinak ta filtrace je delana tak aby byla vodo prirodni presneji tento filtr dela spis amazonku voda meka a lehce kysela, proto raselina akt. uhli a biofiltr v jednom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:18 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: mzy
Tim pertkovým CO2 by to být nemělo,ale plus rašelina?To že máš vše v normě - splést se může každý.Nebo přehlédnout.Stejné základní hodnoty za různých podmínek - úplně jiná voda a procesy v ní. A ještě.Z dobrého profilu vyplyne jestli ti radit v základech nebo řešíš složitější problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.09.2010 21:12 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: mzy
z toho si nic nedelej :-) ja uz mel cca 50 teter a 100 neonek a tedka mam 0 teter a 2 neonky....mam je v akva s diskusema a L-sumcema....vsechny ryby v pohode ale tyhle mrchy furt chcipaj....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:07 Muž mzy [1] – Re: leontin
Psal jsem ze mam vse v norme pro tyto ryby a jeste me napadlo jestli jim treba nevadi CO2 jelikzo hnojim a le mam jen jednu petku s polovicnim nakladem na 2 - 3 nedele takze nevim nevim no taky se mi stava ze jedna z niceho nic plave furt okolo jednoho listu rostliny dokola a pak se zas prida k hejnu budeto asi nejaky fanaticky ukaz xD ale nevypadato ze by se o ten list trela takze byto nic bakterialniho nemelo byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:02 RAP – Re: mzy
Nač aktivní uhlí?
Jinak tyto tetry jsou relativně choulostivé při změně prostředí a to i pokud přijdou do lepšího prostředí. Nemusí se to projevit hned, prostě stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 20:56 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: mzy
Co je špatně? Těžko usoudit bez informací o nádrži a vodě. - Proč rašelina a akt. uhlí?Mi tyto ryby žijí pouze s jednou ztrátou v dost nehostinném akva pro ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:59 Muž mzy [1] – Tetra červenoústá postupné umírání, co je špatně?
Zdravim vas vsechny, asi 3 nedele jsem mel 16 techto nadhernych teter, asi minuly tyden mi zemrela prvni a tento tyden dalsi. Nevite co je spatne ? Vodu mam v pohode obyvatele jsou Tetra cernopruha a te se dari, dale kancik cervenooky, jsou v litrazi 200l, voda v norme, cistic vody maji slozeny z raseliny, aktivniho uhli a biofilter. Rybkam se ocividne dari jsou krasne zbarvane, prohanej se v hejnu po akva, prijimaji potravu. Umrti je nahle, vecer je vsechno v pohode a druhej den je jedna mrtva, rybka je brichem nahoru na hladine bez naznaku otrhani ploutvi, plisne proste niceho, vyloucil jsem proto kanciky. Prosim poradte... Predem moc dekuji. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 10:17 Žena Linduš [166] – Re: sabina
řekla bych, že jí deptá nedostatek místa, přerybníno, chybí jí "hejno".
tu sis koupila po mečovkách? proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 10:04 sabina – útočící tetra
Jinak bezproblémová tetra křivopruhá útočí na všechny ostatní ryby včetně teter. Z ničeho nic, a to jsou ryby po jídle.. Nechápu, poradíte.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 19:50 Muž sofro [0]
Ahoj, dnes jsem objevil v akvarku asi 1cm dlouhou tetru červenou. Jak dlouho myslite, že už tam je?
Dík za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:34 Muž AmorFati [37] - Amerika
Tetry modré mám už léta, z původních 31 kusů mi jich zbývá už jen 14, ale ani u velkého ani u tohoto menšího hejna jsem nepozorval žádnou agresivitu vůči jiným druhům. Sem tam se sice oženou po nějaké příliš oprsklé rybce, hlavně u krmení, ale jinak mi ostatní obyvatele akvárka neterorizují. Ignorují všechno od sekernatek, když se spustí z hladiny, přes maličké otíky i krevety. Honí se jen mezi sebou. Agresivní jsou jen samice, které hlídají jikry, ale ty si zase brání své maličké teritorium a vždy jen pár hodin, než jim dojdou síly a jikry jim něco sežere. Vážně bych příčinu agrese, jak už tu zaznělo, hledal v počtu. Nakonec je to i v místním atlasu (akorát si nejsem jist, jestli jsem to tam náhodou nedopsal já :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:22 Žena petastastna [0] – Re: RAP
mno byli jen čtyři, měděných mám zatím 6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 19:31 RAP – Re: petastastna
Hmm, jestli není hlavní chyba v počtu chovaných teter. Většinou se doporučuje hejno, min. 6ks ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 17:51 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: petastastna
když jsem měla tetry modré tak byly hodně aktivní a pořád se navzájem honily a poštuchovaly, ale jiné ryby moc neproháněly. V jak velkém akvárku si je měla? A jak velké hejno? S tetrou měděnou zkušenosti nemám, ale všechny ostatní tetry co jsem měla byly klidnější (neonová, žhavá, diamantová, černá, červená, krvavá, císařská...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 17:43 Žena petastastna [0] – Re: petulevrtule
modré mi honili všechny ostatní rybičky právě, tak doufám že měděné nebudou.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 17:37 petulevrtule – Re: petastastna
Ahoj, měla jsem měděné tetry a snášeli se mi se všemi ostatními rybkami normálně. Teď mám tetry modré a s ostatními rybkami se mi snáší taky v pohodě...Takže ti asi tohle moc nepomůže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 17:17 Žena petastastna [0] – měděná-modrá tetra rozdíly v chování
DObrý den, měla sem modrou tetru,ta mi honila všechny ostatní rybičky,a ty potom vyskakovali z akvárka, tady na atlasu by měla být podle popisu tetra měděná klidnější,máte s tím někdo skušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 23:50 radim
muzete mi prosim nekdo poradit nejakou malou tetru co má ráda hodně světla a volný prostor?
ne co je psane v atlasu, ale z vlastní zkusenosti...
díky
šla by tetra strikava?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 16:23 radim – Re: Deathbull
no teplota s nima urcitě pohla směrem ke tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 16:17 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: radim
No teď je to zarostlý až hrůza, jen doušky tam bude tak 5 metrů .) Ještě mě napadlo...co ty teplotní výkyvy? Nemůže to mít taky vliv? Ono přecijen 31----> 26 je docela skok....možná právě to vyvolalo chuť na tření..ale prostě pořád mi to nejde do hlavy..malá tetra a taková svině.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 16:03 radim – Re: Deathbull
je to v celku normální...mám v akva 6 samců a 2 samice
když vyměním třeba vodu tak se takhle začnou chovat cca 2 týdny v kuse než se vytřou...samci se před sebou napařují a škubou si hodně plotve( s tou tlamou jsem měl něco podbné jen tenhle ji měl vyhozenou z "pantů")
jinak myslim, ze u tebe to zachází do extrémů hlavně kvůli malému objemu akva a taky proto že se ryby nemají kam schovat(chtelo by to aktualni foto..treba uz tomu tak neni) ne každý samec se chce třít a bojovat, proto to pak odsere...
mám tam pokaždé 4 dominatní samce a každý má snad roh akvarka... zbylí 2 jsou pak celé dny zalezlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 15:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Corey
Teď celou dobu pozoruju dění, a zatím žádný další útok..asi vymlátil ty co neměl rád:) No nic, musím dokoupit do hejna, snad se to nebude opakovat protože jinak bude Mike odsunut k cichlidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 15:31 JagerMaister
možno je až príliš dominantný a chráni si svoj hárem :-D mne to robí jeden zo samcov tetry ružovej okusuje druhým samcom plutvy ale až tak ďaleko nezašiel coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 15:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Fantom černý
Mám dotaz ohledně těchto pěkných a čilých rybek. Pozoroval jsem u nich různé prohánění, hašteření a imponování navzájem...to jsem i čekal, ale co jsem nečekal je to co se děje teď. Největší samec již zabil 3 slabší což mi přijde poněkud zvláštní. Jednomu vytrhl spodek tlamky, druhého proháněl a okousal mu zadní ploutev až do masa...žádná mu nezbyla nebyl schopen plavat, třetího jsem našel dneska ráno na hladině mrtvého a bez očí. Stalo se tohle už někomu?? Ostatní ryby v pohodě (ancíci, pancíci a SAE), taktéž samičky nechává na pokoji. Je to takový fantom var. Mike Tyson :) Jsem z toho docela pif paf teda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 08:57 PetraR – Re: RadioactiWe
Aha, tak to je škoda. Mám jich 6 a 2 z nich jí nemají. Mám je už pár let a všimla jsem si toho až nedávno... coze stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 18:44 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: PetraR
Pamätám si že raz som niekde čítal, že práve význam tukovej plutvy nie je presne objasnený. Ale okrem iného mám len staré knižky takže možno to už dnes bude inak hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 16:07 PetraR – Tuková ploutev
Asi je to blbý dotaz, ale zajímalo by mě, proč některé tetry černé nemají tukovou ploutev? Ví to někdo? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:47 Muž deno151 [3]
Okej tak čierne tam asi nemaju byt okej... a svetlo som stlmil zasadil som rastlinky a rybky su trochu sppokojnejsie ale rastliniek este nei dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:49 Žena Sirah [11]
neni zac, nakup hlavne hodne rostlinek a co se tyce rybi osadky, tak dorovnej pocet neonek obecnych na 10-12 a ty cerne nekomu daruj nebo je zkus nekde udat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:47 Muž deno151 [3]
to som si nemyslel lebo to svieti dost silno no okkej dakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:34 Žena Sirah [11] – Re: deno151
psala jsem ti to jiz v predchozim prispevku, pocet wattu vydelit poctem litru, ale muzu te dopredu ujistit, ze mas svetla malo...13 w na 70 l je bida... takze svetlo resit, to ano, ale zvysenim intenzity... ja mam 36 w na 112 l a je to tak na hranici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:28 Muž deno151 [3] – tak
tkaze vataz neonky je 13W a ako dalej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:55 Žena Sirah [11]
platyphillu jsem si v sobotu taky poridila, 2 kousky na zkousku, pokud pujde pekne (doufam), tak ji nahradim vallisnerky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:52 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja mam pistie a tie tiena dost, mne strasne rychlo rastie egeria densa a cabomba a taktiez sagittaria platyphila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:39 Žena Sirah [11] – Re: deno151
potrebujes znat obsah akva (to si rikal, tusim 70 l a jaka je wataz tveho osvetleni...potom jednoduchy pocet: w deleno l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:28 Muž deno151 [3] – nwm
Toto neviem ako to mam zistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:27 Žena Sirah [11]
kolik tam mas vlastne toho svetla? W na litr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:23 Muž deno151 [3]
bo presne potrebujem aj plavajuce rastliny koli zmirneniu svetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:16 Žena Sirah [11]
z rostlin mi pekne a rychle roste sagittaria subulata, corymbosa hydrophila, rotala rotundifolia a hodne se mi rozrostla vallisneria gigantea (musim 2 kusy vyhodit, z akvarka mam uz pomalu prales)
pak mam echinodorus bleherae - u toho ale chvili trva, nez se chytne...
taky jsem byla podarovana ruzkatcem - je to plovouci rostlina...takze ta zmirni svetlo urcite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:10 Muž deno151 [3]
JASne ja nechcem umeliny akvarko ma byt kus prirody takze neonky este sest a viac rastlin okej a dake visie rastlinky??? asi jj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:07 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
vela rastlin kup, oni ked vyrastu tak zakriju svetlo a bude to ok.. a ZIVE rastliny...
edit: no vidim ze ma sirah predbehla takze sprav to co on napisal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:06 Žena Sirah [11]
2 cerne neonky a 4 obecne jsou pro hejnove rybky tak trosku "tyrani"
1. dala bych pryc 2 cerne neonky a poridila si k tem 4 obecnym minimalne 6 kousku, 10-12 neonek by slo, jsou to male rybky
2. rozhodne bych dokoupila co nejvice zivych rostlinek, podle te fotky co je v profilu to tam zeje prazdnotou
3. az prikoupis rostlinky, tak to zmirni dopad svetla, takze to bych neresila...na to bile dno bych dala treba jeste nejake tmavsi vetsi kameny jako dekoraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:02 Muž deno151 [3] – ok
:-D to je jj ale pls povedzte ci je dobre moje riiesenie

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=451