Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 19:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vYteG27
Banana Worms nebo Walter Worms - z nich by byly nadšené. Čti od strany 66 e-akvarium.cz/…
A dají se i teď poslat poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 16:55 vYteG27 Re: Kawa
Dekuji moc za rady. Buchanky zkusim nalovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 15:47 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: vYteG27
Za prvé buchanky naloviš i teď v zimě dokonce i pod ledem. Já jezdím dvakrát týdně. Za druhé je velký výběr mražených krmiv. Takové komáři larvy jsou pro neonky super. Za třetí v každém obchodě koupíš mraženou mořskou tresku. Na internetu najdeš x návodů jak si ji pro ryby připravit. Hovězí srdce bych neonkám nedával. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 15:24 vYteG27 Re: afc1886
Děkuji za doporučení. Nevíte prosím, kolem jaké hodnoty se cena grindalu pohybuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2019 15:09 R Muž afc1886 [14655] Re: vYteG27
Fotka k příspěvku vYteG27 napsal: jestli se i v zimě dá nějaká živá potrava jednoduše sehnat.
Grindal. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 15:08 vYteG27 Re: _ucx_
Děkuji moc za radu. Hovězí srdce vyzkouším, až budu mít příležitost. Nadále tedy budu střídat sušená krmiva se žloutkem, dokud živá strava nebude v přírodě dostupná.

Děkuji za váš čas. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 14:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vYteG27
Dá. Třeba mleté hovězí srdce. (ostatně, taky můžeš doma pěstovat přes zimu komáří larvy v lavóru, ale asi se ti pak v tom bytě nebude chtít úplně bydlet).

Ale zase tak moc ta absence živého krmiva nevadí. Sušená krmiva jsou dnes na velmi slušné úrovni, je to mix výživných látek, vitamínů, stopových prvků, často mixovaný s ohledem na konkrétní čeledi či dokonce druhy ryb. Kup si několik druhů sušeného krmiva, nejlépe od více různých výrobců, střídej je a nebude s tím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 14:36 vYteG27 Re: ctibum
Ano, s mraženým krmivem také počítám, děkuji za připomínku. Nicméně jsem se špatně vyjádřil v mém předchozím příspěvku. Ptám se, jestli nevadí nedostatek živé stravy přes celou zimu, případně jestli se i v zimě dá nějaká živá potrava jednoduše sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 14:20 R Muž ctibum [6870] Re: vYteG27
Mražené...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 14:18 vYteG27 – Tetra Neonová - krmení přes zimu
Dobré odpoledne.

Jsem začínající akvarista a tudíž žádám o radu někoho, kdo již má z akvaristikou zkušenosti. Chovám tetry neonové, které přes léto krmím převážně živou stravou (v přírodě odlovené larvy komárů/nitěnky) avšak přes zimu se živá strava pro rybičky shání obtížně. Zatím používám suché krmivo (vločky a granulky) nebo vaječný žloutek. Obávám se ale, že tento jídelníček není pro ryby dostatečně pestrý a že by nedostatek živé potravy mohl rybkám vadit. Neporadila by mi nějaká dobrá duše, jakým (nejlépe levným) způsobem bych tuhle stravu mohl zpestřit?

Děkuji za váš čas.
Hezké vánoce ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 16:50 Muž vlka [3443] Re: RAP,DavFM
Mám je něco málo přes rok a koupil jsem je už velké. A všechny plavou a baští normálně, honí se po AQ spolu s Neonkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 14:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vlka
Plavou ty ryby trhavě a padá jim ocas? Jestli jo, tak bych to viděl na hypovitaminozu. Mi se takhle kroutily espejky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 20:04 Muž RAP [1549] Re: vlka
Jak jsou ty žhavky staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 08:02 Muž RAP [1549] Re: vlka
Aha, to je opravdu pestřejší krmení, než máš napsané v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 22:25 Muž vlka [3443] Re: RAP
Žeby se pokroutily jen některé.? Pro osazenstvo AQ střídám živou a suchou: Nitěnky, Buchanky, Perloočky a komáří larvy, Dajana Basic, Dajana Colour, Tabletin, Dajana Tubifex, Tetra Min, Tetra Selection, Tetra Fun Tips, Dajana Spirulina, Sera Vipachips, Dajana Krill a Tropical Green Algae Wafers, em tam červíky z třešní a hub + nejakou tu mušku a mola bez křídel a mraženy Patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 21:57 Muž RAP [1549] Re: vlka
To spíš vypadá na nevhodnou výživu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 20:29 Muž vlka [3443] – Tetra žhavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Jakmile mně Tetry žhavé povyrostly, tak u některých se provuje zakřivení těla. Ovšem tato je skoro ,,v pravém úhlu,,. Asi se to nespraví a tipuju to na nějaký degenerativní následek množení. Asi. Je mi jí líto. Už několikrát jsem se jí chtěl zbavit. Ani nevím, jestli trpí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 21:42 Muž Atomret [41] Re: Kawa
Mám tam dvě Garry a ty je usměrňujou:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 21:35 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Atomret
Tak buď rád. Je to už moc dávno co jsem je měl.Perletakům uždibovaly paprsky ploutví. Nicméně je velice těžké je přistihnout. Nedělají to totiž pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 21:31 Muž Atomret [41] Re: Kawa
Mám je s Čichavcema a v pohodě... Je pravda, že jich mám 30. Spolu s nima přes dvacet červenotlamek. Nejdivočejší tetry co jsem měl , byly Měděnky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2019 14:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gumik
Nechci říkat ,že Ti to doporučím , ale u mě bylo soužití bez okusování , krvavek musí být větší počet - alespoň 15 kusů (samo s ohledem na velikost akva)- pak maj co dělat samy se sebou a na skaláry se vyprdnou , měl jsem kdysi zdravou populaci od Rychnováků , samice dorůstaly bez problému 4cm - ne jako ti chcípáci co se prodávají dnes.
U kolegyně , moje odchovy skalár - krvavky v dospělosti s bídou 2,5 byli chudáci, jak skaláry zjistily že to jsou výrobníky kaviáru , nedali krvavkám pokoj a neustále do nich dloubaly, v domnění že z nich zase vypadne něco "dobrého", došlo to až k oslepení některých kusů.
Podstatná je dle mého tedy velikost hejna , velikost nádrže (jsou to slušní plavci) a v neposlední ředě kvalita krmení, i krvavka potřebuje občas nějaký plankton nebo červa- prostě kus "maasa" - ne je obilí a obilí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2019 05:38 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Gumik
Hypesobrycon eques(calistus) jsou pěkné čilé rybky. Ke Skalárám a Čichavcům se však nehodí právě proto, že okusují ploutve hlavně jejich prodloužené paprsky. Mrkni na červené fantomy. Ty jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2019 21:45 Gumik – Tetra krvava
Nemá někdo zkušenosti s chovem tetry krvavé spolu se skalárami? Jde mi o to jestli nebudou tetry okusovat skaláry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2019 22:04 Muž Atomret [41] Re: Wanderer
Já mám ty krvavky taky mladé a vybledlé....oni se vykrmí a vybarví, neboj.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 18:44 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Wanderer
Hoj. Ty nové ryby jsou taky mladší. Dej tomu čas,dobré budou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 20:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Dokoupil jsem 10 teter vláknoploutvých na doplnění hejna. Proti těm mým stávajícím jsou hodně vybledlé. Naoranžovělé nevýrazné ocásky. Ty moje za sebou "tahají rudé prapory" viditelné přes půl akvária. Předpokládám, že to je hlavně výživou a časem se vybarví, pokud budu krmit i nadále, jak krmím. Chtěl jsem si to tu jen potvrdit nebo máte jiný názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 19:51 Muž Atomret [41] – Krvavky
Tak už je tam 30 Krvavek.-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 08:17 Muž Atomret [41] Re: lacewings
Jsem Tě uvedl v omyl. První šly do akva červenotlamky.-) Je jich tam od včerejška 26.Ale krvavky půjdou za nima příští týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 23:51 Muž RAP [1549] Re: Atomret
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2019 20:57 Muž Atomret [41] Re: RAP
240 asi nebude problém , ne?.-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2019 13:31 Muž RAP [1549] Re: Atomret
Ano, v dostatečně velkém akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 11:23 Muž Atomret [41] – červenotlamky a krvavky
Ahoj, snesou se tyhle dvě varianty dohromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2019 20:58 Muž Atomret [41] Re: lacewings
Tak dnešní zkušební kvarteto to přežilo.-) Zítra se bude doplňovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2019 12:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Atomret
-jedná se v podstatě o nenáročný druh, pozvolná aklimatizace včetně teploty a bude to v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2019 10:47 Muž Atomret [41] – Tetra krvavá
Zdar, existují nějaké problémy s chovem Tetry krvavé? Resp. jak je citlivá na změny parametrů vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 22:33 Muž Atomret [41] Re: vlka
Dám tomu tejden a pak daruju toho divokýho samečka. Mrtvý nebudou, spíš někde zalezlý. Ale nechce se mi zase zvedat ten draze utopenej kořen. Nebo druhá možnost dokoupit mu familii. Ale zase míchat tetry s Parmičkama a nevím jestli by je snesli Perleťáci?.... Možná OT.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 21:24 Muž vlka [3443] Re: Atomret
Velké zarostlé AQ, nejsou někde schované? Pokud jsou z nich mrtvolky, tak bych nezapomínal na šnečky. Pokud jich máš, mrtvé rybičky zmizí raz dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 21:05 Muž Atomret [41] – Tetra měděná
Zdravím , řeším záhadu.-) Přendal jsem samičku a 2 mladý kousky do 240 . Samec nešel odlovit, takže šel do 240 pozdějš. Samičku ani mladý jsem po přendání ani jednou nezahlíd. Marně jsem doufal, že až k nim přidám samce , tak se objeví.....bohužel nic. Už v malém se mi ,, ztratilo,, min 4 kousky dospělých a 4 prckové. Nenašel jsem je ani mrtvé. Je možné , že Parmičky penta , ancistrusy long finy a Panceřníčci schwartz. by mohli tetry zlikvidovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 20:48 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Wanderer
Hm, na vláknoploutvé mám podle všeho malé akvárko ...
Nejde ani tak o Tetry, původně jsem měl vybranou Razborku Espeho (už i kvůli krevetkám), ty jsou ale těžko k sehnání, tak jsem se možná trochu unáhlil ... ale uvidíme, třeba ne a bude to dobré. Společenský trojúhelník Galaxky - Pandy - Krevetky fungoval na jedničku s vyznamenáním, budu doufat, že Tetry do toho také zapadnou bez problému. Jejich odlov tedy zatím odložím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 19:49 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Socrates
Tři dny je málo, budeš vidět za 2 - 3 týdny. Což, ale neznamená, že nezůstanou u dna. :)
Jestli chceš tip na tetry, co se drží u hladiny a nahoře, tak z vlastní zkušenosti doporučuji tetry vláknoploutvé. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 16:54 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Tetra krvavá
Ahoj,
pár laických dotazů.
Přikoupil jsem Tetry krvavé, hlavně z toho důvodu, že mají v popisu napsáno, že se drží v horní a střední části akvária. Mám je teda teprve tři dny, ale zatím mi přijdou spíš jako pancéřníčci, zařadily se mezi moje Pandy a šmejdí jen po dně! Ode dna se odpoutají prakticky jen při krmení, to ovládnou celé akvárko a lítají jak střelené sem a tam a všem všechno sežerou.
Galaxky, které mimo Pandiček v akvu mám, mi přijdou od vysazení Teter trochu zaražené a shlukly se do hejna do horního rohu.
Je možné, že to jsou jen průvodní jevy "aklimatizace" a že si po nějaké době rybky na sebe zvyknou, trochu se uvolní atmosféra a Tetry se třeba i přestěhují na místa, které mají obývat a kde je sakra chci mít? :)

Samostatnou kapitolou jsou pak krevetky, které se důmyslně schovaly (doufám) nebo byly Tetrami dost zredukovány. Tady jsem věděl, že jdu trochu do rizika, ale risknul jsem to...

Díky za případné podělení se o vlastní zkušenosti.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 18:08 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Xpe
Mne sa nezdá to, že iba 3ks sú odfarbené, zbytok nádherný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 18:01 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: afc1886
:-D já koukl dolu a nějak jsem to neřešil a oni to jsou krevety tak sorry. :-)
Barevnost ryb je podle toho jak se mají od stresu: nemoc, malý počet, nevhodné podmínky i potrava můžou hrát roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:34 Muž marion888 [106] Re: Cyklohentán
Já je mám už několik let, je to jedna z nejodolnějších teter. Rozhodně pořídit minimálně 10 ks, lépe víc, tyto tetry opravdu nejsou náročné na prostor. Někdy se vybarvují až časem, ovšem je pravda, že od různých prodejců nemusí vždy dosáhnout stejné barevnosti /vlastní zkušenost/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2019 17:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Xpe
17x Tetra ohnivá - z prezentace rybicky.net/nadrze/28085
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:17 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Cyklohentán
Tetra ohnivá je hejnová ryba tak by to chtělo do akvárka víc kusů třeba 12 ne jenom mít 3 pak může být ten důvod vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 07:13 R Muž Anthrax [4739] Re: petulka
Plavat spolu nebudou. Ani jedny normálně hejno nedrží. Budou rozprsklé různě po nádrži. Být tebou, tak posílím ten druh, který tam už máš. Méně druhů = méně různých nároků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 06:22 Žena petulka [11]
Ahoj mam 13 neonek obecnych a chtela bych k nim dokoupit neonky cervene. Budou spoli plavat. Stacilo by jich 7?
Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:47 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Strata farby
Tri kusy tetier ohnivych v nádrži udelator pomaly strácajú červenú farbu, zatiaľčo ostatné sú stále vyfarbenejšie. Netuší niekto čím to môže byť? Sú iba podriadené a nedostanú sa ku krmivu? Alebo nejaká choroba?

Ďakujem za pomoc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2019 11:34 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Cyklohentán
Když ti v atlase píšou
"Poměrně choulostívá rybka, která nesnáší dlouhodobý pobyt ve vodě na 25°C (častý důvod úhynu)."
tak to tam asi není ze srandy a je to založeno na něčí zkušenosti.

Když je chceš chovat, tak si na léto pořiď ventilátor či jiné chlazení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=101