Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:42 R Muž ctibum [6926] Re: romant
Ježiš nestraš... Mám tam šest kousků. Vytipoval jsem čtyři kluky a dvě holky, podle velikosti. Obě "holky" mají břicho větší, tahle víc.
Plavou a žerou všechny stejně.
Nerozmyslíš si to ještě...? :)
EDIT: Moje žena má nafouklý břicho před mentruací. Menstruují Tetry ohnivé...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:35 R Muž romant [27987] Re: ctibum
No vidíš, tak přežrání můžeme vyloučit. ;-) Podle mě namnožený bakterie v dutině břišní, tedy trošku poblém, ale počkej, jaký názor na to budou mít ostatní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:31 R Muž ctibum [6926] Re: romant
Specifikuj který ráno, takhle vypadá už tejden... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:26 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Ráno moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:16 R Muž ctibum [6926] – Tetra ohnivá
Fotka k příspěvku Zdravíčko
Je možné říct, jestli ta větší vpravo na fotce je Tetra ohnivá přežraná, těhotná nebo normální...?
Dík... X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 16:59 R Muž romant [27987] Re: Jitka66
Možné to je a taky asi trošku podmínky, byla tam nějaká zmínka v deníku, tedy bych jako prevenci častěji měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 16:56 Žena Jitka66 [8] – Tetra ozdobná
Je možné, že 2 samci tetry ozdobné spolu stále bojují, až mají poškozené hřbetní ploutve?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 14:04 Maq Re: Daniela
Jak je to ve Vašem případě, to nevím, ale mohu potvrdit, že jsem pozoroval, že některé druhy teter (typicky Hyphessobrycon callistus, H. serpae, H. eques) mají nepěkný zvyk uždibovat v nestřeženém okamžiku jiným rybám kousky ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 13:36 Pule – tetra rudá/krvavá
Zdravím všechny, měl bych jeden dotaz. Mám v akváriu tetry rudé (krvavé). Včera jsem si při krmení všiml, že se některým začaly ztrácet ty, pro mě doposud typické, černé skvrnky, co mají na bocích za žábrami. Je to normální? Rybky na pohled vypadají ok, krmení baští a ani jinak nevypadají,že by strádaly. Díky za TIP
EDIT- jo a ještě jedna věc, nevím jestli jim neomezit krmení. Vypadají, že rostou, jak by asi růst měly, ale přijde mi, že u pár z nich jsou jim na břiše vidět takové "šedé" váčky (??). Může to být známka toho, že "jsou tlusté"?
Nebo že by se mi v akva dělo něco, o čem nevím? Je možné, že by mohly mít třeba touhu se množit? Nevím jak by se to projevilo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 14:44 R Muž afc1886 [14703] Re: Daniela
V jak velkém akváriu jsou ty rybky?Nebo fotka akvária by se hodila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 11:15 Daniela – Perou se mi v akváriu: (.
Zdravím, mám v akvarku skupinu teter červených a tři bojovnice. Už jsem jednu oddělila protože se stávalo, ze měly okousane ploutve. Myslela jsem ze jim ubližuje největší bojovnice, ale teď mám podezření na ty mršky červené. Když jsem si je pořizovala v prodejně nic proti neměli ze budou tyto dva druhy společně. Jsem s toho jelen:( :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 19:26 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Tak jistě, pojal jsi to lehce oddychově, proti tomu nemám nic, jenom si počkám abych posléze mohl psát, já jsem to říííkal a teď to máš. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 19:22 R Muž ctibum [6926] Re: romant
To znám, moje žena si pravidelně jednou za měsíc vodu nevymění a pak je z toho celej tejden mrzutá až podrážděná... smich

Tetrám den dva před vypuštěním vyměním vodu, přihodím čerstvý listy, ustelu, zatopím v krbu a zapálím svíčky. A i potom jim budu náležitě větrat a všeliké jiné pomyšlení dělat... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 18:19 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Bude to v richtiku, tedy když nepodceníš kvalitu vody, to bejvá dobrej spouštěč různých stresových reakcí, prostě v nicotných podmínkách bejvají ryby "naštvaný" a svoji frustraci si někde musí kompenzovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 16:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Budu rád, když se dozvím, jak to dopadlo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 12:04 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Tak jsem rozhodl to risknout. Ohnivky už máme v krevetárku, tak bych raději změnu a ty krvavky jsou krásný, nemůžu si pomoci.
Chovatel, od kterého je budu brát, má s nimi zkušenost dobrou, vůči otíkům i jiným rybám, maximálně prý občas sezobnou krevetku nebo štípnou do ploutve pancéřníčka, ale žádné vyvražďování se nekoná. Jediné co, tak že musí být v hejnu minimálně 10ks, což při 30ks, které budu někdy asi příští týden brát, nebude problém.
Tak pak budu referovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.10.2016 11:14 Deepinpeat Re: Faire42
Pokud se něco takového děje u druhu, kde nějaká druhotná diferenciace pohlaví není normální, může to být nějaká zdravotní komplikace. Např. nádor, který spustí produkci androgenů (samčí pohlavní hormony). To pak vyvolá vývoj některých druhotných pohlavních znaků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 09:43 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Změna pohlaví
O změně pohlaví u mečovek už jsem něco slyšel, ale slyšeli jste někdo, že by se něco takovýho stalo u teter císařských?
Cca před rokem jsem pořídil skupinku ve složení jeden samec, čtyři samice. Vše OK, rybkám se dařilo (a daří), probíhaly i snahy o páření. Ale v průběhu posledního shruba měsíce jedna samice nabyla, zvýraznily se jí barvy - a především, zmodraly jí oči. Od výstavního samce ji teď dělí pouze chybějící "mečík" protaženého středního pruhu.
V akvárku je pořád klid, s původním samcem se snáší v pohodě, takže žádný problém, akorát sem něco takovýho nečekal a nikdy o tom neslyšel. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 17:25 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
No však, to jsem psal, mám jich 6 v krevetárku, jsou v pohodě. Třeba si ani rodina nevšimne, že jsou jiný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 17:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Tak zkus místo krvavek ohnivky. Jsou menší a taky dost červené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 17:21 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Otíci už tam plavou, ancíky nechci a o cichlidkách ani neuvažuju... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 17:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Tak tam nedávej otíky, ale zkus ancíky a bez cichlidek a máš to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 17:13 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Původně všichni chtěli neonky, já si prosadil parmičky čtyřpruhé a mechové. Pak jsme v botanické na Albertově viděli krvavky a vzácně se shodli... Ještě to teda projdu.
Jen mě štve, že chovatel z Neratovic prodává menzesky za 5-7,-/ks, měl bych to za babku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 17:05 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Každopádně díky ;-)
Ještě to promyslím. Otíky můžu přelovit jinam, nebo vyměnit krvavky za ohnivky, ale to bych zas musel diplomaticky s rodinou, která vybrala krvavky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 17:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Tak tam dej modré neonky. Jsou taky výrazné, vysloveně hejnové, otíkům neublíží a cichlidky s nimi můžou být taky. Akorát pozor na jednu věc. Modré neonky dost často trpí krupicí, ale Esha to dokáže vyléčit. Takže bych si nejdřív pořídil neonky a pokud budou v pořádku, dokoupil bych zbytek obsádky. Ale i ty další bych stejně vykaranténoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 16:37 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
No vidíš a já myslel, kdovíjak to nemám vykoumaný. Jedno jednodruhový hejno, jedna velká ryba, pár uklízečů a pak přijdeš ty, celý v bílém...
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 16:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Zkus si porovnat svoji velikost s otíkem a velikost krvavky s otíkem. Najít otíky v tom akvárku bude pro krvavky hračka. Já bych použil třeba nějaké fantomy, ornatusy, neonky, cokoliv jiného, co se hejnuje. Možná jsem zbytečně pesimista a bude to fungovat, ale pokud ne, tak je těch otíků škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 16:08 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
A myslíš, že si je vysloveně najdou? Otíků mám 12 ve "200" a dá mi dost práci je najít. Pohybu řes den taky moc nenadělají. Krvavek by bylo 30. Nevyblbnou se mezi sebou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 16:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Já si dokážu představit s otíky dost jiných teter, ale krvavky ne. Možná to vyjde, možná ne. Přitom jsem teter choval dost a jsou to moje oblíbené rybky. A atlase taky nemusí být vše. Stejně jako tam nenajdeš moji poslední zkušenost s tetrazonami. Měl jsem je dříve s klasickými trpasličími čichavci a nikdy nebyl problém. Minulý týden jsem do akvárka s tetrazonami přidal trpaslíky, ovšem varietu Cobalt a po deseti minutách jsem je lovil pryč, protože by je tetrazony umlátily. Nakrmené byly, ale ta lesklá barva je prostě iritovala. Samozřejmě jsem je tam mohl dát v noci a třeba by to příští den už nebylo tak žhavé, ale možná taky ne. A protože jsem musel ráno brzy odjet a nemohl jsem akvárko sledovat, radši jsem to riziko nepodstoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 14:11 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
To zní skoro jako "kdo chce kam..." smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 14:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Tak hodně štěstí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 13:34 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Hm, vycházel jsem z charakteristiky v atlasu, kde se jevila vhodná.
Pravda, komentáře pod atlasem se různí, ale na fóru jsem nenašel nic, co by z nich dělalo nějak extra agresivní ryby... Namátkou jsem prošel i podobně velké nádrže, kde plavou.
Přijde mi to asi jako u všech ryb - buď to půjde, nebo ne... :)
Pokud se tu neobjeví někdo se špatnou osobní zkušeností, tak do nich půjdu a kdyžtak podám první svědectví o soužití s otíky :)
A kdyby šlo hodně do tuhého, tak půjdou otíci do "61"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 12:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Já se bojím aby ty krvavky neudělal krátký proces s otíky. Má to tady někdo spolu, že by sdělil zkušenosti? Otík je takový bezbranný a hravá krvavka, zejména v hejnu, by ho asi zničila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 06:30 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Ježiš sorry. Tetry krvavý. Říkám jim menzesky stydim
No, parmičku s otíkama už tam mám. Teď není o moc větší než oni a nevšímá si jich, tak to třeba bude dobrý i v dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 04:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Co to jsou ty menzesky? Jo a parmička červenoploutvá je dost velká. Nevím jak se bude chovat k otíkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 23:23 kocmim Re: Maq
děkuju za zkušenost :) Mixu bych se právě rád vyhnul, a proto jsem myslel že jedno hejno teter + 2 jiné rybky není mix :) Budu přemýšlet a koukat, stejně nemůžu koupit všechny ryby najednou :)

OT: problém je, že v bytě je místo jen na jedno akva... já jsem spíš pro hejno malých rybek, ale moje milá polovička by raději nějaké větší výrazné ryby, takže to nějak musim skloubit aby ryby byly spojené a polovička taky, jinak budu bez večeře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 22:56 Maq Re: kocmim
Já jsem býval v "míchání" ryb vždycky dost konzervativní. Podle mého názoru tetry se nejpřirozeněji projevují pokud je žádné velké ryby neruší. Já jsem si ve svém "tetrovém" období (bratru před 30 lety) vystačil s tetrama. I jejich sociální chování je zajímavé, nejsou-li rušeny nějakou míchanicí.
Přerybnění a neuvážené kombinace ryb jsou asi nejrozšířenější chyby v akvaristice.
Ale nechci Vás odrazovat od Vašich plánů. Řeč byla o tetře krvavé, a podle mé zkušenosti zrovna tahle tetra má tenhle protivný zvyk. K cichlidkám, které se zdržují spíš u dna, bych dal - pokud bych na tetrách trval - nějaký druh který plave spíš ve střední části sloupce. I z tohoto pohledu je tetra krvavá nevhodná. Co třeba Moenkhausia pittieri? Ta je i trochu větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 22:12 kocmim Re: Maq
nojo, když já bych chtěl nějaký "dominantní" pár k tomu hejnu... zkusím prijít atlas jestli nenajdu nějakou alternativu... nemáte nějaký nápad :)? Protože kldyž nic nenajdu tak zkusím štestí. Třeba když jich bude hodně tak si budou hrát spolu a párek nechají napokoji tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 21:56 Maq Re: kocmim
Můžu potvrdit. Nevím proč, ale tetry krvavé mají pitomou zálibu přiblížit se nenápadně k jiným rybám zezadu a kousnout je do ocasní ploutve. Ale s cichlidami jsem je nikdy nechoval (netvrdím, že by to nešlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 21:46 Acinonyx Re: kocmim
Asi je to taka mensia loteria. Ja som ich mal v akvariu s kakadu a 6 skalarmi, plus nejakymi cichavcami a nikdy nikoho neobzierali. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 21:38 kocmim Re: Pepan
díky moc všem. Hodně mi to pomohlo v rozhodnutí, takže to bude hejno krkavých... jen s těma cichlidkama se budu muset zamyslet, protože jsem uvažoval nad kakadu nebo ramirezkou :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 21:02 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Chci dát cca 30 menzesek k otíkům a jedné červenoploutvé parmičce. Hrozí ožužling i v této kombinaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 20:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kocmim
Hejnové jsou spíše krvavky, ale mají jednu nectnost. Někdy ožužlávají ploutvičky jiných rybek, takže cichlidky s delšími ploutvemi by mohly trpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 17:51 Acinonyx Re: kocmim
Ahoj, akvarium teda momentalne par rokov nemam, ale snad ti to nebude vadit a poskytnem moje postrehy z rekreacneho chovu oboch ryb.

Tetra krvava: Velmi pekna ryba, mal som ich asi pred 10 rokmi v 400l akvariu, krasne cervene vyfarbena, takze nic vyblite. Krmil som ich ale prevazne mrazenou/zivou potravou (koretry, dafnie), co asi istym sposobom tomu dopomohlo. Zdrzovali sa prevazne spolu, v kvazi hejnu, ale ziadne synchronizovane plavanie by som od nich necakal. :-)

Tetra cisarska: Jedna z mojich oblubenych. Co sa tyka akcnosti ale nic moc, casu netravili pohromade tolko ako tetry krvave(aspon mi to tak neprislo). Skor postavali vo vodnom stlpci, kde prevazne samci robili trhave pohyby plutvami, akoby ich roztahovali. Takze co sa tyka pozorovania, ziadne terno.

Na konci roka sa vraciam do CR a uz zacinam planovat nove akva, do ktoreho mam ako huf tetier vyhliadnutu tetru krvavu alebo ozdobnu.

Snad ti to aspon v niecom pomoze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 15:17 R Muž afc1886 [14703] Re: kocmim
Ve zverimexu mohou být vybledlé buď ze stresu,nebo špatně osvětlené.Osvětlení udělá velké divy s vybarvením ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 13:58 kocmim – Tetra královská nebo krvavá
Ahoj, potřeboval bych poradit... chtěl bych mít hejno teter do svého akva, řekneme 20ks, z atlasu se mi libí tetra krvavá a nebo tetra královská. Jenže se neumím rozhodnout, obě se mi líbí...
- jaká z nich je více skupinová a akčnější?
- tetra krvavá je na videích/obrazcích krásně červená/rudá, ale když na ně koukám v akva shopu, tak jsou takové spíš "vyblitě" červené.. vybarví se až poporostou,nebo je musím nějak speciálně nasvěcovat?

V akvarku chci mít jen jedno hejno teter + párek cichlidek + panceřníčky + dokoupit víc kytek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2016 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: motýlek
Ve skutečnosti se tyto ryby třou "na náhodu" i ve společenské nádrži bez jakýchkoliv problémů... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2016 08:07 Muž motýlek [275] Re: Densi
tetry krvavé se vytřou vždycky - jen jim někdy trvá déle, než si okoukají třecí nádržku ... chce to přidat jávského mechu, aby samečci měli jednodušší "práci" ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 23:14 Muž Densi [40] - AmerikaRe: MonterMonty
Myslím, že se nevytřou kvůli vyššímu pH, než-li potřebují (mám těsně pod 7) a kvůli nedostatku "soukromí"...., ale jestli si holky uleví, bude to jen dobře. Tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 20:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Densi
Proč by se neměly vytřít ? a čeho by se měly bát ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=201