Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2011 21:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas3000
trpasličí mají cca za 23korun jestli se to nezměnilo, brigitae/skvrnoocasé za 9. Modré neonky už dlouho neměli co jsem je sháněla, od té doby co jsem je koupila tak jsem je tam neviděla (je to jiný druh ne vyšlechtěná).
Mají jiný tvar i velikost, tak to snad dobře vypadat bude, pěkné by bylo pořádné hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:10 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Moc díky všem za rady. Já si to nějak přeberu... Možná stejně zůstanu u jednoho hejna... :-D Každopádně díky za vaše názory a postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:04 Muž tomas3000 [15] Re: katterinecka
no, razbora trpaslici vypadá nadherne...a ve sklorexu ji maji, nevíš cenu? ty modry neonky, tak o tech jsem donedavna vubec nevedel, pekne se to slechtitelum povedlo...takže u tebe jsou držáci, jo? Chci mit v akva jen par druhu henových rybek, to by mohlo vypadat dobre...no, na tetry se zatim nedostane:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:02 RAP Re: MajkaK
Majko, 3ancistrusové na 160litrů je celkem dost. Starší ryby spíše než řasy sbírají krmivo na dně.
Pokud jde o dvě hejna teter, dal bych 10 císařských k nim 10 např rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena nebo rybicky.net/atlasryb/fantom_cerveny a tím bych skončil ;-)
pozn. Parmičky čtyřpruhé vynech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:50 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Když tady je strašně problém něco sehnat. Jsem ráda, že budou alespoň královský. A ty t. červenoústý mě nějak nezaujmuly. Já vím, je to se mnou těžký. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2011 20:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
já mám ráda tetry císařský, jsou takové "jiné" tetry, samci si hájí svoje teritorium, lákají samice do houští. Vypadaj podobně jak ty královský ale samci jsou mnohem hezčí. Netvoří moc hejno ale samice většinou bývaj u sebe.
Zajímavá by byla menší chovná skupinka císařských (1 samec a 5 samic) a nim třeba tetry červenoústé které naopak tvoří hejno hodně.
Císařky nikdo nechce právě kvůli tomu že neplavou v hejnu, ale je to velká škoda, jsou to opravdu zajímavé ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:35 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Asi to tak udělám. Díky za rady. Já jsem momentálně co se osádky týká hodně na vážkách... Ještě to akvárko pořádně není a už je mi malé. :-D Chudák pan chovatel ze mě bude mít radost. Jsem strašně nerozhodná. Ale zatím má trpělivost. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:33 R Muž romant [27983] Re: MajkaK
Já bych tam už další hejno nepřidával a spíše posílil ty tetry královský a měl tak akvárko s pořádným jedním hejnem, myslím si, že dvě hejna už by se v akvárku Tvojí velikosti lehce tloukla a nevynikly by ani jedny rybky, narozdíl od toho velkýho centrálního hejna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:30 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Dobře, a čám to tedy doplnit? Nemáš nějaký nápad, kromě těch parmiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
těch párových ryb už tam máš docela dost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:23 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Přemýšlela jsem místo těch parmiček o párku akar hnědých, nebo nějaké takové majestátné ryby. To by se tam asi sneslo víc, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
řekla bych že můžeš klidně teter přidat víc. Sneslo by to i další hejno, jestli ti nevadí že to bude větší mix. Kdyby parmičky tak víc kusů, v méně kusech mohou dělat problémy, spíš bych tam ale dala něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:13 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Ježiš, takovou podstatnou informaci nenapíšu. Myslím rychleji, než píšu - 160 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
jak je velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 20:00 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Tetry
Dobrý večer všem,
chci se jenom zeptat. Byly by do akva s plánovanou osádkou:
2x cichlidka ramirezova
2x cichlidka kakadu
3x ancistrus sp.
15x tetra královská
6x pancéřníček panda
2x čichavec perleťový

dva druhy teter moc? Myslela jsem si na přidání ještě 6 kusů parmičky čtyřpruhé, ale to už by asi bylo moc, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 07:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas3000
já už bych tam nic podobne velkýho nepřidávala, ale třeba 20 razborek trpasličích, nebo i víc skrnoocasých (ty mají ve sklorexu na pár korun). Jsou to drobné rybky, ani nepoznáš že je jich tam tolik a bude to pěkné hejno a vodu znečišťují hodně málo. Pokud tam tedy neplánuješ nějakého predátora.
O galaxkách mi ani nemluv, z 16ti kusů co jsem měla na jaře mi zbylo 6 tone Některý nepřežily po nákupu, jiný stěhování akvárka. Zato modrých neonek je 10 celou dobu a to je mám ještě dýl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 00:01 Muž tomas3000 [15] Re: tomas3000
co myslíš? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 22:40 Muž tomas3000 [15] Re: katterinecka
Díky za schválení ;-) škoda, že jsou tam galaxky tak drahý...ale ta t. krvavá by s tema razborama mohla vypadat dobře :-O a bez sporů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas3000
dobrá volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:44 Muž tomas3000 [15] Re: tomas3000
Tak jsem si nakonec pořídil 12 razbor klinoskvrnnych:-) jak jsem byl ve sklorexu, tak me uplne učarovaly...ale tetru krvavou tam ted bohuzel nemeli, tak snad příště
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 16:54 Muž tomas3000 [15] Re: Barakainus
Díky za odpověď...no, těch 6ks od každého druhu byl jen příklad, ale zase tam nechci mít moc ryb, protože je to s odkalováním složité..akvo je docela zarostlé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 23:56 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: tomas3000
vetsina teter hejna netvori pokud nemusi. tu nutkavost vetsinou zpusobi pritomnost predatora byt jenpotencialniho. treba skalary funguji dobre.
takze pokud bues mit v akvarium jen ty tetry, rozprsknou se ti vsude mozne, at budes mit jeden co dva druhy.

tetry co se nejvic drzi v hejnu jsou t. cervenohlava/cervenonosa... (napriklad H. beleherii)

btw, ve sve 112L muzes mit mnohem vic teter tehle velikosti nez 12. klidne 2-3x vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 23:33 Muž tomas3000 [15] – Fantom černý a tetra krvavá
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když budu mít v akva fantoma černýho 6ks a tetru krvavou 6ks, jestli tyto ryby budou společně tvořit hejno...chtěl bych do akva oba druhy těchto teter, ale jsem omezen kapacitou nadrže 112L. každý z techto druhů se vyskytuje ve velkých hejnech, ale chtěl bych tam právě oba druhy abych dosahl nějaké barevnosti. Když bude v nádrži 6ks od každého druhu, budou se cítit dobře a vycházet spolu? Díky za odpověď. Kdyby tvořily hejno, tak by to bylo super. díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 21:28 sinthor
prosim prosim od kdy muzu pridat k tem mym capartum dospele? testy na dusicnany mi vysly fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 13:35 sinthor
tak muj poter zdarne roste bez uhynu, mam 6ks nejvetsi je 1,3cm a nejmensi takovych 8mm od jake velikosti k nim muzu dokoupit dalsi tetricky? jedna se o tetru cervenou

jinak dneska sem jim dal poprve zive blechy a byly jatky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 15:11 Muž bobik [15] – tetry nebo razbora hengeli,?
uvažuji o pořízení nějakých neonek nebo razbor hengelových,tetry jsou "čistotné" rybky.nevíte jak je to v tomto směru s razborkami hegely?jakou mají produkci výkalů ve srovnání s tetrou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:40 R Muž romant [27983] Re: sinthor
A nebyla v tom akváriu co máš v paměti ještě tahle.
rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:36 sinthor
to byl muj puvodni favorit :-D mas dobry vkus ale me mile se moc nelibila a tak sem prisel s tema cervenyma, tetry paraguayske mel kdysi kdyz sem byl jeste miminko muj tata a ja sem myslel ze je to maly kapricek (citovy vztah) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
A bude to i bez zelene, ktera se sezere :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sinthor
K cervene dobre sedi cerne doplnky, Ferrari dela tim co je ten zdibicek cerne v cervene. Volba je tedy jasna, Tetry cerne hop . Smajl pro silenstvi jsem nenasel :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:29 R Muž romant [27983] Re: sinthor
A co takhle trochu kontrastu v podobě téhle kasavice.
rybicky.net/atlasryb/tetra_paraguayska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sinthor
Fantom cerny az tak narocny neni, nicmene byl to jen priklad ;-) .

A co se tyce tech ruznych ryb jednoho druhu, jak vidim u prodejce treba Ramirezky zavojove a normalni, jeste treba s dalsi barevnou formou, rikam rozhodne nebrat a vzit nekde, kde je v prodejni nadrzi jedna ryba jako druha. To poznas, jak desne Ti neco nesedi a jak je to jine, kdyz jsou ryby stejne. Ten pohled do prodejni nadrze Te musi oslovit, ne ze lovis ocima kusy, ktere by Te treba trosku zajimaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:25 sinthor
nemam moc ryb na vyber :-D mam cervene kreslo koberec zavesy deky a zupan ne ze bych byl karkulka ale mam proste nahodou takovy pokoj tak by to bylo vkusne xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:22 R Muž romant [27983] Re: sinthor
Konečný rozhodnutí bude vždycky jenom a jenom na Tobě. Já si myslím, že ani s tetrama krvavejma, ani s tetrama červenejma chybu neuděláš. Vždycky se budou dát nalézt argumenty pro a proti. Pořiď si ty který se Ti tzv. líbí víc. Ani s jedněma chybu neuděláš. Bude to pěkný jednodruhový akvárko se slušným hejnem teter a krevetkama. Rozhodně se ještě mrkni po nějakých jiných, máš na to čas, ať to rozhodování není tak jednoduchý. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:11 sinthor
jinek s tim kouzle u tech teter cervenych... vim co mas na mysli mi se prave libi moc.. ale ty ruzne formy me trapi.. fantom je pry narocnejsi.. a ja sem lama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:08 sinthor
dváááááááácet? neni to moc prerybneno? a jinak co jsem z pozoroval tetry cervene byvaji casto v mnoha odstinech nektetre jsou skoro bile a vubec nemaji ty charakteristicke prouzky je to geneticky znak nejake variety nebo je to treba jen vekem/stravou/podminkami a casem v jedne nadrzi by se to sjednotilo? kdyz je budu chtit totiz rozmnozit budu je muset vzit od vice chvovatelu nebo z vice obchodu aby nebyly debilni :-D jenze to zas ma kazdy jiny odstin coz je Eee... takze si asi vemu ty tetry krvave rozdily tam taky jsou ale ne tak markantni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sinthor
Tak zrovna z tohoto dilematu Ti asi nepomuze nikdo. Tetra krvava dokaze dobat do dlouhych ploutvi ryb, to opravdu umi, a prusvih u krevetek, jak je nechovam, si predstavit umim. Ale je to ryba nadherna, na prvni pohled, to vim taky. Tetra cervena je ryba, ktera obecne az tak libiva neni, tezko uspeje vedle barevnych rybek v prodejne, ale je silene odolna a ma svuj jiny puvab, neni to o jednom pohledu se zamilovat, musis najit cestu k jejim naznakum pruhu, jemne cerveni smerem dozadu a jeji dokonalosti. Ackoli je to ta nejobycejnejsi ryba, jakou muzes koupit, vubec to neznamena, ze jejich spokojene hejno by bylo cokoli mene, nez hromada barevnejsich rybek.

A pokud si nemuzes stale vybrat, porid si treba Fantomy cerne, je prece tolik ruznych Teter, ze snad neni mozne, aby nektera nebyla ta Tva, kdyz Te Tetry zajimaji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:47 R Muž romant [27983] Re: sinthor
20 kusků bych se vůbec nebál. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:44 sinthor
v literature se uvadi min 8 :-D 12sem si rikal ze uz je aaaaaaaaaaz moc :-D kolik bys rekl ty? mam rad zive rybky v malem hejnu vice ryb me mozna bude rusit a stvat :-D proto ty krevety porad sou nekde zalezle obcas se proplujou a spestri nenasilne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:40 R Muž romant [27983] Re: sinthor
Když budou v pěkným henu, tak se jejich agresivity nemusíš bát. To co jsi o nich četl, platí v případě, že jich je vnádrži jen velmi malý pořet. Oni se potom začnou nudit a začnou se místo toho aby se soustředily na skupinu, druhejma rybama a ty svojí aktivitou otravují aněkdy se opravdu stane, že je i napadají. To hejno bych ještě posílil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:32 sinthor
Zdravim cekam na zabehnuti filtru a porad resim dilema :-D tetry cervene X tetry krvave planuji chovat ve 100l akva cca 8-12 kusu jednoho z techto druhu.. k tomu jako uklidovou cetu 10krevet
tetry krvave se mi libi sice vice ale po precteni komentaru k nim zacinam vahat pry jsou strasne agresivni a bojim se ze mi ojedou krevetky.. co vy na to? jsou to jen famy nebo se mam bat? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 09:50 R Muž romant [27983] – Re: assasincz
O.K. Ta výměna vody je přesně podle mýho gusta. palec Naivní nejseš, s tou aktivitou je tomu tak, ale přesto jsem, když jsem neměl krytý akvárko občas ráno nacházel nějakou tu rybku na zemi. Přisuzoval jsem to tomu, že právě tím jak jsou v klidu, tak jsou náchylnější se něčeho leknout a jsou z nich skokani. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 09:43 Muž assasincz [9] – Re: romant
Nedostatek prostoru mě již taky napadl, avšak opravdu se pohybují u hladiny a mezi listy rostliny Echonodorus rigidifolis a vrcholky ostatních rostlin je místa řekl bych dost, jelikož přez den si to vesele štrádujou sem a tam přez akva svižným tempem a zdá se bez obtíží, ale podivné mi právě přišlo, že vyskákali přez noc. Možná jsem naivní, ale řekl bych že přez noc jejich aktivita dramaticky klasá a spí, stejně jak zbytek denních tvorů v akváriu. Vodu měním každý týden, cca 30% objemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 09:32 R Muž romant [27983] – Re: assasincz
Tetry paraguayský jsou velmi dobří plavci a mají rády prostor na plavání. Většinou se sdržují v horních partiích akva a u Tebe je to akvárko nádherná džungle, tak bych to vyskakování přisuzoval tomu nedostatku prostoru na plavání. Místo toho vzduchování bych raději častěji měnil vodu, tím se jim zavděčíš více, ale nic proti tomu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 08:12 Muž assasincz [9] – Tetra paraguayská - vyskočení z akva
Zdravím, chci se zeptat jestli někdo nemáte praktické zkušenosti s tetrami paraguayskými. Jde o to že jsem koupil hejno 10ks 3-4cm, první dva dny bylo vše v normálu ale třetí noc mi během jedné noci tři vyskočily z akvária (mám ho nekryté a měnit nechci), řekl jsem si že vzhledem k charakteru nádrže bylo přez noc málo kyslíku ve vodě tak jsem následující noc dal vzduchování od 10 do 8 hodin, ale i přesto mi hned další noc jedna uhynula - ležela na dně. Proto se chci zeptat zda jste se někdo s takovými problémy u teter paraguayských nesetkal. Nutno dodat že ostatn osazenstvo nádrže nemá s podmínkami (nekrytá hladina, vzduhováni) sebemenší problém, a to ano v minulosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:22 sandrus944 – tetry
chcem sa spytat, ze ked budem chovat viac druhov tetier, ci je mozne ze sa rozmnozia?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:00 arny10 – Tetry-potěr
Ahoj.Poradi mi nekdo? Jsem zacatecnik a dnes se mi vykulily tetry cerne, nevim cim je mam krmit a zda delam vse dobre: jsou v 40l akv, teplota na topitku 28 na teplomeru 25 tak nevim, mam tam rostlinky a kaminky a s rostlinkou zanesenou hromadu snecku. Maji sanci na preziti? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 17:59 filip – tetry
ahoj.chtel bych skusit vytirat tetry hlavne co se tyce neonek..poraditemi pls nekdo jestli jsou opravdu tak haklive na vodu jak se v sude pise?myslel sem ze bych tu vode prevaril ale nevim jestli to bude stacit diky za odpoved..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:54 Stistko – re: stetinka
Díky...zkusím..uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:51 Žena stetinka [270] – Re: Stistko
máš to opravdu moc chybovaté. Zkus se zamyslet nad osádkou ryb. Jako první pomoc doporučuji ihned vyměnit půlku vody a zítra znova. Uvidíš, zda se zlepší. Ale nemůžeš čekat, že se ryba bud chovat jak má, když ji nemáš v podmínkách, které potřebuje

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398?od=401