Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 12:27 haka Re: LiborSprysl
Nebylo by prosím trochu bližší upřesnění ? Já se tam vůbec nevyznám.Jedu tam příští týden na kolo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 11:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: haka
Nebude balení kolem Soběslavi???...Kdyk jsou toho tam lesy plné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 11:16 haka – Kořen
Zdravím,nevíte někdo kam vyrazit pro nějakej kořen z rašeliniště v okolí Veselí nad Lužnicí ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 14:25 jamajcan Re: romant
Nevšim jsem si editu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 14:21 jamajcan Re: romant
Až na červený dužnatý nepravý míšek (epimatium botanika.wendys.cz/…), je celá rostlina prudce jedovatá........tohle je citace z Wikipedie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 14:13 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
To dřevo je podle Tebe jedovatý? Já jsem doteď žil v domění, že jedovatý jsou jenom plody.
Edit: Již jsem dovzdělán a dočetl jsem se, že i dřevo je jedovaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 13:49 jamajcan Re: Moma
Jen pozor,aby ty větve nebyly z Tisu. cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 09:12 R Muž romant [27982] Re: Moma
A proč ne, když se Ti vzhledově líbí. Jenom bych odstranil tu kůru z toho spodního klacku. Ne z důvodu, že by to nějak ohrožovalo vodu, ale bude se to časem loupat a trošku bordelařit, ale ani to by třeba v akváriu typu black water, nebyl problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 08:55 Žena Moma [0] - Živorodky – větve a kámen
Fotka k příspěvku Chci se zeptat jestli tyto větve a kámen jsou vhodné do akvária.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 09:24 0 Re: Cosmogagy

Dvě - tři olšové šištice na deset litrů vody stačí k zabarvení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2012 22:22 S Muž invalida [3881] Re: Cosmogagy
Příště zadej jen olšové nebo jelšové Ty jantare :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:17 R Muž romant [27982] Re: Cosmogagy
Malá šiška, to je šištička. :-D (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:15 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
Díky potlesk já dal vyhledat "Olšové šišky" a nic mi to nenašlo, měl jsem se víc snažit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2012 22:01 R Muž romant [27982] Re: Cosmogagy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 21:59 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – kolik olšových šišek do 250L??
chtěl bych si do akva dát olšové šišky. Mám je nasbírané a spařené horkou vodou. Četl jsem že změkčují vodu, dodávají huminové látky (opravdu??), a taky že krásně barví vodu trochu do jantarova, což se mi líbí.
Ale nevím kolik jich tam mám dát. Zatím jich mám 5 daných ve filtru mezi filtračníma náplněma. Mám jich přidat víc?? Nebo jich pár mám dát i přímo do akva?? Kolik je tak ideál na 250L akvárko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 12:12 R Muž romant [27982] Re: zordix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 11:58 Kepi85
no jestli to nepotřebuješ na tvrdo tak bych vydlaba dolík do polistirenu lípnul bych akvarijním slikonem na dno zasypat kamínkama a je to tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 10:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
Už se sice budu opakovat, ale proč to neudělat: dát polystyren, na něj kámen, ten někde podle náklonu podložit dalším polystyrenem nebo menším kamenem a pak to zasypat pískem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 10:15 Muž zordix [37] Re: Kepi85
To už jsem četl. Ale já nechci pozadí. Já potřebuju stabilizovat obrovský šutr uprostřed akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 10:01 Kepi85 Re: zordix
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 09:43 Muž zordix [37] Re: Sid
Hledal jsem , ale nějaký návod jsem nenašel. Dejte mi tu prosím odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 07:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Johan
dolomit ale neobsahuje kalcit ale minerál dolomit, takže ani ten kalcit by nebyl úplně přesnej. Asi to přecejen nejde říct správně jedním slovem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: katterinecka
Však trošku nadhledu. =)
Není, ale kdo si do akvária dává kalcit? Ale "vápenec" (vápenec, dolomit apod...) dost často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Johan
to vím když studuju geologii ;-) jen že se tu ten vápenec v akvaristické mluvě dost rozmohl, i když to není úplně přesný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 22:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zordix
...Chtěl bych to jako vyčnívající kus skály skoro až k hladině. To je přirozené, nebudu dělat "vznášející se kameny"...
Co kdybyste se podíval, jak to dělají akvaskejpisté, že se jim kameny skoro pokládají na bok, přesto se nikdy nepoloží úplně. :-)
Dal bych sem nějaký odkaz, ale to byste to měl až příliš jednoduché. :)
(Osobně velké kameny podkládám polystyrenem.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 22:02 Muž larix [1420] Re: Johan
katterinecka upozorňovala podľa mňa na to, že CaCO3 nie je vápenec ale iba jeho hlavná zložka - kalcit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2012 20:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: katterinecka
Kalcit je minerál, vápenec je hornina. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 20:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Docela by mne zajímalo, jak se ten všemi proklamovaný vápenec, z toho betonu uvolní. Nebo-li, co tu vazbu naruší? Kyselina chlorovodíková? Jak tu bylo uvedeno. To je snad legrace. Kdo z Vás by se bál dát do akva zlato nebo platinu? Ty totiž HCl naleptává taktéž. Oči v sloup sem hodil kvůli tomuto. Nepsal sem, že se v akváriu bude uvolňovat vápník apod. kvůli HCl, ale jen sem poradil, ať beton odzkouší pomocí HCl, jestli beton vápenec obsahuje. ;-) Ale to už je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:47 R Muž romant [27982] Re: zordix
Řekl bych, že je tady možnost tu vyčnívající skalku udělat celou z polystyrenu, prostě jako pozadí, jako imitaci šutru a neměl by bejt problém. Přilepíš to ke dnu silikonem a je po srandě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:35 Muž zordix [37]
Chtěl bych to jako vyčnívající kus skály skoro až k hladině. To je přirozené, nebudu dělat "vznášející se kameny". Asi to nějak píchnu do té dlaždice, nebo zkusím ten beton- který pak obalím silikonem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 17:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zordix
ono když se to tak vezme, tak když ten kámen nedrží nastojato, tak by tak nedržel ani v přírodě, takže by stálo za to zauvažovat nad tím jestli to vůbec bude vypadat přirozeně. Ale jak chceš ty, je to tvoje akvárko, když něco člověk chce tak si to vždycky nějak vymyslí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 17:30 HaDaS Re: katterinecka
Jelikož je vápenec tvořen z větší částí kalcitem (proto jsem za vápenec do závorky uvedl CaCO3), tak se detekuje v geologii, ale i v paleontologii právě pomocí HCl. Proč se hledá vápenec, nikoliv kalcit jako takový, i když ten může za danou bouřlivou reakci, je nasnadě. ;-)
... a už toho nechme. vyznívá to jako hádka a ironizující poznámky a to opravdu nechci.
Odběhly jsme trochu od tématu a tím byl betonový podstavec pod kámen. Já říkám že je to zbytečně složité a nedělal bych to takto. Nejspíš bych kámen podepřel v rámci mocnosti dna jinými menšími kameny a zasypal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 16:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: matlala
ale betonu se nebráním, bez něj to asi nepude s tak velkým objemem.
Doporučuji příležitostně okouknout jako inspiraci akvárko v ZOO Braník, které je z plastu. Originální a lety osvědčená konstrukce.
Bývalá Zikyčova Směska prezentovaná tady rybicky.net/nadrze/1195
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2012 15:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HaDaS
pravej geolog by neříkal vápenec ale kalcit, ale to už je tak trochu bokem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 15:34 HaDaS Re: Johan
Víš, já si Tvých názorů ohledně akvaristiky velice vážím, ale pokud obracíš oči v sloup v souvislosti s detekcí vápence (CaCO3), tak nevím co si mám myslet. Při studování geologie by jsi se s touto, byť zastaralou, metodou jistojistě setkal. A věř mi. Tvrdost zvedat nebude, pokud nebude špatně udělaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 15:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HaDaS
proč by z betonu nemohlo být rovnou celé akva, sám nejspíš půjdu touto cestou a napenetruju beton, jen čelní sklo ze skla. Tady je taky jedna taková betonová 2000l prezentace.
Můj plánovaný objem a rozměr ze skla by byl už trošku problém. Hold na to si ještě ale počkám než budu předělávat nebo stavět barák, snad pochodím i u statika a nějak to vykumu na max rozměr. ale betonu se nebráním, bez něj to asi nepude s tak velkým objemem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2012 15:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
HCl na důkaz přítomnosti "vápence". hmm
Krom toho psal sem co bude dělat. Zvyšovat tvrdost prostě bude. Stejně jako vápenec. Nepsal sem, že se nedá použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 15:13 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Len taký nápad, čo takto použiť ten betón, nechať ho vyzrieť a potom "obabrať" silikónom a zakopať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2012 15:06 HaDaS – Betónek
Proč se tedy z betonu dělají atomové elektrárny, sila a vodní nádrže (a kdo ví co ještě), když je tak nebezpečný. Lidi, beton (technologicky správně zpracovaný a aplikovaný) v akvarijním prostředí neudělá nic zásadního. Osobně jsem ho do akva nedával, ale s jeho aplikací mám mnoha-lété zkušenosti, určitě bych se toho nebál. Co by tomu mohlo ublížit, je právě zde zmiňovaná penetrace. Docela by mne zajímalo, jak se ten všemi proklamovaný vápenec, z toho betonu uvolní. Nebo-li, co tu vazbu naruší? Kyselina chlorovodíková? Jak tu bylo uvedeno. To je snad legrace. Kdo z Vás by se bál dát do akva zlato nebo platinu? Ty totiž HCl naleptává taktéž. Myšlenka, že HCl se používá k zjištění, zda-li je přítomen vápenec, je jistě správná, ale zavádějící. Pokud ji totiž použijete, tak tím samozřejmě můžete narušit strukturu betonu a beton se vám může začít drolit. Všimněte si, že používám slova může. Zamyslete se někdo nad tím, jaké existují betony a v jaké oblasti se používají. Podívejte se všichni do koupelen a zjistěte, jakým drogistickým zbožím je vaše manželka, nebo snad i vy, ošetřeje. Za jak dlouho vám opadají dlaždička a vypraská dobře udělané spáry.
Vápenci zdar a betonu zvlášť. Hlavně nad tím příliš nepřemýšlejte.
Tak, jak byla vedena tato diskuse, tak tak přesně vznikají fámy. Sice se říká :"Víc hlav víc ví.", ale jen se to říká.
Nakonec. Pokud se udělá špatný beton, tak jej zlikviduje i obyčejná kyselost deště. Proč ale předjímat, že každý kdo se pokusí něco vytvořit, je lemra? Římské památky staré přes 2000 let tu stojí dodnes. A v některých případech jsou prorostlé bujnou vegetací. O použití betonu pod vodou a jeho porůstání organismy se zmiňovat nebudu (i v malých uzavřených prostředích).
Proč my lidi neustále používáme nějaké poučky a vzorce, když se stačí trochu rozhlídnout.
Takže ještě jednou závěrem. Kdo chce dát do akvarijního prostředí beton, a umí jej zpracovat, tak hurá do toho. Nic se nestane. Chemické složení a reaktivnost s nikým probírat nebudu. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 14:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vaclav
To máš nejspíš pravdu, já s tím osobní zkušenost nemám, jen jsem si vzpomněl, jak o tom Havroš kdysi mluvil, a že to měl v pohodě, obvyklá výměna vody a vše bez problémů.
Třeba jde taky o rychlost vylučování toho vápníku nebo jeho sloučenin. Pokud se to z betonu neuvolňuje moc rychle, tak se možná nestihne nahromadit, když děláš údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 14:01 R Muž romant [27982] Re: vaclav
Potvrzuji, vodní sklo lze úspěšně k uzavření pórů toho betonu použít, ale je dobrý to dělat až nejdříve po měsíci, přeci jenom doba zrání betonu je 28 dní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2012 13:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
cement i vápno se vyrábí pálením vápence, ale cement při vyšší teplotě. Narozdíl od malty z vápna ale beton tvrdne i pod vodou a i tam vydrží. Ale třeba taková hladová voda toho dokáže z betonu dost vytáhnout, záleží jak moc dramatický by bylo to luhování v akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2012 13:57 Usine Re: PaDa
Betonové pozadí bude určitě ovlivňovat vodu. Musí se něčím penetrovat. Teď si nejsem jistý, ale asi to jde i vodním sklem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
A z čeho se skládá cement? smich Vápenec ne? Tak to by byl problém, to je fakt.

Kepi85: Nedává se vápno náhodou do malty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2012 13:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Možná to s tím vytvrdnutým betonem nebude tak zlý.
Kdysi psal Havroš na akvaristu článek o betonovém pozadí do akvárka a na parametry vody si nestěžoval...
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:30 Kepi85
já vámdo toho nechci kecat chlapi ale beton obsahuje cement nekdy i vápno... a to stoprocentně není dobrý
no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:28 Muž Yirka [9118] Re: Zoidik
Možná to bude v tom, z čeho se dělá cement ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Chemii jsem měl naposledy na základce v deváté třídě a pamatuju si jak štěká vodík, takže složení betonové směci mi vůbec nic neřekne. Tak prosím, co to udělá? Bude šumět? Bublat? Bouchne? Nic se nestane? Beton se dělá z cementu, vody a písku jestli se nepletu. Že by cement nějak reagoval? Pouze domněnka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:22 R Muž romant [27982] Re: Zoidik
Podívej se na složení betonový směsi a bude to myslím jasnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 13:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johan
Nemám HCL, co to udělá?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34297x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=651