Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 21:08 DanH Re: Zebra
Úplně nejlepší je počkat, až se dřevo samo potopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 11:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zebra
Zbytočne si sa natrápil. Na budúce len poriadne omyť a šup do vody. Môžeš najprv v sude s vodou a niečím ich zaťažiť, aby skôr nasali vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 17:06 Muž Čorka [0] – Kořeny z února
Ahoj ahoj mam kořeny za třešně,ořech jsou malé max 10 cm,jsou z poražených stromů v leden-březen,vyvařil jsem je,oloupal kůru a znova vyvařím v s. vodě,pak je naložím do akvarijní vody.Jak dlouho maj ležet? Byly suchý.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 21:11 Muž P [125] - Betta splendensRe: snehulda007
Samozřejmě můžete, ale není to nejvhodnější volba. Topol má měkké dřevo a podstatně rychleji (proti tvrdším jako např. dub) se ve vodě začne rozkládat. Pokud je to plánované třeba na rok, tak proč ne. Také mám v jednom akváriu vrbu, protože se mi tvarově líbila, to je podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 19:12 Muž snehulda007 [850] – Topol
Ahoj, můžu dát do akv. větev z topolu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2014 21:23 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Buba - Gump
Fotka k příspěvku

Nechal bych je cca rok odmáčet venku, než bych si je dal do akva.

Trvá dost dlouho, než v té vodě z toho "sleze" kůra a pokud to je venku a dají se do toho larvy pakomárů, tak ten proces urychlí a vytvoří na povrchu dřeva mozaiku, která dodá kořenu ten pravý přírodní vzhled.

Ty kořeny můžeš pro budoucnost vykopat a dát zrát do vody v přírodě a na okamžité použití si raději vyhledat v lesních vodních nádržích a tocích, již dřevo vymočené, ztvrdlé a tmavé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.12.2014 11:19 Muž RBeil [174] Re: Buba - Gump
Ja jsem kořen, který jsem našel v lese z vyvráceného stromu vzal, vydrhl pořádně kartáčem ve vaně a hodil jsem ho tak na hodinku do zavařovacího hrnce na co nejvyšší teplotu abych ho co nejvíc dezinfikoval, zároveň kořen nasákl vodní páru a v akvárku následně neplaval. Vodu mi obarvil jen nenápadně, ale to pak vymizelo. Nejvíc barvy to pustilo jak se napařoval, pak voda vespod hrnce byla úplně hnědá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 11:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Buba - Gump
Jako kluk jsem v lese vykopal kus duboveho korene, moc se mi libil. Poradne jsem ho vymyl a sup s nim do akvaria. Netrvalo dlouho, a voda byla hneda jak slabsi kafe. Ryby se tvarily, ze jim to nijak nevadi, ale do akvaria nebylo moc videt. Po par vymenach vody jsem to tehdy vzdal a koren vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 11:07 JagerMaister
ahoj, chcem sa poradiť ohľadom použitia koreňov dubu .. nedávno so našiel mladý dubový les, kde som objavil pár vyschnutých mladých stromkov.. tak som rozmýšľal že by som ich vykopal zo zeme, zrezal, a ich korene použil ako dekoráciu .. viď. video www.youtube.com/… myslíte, že by to šlo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 04:14 Deepinpeat Re: romant
Jen aby můj poslední příspěvek tady výše nebyl matoucí, romant má pravdu, na kůru pozor, může se vylouhovat trochu moc tříslovin, hlavně v kůře tenkých větviček je jich hodně a u některých ryb to může dělat neplechu. Pokud to nebude vyloženě borka ( taková ta krabatá silná kůra ze silnějších větví a kmenů) tak bych se nebál že by "hnila" když nehnije buková. Borku jsem zatím zkoušel jen jednou ale pak sem jí vyndal a zapomněl vrátit do nádrže takže vlastně nevím jak by to dopadlo. Odumřelé dřevo po oloupání nebude problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2014 04:08 Deepinpeat Re: Johan
Fotka k příspěvku Používám už dlouho kůru z vyhnilých bukových větví. Ta kůra je nesmrtelná, když už vypadne to ztrouchnivělé dřevo tak bývá i dostatečně vylouhovaná, takže vodu v nádrži myslím nijak neovlivňuje. Minimálně se nerozkládá, případné třísloviny jsem neřešil, mým rybám to nevadí. Neplave a jsou z toho super úkryty téměř pro cokoliv, jen krunýřovci to asi fakt sežerou. Jdou na to krásně nandat mechy, stačí obtočit a přirozeně přirostou a hnědovka taky. Pikčr inklůded.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2014 18:53 R Muž romant [27982] Re: Barney
Když to budou větve bez kůry, tak bych obavy neměl, tedy ta kůra by jenom dělala bordel tím jak by postupně hnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 18:27 Muž Barney [61] – Dubové větve
Zdravím komunitu!

Chci se zeptat ohledně přidání dubových větví do akvária. Říká se, že odvar z dubových větví je jedovatý. Platí to však i pro ryby? Již mnohokrát jsem do akvária dal dubové listy a vše bylo v pohodě. Mohou však větve uškodit a otrávit vodu?

Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 14:10 amrtin Re: Johan
Ale ancíkům chutná! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2014 06:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepator
Kůru bych nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 20:17 Muž Pepator [9] Re: Pepator
A co buková nebo duboká kůra, myslím taková ta silnější vrásčitá třeba jako podklad pro nějaké kapradí či anubias dá se použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 18:15 Muž rybka1 [178] Re: KarlosS
Jeden taky mam v 450tke,niesu s nim ziadne problemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 14:02 Muž Pepator [9] Re: KarlosS
A nevadí nějak v akváriu, že zrovna borovice je plná pryskyřice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 13:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: rybka1
pokud máte jehličnany, výborné jsou borovicové kořeny. Jsou hezky zakroucené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 11:53 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: cezarmilan
da sa aj urychlit, das to na hodku do teplovzdusnej truby a mas to, mam to odskusane s vrbou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 23:38 - Re: rybka1
Vŕba je úplne v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 20:45 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Veľmi rýchlo vyschne lipa, topoľ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 20:24 radim Re: rybka1
Zkus jít do lesa, tam něco najdeš
Mně se nejvíc osvědčil dub. Beru ořezané větve, nebo polámané po bouřkách. Jsou všechny z předchizího roku ještě se zaschlými listy. Pořádně to mechanicky oberu, dám tomu sprchu a hotovo ahoj Větev cca 3cm průměru už po měsíci ani neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 20:16 Muž rybka1 [178] Re: petulinakk
Myslel som to obrazne,viem ze to nevyschne za den,dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2014 20:12 Žena petulinakk [2016] Re: rybka1
Fakt jsi cekal ze ve ctvrtek uriznes vetev, a do soboty ti vyschne? :-)

Akvaristika je hodne o trpelivosi. Tim nerikam, ze mas cekat rok, ale bud pouzij neco jineho, nebo priste planuj vic dopredu ;-)
O improvizaci je to casto taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 19:52 Muž rybka1 [178] Re: radim
Srandujes? Ja som chcel akva robit v sobotu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 19:48 radim Re: rybka1
třeba rok
to máš podle toho, jak je to silná větev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 19:13 Muž rybka1 [178] Re: radim
Za kolko asi vyschne??predpokladam ze skoro.a co vrba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 19:10 radim Re: rybka1
čerstvou větev určitě ne
nech ji nejdřív pořádně vyschnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 18:59 Muž rybka1 [178] – konare z jabloni
Vie mi niekto poradit z konarom jabloni?? Da sa pouzit do akva ak ho cerstvy odrezem,zlupim,vymocim a dam do akva??nerad by som nieco pokaslal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2014 20:07 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Hned, bez růžový koupele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:02 Muž Aforte [533] - Rostliny
V lese jsem nasbíral pár větví volně ležících pod stromy. Měkké a suché jsem vyhodil. Ponechal jsem jen pevné větve. Důkladně jsem je odrbal z venčí od veškeré hlíny/kůry apod. Kdy je můžu dát do akvária? Ihned nebo je mám ještě dát do kbelíku s vodou popř. i hypermanganem? Všechno jsou to větve z jehličnanů. Přesný typ stromu nedám.

EDIT: Ve vodě nebyly. Nejtlustší větev má odhadem 30-35mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 19:38 JagerMaister Re: romant
uvidíme teda, voňal som svoje korene v akváriu a voňali skôr po rašeline - DRIFT WOOD, a tento páchne skôr po drevine alebo neviem ako to mám definovať, ale už sa varí, voda je čistá tak uvidíme potom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2014 17:44 R Muž romant [27982] Re: Buba - Gump
Savo bych na kořen nikdy nepoužil a o vaření mám taktéž svoje mínění. Prostě když to nejde tak jak je z přírody a vykazuje ony známky hniloby, tak tě stejně žádný brekule nezachrání.
Edit: K zamyšlení bych dal onu savo činnost s věcí, u které se tímto dosáhne částečné sterility a posléze je vložena do prostředí jenž rozhodně není sterilní a právě ona zdravá špína je tím funkčním bonusem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:40 JagerMaister Re: romant
no obávam sa že ste to opísali presne, akurát ho varím , dám ho ešte do sava a potom ho lepšie ovoniam ak nič, tak bude ďalší do skalky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:27 R Muž romant [27982] Re: Buba - Gump
Jestli máš doma i jiný už tzv. běžící kořeny, přivoň si k nim a porovnej ten odér, zda-li je to odlišné či nikoliv a budeš mít jasněji. Ono otiž cítit budou vždycky, je jenom otázka aby to nehnilo a byla to taková zemitá "vůně".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:26 JagerMaister Re: amrtin
skúsim a asi ho dnes aj vyvarím a zajtra ho dám do sava .. uvidíme či sa poddá :) dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:18 amrtin Re: Buba - Gump
Zkus je vzít savem a pořádně odrbat měkké části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:17 JagerMaister
ahoj tak som tu zas, z rieky som si doniesol dva korene - oba v suchom stave, jeden sa luhuje asi mesiac a druhý som našiel nedávno, ale obe po vytiahnutí z vody smrdia hmm cítiť ich takým drevným rozkládacím pachom, asi nebudú vhodné do akvária čo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 22:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Vypadá to zvláštně a vlastně ani nevím, co od toho čekat. Z toho by mohla být super dekorace. Díky za odkaz. Vidím to poprvé. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2014 21:04 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Co třeba tohle? www.easyfish.cz/… Nebarví, vodu nemění a po namočení dokáže vytvořit zajímavé dekorace. Hoď to do vyhledávače a uvidíš, co se z toho dá vytvořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 20:38 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Tak najdi něco vymáčenýho co leželo ve vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 20:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: invalida
Já bych právě potřeboval něco, co bych teoreticky mohl dát rovnou do akva. Nějaké typy, jak se vyvarovat zbarvení vody a ještě její znehodnocení. Kde dřevo sehnat, v jakém stavu apod. Ke dřevu nemám daleko a můžu sehnat prakticky všechno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 20:22 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Záleží na druhu dubu, a stanovišti kde vyrost ale 2-3 měsíce to trvává..ale snižuje se to poměrně znatelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: invalida
Jak dlouho to tak může trvat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:22 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
No to jo ale vylouhuješ a je klid ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 17:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: invalida
Co já vím, tak dub docela dost barví vodu. Sehnat větve dubu není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 16:37 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Mám dobrou zkušenost s dubem i akátem. Používám dutý větve. U akátu to je velká vyjjímka ale u dubu poměrně běžnej jev. Problém je že na zemi už je hodně načatej. Hledej ve větvích. Lanko a závažíčko..pohodlně strhneš bez lezení. Dub nesnáší střídání sucha a mokra ale pod vodou téměř zkamení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 16:15 JagerMaister Re: Aforte
a čo tak si strom vymodelovať z polystyrénu alebo PU peny ? vždy som to chcel urobiť ale nejak sa bojím neúspechu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 13:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Johan
Jde mi o něco, co tu vodu ovlivní spíše minimálně ze všech možných. Takže brát něco, co už leží spadené někde ve vodě? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34297x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=401