Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 16:06 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku a ještě celá větev, v celé své kráse
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 16:05 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 16:04 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku dnes jsem se ji chystal dat do akva a zkrátil ji nejak zevnitř cítit po bahně (ale mela savovou koupel 15 minut) a je nejaká bílá a měkká (jen zvenčí) nehnije? mohu teda použít?
ted ji máčím ve vřelé vodě.(dost se vylouhoval ten zápach)
a přikládám fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 18:12 Muž Snofrev [54] – Re: matlala
a ještě větve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 14:05 Muž matlala [798] - Rostliny
ta vana je už stará a roztřískaná, když jsem byl malý tak jsem se v ní čvachtal já, teď už v ní jen koupu psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:19 Muž filipsi [1295] – Re: matlala
Tak to ji rozhodne mesic macet nenechavej, kde by se cela rodina koupala? Aby ti nezakazali akvarka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 19:46 Muž matlala [798] - Rostliny
NE neplave, ba naopak klesá ke dnu a krásně. Proto ji mám ve vaně, by se nevysušila a nemusela znova máčet, proto aby se opět ponořila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: fantasta
Mně se stávají mnohem horší věci... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: fantasta
Nemusela by plavat. :-) Jak píše Matlala: "...samozřejmě byla ve vodě dost dlouho..." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 16:46 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Pravda! Savo se rychle rozkládá. Jen pak zatížit, aby potvora větev neplavala. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 16:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
Po Savu stačí půlhodinka pouhá a šup s ní do akviška... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 14:39 Muž matlala [798] - Rostliny
jj to bych taky řek, ale po tom savu ji necham ještě tak měsíc máčet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 14:28 Muž filipsi [1295] – Re: matlala
Vyvarenim, kartacem a savem rozhodne nic nezkazis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 14:23 Muž matlala [798] - Rostliny – znovu, ale z vody
tak jsem se byl projít se psem a našel hezkou větev, samozřejmě byla ve vodě dost dlouho. Teď ji máčím v čisté vodě venku ve vaně. Trochu jsme ji odhnul od nánosů bláta a řas. Co s ní teď? vyvařit? nechat ještě máčet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 22:58 Muž Killer [133] - Sumci – Re: vaclav
já vše co se dá očistim a převařim..kytky neberu z přírody,ale kdybych to udělal,tak je asi nejdřív očistím od různejch živočichů a jejich vajíček,pak to vymácham v roztoku hypermanganu a pak to na 3 týdny hodim do sklenice od okurek jen s okružákama abych viděl co to udělá..případně bych k tomu dal paví oko..a pak bych to asi teprve hodil do nějakýho akvárka a už vůbec ne do nějakýho, kde mám lepší ryby. Až po nějaké době,kdy by se to ustálilo a byl bych si jistej, že to je neškodný,tak bych to dal někam jinam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vaclav
No, vidíte, mě se nikdy nic nepřihodilo, hold já měl štěstí, vy smůlu. A to si do akva furt něco z přírody strkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 19:34 Usine – Re: johan
Mluvím z vlastní zkušenosti. Při cestách na kole jsem si přivezl pár kamínků i když byly daleko od řeky, jen jsem je kartáčem očistil a dal do akvária. Takovou expanzi ruduchy jsem nezažil. Byl to druh, který jsem dříve v akváriu neměl a zbavit se jí byla pěkná fuška. Z rostlinami z přírody mám také špatnou zkušenost. Přinesl jsem si Rdest vzplívavý, Potamogeton natanst, vlivem teplé vody rychle vyrostl nad hladinu, ale katastrofa se sinicí, která potom následovala se ani nedá popsat.
Od té doby jsem opravdu hodně opatrný co do akvária dávám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 19:09 Muž Johan [4945] - Rostliny
No, každopádně věci z přírody se použít dají a jsou ca dvě možnosti: dezinfikovat, očistit (třeba kartáčem pod teplou vodou a nechat pár dní stranou, třeba v belíku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 19:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vaclav
ruducha nebo sinice to můžou být určitě. Když pořádně kouknete do akva, a třeba aj dáte vzorky pod mikroskop, tak zjistíte, že je tam přímo botanická a zoologická zahrada a to ikdyž používáte vše z obchodů a třeba aj převařujete. Čím to asi? Že by šíření vzduchem, na rukouch akvaristi, či třeba používanou vodou? Nevím, ale zdají se mi takovéto činy, které mají ochranit akva před pomyslnou hrozboučiny, naprosto zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 17:26 Usine – Re: johan
Záleží odkud si kameny přineseš. Pokud od vody, tak je tvrdá desinfekce nezbytná. Nejde ani o nějakou nemoc, ale ruducha nebo sinice to můžou být určitě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 17:12 Muž chicko [124]
johan napsal: ...Si myslím, že z akvaristiky je mnohem větší šance přenesení nemocí a nežádoucích živočichů.
No tak to je dost nadnesené, ale souhlasím s tím, že převaření stačí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 16:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DonJuanKarlos
že byste myslel mátu vodní? :-D :-D Jinak unás roste spousta rostlin, které se dají dát do akva, ale když člověk nechce biotop z "okolí", tak bych si zašel radši do akvaristiky. Jinak v použití různé dekorace si myslím není problém. Je tady spousta témat kde se to probírá. Já osobně si vždy něco najdu (kameny, kořeny, listí atd.) opláchnu nechám pár dní někde stranou ve vodě a pak dám do akva. Myslím si, že různé dezinfekční procesy jako vaření, sušení v troubě atd. jsou zbytečný. Si myslím, že z akvaristiky je mnohem větší šance přenesení nemocí a nežádoucích živočichů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 14:25 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: forepa
Většinou to jsou bahení, například "vodní máta" (neznám pravé jméno, ale je to něco jako máta). Má hodně kořenů a snaží se dostat k hladině a růst nad ní. Lístky pod vodou brzy zhnědnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:03 forepa
Rostliny?Jaké napřiklad...??jako co se dají najív v přírodě u nás?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:59 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: Akvarista333
ano, ale musíš to prevariť. Teda nie rastliny :-) , tie tam nechaj, v akváriu by ti aj tak neprezimovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:56 Akvarista333 – Je možné si vzít nějaké rostliny,kameny apd. do akvária s potoka nebo rybníka
Chěl bych se zeptat jestli si jde vzít do akvária něaké rostliny nebo kameny apd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:35 Muž Nik [191]
njn, ale už z něj nepůjde do vody nic dobrého - jako že z něj do vody nepůjde nic:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 01:42 Muž georged [44] - Živorodky
Když ho svaříš a necháš vylouhovat(cca týden), tak bude barvit o poznání méně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 00:58 Muž AmorFati [37] - Amerika
To je právě ta žádoucí část :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 22:25 Metz
Aha,škoda.Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 22:24 Muž Nik [191]
Bude barvit pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 22:22 Metz
Můžu se zeptat,to listí bude barvit pořád nebo když ho nějak svařím či vyvařím tak nebude barvit?Nechci mít žlutou vodu ;-) Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:20 Usine Re: Dahak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:14 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Dahak
Myslím, že taky záleží do jakého akva chceš listy dát. K rybám co potřebují tvrdou a zásaditou vodu to asi není nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:09 Muž filipsi [1295] Re: Dahak
Kastan nevim, neni to stejne jako oresakm ze se nedava ani do kompostu? Prilis kysely a spatne se rozklada? Ale mozna to s necim pletu.... Podivej se k zahradkarum.
Dub ok., vyhledej tady a clanek na akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 19:55 Kai Re: Dahak
Obarví to vodu a možná mírně zvýší PH,ale nic zásadního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 19:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Listy v akva
Zdravim.
Mam dotaz.Premejslel jsem ze do noveho akva bych dal jako dekoraci nekolik listu ze stromu(kastan,dub atd.).Rad bych vedel jestli to bude mit nejakej zasadni vliv na chemii vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2007 08:03 langosh Re: hanz
Ano to je správná úvaha - listí by v tomto případě hnilo ;-) . Jelikož je ale v AQ přítomen kyslík, dochází ke tlení, což je právě rozklad organického materiálu v aerobních podmínkách. Je to jeden ze základních procesů probíhajících v AQ...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 07:12 Muž hanz [27] Re: langosh
Pokud je listi ponorene do vody celkove a nema prisun vzduchu,tak by nemelo tlit. To by museli tlit i koreny atd...
PS: byla to jen takova uvaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 00:06 zoo Re: AmorFati
ja pouzivam olsovy listi - pro krevetky. netleje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 23:07 langosh Re: AmorFati
Ve skutečnosti vůbec neukazuje závěry, které autor sliboval
Docela by mne zajímalo, jaké závěry autor sliboval... :)

Jde mi spíš o a/vzhled
Vzhledem k tomu, že Bio-lif se prodává v sáčcích, tak nevím, co řešíte...

c/zbarvení vody (ToruMin barví do hněda, ne do černa a dávkování jsem překročit nezkoušel)
Vše je pouze o množství, resp. koncetraci...

b/do vody uvolněné látky (huminy)
Viz výše - mandlovník mořský je každopádně "silnější"

d/až v poslední řadě o úkryty
Viz výše, co se týká vzhledu

Taky přemýšlím, jestli to listí až začne tlít vyndavat apod.
Záleží na tom, co si představujete pod tlením - listí ze začne pouze rozpadat (otázka vzhledu) - žádné jiné problémy nezpůsobí

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 10:12 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Silent
sám teď BIO-LIF testuji,dostal sem vzorek na Akvárium 2007,vim že s jednym pytlikem toho moc nedokážu,ale určitě ho seženu,právě to probirám se zikycem že pokud bysme objednali 12ks baleni,tak vyjde jedno na 88kč,takže kdo by chtěl,může se přidat:)třeba 6 lidi x2 baleni a je to doma:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 10:07 R Muž Silent [5949] Re: AmorFati
U BIO-LIFu se nejedná o čistě chemickou úpravu. Je to přípravek ze sušeného listí Mandlovníku mořského, takže princip je stejný jako použití tuzemskýho listí. Je jasný, že složení látek dubu, buku a BIO-LIFu bude rozdílný, ale účel splní všechny možnosti.Pokud nejde jen o vizuální efekt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 09:52 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Wayn
Ehm, dobře. Díky za ochotu. Když říkám, že už jsem o tom četl skoro všechno, četl jsem nejspíš i zřejmě nejprofláknutější článek na českém netu. Ten článek má několik zásadních mezer. Ve skutečnosti vůbec neukazuje závěry, které autor sliboval a celý mi připadá tak trochu odvařený z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 09:16 Muž wayn [79] Re: AmorFati
Pěkný článek o listí je zde: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 23:35 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: AmorFati
Vyndavat nemusíš(tedy provedl bych pár testů až začne tlít). Jednak se o to postará filrace a bakterie a hlavně pokud tam máš šneky, tak ty ti z toho nechají jen "listovou kostru :-D ". Já si ho tam dám hlavně kvůli huminům, kvůli tomu že to je dobrý úkryt a jako potravu pro šnečky ;-) . To že to barví vodu, to se mi zrovna moc nelíbí(ale mám zkušenost že po svaření to nebarví a šnekům to chutná okamžitě, né až za několik měsíců)

Jinak k tomu Ph. Moje voda má poměrně malou alkalitu a Ph snižovat nepotřebuji(a ani nechci), tak počkám co to udělá(v nejhorčím přidám nějaké "nevhodné" kamínky :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 23:01 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe. georged
Díky. I když jsem to už četl :-) O změnu pH mi až tak nejde, na to má brněnská voda moc vysokou alkalitu, takže to řeším chemicky do doby, než našetřím na RO. Jde mi spíš o a/vzhled, b/do vody uvolněné látky (huminy), c/zbarvení vody (ToruMin barví do hněda, ne do černa a dávkování jsem překročit nezkoušel), d/až v poslední řadě o úkryty (i když by se to krunýřovcům určitě zamlouvalo) :-) Taky přemýšlím, jestli to listí až začne tlít vyndavat apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 22:55 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: AmorFati
Lze použít nejenom listí dubové ale i bukové ;-) . Obecně listí od stromů co rostou na spíše kyselém povrchu. Listí ale neokyselí vodu nějak zásadně(pokles lze předpokládat maximálně v desetinkách stupně). Za to velice chutná šnekům smich :-D A je to taky dobrý úkryt(např. pro krevetky). Jen je dobré listí před vložením do akva velice krátce povařit(jednak jako desinfekce, jednak snáže klesne ke dnu a pro ty, kteří nechtějí aby to zabarvilo vodu to také trochu pomůže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 22:51 Muž AmorFati [37] - Amerika – Listí v praxi
Blíží se podzim, takže se zase jistě objeví diskuze o listí v akvárku :-) Dovolte mi začít. Prostudoval jsem o tom, co se dalo a v zásadě vyšly dvě možnosti. Buď použít listí dubové, nebo chemii v podobě Bio-Lif. Rád bych se zeptal na vaši praxi s tímto. Můj biotop to očekává :-) Jak konkrétně listí získat, upravit, jak umístit do akva. Pokud máte k ruce fotky, bude to ještě lepší. Dělal někdo srovnání dubového listí a Bio-Lifu? Jaký bude rozdíl v případě nasazení listí a huminového výluhu, který již používám (ToruMin)? Jaký bude rozdíl v nasazení listí a nasazení rašelinového granulátu do filtru, o němž také uvažuji? Speciálně tyto otázky cílím na Sidonia, bude-li mít chuť odpovědět mi. Vím, že s tímto má zkušenosti, ale SZ mu nepíši, protože jistě nejsem jediný, kdo je na to zvědavý. Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 08:29 Tony Re: Tony
A konáre sú už v akva. Krevetky ich začali ožužlávať, tvária sa spokojne. Uvidíme čo to spraví, budem informovať.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [22] 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=1051