Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 18:28 Andaska Re: Strakááč
A jak dlouho ty dubove vetve v akvariu vlastne vydrzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2018 18:02 Maq Re: Strakááč
Jak napsala Hanumana, v přírodě se to sice běžně děje, ale převedeno do čísel to v akvárku může udělat docela jiné výsledky.
Samozřejmě vím, že hodně krásných a dobrých akvárek má na dně hromady listí. Určitě to tedy nějak jde. Stejně tak určitě se to ale dá i podělat. Chtěl jsem jen poznamenat, že to chce jakousi opatrnost; zkoušet a postupně přidávat. Výsledek závisí na mnoha faktorech, ne jen na použitém druhu listí či dřeva. Toť vše.
No, jednu poznámku přece ještě připíšu: Myslím že je nebezpečné dělat blackwater ve vodě, která není měkká a kyselá jako blackwater. (Jde o NH3 vs. NH4.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 17:18 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
Od listí bych řekl to problém nebude... louhoval jsem listí, když nebyla raselina... a ryby na to nic neříkali... leda že by to bylo tím, že nemluví smich
Jinak akarka v době co jsem.měl listí stihla dvakrát mít mladý rybky z toho první várku uhlídala do tretiho dne po rozplavani.. pak už to neonky spapaly... a ten potěr musí bejt taky háklivej ne? Teď má akarka další potěr těsně pred rozplavanim a když.jsem se tam včera hrabal, hlidala si svoje prcky párkrát utekla ale v pohodě a dneska hlídá na jiným místě a je to cajk :) počítal jsem, že nepřežije nic. A tak třičtvrtě jich tam je a kdo ví jestli to nezredukovali neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2018 16:49 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Akorát musíš trochu zvážit jaký je objem vodu ku objemu bordelu v přírodě a u tebe doma Další věc je hustota zarybnění v přírodě a u tebe. A poslední věc je že v přírodě se ten lom pomalu zanesl, pomalu zatopil a pomalu zarybnil, kdežto ty tam chceš najednou nasypat větší množství listí , který se najednou začne rozkládat a najednou nejspíš dost zahoupá s vodou, v které už je i osádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 16:39 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Andaska
Jsou to větve dubu :) nedensifikuj je.. oloupej to případně omej kartacem to prejet můžeš zlehka nebo i vubec protože pod kůrou je čisto.. a hoď to do akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 16:37 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Maq
A jak to třeba funguje v rybnících? Mikrobi se taky nikam neodpaří ne? A když odtecou určitě i pritecou a namnozi se...
Dle mě je to úplně normální.. se podívej nekdy na zaplaveny lomy zapadany dubovym listím, nebo jiným... a že je tam fakt vrstva do toho různý klacky.. a voda je skoro jak blackwater a jsou tam vidět plavat ryby.. i vím co všechno tam plave.. žádnej přítok to nemá a ryby tam žijou
Zas si nemysli, že to bude pres celý akva... třetinu akva budou kytky a kořeny a kameny.. možná že ještě víc.. zbytek lehká vrstva listů asi tam dám ty bukový a pár mandlovnikovych jen tak... aby to nebylo jen to samý listí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 16:32 Andaska – Větve
Fotka k příspěvku Ahoj, jsou tohle větve buku? Kdybych sloupala kůru (jde to skoro samo) a chtela je dat do akvarka musi se predtim nejak desinfikovat? Asi uz jsou uplne vyschle, protoze jsou hodne lehke.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2018 14:27 Maq Re: Strakááč
Strakááč napsal: pokrytý jsem chtěl mít celý dno, tedy skoro
A to Ti nedělá starosti, co to udělá s vodou? Myslíš že jak se to postupně rozpadá, že to mikrobi vynosí v baťůžcích ven z akvárka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 10:29 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Deepinpeat
Vím, ten mandlovnik vydrží do měsíce
Buk vydrží, to vím... možná ho tam dam... celkem exoticky vypadá... a když seženu i bukvice bude to zajímavější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2018 08:13 Deepinpeat Re: Strakááč
Ty mandlovníkový listy vydrží výrazně kratší dobu než třeba buk. Buk vydrží v kyselý vodě mnoho měsíců. Je nejlepší na pokrytí dna. Dub často nevydrží zdaleka tolik. Mandlovník záleží jak pevný a kožovitý jsou ty listy na začátku, ale stejně vydrží v řádu tejdnů a je z nich hodně bordelu. + Listy, který vydrží se u nás neprodávají a v týhle kvalitě jsou drahý. To co se dá koupit u nás je prostě měkký a drolivý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:35 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
kdyby těm těch listů bylo dva, tři už jsem ztupil dávno nůžky o listy :P
a ve městě otrhávat stromy, jak budu vypadat.. :-D :-D ne, asi to zatím zůstane u mandlovníku, než něco vymyslím... pokrytý jsem chtěl mít celý dno, tedy skoro hlavně kvůli tomu hnědýmu písku... aby nebyl tolik nápadnej... měnit písek, tak to je na znovuzaložení akva, a za to mi to nestojí.. nevím, co bych dělal s rybama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:30 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Řekla bych ať se porozhlednes po městě tam je různých okrasných stromů habakuk ale radši ani nebudu říkat kde. Těžko říct co by udělal ve vodě takový rododendron nebo magnolie :-D. Ale když si šikovný na ty ruční práce mohl by sis z dubu vystříhat úzký listy dle vlastní fantazie smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Strakááč
no, čekal jsem to.. :-D ale jistej jsem si nebyl, proto jsme se radši zeptal..
buk, dub vůbec nevypadají exoticky, habr taky moc ne, olše se dle mě rozpadá celkem rychle.. , rád bych něco úzkolistýho, nebo s jiným tvarem listů.. dub by byl jednoznačnej, ten vydrží hodně, ale prostě to si radši koupím ty mandlovníkový listy :) ještě mě napadá podobnost listů mandlovníku s listama kaštanu(jírovce) ty by měly vydržet taky delší dobu.. jako další vyrianta by mohla bejt zajímavá - listy osiky, ale to bude beztak stejný jak s vrbou... a další listy mě moc nenapadaj.. javor by třeba taky šel, ale exoticky fakt nevypadá.. stejně tak jiný druhy dubu... ještě by možná šlo dát listy z hrušně, ty jsou tvrdý hladký, eventuelně z třešně, ale jen jestli nejni na to pozdě.. ale ta hrušeň by mohla tyj bejt zajímavá.. vím, že bejvávaly lesklý, tmavě hnědý.. jen je ale sehnat teď... :-D možná že by to ještě šlo, ale o žádnej hrušni v okolí nevím..
nebo pak možnost to exotický koupit no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2018 22:04 Muž larix [1420] Re: Strakááč
tanninaquatics.com/… posielajú aj do ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 21:36 Deepinpeat Re: Strakááč
Vrba nevydrží, ta opravdu rychle tleje. Super je buk, dub, olše, habr a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 20:46 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Listy vrby?
Zkoušel jste někdo do akvária dát vrbový listy? Vydrží nejakou dobu?
Jinak nevíte, kde se daji případně koupit tropický listy jiné než mandlovník? :)
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2018 18:00 Maq Re: Strakááč
afc1886 napsal: kořen v akvaristice. Není to zase tak závratná cena, co by se nedala oželet.
... a rozdíl v kvalitě je podstatný.
S takovými nálezy z přírody, pokud nejsi zkušený a trpělivý, můžeš brzy přispívat do témat "plíseň v akváriu", "zakalené akvárium", "rostliny nerostou, řasy ano" a "postupný úhyn ryb".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 12:19 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Dewari
Tvl dojdi pro něco lepšího do lesa, tu borovici.. vyrvi takovej skoro shnilej parez, kořen - zbyde jen smolnatý jadro, který jen tak neshnije v borovym lese nebo něco dubovyho ale to se hoodne blbě shání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 11:37 Dewari Re: ctibum
Nee, máš pravdu je to takové čudné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 11:35 R Muž ctibum [6910] Re: Dewari
No kvůli mě nemusíš, jestli se ti to tak líbí :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 11:29 Dewari Re: ctibum
Dobře, zkusím to nějak spravit
A musím to nějak speciálně upravit? Nebo to stačí proplachnout aby tam nebyly nečistoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2018 11:17 R Muž ctibum [6910] Re: Dewari
To záleží, co se ti líbí a co od toho čekáš. Mně ty rovný řezy přijdou dost nepřirozený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 11:06 Dewari
Fotka k příspěvku Co myslite můžu to tam dát takhle nebo na to mám přivázat nějaký větvičky? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 10:55 R Muž ctibum [6910] Re: vaaclav
Jo, např. na tom videu co dával Angus. Proto jsem myslel, že to tvoří něco jako tmel. Barvení mě nenapdalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 10:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Lepidlo je pod vodou bílé a musí to nějak zakrýt. Podle mě je to nějaký písek nebo nějaká hlína v barvě dřeva. Na některých videích jsem viděl že to i brousí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 10:43 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
Viděl jsem.. je to nádherný.. a kolik tejdnu, dní že to ve vodě vydrží?? smich
Jak říkám ty lepidla vydrží i dlouho ale prostě nebude trvat ani rok, než něco upadne.. dřevo hnije i když málo.. dřevo se různě může kroutit.. a stejně to působí nepřirozeně.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2018 10:42 RAP Re: Dewari
Pokud chceš výhonky, tak neloupej kůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 10:39 Dewari
Fotka k příspěvku Teď jsem si něco přinesl hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 10:31 R Muž ctibum [6910] Re: vaaclav
Nevíš, co do toho sype? Už jsem to viděl několikrát. Přijde mi, že to není o lepidle, ale že tam z lepidla (jestli je to lepidlo) toho prášku tvoří nějaký pojivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 10:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Podívej se na nějaké video jak ty úžasné kořeny používají asiati a jak je dělají. Určitě je nesvazují vlascem. :-) www.facebook.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 10:15 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
já reagoval na ten smrk na fotkach.. :)
Hodně se do vody hodí modřín nebo jasan ještě.. vrba je taky v pohodě..
Dewari - já bych se osobně na kouzleni z vrby vyprdnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 08:22 Dewari Re: Strakááč
Nee, to co jsem našel jsem už vyhodil :-D, dneska si dojdu pro vrbový větvičky a zkusím z toho něco vykouzlit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 08:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakááč
Proč by byla vrba naprd? Já ji úspěšně používám už druhý rok a vypadá, že ještě dlouho vydrží. :-)

Takže vrbu bych doporučil a taky se přikláněl spíš k tomu přivázání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 00:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Dewari
Jako truhlář ti řeknu, že drevi suchý slepis ale jakmile ho dáš do vody, začne pracovat a málo lepidel je to schopný udržet vterinaky vůbec.. vlasec jak ti radí, je asi nejlepší možnost, dá se sehnat i v barvě dřeva. Nebo ještě jedna možnost... vyprdnout se na to..
To cos našel je naprd.. já mám borovici, protože se dobře shání.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2018 22:59 R Muž ctibum [6910] Re: Dewari
Sekundovým se běžně lepí např. mechy k dekoraci, ke kamenům i ke kořenům, dokonce i přímo pod vodou. Pokud chceš mít jistotu, nekupuj ve večerce, ale v akvaobchodech, např. www.profiplants.cz/…...
Každopádně dřevo na dřevo bych tím osobně nelepil, řekl bych, že to nebude držet (ale nikdy jsem to nezkoušel), ale sešrouboval a/nebo svázal vlascem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2018 22:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dewari
Prodávají se gelové vteřiňáky pod vodu. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:48 Aslan
Určitě bych to neriskoval. Zkus je připevnit k sobě vlascem a kdyby to nedrželo tak bych se na to ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:35 Dewari – P
Chci se zeptat, chtěl bych si něco poskládat z vrbových větviček a budu to lepit vteřinovým lepidlem, nemůže to lepidlo do vody vypouštět nějaký nebezpečný látky a ohrozit tím ryby? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 21:21 Angus68 Re: Dewari
Vrba je nezmar ;-) Já měl ale v AQ celou větev a ani výhonek.
www.zahradnictvi-spomysl.cz/…
Můžeš to zkusit, jenom ji sloupni kůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 21:07 Dewari Re: Angus68
Dobře, děkuji :-)
A jak to je s vrbou kdybych chtěl aby mi tam měla výhonky? Musím část kořene nebo stačí větvička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 21:05 Angus68 Re: Dewari
Smrk je moc měkká dřevina. Najdi kořeny baheních borovic, nebo dub atd...
S tím už se dají dělat věci ;-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2018 20:57 Maq Re: Dewari
Ten "pařez" je nevhodný, prolezlý houbou a kdečím, bude se rychle rozkládat, moc velká dávka organických látek pro akvárium.
Ty další dvě se z fotky nedají moc posoudit... někteří takové věci používají, já ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 20:46 Dewari
Fotka k příspěvku Ahoj, byl jsem v lese a přinesl jsem si tyhle kousky, chci se zeptat jestli je potřebná nějaká úprava před tím než je dám do akvárka, mělo by to být nejspíš všechno smrk, a na jednom kousků se mi nelíbí takový zelený povlak, neublíží to rybám?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2018 19:17 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: nekdo
Echinodor bych na kořen nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.05.2018 17:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nekdo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Záleží co by jsi chtěl za tvar je jich spousta. Dají se i sešroubovat. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 17:18 Muž nekdo [355] – koren na osazeni
zdravim, prosim o nakopnuti spravnym smerem - po cem se divat :)
potrebuji koren, ktery by mel byt hodne osazeny rostlinami (anubias), mozna i echinodor - po cem prosim koukat ? je spousta ruznych "finger" ale ty mi neprijdou uplne vhodne..a ostatni zase nemaji diry, do kterych by se to dalo uchytit :)
diky za tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2018 18:10 Žena lenkalor [580] Re: Kubaa
Rozhodně nikomu neuškodil. Dávám ho do všech akvárií a v porovnání s magnolií a mandlovníkem vydrží nejméně. Mandlovník vydrží nejdéle.
Krevetky se na něm pasou víc než na mandlovníku, asi se jim lépe rozebírá, dřív měkne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 11:38 Mejla82 – Javor
Co si myslite o pouziti javorovych vetvi v akvariu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 22:38 R Muž ctibum [6910] Re: Radovan
Asi by stačilo opláchnout, ale vyvařením nic nezkazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:17 Radovan
Fotka k příspěvku Ahojte kupil som si maly koren pre rybky v obchode a chcem sa spytat ci ju nutne ho neako predtym ako ho dam do akvaria osetrit ci pripadne vyvarit? Je velky ako dlan a mam 54L akvarium. Dakujem
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=201