Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 17:50 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Člověče, koukám na to tvé akva a ty tam máš snad kus stromu smich já měl namysli větvička, něco takového, ale ještě to seříznout, chtěl bych tu rozvětvenou část, větev vypadá že je komplet suchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 17:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: BBchory
- nejčastěji jde o hnilobu (mykózu) , dále o třísloviny, taniny, atd.
- vše co je čerstvé (živé) ovlivňuje výrazněji hodnoty vody, než dřevo suché (mrtvé) ;-) pokud se bavíme o dřevě, rozdíly jsou tam i podle jednotlivých druhů,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 16:46 Žena BBchory [858] Re: lacewings
Ahoj,
a můžu se zeptat, proč čerstvé větve ne? Protože já si čerstvou dubovou větev do akva dala (na základě různých článků, které proti čerstvému dřevu nic nenamítají, např. www.akvarko.cz/…) a teď mám i 14 dní po založení nepěkně vysoké hodnoty NO2 (dnes > 0.25mg/l), víc v prezentaci. Může být viníkem ta větev? Jsou na ní navázané kytky, tak se mi do vyndavání moc nechce, ale pokud někdo potvrdí mou domněnku, že za to může větev, poletí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 14:33 Muž Xif [336] – Citron,kávovník - listy
Zdravím.
Co říkáte, na suché listy citrónu nebo kávovníku v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2020 13:47 Muž Roger [1873] Re: 4Sima
Ty mám, samozřejmě i partu levatek a piskořky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 13:18 Muž 4Sima [1897] – Větve
Super je mít v akváriu třeba okružáky, co ty větve nebo kořeny pěkně dočistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 13:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- 20-30 minut koupel, opláchnout a může to jít do akvária, žádné mykózy a podobně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 11:40 Muž Roger [1873] Re: lacewings
A po ošetření hypermanganem ji jen opláchneš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 10:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- pokud nejsou suché je nutno kůru sundat,dělá to bordel v akváriu
- beru jen suché větve, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 09:53 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Díky, a vysušuješ je případně nějak? Co když nebudou úplně suché? Sundaváš z nich kůru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 08:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
Fotka k příspěvku - čerstvé větve určitě do akvária nepatří,
- suché větve dubu s kůrou v akváriu mám ( Mañana Mañana)
- já provádím hypermanganivou koupel pokaždé ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 07:06 Muž Roger [1873] – Bukové a dubové větve
Ahoj, musím nalezené větve z lesa nechat vyschnout a očistit od kůry nebo s nimi mohu hned do akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 21:25 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavelka
Já bych se nebál ji tam dát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 14:31 Muž pavelka [0] - Parmičky – kroucená líska
mám na zahradě kroucenou lísku, myslíte že by bylo možné oloupat a vložit čerstvé do akva? Zdá se mi to jako celkem hodně tvrdé dřevo.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2019 07:44 Muž RAP [1555] Re: visek
Jen bych doplnil, chce to použít větve proschlé nebo řezané v zimě. Případná přítomnost mízy může napáchat hodně škody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 19:24 Žena tramtra [3202] Re: visek
Jabloň, švestka, třešeň...něco tvrdšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 19:08 Muž visek [75] - Tetry
Jaké dřevo z ovocného stromz?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2019 16:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ZDRI
Vrbové větve dávám všude, i do chovných akvárii kde jinak nic jiného není. Občas vyraší a roste, ale hlavně jí věřím jako prevenci, acylpyrín vynalezli v podstatě zkoumáním léčivých účinků vrby a extrahováním její účinné složky, kyseliny acetylsalicylové.
Ty větve ale neloupu, ony se obalí sice plísní, ale ta časem zmizí sama. Je pravda, že ty větve rychle nacucají a jdou ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 16:31 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ZDRI
V pořádku. Vrba nacucá vodu rychle. Každý si může vybrat dle svého uvážení. Neříkám že můj názor je jediný správný. Je to o přístupu a co v akva chci. Např : když někdo chce Jižní Ameriku tak tam vrba nemá co dělat. Aspoň podle mně. Ale každý má volbu. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2019 16:13 Muž ZDRI [1415] Re: Kawa
Já moc rád používám větve z kroucené vrby. Jsou zadarmo, roste skoro všude, člověk si může nařezat přesné délky/tvary na míru své nádrže, dobře se instaluje i do prostoru, dobře se na ně navazují/lepí mechy a kapradiny. Snadno se loupou, podle mé zkušenosti se dají použít v akvárku už po měsíčním namáčení, nevšiml jsem si, že by po oloupání vylučovaly něco škodlivého. Ve svých nádržích je mám přes rok, stále stejně pevné, žádná hniloba ani rozpad. Ukázka použití viz: rybicky.net/nadrz/29200/0.jpg…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2019 16:02 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: let
Smrk určitě ne. Kořeny z vody se nedoporučuje dávat do akva. Vhodné jsou kořeny z rašeliniště. Já osobně jsem koupil kořen Amazonia v Hornbachu za rozumný peníz. V přírodě nic takového nenajdu a vím že nebude zahnívat. Když si spočtu čas a práci s kořenem z přírody stejné velikosti, který bych mohl dát do akva,tak se to ani nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 14:58 Muž let [16] Re: let
Tak to vypadá spíš na skalku pro jesterky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2019 14:01 Silviebaris Re: let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2019 13:58 Muž kokos1 [3] Re: let
Smrk bych nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 13:43 Muž let [16] – let
Ahoj, budu zakládat 400l akva a našel jsem do něj pařez/kořen v přehradě (upuštěné) - cca 50 let pod vodou. Strom bych si tipl na smrk - a protože mě to hned nenapadlo, dal jsem ho máčet do nádrže s dešťovkou, aniž bych ho vyfotil - vytáhnout ho bude boj. Měkké části jsem odstranil, wapkou ostříkal. Kořen byl těžký, ale trochu plaval. A konečně nečekaná otázka - dát či nedát, nebo dát až později? Případně nějak upravovat? Já ho tam samozřejmě dát chci..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.10.2019 11:38 R Muž ctibum [6926] Re: BBchory
Já kořen owapkoval za dvacku u benzínky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 10:45 Žena BBchory [858] Re: lacewings
wapku taky nemám. Sebrat ten kořen byl momentální nápad a asi z toho nic nebude, než investovat do nástrojů a úprav s nejistým výsledkem, to spíš koupím už hotový, byť jsem zatím nikde v obchodě kořeny podobného tvaru neviděla. Samozřejmě, kdyby chtěl na návštěvu přijít hodný akvarista vybavený wapkami, kartáči, káděmi a kastroly a kořen mi vypucoval, zlobit se nebudu, zvlášť, kdyby potom dorazil ježíšek s novým akvárkem, ale to už asi moc fantazíruju... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2019 21:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: BBchory
-wapkou vystrikat, opláchnout hypermanganem a šup do akva
-vyvářet nemusíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 21:18 Žena BBchory [858] Re: BBchory
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
díky za poznámky ke kořeni. Rozhodla jsem se, že nevyvařený ho nechci, a protože nemám ani káď, ve které bych ho máčela, natož dostatečně velký kastrol na vaření (kořen je zhruba 70 x 50 x 40), kořen buď někomu přenechám, anebo ho nechám na zahradě postupně ztrouchnivět.
Pokud tedy někdo chcete kořen z rybníka, je váš.
PS. Kdybyste měl někdo tip, kde sehnat podobný, ale už ošetřený a do akvária vhodný, uvítám.
PPS. Teď je aspoň částečně namočený ve velkém pytli s vodou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2019 12:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vever
-mech je ze studenovodního prostředí, nebude prosperovat při akvarijních teplotách okolo 25 st.
- nemusí se stát nic, nebo se teplotou rozjede mykóza v mechové části
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 12:56 R Muž ctibum [6926] Re: Kawa
Já se jen zeptal. Když nevíš, tak nevíš. O nic nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 12:41 Žena Vever [5]
Zdravím, snad neměním téma...dovezla jsem si krásný kus mechu z řeky na Kralickém Sněžníku. Propláchla pod kohoutkovou vodou, připevnila na kámen. Vypadá pěkně. Myslíte že přežije? Hrozí něco? Vařit ho nebudu.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 12:37 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ctibum
Prostě mně to napadlo. Dál to nehodlám řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2019 12:25 R Muž ctibum [6926] Re: Kawa
Klídek. Neříkám, že soliči jsou idioti. To je každýho věc. Ať si to klidně vyvaří i se zeleninou a udělají pak polívku.
Ale zajímá mě zdůvodnění té soli při varu. Jakože fakt. Není to rejpání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 12:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ctibum
Taky netvrdím že se tam má dát kilo. A do tvrdého tzv.zkamenělého dřeva se jí zas tolik nevsákne. Autoři co napsali knihy o akvaristice a píšou jaké dřevo nebo kořeny do akva použít jsou asi idioti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2019 12:10 R Muž ctibum [6926] Re: Kawa
Tak zkušení tu říkají, že ta sůl se vsákne do dřeva a pak se postupně uvolňuje, což může nesvědčit např. rostlinám ke kořenu přichyceným...
Mě právě zajímá, co přežije var, ale nepřežije sůl. Zatím mi to žádný solič neuměl zdůvodnit, tak se vždycky ptám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 12:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BBchory
Praktizuji něco podobného, co ZDRI - větvičky z potoka skladuji v karanténě měsíce v kýblu s vodou na balkóně. Akorát, že je finálně přidávám po jedné, abych si moc nehnul se stabilitou akvária - u tvého kořenu to asi nepůjde.
Akvárium je v pořádku, nepřitáhl jsem si nikdy nic a větvičky nasbírané před rokem, mi už docházejí (některé starší kousky dřeva už krevetky skoro sežraly). Je to trochu delší proces než vyvařit, ale vyhovuje mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 11:35 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ctibum
Sůl jen tak pro zichr. Vadí to něčemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 11:31 R Muž ctibum [6926] Re: Kawa
Je něco, co se samotným varem nezabije, ale varem se solí ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 09:43 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Oldass
Jo přesně tak. Vyvařit a v soli a opakovaně!!! Některé bakterie dokážou v poho přežít 80C. Osobně bych nic z rybníka do akva nedal. Pak bědujete. Pomoc nemoc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 09:43 Muž ZDRI [1415] Re: BBchory
Vše níže uvedené je možné. Kořen je hezký, pokud už teď vyloženě nehnije, škoda ho nepoužít. Ale zvážil bych, co s ním, než ho dáš do akvárka (které zatím nemáš...). Nejhorší varianta je nechat ho vyschnout. Výrazně tím urychlíš jeho následný rozklad. Máš-li možnost, dej ho např. do sudu s dešťovou vodou, nebo do nějaké průtočné vody (ideálně čistý potok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2019 09:25 Muž Oldass [806] Re: BBchory
Já bych se bál. Vyvařil bych ho. Pokud nejde celý (nevejde se do kastrolu :) ), tak aspoň spodek a tu delší část několikrát polít horkou vodou. Mohou na něm být různé plísně, houby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 07:10 Muž Yirka [9126] Re: BBchory
Oškrábat měkké části, případně zbytky kůry a pokud nehnije, opláchnout a klidně s ním do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:40 Žena BBchory [858] – kořen z rybníka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
tenhle kořen byl nalezen na dně vypuštěného chovného rybníka. Asi je to akát. Je řádně napuštěný rybniční vodou, byl obalený rybničním bahnem a bydleli v něm červení červíci (larvy pakomára?) Dali byste si něco takového do akvária? Pokud ano, po jaké úpravě? Nebo byste ho raději nechali být, protože vyvařit ho není jak a mohla by se s ním zavléct nějaká ošklivá choroba, co v rybníce bydlela?
Můj dotaz je akademický, protože zatím nemám dost velké akvárko, do kterého by se takový kořen vešel, ale moc se mi líbí jeho tvar, a kdo ví, třeba někdy větší akva pořídím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 16:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Skoro důchodce
-jak uvolní studenovodní tok, části terpentýnových silic?
-omýláním pouze povrchově
-terpentýnové silice jdou odstranit pouze vyvařením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 15:33 Muž Skoro důchodce [21] Re: Smetany
Rozdíl je horská řeka nebo něco pomalejšího a líného, horská je v poho. stačí vyvařit, z ,,líneho voleje" bych to na měsíc ponořil do sudu s dešťovou H2o.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2019 18:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Smetany
-ano je to problém, je potřeba redukce, tedy varem a několikrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 18:50 Muž Smetany [1226] Re: lacewings
Ano to vím, mě šlo o tu pryskyřici jestli je problém když smolný kořen vylovil z řeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 18:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Smetany
-z řeky je potřeba kořen ošetřit hypermanganem, případně nechat namočené ve vroucí vodě podobu nejméně 20 min k zničení případných nežádoucích zárodků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 18:12 Muž Smetany [1226] Re: lacewings
Děkuji za vyčerpávající odpověď.
Zajímá mě nicméně jak je to s tím kořenem z řeky jelikož dotyčný psal že kořen vylovil právě z řeky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=101