Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:48 amrtin Re: cezarmilan
Akát je toto: www.lidovky.cz/… ,to co se jí(dělá se z toho čaj,nebo i řízky) je bezinka: www.prirodnienergie.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jája
Neviem či myslíme ten istý, ale kvety agátu sú jedlé a chutia sladučko. Som tu zatiaľ a živý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:42 Muž dudak [1885] Re: Jája
květy právě jediné jedovaté nejsou. mám v akva jen jednu malou větvičku a nedělalo to žádný problém. navíc se louhovala nějakou dobu v sudu a pak ještě několik měsíců v akvárku bez ryb. Buď se ty jedovaté látky uvolňují tak pomalu, že to nehraje roli - vzhledem k výměnám vody, nebo se už uvolnily všechny a další tam nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dudak
I akát? Ten je jedovatý od kořenů až po květy, to bych se bála. Ale fungujete to, tak zřejmě to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 23:35 Muž dudak [1885] Re: george
myslím, že úplně stačí ji trochu omejt vodou a šup s ní do akvárka. Zatížit pokud plave. Ale na druhou stranu musím říct - i když je to samozřejmě můj subjektivní pohled, že se mi ta větev moc nelíbí, přijde mi, že na každý procházce lesem najdu hezčí a taky si nejsem jistej tím bezem, jestli je to ideální dřevo. Tvrdé bude dost, takže ve vodě asi vydrží dlouho, ale co ta "duše" (teď nevím jak se jí říká odborně - takovej ten polystyren uprostřed větví), kromě toho, že ta odejde zřejmě hodně rychle tak určitě než odejde bude držet vzduch a větev se nepotopí. ;-)

jinak já mám v akvárkách hlavně habr a trochu dub a akát, všechno jen přejeté vapkou, případně když byl čas se to chvíli máčelo v sudu aby klesly. Ze začátku se na tom dělala plíseň a takovej sliz, ale po měsíci pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2014 22:41 Muž jmalyska [167] Re: Aforte
Já mám v 63litrech 3 kořeny (ne větve) co se tam tak tak vlezly a bez problému. Kromě hnědé vody, která ale vypadá konečně přirozeně, žádné změny. Ancíci jsou jak v ráji, rostliny mají živiny a živorodky rodí jak na běžícím pásu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:36 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jmalyska
No jo jenže v rybníce je xxx kubíků vody. Tady v pár litrech je to o něčem jiném. :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:29 Muž jmalyska [167] – Příroda
Přesně tak, co spadne do rybníka taky neprochází nějakou úpravou ;)
Taky větve jen očistím kartáčem a opláchnu vařící vodou a šup do akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:02 Muž george [3] - SumciRe: Dejmon
já jí očistil ale asi udělám to samé co vy , mám jí tu v 100ltr akva a beztak se do něj nevejde tak jí nechám do večera pak jí vezmu pod sprchu , pořádně vydrbu a šoupnu jí do akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:35 Muž Dejmon [64] Re: george
Já přinesl domů dubovou větev, ve sprchovém koutě přejel kartáčem a pouze teplou vodou z vodovodního rádu, nabalil na ni Monosolenium tenerum a Vesicularia dubyana a strčil do AQ, Jaképak caviky, do řeky či do rybníka také spadne nějaká větev a nic se neděje. Pokud je AQ v pořádku, tak si s tím živočichové poradí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:20 R Muž romant [27987] Re: george
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:19 Muž george [3] - Sumci
Fotka k příspěvku ahoj potřebuju poradit : dnes jsem si přinesl krásnou větev u bezinky , očistil jí ale nemůžu jí kde vyvařit - je moc velká , a tak se ptám jestly bude stačit když jí nechám den , dva máčet a pak jí proženu pod horkou vodou ? děkuji za každou odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:43 Muž Legioix [574] Re: deck
Já myslím, že je to zbytečný. Navíc ten kořen a nebo větev po tom co se pořádně vyvaří v papináku skoro ani neplave. Příští týden budu asi zase dělat pár kořenů a větví, tak sem dám foto a postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Legioix
Tak něco takového bych si představoval ano Nebylo by třeba dobré to dát do sušárny na dřevo? V práci ji máme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:11 Muž Legioix [574] Re: deck
Jen chvilku. Tak týden se na koncích tvoří plísen, ale časem to zmizí. Už jsem tak zkoušel smrk i nějakej neidentifikovanej keř. ten je tady: rybicky.net/fotogalerie.php…
Možná by to stačilo jen povařit ve velkým kastrolu, ale ten papinak je jistota a jde to lehce prstem odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:54 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Legioix
A nedělá takové dřevo v akva problém? Když je vlastně živé a plné mízy a nevim čeho všeho? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:53 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
nevleze hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:35 Muž Legioix [574] Re: Drahoš .
Pokud se vleze do papináku, tak vařit na max cca hodinu a jde krásně dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:15 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
zdar lidi nechtě jsem kupovat kořen tak jsem na zahradě uřízl větev švestky a močím ji ve vodě ale kura drží jak přilepená myslíte že sleze ta kúra. neznáte fintu jak to urychlit stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:31 finnnp Re: Kindr
Ten plovoucí není plovoucí.Je těžký jak cihla.Musí být připevněn,aby se nepotopil.Ten kořen má 140 cm.Kořen pod hladinou je hezčí než na dně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:29 finnnp Re: crevo
Ono když tě chytí policajty ve vodárenské nádrži z kyslíkem na zádech.Tak jsi rád,že to skončí pokutou.Také to může skončit na CPZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:09 Kindr Re: finnnp
Tak ten plovouci je super.Narazit na takovej,tak ho hned beru.Nepotopi se az se nacuca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:05 crevo Re: finnnp
Tak to ma rozosmialo :-D to su svine , normalne ti dali pokotu ? :-D cenu pokuty si neodvazim typnut :-D ale zas ked niaky koren predas tak sa ti to vrati , predsa je to chcene zbozi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:00 finnnp Re: crevo
Fotka k příspěvku Sbírám kořeny jak ve vodě tak hluboko pod vodou.Vše ve vodárenských nádržích kam je vstup zakázán.Mám na ně dobrý odbyt.Našel jsem jich tisíce a také zaplatil hodně pokut.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:53 R Muž romant [27987] Re: Kindr
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:52 Kindr
Jestli muzu,.nedavno jsem vykopal 3 koreny vina.Necham je vyschnout a na jare je dam macet.Muzu je pak pouzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:51 crevo Re: finnnp
Aha tak aj ty zbieras korene, takze sam vies aka je to drina nieco pekne najst :) tie na tom prvom obrasku su fajné , to sa aj potapas v niakom jazere ? lebo ja to mam len z horskych potokov. aj strk si robim z horskeho potoka :) cistucka voda krasna priroda, tak mam 100 % istotu ze budu nezavadne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:46 finnnp Re: crevo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ty mechy nevím jen jsem se domníval.Anubias vyroste na každém dřevě.Já také sbírám kořeny.Našel jsem jich tisíce.Vybírám spíše podle tvaru.Kořeny co sbírám jsou mrtvé a 40 let pod vodou.Jsou jako kámen.Sbírám kořeny jak na hladinu tak na dno.Pošlu pár fotek z posledního hledání a potápění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:39 crevo Re: finnnp
Ano mas pravdu je to Jelša , nie je to ani mekke drevo ani tvrde, je to nieco medzy. Co sa tyka machov tak to asi nemas pravdu lebo v mojom 80L kde ich mam pouzite rastie mach ako z vody. Je to lahko dostupne drevo, teda korene sa lahko hladaju, a su v akvariu krasne cierne, rastie mi na tom anubias aj mach. Mozem odporucit páni, na Jelsove drevo , teda korene nedam dopustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:26 finnnp Re: crevo
To jsou kořeny z vrby nebo olše.Jsou hezké,ale málo se v akváriích používají.Mám dojem,že se ti na nich mech bude špatně chytat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 19:07 crevo Re: Aforte
O to sa nebojim ,,, mam tie iste , teda z toho stromu korene v 80 L akvariu , ide o to ze tie boli v horskom potoku ponorene vo vode velmi dlho , a hned som ich dal do akvaria a ani naznak farbenia vody alebo niecoho ineho nedobreho hop a uz takto funguju pol roka a je to uplne v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:56 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: crevo
Určitě ano. :) Vypadají vcelku dobře, akorát se obávám, aby nekazily vodu. Vyvařit, nechat ve vodě - dost dlouhou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:51 crevo – Korene
Fotka k příspěvku Dnes som si bol pohladat par korienkov do akvaria co by som chcel urobit pre moju frajerku , akvarium bude mat 200 L a dominantne by mali byt hlavne korene na ktorych bude kopa machu :) co na ne poviete, podari sa mi z tychto nieco docielit ? :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:58 radim – listy
čauec lidi,
kde sháníte (jestli teda sháníté) v létě listy do akva? Mně právě došly :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 06:25 R Muž romant [27987] Re: dudak
Žádný savo, očistit od hrubejch nečistot, opláchnout a do vody s ním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 00:21 Muž dudak [1885] – koren z prirody
Fotka k příspěvku a tady jeste jeden moc pekny kousek, ale asi bude moc velky, musim si vzit priste metr, jinak je to dub a je krasne proderavely ruznymi otvory, drevo je uplne tvrde, mozna z nej uriznu aspon nejaky mensi kousek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2013 00:18 Muž dudak [1885] Re: dudak
Fotka k příspěvku tak dnes jsem se vydal do lesa, obhlidnout, co se da najít a zjistil jsem několik věcí. Pařezy pod zemi, pokud se jedná o starší kousky, mají kořeny už uhnilé, nejlepší jsou tedy části které byly na úrovni povrchu, pripadne nad ni, nebo hlubsi koreny, ktere ale nebyly celou dobu pod zemi - u vyvracenych kmenu. Velmi pekne tvary maji koreny ktere rostly na skale. Vybiral jsem prevazne dubove kousky, neco mohl byt i habr, a nakonec jsem nasel pouze jeden co mi vyhovoval a odnesl jsem ho domu + mam po lese schovanych par adeptu. Tento koren ma zhruba 120x60x30cm takze ho asi nebudu mit v cem vyvarit, tak nejspis jen ocistim a dam macet. Davat to do sava se bojim, mozna do toho hypermanganu bych to zkusil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 23:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: dudak
můžeš dát do akva klidně i ten vykopaný pařez, jen pozor, pokud bude pařez čerstvý, tak ti z něj může začít růst strom :-D jinak rybám to nevadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 23:15 Muž dudak [1885] – koren z prirody
momentalne shanim koren vetsich rozmeru, cca 150cm, ale naplavene veci jsou skoro same vetve, u kterych se mi nelibi tvar, napadlo me ze bych mohl v lese zkusit vykopat stary parez - jeho cast pod zemi, ale vubec netusim jak by to dopadlo, jen mi prijde ze "pod zemi" se to drevo nejak vic krouti a je hezci. nemate s tim nekdo zkusenost? Pripadne kdybyste vedeli kde se daji takto velke koreny za rozumnou cenu koupit a maji slusny vyber.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 00:52 Muž Robča [3] - TetryRe: Burik
no já to tedy vyskouším díky za informaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 11:41 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robča
čerstvý to tam určitě nedávat..vysušit..pak následně nechat několik týdnů máčet a pak to můžeš dát do akvária..nenašel jsem nikde informace,že by byl nějak škodlivý,nebo pouštěl toxické látky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Robča
Ne, já bych je nejdříve vysušil ;) a zbavil kůry ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 00:00 Muž Robča [3] - Tetry
zdravím mám prozbu mám větvu z živívo pltu jmenuje se Habr je krásně točený můžu ho použít do aqa? díky za odpověď ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:46 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ičin
aha..no bohužel mně se to zřejmě rozlejzá i na ostatní rostliky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Těžko říct. Taky jsem s tím nějakou dobu bojoval. Pak sem na to rezignoval a najednou tam po čase nic nebylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ičin
já už to mám v akva měsíc a nezdá se,že by to ustupovalo samo..

jak dlouhou dobu máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:44 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
a jinak to časem zmizí samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2013 08:49 Muž radovanovo [9]
Tak po týdnu až 14 dnech zkušeností s povlakem na novém dřevu (větve) : drobnější a pozvolnější práci odvádějí šneci! (doporučuji)
Já jsem pak nasadil 5 ancistrusů (těch nějobyčejnějších) a ti definitivně zatočili jak s povlakem, tak se "šlemem" a hnědo-zelenými řasami!
Dokonce tam, kde se jako na posledním místě objevoval povlak, bylo pořád obsazeno, takže jim to viditelně i chutnalo. Ohoblovali z větve tu měkkou svrchní část a dostali se na tu tvrdší část dřeva, objevila se kresba dřeva, takže to vypadá i líp než na začátku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2013 19:34 Žena sivon [1698] - PlžiRe: radovanovo
To je přece jasné :-D šnečci jsou lék na vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:04 Muž radovanovo [9]
Já to odstraňuju každý den kartáčekem přímo v akvariu a vyměním část vody (když nestíhám, tak obden). To dělám asi týden a povlak mizí, zůstává jen na místech, kam se s kartáčem nedostanu. A myslím, že s tím pomáhají šneci!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=551