Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:17 Radovan
Fotka k příspěvku Ahojte kupil som si maly koren pre rybky v obchode a chcem sa spytat ci ju nutne ho neako predtym ako ho dam do akvaria osetrit ci pripadne vyvarit? Je velky ako dlan a mam 54L akvarium. Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 15:22 Muž Kubaa [718] Re: lenkalor
Jak se ten kaštanovník osvědčil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 15:44 Žena lenkalor [580] – Kaštanovník setý
Fotka k příspěvku Ahoj. Začal nám opadávat kaštanovník, tak by mě zajímalo, jestli někdo používá jeho listí. Je příbuzný buku, není jedovatý a dokonce se komerčně využívá.
- Ze stromů kaštanovníku se získává tanin v závodě Tanin Sevnica ve Slovinsku. Z taninu se vyrábí extrakty pro farmakologii, výživu zvířat, výrobu vína a brandy a kožedělný průmysl. Tanin má příznivý vliv na zdraví pro svoje detoxikační, protizánětlivé, komplexotvorné a stahující účinky.- Wikipedie
Už jsem tedy 2 listy opláchla a dala do ktevetkária.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 16:25 R Muž ctibum [6876] Re: vaaclav
Samozřejmě jsem použil humor, tak blbej nejsem, abych to myslel vážně ;-) Ale kdybys mi řekl, kdes je nasbíral... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2017 16:09 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Tak vylouhované už je mám, ty kořínky jsou od loňského léta s přestávkami v akváriu na chodbě. Jen škrabáním jsem strávil dost značnou dobu takže z darování nic nebude (to by jsi nezaplatil). Jen tomu musím udělat místo a to bude problém, asi to odskáče jeden velký echináč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 15:26 Žena drvi [2894] Re: vaaclav
Vypada to krasne, urcite to tam dej potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 15:25 RAP Re: vaaclav
Já bych ho tam šoupnul. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2017 15:23 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem si něco sešrouboval z dubových kořínků a nevím jestli ho mám strčit do akvária. smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 15:54 Muž powery [250] Re: Honzulka12
Pozor, mechy jsou potřeba vodní rybicky.net/clanky/1322-maly-atlas-mechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 15:05 Honzulka12 – Mechy,olsove sisky a kameny ke krevetkam
Dnes jsem si z lesa prinesl mech a olsove sisky. Musim s nimi neco udelat nez je zandam do nadrze? Jsem je jen proplachnul ve vode a mam je v misce zatim.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 12:34 Muž visek [75] - Tetry
ja mam ty pruty ze zakrsle vrby.zatim plavou nahore
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2017 23:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Bordýlek na dně je pro mě nutnost. U apistek téměř vůbec neodkaluju. Na tom bordýlku žije kdejaká havěť a samička tam vodí napást potěr.
Taky tam liju výluhy z šišek a vodu překapanou přes rašelinu, proč by teda pak měla vadit vrbová větev? Tu vrbu mám kvůli jejímu obsahu naopak mnohem raději než kořen z obchodu,tady fakt nejde o cenu. Zaplísněná neonka (rozhodla se prchnout okem v perlince a nezbylo mi, než ji protáhnout durch) se během cca týdne,dvou spravila sama bez jakéhokoliv léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:48 Žena Morticia [118] Re: JoKa
Vrba je prostě (dendrologický) nezmar. Raší velmi ochotně, ale pod vodou otázka,jak dlouho vydrží. Ale pokud se dostane nad hladinu..! Zajímavý pokus. Držím ji pěsti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 07:33 lenkalor Re: JoKa
Submerzní vrba ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 06:27 Muž visek [75] - Tetry
ja jsem vcera prinesl 2 vetve a ancici se sjeli jak duchodci na slevu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2017 19:59 JoKa Re: NHKG
Fotka k příspěvku Tak zrovna tahle větev, vrbová, je tam rok a půl, téměř přesně... Před měsícem vyrazil tento živý výhonek... Možná i vykvete... smich :) smich Má se čile k světu, roste, zvětšuje se...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:00 R Muž romant [27983] Re: Maq
Ono, když si pořídíš kořen z našich rašelinišť, jistě budeš spokojen jak ty, tak tvoji chovanci, pořizuješ více věcí v jednom a ještě se mě nestalo, aby tento kořen v akváriu způsobil nějaký problém, tedy jak popisuješ, tyhle taky nehnijí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:39 Maq Re: NHKG
Chápu že jsou ryby, které jsou z toho šťastné. Ale taky jsem psal "pokud nemusím, tak...".
Vidím hodně akvárií, do kterých lidi aranžují větve a kořeny z přírody. Chápu že rašelinové (nebo tropické či "tropické") kořeny jsou drahé. Ale jak píšeš, vydrží věky. Protože se téměř nerozkládají. A tedy nesviní, neplesniví, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Vrbová větev pokud se očistí od kůry (a lýka) a vytáhne dřív než se začne rozkládat nemá šanci způsobit problémy. Jemnější větvičky vydrží pár měsíců, tlustší víc. Dřevožravé ryby jsou výhodou, protože to co začne hnít žerou přednostně. Akorát na ty jemné větvičky se mým cca 14cm velkým krunýřovcům lézt nechtělo. Každopádně je potřeba počítat s tím, že větev je občas potřeba vyměnit. Není to jak kořeny tropických stromů. Třeba kořen Mopai mám cca 15 roků a až na to, že ho ryby trochu ožraly je jak nový.
Zkoušel jsem mým krunýřovcům dávat vrbové větve i s kůrou. Pak se po dně válelo strašně moc nečistot a filtr se po cca 4 dnech úplně ucpal a to mám relativně hodně silnou mechanickou filtraci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 16:53 Maq Re: Pepan
Dal jsem do kontrastu dva extrémy. Snahu o extra čistotu nepropaguji. Napsal jsem co si myslím o špalcích. Pokud si nějaký zdroj znečištění do akvária strkat nemusím, tak to nedělám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 16:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Moc by mě zajímalo, zda ryby z takových hygienických akvárek, pokud jsou převedeny do klasické nádrže s bordýlkem, jsou schopny tento přechod vydržet a nebo padnou za vlast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 16:10 Maq
Čím víc si o všelijakých větvích, kořenech a klaccích z přírody čtu, tím skeptičtější na to mám náhled. Všechno to je rozkládající se organická hmota.
Čistotní akvaristé odstřihují a vytahují z akvária každý lísteček na rostlině, jakmile začne odumírat. Protože rozkládající se organická hmota je ráj pro bakterie, ty ve větším počtu ubírají z vody kyslík, a vzniká z toho hromada amoniaku i dalších, méně prozkoumaných a neméně podezřelých produktů. Je to plus mínus totéž jako rybí výkaly.
A vy si tam toho dáte doslova špalek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 13:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám v akváriu opršenou vrbovou větev, moc kůry na ni nebylo, ale ty zbytky dokonale vyluxovali otíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 13:07 Muž visek [75] - Tetry
mam mraky ancistrusu.ale je to hezky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 13:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Vrbové větve se používají běžně. Ale pokud nemáš dřevožravé ryby, je potřeba oloupat kůru. Rychle se kazí.
Ale třeba krunýřovci rodo panaque ji s chutí ohoblují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 12:57 Muž visek [75] - Tetry
kdo skusil dat do akvarka vrbove vetve?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 18:17 R Muž romant [27983] Re: Maq
Vařenou, odpařenou si i tu kůru olše dovedu představit, ale je to tady z naší strany fantazírování. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 18:11 Maq Re: Marek
Opravdu olše? Olše rostou zpravidla blízko vody, znám je docela dobře, a jejich kůra se dá dost těžko loupat tak, aby se z ní dal udělat úkryt pro ryby nebo něco v tom smyslu. A na spadlých větvích se zpravidla rozdrolí dřív než dřevo vůbec začne tlít.
Jinak z hlediska vlivu na vodu byste měl docela štěstí, olše patří k těm vhodnějším.
Pokud je to tedy opravdu olše... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2016 16:10 R Muž romant [27983] Re: Marek
Naprosto zbytečný vaření, vaří se brambory. ;-) Jestli nechceš, aby byla voda zabarvena, nedávej tam nic, co by to mohlo způsobit, byť by to mohlo být pro obyvatele prospěšné, ale zde musím upozornit, že jsi tajemnej jak hrad v karpatech a nevíme o tvém akváriu zbla nic, to moje doporučení zdejší registrace a zřízení prezentace nepíši z důvodu, aby se majiteli stránek zvýšil počet uživatelů, ale aby se dalo případně zareagovat na tvoje pochybení. Prostě když někdo začne pokládat dotazy jako ty, jsem na pozoru, protože se z toh může vyklubat nějaký jiný problém, to už je holt taková zdejší zkušenost a ber to jako dobře míněnou radu od zdejšího vorezlejšího uživatele. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 16:02 Marek Re: romant
Tak jsem zjistil, že to byla olše. Nechám jí ještě jednou vyvařit a nechám louhovat. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 13:35 R Muž romant [27983] Re: Marek
Obvykle tyto dělají větší bordel a snadněji podléhají hnilobě, čímž více kazí vodu, což rozhodně nepodceňuj ani teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 13:34 Marek Re: romant
Jo dík, ještě se chci zeptat co by se stalo kdyby to byl jehličnan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 13:10 R Muž romant [27983] Re: Marek
Fajn, když asi listnatého stromu, tak jí tam můžeš nechat, ale aby to nebylo přes půl akvária. To zbarvení vody bude nějaký čas pokračovat, nelze přesně časově určit. Vřele bych doporučil ze zde zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětnýho akvária, uvést co nejvíce pravdivých údajů, aby se moje doporučení dalo buď potvrdit a nebo vyvrátit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 13:05 Marek Re: romant
Dostal jsem nové akvárko a chtěl jsem úkryt pro ryby. Kůru(asi listnatého stromu)jsem našel v lese a vyvařil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:26 R Muž romant [27983] Re: Marek
A co jsi tím sledoval? To jsi před tím nevěděl, že se tato reakce může dostavit? Ono totiž dochází k vyluhování látek jako jsou huminy a třísloviny a právě ono zabarvení je normálním jevem. Jenom bych byl opatrný v množství které se do akvária dává a hlavně odtajni o jaké dřevo, tedy jeho kůru se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:02 Marek – dřevěná kůra
Chci se zeptat,
Dal jsem do akvárka přírodní kůru a voda zežloutla nevíte co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 20:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Kůra tam dávno není, je to holé dřevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 20:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Wanderer
Pokud nemáš dřevožravé ryby (krunýřovci rodu Panaque), je dobré sloupat kůru. Jinak stačí očistit kartáčkem, opláchnout a může do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 20:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám připravenou větev z vrby. Léta byla venku a pršelo na ni. Je připravená jako dekorace do nového akvária. Viz foto v mé prezentaci. Mám ji nějak upravovat? Vzhledem k velikosti (délka cca 3m) ji těžko budu vyvařovat, louhovat apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2016 14:55 Muž liborass [174] Re: Jitka66
tady je záznam z horácova deníku (snad to autorovi vadit nebude)
Nějak mi přišlo, že mám málo horácomatek ??? :-) ... (pak jsem našel dalších cca 100 kousků v litrový pixle od Tetraminu - to byl ale blbej nápad, strkat to zrovna tam :o) ... kór když má člověk hosipa ...
_____Než jsem je našel, pátral jsem, kde bych přiobjednal ... Kniha účtů mi moc nepomohla - kromě odkazu na firmu a velikosti (M16) mi vůbec nebylo jasné, který typ (přesně) jsem tenkrát objednal (v katalogu toho mají mrtě). Na hledání faktury jsem neměl náladu ... A pak jsem narazil na www.akros.cz/…, kde jsem si doplnil vzdělání ohledně typů nerez ocelí a taky ohledně značení matek. Navíc jsem zjistil, že se dají pořídit o polovinu levnějc :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2016 13:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jitka66
idealne nerez a nebo naopak takove, co jsou rezave. Ale zinkovane nebo kadmiovane, fosfatovane a nevim jake jeste muzou byt, tomu bych se pro jistotu vyhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 13:09 Žena Jitka66 [8] – ukotvení větve
Na stránkách Horácovo akvarium jsem viděla ukotvení větví pomocí kovových matek. Z jakého materiálu mohou být (pozinkované, niklované)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 16:03 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – listy magnolie
Nemate nekdo zkusenost s listím magnolie? Myslim tedy s vhozenim takoveho listi do akva.
Na polskych forech tohle listi doporucujou, ale tady na nasem foru ani zminka.
Mam uz v podstate nasbirano a nasusino snad na cely rok, ale tu magnolii bych pribral, na druhou stranu jsem nenasel nic o "davkovani".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Dasa
To barvení je prospěšný, jsou to huminy a třisloviny a obyvatelé akvária to ocení.Nemusíš mít strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:06 Maq Re: Dasa
Nemělo by to vypouštět žádné škodlivé látky. Ta barva je spíš prospěšná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:03 Dasa
Jde spíš o to, že mi při vyvařování zabarvil vodu dohněda. Uvidím, jak to zareaguje teď ve vodě, ale o barvu nejde, to vyměním vodu a dobrý, ale aby to nevypustilo nějaké látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:01 R Muž ctibum [6876] Re: Dasa
Máčí se, když plave, aby nasákl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 17:56 Dasa
Dobře, díky :) já jsem se toho celkem lekla, aby to neudělalo něco rybičce. Tak snad je to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 17:43 R Muž afc1886 [14655] Re: Dasa
Nechej ho v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 17:41 Dasa
Dnes jsem si ve zverimexu koupila pralesní dřevo, vyvařila jsem ho a dala do akvaria k bojovnici. Ale teď jsem našla článek, ve kterém psali, že by se mělo namáčet několik dnů a až poté dát do akvaria. Mám ho teda z akvaria vytáhnout, nebo ho tam můžu nechat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34297x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=251