Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:23 Lin
opravdu skvělý článek pro ty, kteří touží po "vlastním" za hubičku, autor zaslouží pochvalu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:51 Muž kortezhugo [983] – Re: Lin
...a je to "zadara"??? palec hop - a clovek sa pekne preide a este aj usetri... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:47 Lin
viď? taky jsem hledala, jak by se dal užít pěkný kousek z přírody. sice je to běh na dlouhou trať, ale když se najde něco opravdu moc hezkého... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:40 Muž kortezhugo [983] – Re: Lin
...vyborny clanok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 13:05 Lin
koukni sem
http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=28
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 11:18 Muž agent007 [47]
Mám do akva větvičku z kroucené vrby. Mám ji oloupat? Co s ní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 08:51 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: klm007
Je dobrý číst od spoda, viděl bys že určitě nechci aby mi tam rostl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 00:09 Muž klm007 [114]
Jelikož je břečťan suchozemská rostlina, tak by v akva zcela jistě neprosperoval. Pokud bys chtěl přece jen břečťan umístit tak, že by byl mimo akva, tak doporučuji koupit pokojové břečťany, kterých je hodně druhů - jak velikostí listů, tak i jejich vzhledem (panašování). Venkovní by nemusel přežít domácí podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:49 Muž pepis [15] - Cichlidy
Souhlasim s bluedream a jirkovi děkuju za přínos, vlastně všem za názory, dobrou noc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:18 Žena bluedream [245] – Re: provokater
Jj, o plodech jsem taky četla. Taky se ze vzdušných kořenů dělají lana, ale to už sem nepatří :-) . V každém případě bych žádnou jedovatou kytku neriskovala a když, tak udělat special pokusné akvárečko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:14 Muž Yirka [9126]
Základní orientace v jedovatých pokojových rostlinách je v tomto článku na wikipedii: cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:10 kreten – Re: bluedream
:-) avšak její plody jsou výjmečné chuti a používají se jako ovoce nejvyšší kvality k výrobě limonád, zmrzliny apodobně.
Ono je to asi jinak s těmi kořeny v akváriu a louhováním kytky, to možná trochu problém bude. Svého času se takhle exprimentovalo s difenbachiemi a už se od toho také ustoupilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:05 Muž pepis [15] - Cichlidy
On právě břečťan působí i na nějaký škodlivý bakterie, snad i antiparazitálně působí atd. proto mě to zajímalo, jestli by to rybám v určitém množství nepomohlo nebo alespoň nijak neublížilo. Jinak do akva jsem taky dával pokojové rostliny když jsem byl menší a nic se nedělo a některé rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 19:46 Žena bluedream [245] – Re: jajaapaja
A přitom je silně jedovatá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 19:39 Muž jajaapaja [174] – Re: pepis
Kdysi jsem měl akvárko mezi pokojovejma kytkama.Rostla mezi nimy i Monstera.která má spoustu vzdušných kořenů.Napadlo mě že bych si mohl ušetřit u této kytky práci ze zalíváním a jeden kořen jsem vrazil do akvárka.Nedovedeš si představit jak se ten kořen začal rozrůstat.Narostlo na něm spousta malejch kořínků.A ty udělaly v akvárku takové krásné přírodní pozadí.Že jsem na to koukal jak vosa na bonbón.Prostě nádhera.Taky jsem se bál jesli neotrávím ryby .A nic .Ryby si v tom kořenovém bludišti uplně libovaly.Taky jsem si tak rozšířil vědomosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 18:01 Muž pepis [15] - Cichlidy
Mě to spíš i zajímalo, abych rozšířil vědomosti, díky za tip, nemusim mít všechno, jde tam dát třeba i větev z vrby, je zakroucená a nevypadalo by to zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 15:05 kreten – Re: pepis
No a není lepší zvolit variantu - v klidu - a dát tam vinou révu, když už po něčem takovém prahnete? Ačkoli si o tom myslím své, tak s vínem se vám nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 14:37 Muž pepis [15] - Cichlidy
Je jasný že to tam nedám a neotrávím si ryby, proto sem píšu a čekám že o tom někdo bude vědět něco víc, jak třeba dřevo upravit- vypéct atd. Ale asi se tady tím nikdo nezabejval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 14:23 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: pepis
do terárií jsem břečťan dával a nepozorovaljsem žádný negativní účinek. Naproti tomu myslím si že by po přidání břečťnu do vody se jedy určile vyloučili, zvláště pokud bude dřevo syrové. Bál bych se toho ale pokud to chceš zkusit tak dřevo určitě nechat vyschnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 14:09 Muž pepis [15] - Cichlidy – břečťan
Zdravim, dneska na procházce po lese jsem viděl spoustu stromů porostlých břečťanem, napadlo mě že by bylo pěkný nějako takovou větev dát před pozadí v akvárku, samozřejmě jsem koukal na široký spektrum účinnosti a beru v potaz že je to jedovatá dřevina, proto jsem založil tohle téma, nikde jsem nic nedohledal - vliv na vodu a ryby...Pepa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 16:45 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: datura
díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 02:48 Muž Jrk [143] – Re: martina
Přidám takový odkaz na jeden pěkný článek: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:49 Žena datura [104] – Re: Dixon
jistě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 15:25 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,mozem dat do akvaria listy z akehokolvek dubu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:33 martina
ahoj muzu dat do akva vetve z dubu i s kurou a mam je asi urcite vyvarit ve slane vode ze diky za odpoved :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 17:35 Muž mnammnam [23] – Re: Bexi
tak diki za pouceni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 20:51 Bexi
jestli myslíte jírovec maďal tak ten ne,je jedovatý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:12 Muž mnammnam [23]
a co tak slupka z gastanu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 17:50 karolO – Re: bluedream
:-D :-D tak to je smola... ja uz susim na bolkone.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 17:25 Žena bluedream [245] – Re: karolO
Až v týdnu, musím najít nějaký jiný strom, nějak jsem si nevšimla, že ten se kterým jsem počítala už dávno pokáceli hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 11:18 knutt – Re: karolO
Tak já ty listy převařím a dám do akva, herbicidi žádné, sousedka která je má je tak trochu... hmm Nic tam nedává, taky že dyby ji syn nejezdil sekat trávu, byla by už pomalu i nad zdí která dělí pozemky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 11:06 karolO – Re: bluedream
uz si to vyskusala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:13 Muž Diego [72]
Tak máte zřejmě pravdu,ale samotnýho by mě to ani nenapadlo,že to zelený.Já osobně si do akva nic podobnýho dávat nechci,tak to nebudu ani řešit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:54 Žena bluedream [245]
Tak, v ohlasech na tom odkazu, co jsem kopírovala nějaký človíček vyvařoval skořápky a reakce autora je ... Pokud člověk nemá v zásobě nasušené podzimní slupky je to dobré východisko z nouze. U "vlašáku" je samozřejmě Juglin všude, ne všude ale v takové koncentraci jako v těch slupkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2009 21:49 fidel
To zelené,dřevnatá slupka určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:48 karolO – Re: bluedream
aj mna!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:46 Žena bluedream [245]
No já beru slupku jako to, v čem je celý ořech i se skořápkou, ale teď jste mě tedy dost znejistěli coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2009 21:45 Muž Diego [72] – Re: karolO
Zelené?To je podle mě blbost,přeci ta hnědá tvrdá (dřevnatá) slupka,né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:38 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: karolO
lebo to zelene farby ruky,skrupina orecha nie,tak teraz neviem ci orechovu skrupinu alebo to zelene v com je orech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:28 karolO – Re: Dixon
Takze je to to zelene! Dakujeme Bluedream!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:22 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: bluedream
tie slupky myslite skrupinu alebo to zelene?slupka je aj to zelene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:10 Žena bluedream [245] – Re: karolO
Já se o tmavší snažila s olšovýma šiškama a na prd, super byl Sera Blackwater Aquatan . Barva bomba, ale moc dlouho to nevydrželo. Tak jsem zvědavá na ty slupky. Je pravda, že ruce obarví dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:04 karolO – Re: bluedream
mne zafarbena voda nevadi. snazim sa o Amazonku a tam je to ziaduce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:02 Žena bluedream [245] – Re: karolO
A v něm pak černá voda, už se na to těším :-D . Řekla bych, že to drcení je tam napsané, aby se to lépe skladovalo, pokud to chce člověk nějaký čas uchovat, pokud je to na zkoušku, tak je asi drcení zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:59 karolO – Re: bluedream
ja som bol dnes zbierat orechy potlesk takze uz len ususit, rozdrvit a potom vyvarit. a sup vyluh do akvarka. spravne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2009 20:53 Žena bluedream [245] – Re: Johan
Je podzim a spousta přírodnin dozrává a fermentuje se. O vhodnosti olšových šištic pro akvaristiku njikdo nepochybuje, máme zde ale "další z podzimního suchého akvaristického ovoce". Možná bude leckdo překvapený, ale velice vysoký obsah tříslovin vhodných k použití v akvaristice obsahují i suché slupky klasických vlašských ořechů.
Tady dokonce znám i přesné jméno látky, kterou obsahují - JUGLIN. Experimentovat se slupkami "vlašáků" jsem začal taky už někdy v první půlce devadesátých let. Ze všech těch látek, se kterými jsem si kdy zahrával bych si dovolil tipovat, že výluh ze slupek vlašských ořechů měl nejlepší antibaktericidní účinky. Asi se tomu není co divit. Je (zatím) totiž nejsilnější tříslovinou, se kterou jsem se v akvaristice setkal a z vařených slupek se kýžený velmi silný koncentrát dostává již brzy po počátku varu. Dávkování je individuální, neboť záleží na vlastnostech používané vody. Domnívám se a je to konec konců i logické, že čím vyšší vodivost a alkalita, tím je třeba použít větší koncentrace taninů. Záleží asi také na tom, jaké soli a jejich podíl tvoří onu vodivost používané vody.
Když jsem byl tehdy u prof. Procházky hledat rozumy ohledně huminů, řeč přišla samozřejmě i na taniny. Jedna odpověď pana profesora je pro tyhle látky velmi zásadní - nejen huminy, ale i třísloviny jsou látky, u kterých je z pozice našeho akvaristického pohledu naprosto jedno, jestli je vaříme a nebo dlouhodobě máčíme. Ty látky, o které nám zde jde se varem nikterak neznehodnocují, jako například vitaminy.

Dříve jsem si dělával zásobní roztok. Bylo to především v dobách, kdy jsem hodně chodíval na živé krmení a hrozívalo riziko různých bakterioz. Mnohokrát mi juglin pomohl při nějakých potížích s problémy silně připomínajícími bakteriální rozpad ploutví. Dnes jen přidávám hrstičku do nádoby, do které slévám destilku z odvlhčovače.
Sebrané slupky je vhodné doma ještě pořádně dosušit a jakmile jsou naprosto vyschlé, dají se krásně rozdrtit na drobné kousíčky - dobře se skladují a uděláme-li si větší zásobu, vydrží v pohodě i několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:48 Muž Johan [4945] - Rostliny
nemůžete to sem "zkopírovat"? nechce se mě tam registrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:47 Žena bluedream [245] – Re: navik
Super odkaz, začínám přemýšlet, že vyrazím před barák na náves a budu narozdíl od dětí, které tam hledají kaštany, hledat slupky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:28 karolO – Re: navik
niesom proti!!!! len sa mi dubove listy pacia viac. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2009 20:24 Muž navik [908] - Sumci – Re: knutt
Pokud máte zájem o úpravu vody tímto způsobem, na rozdíl od kolegů prikpa a karolO nevidím vzhledem k obsahu juglonů problém v použití ořechových listů či ještě lépe slupek ořechu vlašského (a ani bych se nedivil, pokud by byl součástí některých komerčně prodávaných přípravků...
Pěkný článek pod nickem autora "mlynář" jsem četl na stránkách "českého cichli klubu" odkaz www.cesky-cichlid-klub.org/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252?od=901