Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johan + HaDaS
Nechcete raději napsat oba důvody přoč si myslíte, že máte pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
A proč by neměl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 09:27 HaDaS – Re: Johan
Johan napsal o betonu: Tak ten už by alkalitu a tvrdost zvedal...
Proč by měl vytvrdnutý, dobře vyrobený beton ovlivňovat parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 08:26 Muž Yirka [9126] Re: exit
Dobrým nástrojem lze vyvrtat cokoliv.
zordix: - i když jsi asi myslel více než 1mm, raději bych šel opravdu do silnější dlaždice. Nakonec si to lze vyzkoušet ještě na suchu - tu stabilitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 22:09 Muž exit [116] - Rostliny
no uvidíme jak to půjde s tím vrtáním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:20 Muž zordix [37]
Ta dlaždice je dobrý nápad. Myslím, že by mohla stačit i klasická 1mm s podložkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
Proč to nechcete celé řešit tím polystyrenem? Dával sem na něj i mnohem větší kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:01 Muž exit [116] - RostlinyRe: zordix
nebo opřít o jiný šutr nebo kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:55 Muž Yirka [9126] Re: zordix
Já bych to tímto způsobem postavené neriskoval.
Co si snad dovedu představit je dlaždice 20mm silná, provrtat, kámen z 10cm strany zarovnat, navrtat a přes hmoždinklu zafixovat. Pak celé zahrnout pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:33 Muž zordix [37]
Ten šutr má rozměry 40x20x10 cm, na té desítce to stojí a to ještě nakřivo. Silikon je dost ohebný (alespoň ten, co jsem viděl). Možná nějaká pryskyřice. Co myslíte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:02 Muž exit [116] - RostlinyRe: zordix
silikon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 17:54 Muž zordix [37]
Musím ho upevnit do něčeho pevnějšího. Chci ho dát jakoby "nakřivo", takže ta podložka přímo zabrání spadnutí kamene. Beton tedy ne. Co by tak ještě drželo tvar a lepilo se ke kamenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2012 16:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
Tak ten už by alkalitu a tvrdost zvedal.

Kus polystyrenu a na něj ten šutr dát. Pokud je menší, tak je pokládám na písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:53 Muž zordix [37]
Díky za rychlou odpověď. Ještě se zeptám- jak je to s betonem v akváriu? Musím pro ten kámen udělat nějaký podstavec, jinak se skulá. Přemýšlím, že bych jeho spodek zalil do betonové formy a vložil to do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
Vůbec nijak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 15:50 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku Zdravím. Chtěl bych dát do akvária kámen, který má takové bílé žilky. V HCL to bublá, takže to asi bude nějaký uhličitan. Jak moc mi takové množství může ovlivnit tvrdost vody v 300l akváriu? Teď je tam 4-5 dKH.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:26 HaDaS – Břízo bílá skloň se níž
Přidám taky svou zkušenost. Do svého krevetárka Peu d'eau jsem umístil větývku z břízky, kterou jsem našel ulomenou v lese. Lehce jsem ji povařil v obyčejné vodě i s kousky kůry. Po vychladnutí jí šoupnul do mikro akva. Žádný povlak, žádná řasa, žádné hnití ani nic jiného se nekoná. Flóře ani fauně evidentně nevadí. Občas se po ní projdou krevetky a zahlodají si.
... kupodivu se nerozpadá ani kůra a vypadá to docela hezky :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:12 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Moje zkušenost
Já jsem si přivezl vždy větve a kořeny stromů a keřů z Chorvatska. Doma jsem větve opláchl teplou vodou a kořeny, co se vešli do hrnce tak vyvařil. Nijak jsem si nedal záležet s tím nějak ty větve extra vyčistit a neměl jsem problémy ani s plísněmi ani s ničím jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:28 radulkav Re: romant
To jsem ráda.Samorost je fakt krásný a nerada bych o něj přišla potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:07 R Muž romant [27987] Re: radulkav
Ten fujtajbl na tom samorostu bud nějaká plíseň a opravdu to časem zmizí. Pokud jsou v akvárku šneci, nebo třeba krevetky, tak to nebude mít dlouhýho trvání, ale i bez nich to čas spraví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:04 radulkav – třešňové dřevo
Chci přidat svou zkušenost s větvemi.V zimě nám sníh zlomil větev na třešni.Teď na podzim jsem větve odkornila a vyvařila v čisté vodě bez soli.Obarvily to až běda.Pak jsem je ještě přečistila ocelákem od případných zbytků kůry a šup do akva.Větve,které se při vyvařování vlezly do hrnce a nevyčuhovaly z vody ani neplavaly.Ty větší,které jsem musela při převařování otočit,aby se vyvařily celé mám zatím zatížené.
A je to super.Dřevo má krásnou barvu a neplesniví.
Taky jsem si do jednoho akva dala bukový samorost.Odkorněný,vyvařený a udělal se mi na něm fujtajblový slizovitý místy centimetr vysoký povlak.Doufám,že to časem zmizí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 17:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Karnal
Určitě nevadí alespoň budou mít šneci co baštit :) Hodně lidí se toho bojí a všechno desinfikuje, ale dle mého názoru je to spíš na škodu vytvářet rybám sterilní prostředí, budou potom daleko náchylnější na všechno X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 17:35 HaDaS Re: Karnal
Nevím co je to napadené padlím, ale plíseň by měla být po spaření, zalití horkou vodou, zahubena. Takže doporučuji spařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 15:47 Žena Karnal [196] – Dubové listí
Nevíte někdo, jestli není problém dát do akvária dubové listy, ale mírně napadené padlím nebo nějakou jinou plísní (kdo se v tom má vyznat)? Nejsou napadené všechny listy, ale v uschlém stavu na zemi už to moc poznat není, takže bych určitě nasbírala i ty špatné.

Trochu se bojím aby to náhodou neublížilo krevetkám nebo rakům.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:22 Parosphromenus Re: LojzaaLiza
To ti asi nezbyde než vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 09:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Olšové šišky
Všude čtu, jak jsou dobré olšové šišky, na zkvalitnění vody. Chtěl bych to taky vyzkoušet, ale ve svém okolí nemohu najít olši (nebo ji nepoznám i když jsem se díval na internetu jak vypadá) tak se chci zeptat lidí z Olomouckého kraje, nejlépe však okresu Šumperk, kde nám tady roste tento strom abych si pár šišek vzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 20:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: rybicka
šišky z jehličnanů bych tam nedávala, ale olšové šišky jsou dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:33 rybicka – Borovicové šišky
Chtěla bych se zeptat jestli když dám do akvárka borovicovou šišku jestli se nestane něco krevetkám nebo rybičkám. Dočetla jsem se totiž akorát o listu z dubu. Díky ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 18:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LojzaaLiza
Je v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 18:30 Muž LojzaaLiza [2] – akát
Chci se zeptat, nemáte někdo zkušenost s akátovým dřevem v akváriu? Sem z jižní Moravy, kde jich máme habaděj. Co sem se dočetl, tak je to jedno z nejtvrdších dřev u nás pěstovaných či rostoucích dřevin, navíc obsahuje nějaké látky, které dlouho brání jeho tlení, což zní dost dobře. Na druhou stranu celý ten strom není tak úplně košér co do soužití s jinými tvory, rostliny v okolí alelopaticky inhibuje a snad je i jedovatý. Tak nevím, aby mi pak nechcípaly ryby ... (na druhou stranu co kdyby inhiboval i řasy? :) )
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 20:42 R Muž romant [27987] Re: orlynka
Něco málo informací.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 20:22 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: romant
Když ten šutr tam vypadá tak hnusně hmm Jaké je to dřevo to nevím, nejsem znalec. Budu to muset zatížit nějákým stylem, aby to nebylo moc vidět :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 15:38 R Muž romant [27987] Re: orlynka
Bude záležet na tom, jaký je to dřevo. Čím tvrdší, tím to bude trvat déle, ale nějakou časovou osu obecně nelze použít, je třeba projevit základní vlastnost akvaristiky a být trpělivá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 15:28 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Kořen
Mám dotaz. Pořídila jsem si kořen od jednoho maníka, který říkal, že mu v akvu neplavalo- je to kořen z přírody. Jenže jsem jej dala do akva a kořen plave tone Chci se zeptat, jak dlouho jej mám nechat zatížený? Chtěla jsem jej vyvařit, bohužel nemám na to tak velký hrnec :-O Tak jsem jej jen sprchovala horkou vodou. Už je to týden a stále plave hmm Jak dlouho to trvá než se pořádně nacucá vodou a zůstane na dně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 13:09 Žena rennie [5] Re: Moucha
Ja som k trom korenom hodila tri ampularky (o velkosti tak 1,5-2cm priemer ulity z profilu), i po tom pekne liezli, ale "nemakali" podla mojich predstav (zabudla som, ze su to "s-l-i-m-a-k-y"); to je tak pre penzionistov finta, ja som ale zbrkla; viem, že by to pekne vsetko popapali a stale by to papali, ak by sa to tvorilo nanovo, az kym by to nezmizlo uplne, hold som to chcela mat skor, chyba mi trpezlivosť a schopnosť mať pasiu z pozorovania pomaleho konzumovania slizu slimakmi :-D (A vo vedre za prackou v kupelni na to "kukat" nemusim, to nehystercim, ako ked mam sliz pred ocami v akvarku.)
Ale "mezizubni kartacek" ma teda este nenapadol palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 11:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rennie
zubni kartacek jsem zacal pouzivat pri preparaci lebek.....
ne vzdy nejtvrdsi bejva nejlepsi.....
jinak na maly diry zkus mezizubni kartacek.....

no krevetkam nebo neritine by treba ten "sliz" chutnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 10:42 Žena rennie [5] Re: Moucha
Dik za tip. Si pis, ze som pouzila i "vyrazeni" :-D kartacek, hold to tak "nevysrubujes" (aj ked mas kartacek s najvyssou tvrdostou stetin) ako s dratenkou. Prave preto tam este mam ten sliz, ze boli tie skulinky vrznute len zubnym kartackom a evidentne nestacilo.
Ak by som si dala tu namahu a kazdy den to takto prekefkovala i dratenkou a tie skulinky tym kartackem, tak to uz mam snad i za tyzden, len mi tie korene do ziadnej nadrze nejak nesuria, tak to flakam a medzitym skumam sliz :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 09:48 Fugee Re: xx
Jsem z Liberce.
Jo, pokud by to šlo, byl bych za to rád. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 08:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rennie
zkus misto dratenky zubni kartacek (da se pouzit i vyrazeny), je to docela sikovny nastroj na ruzne cisteni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 07:31 xx Re: Fugee
Nevím odkud jsi, ale jestli máš zájem budu příští týden na akvaburze v Brně - Líšni a vezmu olšové šištice a dubové listy - oboje sbírané na podzim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 23:43 Žena rennie [5] – povlak na koreňoch
Dodatok k môjmu komentu z 03.04.2011 16:13 - ten menší koreň som vyvárala v osolenej vode dovtedy, kým nebola voda relatívne čistá, pričom sfarbenú vodu stále vylievala. Zhltlo to nejaké 4hodinky varenia. Momentálne si korienok už lochní bez farbenia a akéhokoľvek povlaku v nádrží pri krevetkách práve dva týždne.
Tie väčšie sa ešte močia vo vedre, ešte trochu farbia a povlak sa vytvára na miestach/v skulinkách, kam nedočiahne drátenka. Vychádzam teda z toho, že tieto typy koreňov (ak nie všetky) je na to, aby sa na nich nevytváral povlak a prestali farbiť, jednoducho potrebné vyvárať do "nemoty". Snáď som niekomu pomohla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 20:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
takove veci je lepe resit na podzim, jinak lze pouzit i listy mandlovniku morskeho.... jen pocitej se zabarvenim vody do hneda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 20:14 Fugee
Původně jsem chtěl, ale takhle na jaře už byly všechny listy moc tenké a v akváriu by hned shnily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 20:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
a co dubove listi??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:31 Fugee
Potok mám kousek, ale olše tam nerostou :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:28 Žena ustavprochore [567] Re: Fugee
Zkuste procházku k řece nebo potoku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:15 Fugee
Jen jako dekorace. Olšové nemůžu najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 16:15 R Muž romant [27987] Re: Fugee
Nevidím důvod proč by nemohli. Proč je tam vlastně dáváš, co tím sleduješ, něco konkrétního, nebo se Ti to líbí jenom jako dekorace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 15:40 Fugee
Mohou tedy být modřínové šišky v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 15:37 Fugee
Je, a jo, chybička se vloudila stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=701