Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 17:13 R Muž romant [27987]
Tak si připomeneme. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2016 17:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
Hlavně je to ale měkké dřevo a to podléhá dříve hnilobě nebo měknutí pokud nemáš ancíky kteří by to udržovali. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 16:07 Muž liborass [174] Re: lacewings
někde jsem četl, že nejen borovice, ale všechny jehličnany, právě kvůli různým "smůlám", jež obsahují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2016 14:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kleopatracz
-Cypřišek - Chamaecyparis - jedovaté všechny druhy,obsahují toxické látky ne příliš vhodné do akva .zvlástě k cichlidám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 14:38 Žena kleopatracz [59] Re: lacewings
a cypřišek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.11.2016 13:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kleopatracz
-celá řada,
-kořen bezinky je mírně toxický
-tis červený
-Trnovník akát,není příliš vhodný
-třeba i borovice je v určitém případě nevhodná ,díky terpentýnovým silicím a tříslovinám
atd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 13:32 Žena kleopatracz [59] – nevhodné dřevo
Dobrý den, existuje nějaké dřevo, které není vůbec vhodné do akvaria? nemyslím čerstvé, jde mi spíš o druh..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 18:12 Muž Čorka [0] Re: Maq
Maq napsal: ... po náležité přípravě. To je jasný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:30 Maq Re: Čorka
... po náležité přípravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:33 R Muž afc1886 [14704] Re: Čorka
Jabloň můžeš v pohodě použít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:29 Muž Čorka [0] – Větev ze špatné jabloně
Budu u kácení jedné jabloně, je možné dřevo z ní použít v akva? Popř. které dřevo z naší přírody je možné použít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 08:00 Muž Sázavan [1]
Díky za názory kůra půjde do drtičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2016 23:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sázavan
-určitě ne.zrovna u těchto druhů probíhá biologický rozklad ,ve styku s vodou, rychleji než u jiných druhů
-epoxy rozkladu nezabrání,nejedná se o konzervaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 22:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sázavan
Jako pozadí bych to rozhodně nedával a už vůbec ne s epoxy , dokonale to nikdy nezaleješ , bude někde malá dírečka ,začne to tam hnít a bude to peklo.
jinak obojí kůry ale čerstvě naloupané , se používají v desinfekčních výluzích ,třeba ve spojení s heřmánkem ,čerstvé vrbové proutky jsem dával pravidelně ancákům na okus - mohli se toho užrat , poslouží jim to jako balastní látka ,kterou potřebují, nikdy jsem s tímto nezaznamenal nijaký problém , proutky tam byly klidně tři týdny , podle toho jak rychle hoblovali, tuším že i v některých krmivech pro ně se používají ze stejného důvodu , někdy i proutky začaly pouštět pupence a malé kořínky , pustily i pár malejch lístků pod vodou , kus suché kůry jako dekoraci - když tam třeba bude ten ancák co zpracuje začínající rozklad ,bych se asi nebál , celé pozadí akva už mi příjde moc
EDIT: krapet jsem se překouk , s lípou zkušenost nemám , používá se bříza a vrba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 21:24 Muž Sázavan [1] – Kůra stromů
Dobrý večer Všem, dnes jsem zpracovával dřevo na zimu povedlo se, že z Lípy a Břízy se odlouply kůry v pěkných útvarech. Jelikož mě čeká zakládání nového akvárka tak bych se chtěl zeptat na vhodnost využití při tvorbě dekorace/pozadí. Je mi jasné,že příroda toto vše obsahuje, ale všechno je v rámci biologické rovnováhy v jiném měřítku. Pokud je hloupost kůru použít opustím tuto myšlenku a je to. Pokud je to reálné budu rád za postřehy jak a co. Napadlo mě to konzervovat epoxy 1200. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 17:03 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Dub letný
Fotka k příspěvku Ahoj, chcel by som sa spýtať, či niekto nevie o stanovisku (lese) duba letného? Myslím konkrétne letného, s charakteristickými laločnatými listami.
Ideálne západné, prípadne stredné Slovensko. Zároveň, mimo chránených oblastí, keďže si chcem nazbierať prírodný materiál do akvárií.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 03:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: O.Tom
Je to bohužel právě o těch blbcích, kteří svou byrokracií komplikují život normálním lidem. Protože je přeúředníkováno, každý z těch byrokratů musí dokázat, že na svém místě sedí oprávněně a odsírají to normální lidé. Ale máš pravdu, tohle je akvaristické fórum a bavme se radši o rybičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2016 21:23 Muž O.Tom [439] Re: Pepan
To bych nesměl nic, protože na všechno je nějaká vyhláška... a když se najde blbec úředník, který postrádá zdravý selský rozum...
To takhle děti nesměly chodit přes "chráněnou" louku k potoku, přes kterou se normálně chodilo vyšlapanou pěšinou víc jak 35 let... rok na to přes tu louku jezdila těžká technika těžit dřevo...
Ale to jsme zas někde jinde a nemá smysl to řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 21:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: O.Tom
O.Tom napsal: Hledám vždycky v Beskydech, ne přímo na Ostravsku :)
A to může být průser. Můžeš se dostat do problémů a ani nevíš jak:
beskydy.ochranaprirody.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 21:09 Muž O.Tom [439] Re: lacewings
Hledám vždycky v Beskydech, ne přímo na Ostravsku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: O.Tom
Ostravsko- no tam to je komplikované zvláště v potocích.Tam raději nic moc nehledej.Důvodů je více.Hlavně jižní část,směr Olomouc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2016 20:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-přesně ,navíc dostat se k tomuto materiálu je čím dál složitější,všichni už to za odpad nepovažují,nebot ví,že je po tom poptávka u teraristů ,akvaristů a především firem ,které je přeprodávají .
-chodím na již vytěženou lokalitu a vždy něco pohledám,těch menších vhodných do nano je tam celá řada,velkých už méně.
-kořeny z této lokality kombinuji dle druhu a třeba řasy ,jsou u mě nedostatkovým zbožím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Ono je rozdíl si jít tzv. sám natěžit a nebo získávat z míst, kde se rašelina třídí a upravuje, kde jsou kořeny odpadním materiálem válejícím se na kupách. ;-)
Právě. A na to by měl někdo upozornit ať se pak nevykládá že akvaristi akorát plundrují přírodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:33 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Ono je rozdíl si jít tzv. sám natěžit a nebo získávat z míst, kde se rašelina třídí a upravuje, kde jsou kořeny odpadním materiálem válejícím se na kupách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:32 Muž O.Tom [439] Re: lacewings
hmm, něco blíž Ostravy by nebylo ? :-(
Jako mazec no, chodím po lesech jak trouba a okukuju potoky a tam takové hromady... závist :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:30 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Přečtěte si poslední věty z toho odkazu, abyste se nedostali do průseru:
www.toulkypocechach.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2016 20:29 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Přesněéé, kořen z rašeliny do každé rodiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2016 20:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jj, něco do mini nano akva ,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:21 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: lacewings
Díky, najdu si tedy nějaký kousek opracuji ho od hrubych nečistot popř necham pár dní v sudu na vyluh a šoupnu ho do akva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:15 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Boží, kořeny z rašeliny jsou ty nejlepšííí. ano palec hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2016 20:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: O.Tom
Fotka k příspěvku -račeliniště Soběslav -je volný ,bral jsem co se do auta vešlo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel1804
-můj postup je následný ;-)
-odstraním všechny měkké části,
-očistím zhruba drátěným kartáčem na flexe
-očistím wapkou
-dočistím
-opět wapka
-vyvařím,pokud to jde,pokud ne ,jde to do hypermanganové lázně
-oplach
-instalace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:07 Muž O.Tom [439] Re: lacewings
Tak ten je palec kdes ho sehnal/našel ? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 20:01 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Angel1804
Provádí se tedy nějaká úpravá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:59 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: lacewings
Ano ! Myslím něco takového, prostě najít pořádného macka co ma okolo 0,5m a šoupnout ho do akvária, obří útvar který hned zaujme, něco jako korálový utes v mořském akva, jen co koukám do nádrží lidí tk nikde nic takového nemůžu najít, mám právě vyhlídnute naleziště pod vysokým napětím kde je spoustu suchych kořenů i větví
EDIT-Provádí se tedy nějaká úpravá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2016 19:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel1804
Fotka k příspěvku -nic kácet nemusíš,myslíš něco jako je foto?
-tak takový jde do akva bez nátěru , skutečně s tím není žádný problem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:44 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: afc1886
Tak když dotáhneš kořen z lesa který tam leži několik let určitě bude osídlený,suchy prožraný a kdoví co ještě, hodlám mít celkem velký kousek tkž uvolňovaní látek by nemuselo dopadnout dobře, jen přeci v rybníku/řece je trochu jiné množství vody. A kácet strom kvůli kořenu nechci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:29 R Muž afc1886 [14704] Re: Angel1804
Akvárium není sterilní prostředí.A přece si tam nedáš starý prožraný kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel1804
-myslíš, že dokážeš zastavit proces ,který probíhá v kořenu,větvi ,či jiné přírodní dekorace která byla dopusud volně vystavena přírodním podmínkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:23 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: lacewings
No já nechci přijít o kůru, popř když to bude starý prožraný kořen tk nechci aby barvil, kalil vodu.Po natření by měla vzniknout nesmrtelná dekorace která by si zachovala vzhled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel1804
-natírat je skutečně nesmysl,právě látky ,které se uvolnují ,jsou ve většině případů přínosem pro biotop akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 19:12 Muž Angel1804 [4] - Miniakvária – Kořeny/větve
Zdravím zkoušel někdo naleznutý kořen/větev z lesa natřít laksilem který se použivá na finalní vrstvu 3D pozadí. Je to čirý lak nezavadný pro vodu.Je to jen teorie ale domnívám se, že by se odstranily problémy s rozkladem popř. uvolňování látek do vody.Plánuji najít v lesre vhodnou dřevěnou dekoraci a natřít ji pořadně lakem, jen neví zda to není nesmysl. Díky za případné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 06:24 R Muž romant [27987] Re: Angus68
Vidíš a i botanik sem občas zavítá. rybicky.net/clanky/1322-maly-atlas-mechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 21:53 Angus68 Re: mimi
Ahoj,můžeš ho tam dát,ale pořádně propláchni kořenový bal.Ten mech múže mít nějakou plísen.Pokud ti do3ech týdnů nezačne hnědnout,tak je to dobrý.Taky sem si přines.Jenom jich je hodnně.druh toho mechu jen tak
neurčíš.Kdo znás je botanik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2016 20:34 S Muž invalida [3881]
Ahoj, mohu dát do akvaria kořen, který nebyl dlouho ve vodě. Předpokládám ze tam nebyl tak 6 měsíců. Našla jsme ho v lese.
Z týhle věty nejsem moc moudrej. Ale dost mě zajímá jak se odhaduje čas kdy kořen nebyl ve vodě: Nějaká metodika by mě hodně zajímala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 20:28 R Muž ctibum [6926] Re: MonterMonty
Tak dobrý, u mě naprosto shodný průběh X-)
Ale když byly zelený, tak byly krásný... Holt se asi nedá hodit do vody všechno, co se válí v lese :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 19:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ctibum
Vypadalo to pěkně vždycky tak max 3 týdny ,pak to začalo asi orůstat řasou , přestalo to růst a mělo takovou nehezkou brčálovou barvu , no nutno podotknout že jsem nikdy necpal do akva nějaké šílené lumeny a litry hnojiva měsíčně , v tom mohl taky být problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 18:58 Kiwi – Koren
Ahoj, mohu dát do akvaria kořen, který nebyl dlouho ve vodě. Předpokládám ze tam nebyl tak 6 měsíců. Našla jsme ho v lese
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 00:30 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mimi
Můžeš to zkusit ale pamatuj že jsou to rostliny z proudu a poměrně studené vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 20:13 mimi – Mech z přírody
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli mohu dát do akvária mech z lesa a pokud ano, jak ho mám vyčistit a jaký mech je nejlepsi :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=301