Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 07:32 Muž strappy [39] Re: fajfmen
Díky kluci. Rozdelil jsem dřevo do dvou sudů. Jeden sud jiz suché dřevo, druhý s mízou. Mám velkou zahrádku takže zaléváme a z okapu pak sbíráme destovku. Teď to budu pozorovat. Jsem si jist ze problematické bude to mokré s mízou. Jak se bude voda kalit a zacne zapachat,vycerpam ji a dopustim vosou z řádu. Chci pak vyzkoušet i to vzduchovani zda a jaky bude mít vliv. Az se oteplí jestli se letos ještě otepli tak peoces kažení vody se zrychlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2021 22:21 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: strappy
Dřevo, které obsahuje mízu bývá problematické (hnilobné procesy),vhodnější je nechat nasáknout vysušené zdravé dřeviny. Sudy a stavidla rybníků se vyrábějí z dubu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 21:15 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: strappy
Článek je vynikající palec
Na stranu druhou ale nevíme, zda např autor nelouhoval dřevo v sudu přímo pod okapem a náhodou nebydlí v lokalitě kde často prší. Třeba. To jen spekuluji, ale mohlo by to ovlivnit mnohé. Vždy záleží na detailech konkrétního prostředí, stejně jako u akvárek neexistuje návod který by přes veškerou snahu fungoval každému ;-)
Nezbývá, než abys postupoval metodou pokus/omyl, on se taky každý jednotlivý kus dřeva může chovat jinak. Dříve či později ale ten svůj optimální způsob určitě vychytáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 20:13 Muž strappy [39] Re: strappy
Tady ale pisou,ze drevo do sudu na destovku umistit lze a drevo do nadrze vhodne vyzraje. Nemá někdo dalsi zkušeností?

www.akvarko.cz/… ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2021 10:07 Muž strappy [39] Re: hrochy
Asi jo no a taky jeste filtrace..???????? ne zkusim to provzdusnovat,vyndam jednu problematickou vetev a dodat par sneku neni problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2021 07:52 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: strappy
Pomoci by pak mohlo, myslím si, i pár šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2021 07:27 Muž strappy [39] Re: fajfmen
Aha,jo,jedna větev tam zahniva tu vyhodím. Voda se obměňuje ale samozrejme průtokové to není. Zavedu vzduchovani a snad se to zlepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2021 23:07 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: strappy
To bys musel mít v provzdušněné vodě, nejlíp něčem průtokovém. V sudech je moc vysoký sloupec stojaté vody. Neprokysličuje se, místo aerobních bakterií tam vesele bují anaerobní, jinými slovy - hnije to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 22:55 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: strappy
Sotva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 20:35 Muž strappy [39]
Zdravím,na podzim budu zakládat nádrž peo scalare manacapuru a sturisomy panamense.mam rad vetve a hodne dřeva v akvariich a proto jsem uz drevo zacal macet v sudech prevazne bukove vetve a slivkove koreny drevo bylo napul suche a napul nektere i syrove z pokacenych stromu z lesa....k veci...voda v 500 litrovem sudu s destovkou zapáchá ,ze je zkažená,je to jasny vodou zalejvam ve skleníku a doplnim zase cistou destovkou....ale je to normalni stav toho zrání dřeva? Asi to dela spíše to syrové. Voda ani nijak zabarvená není,jen zapáchá,myslite,ze by se to do podzimu - rozumej cca rijen ustálí?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2021 10:53 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Kořeny
Fotka k příspěvku Dobrá možnost vybrat si kořeny, u obce Kutřín, okr. Chrudim.
Je to smíšené, listnáče řekl bych převažují.
Netuším, jak dlouho to tam bude...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 15:41 Muž strappy [39]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uz zrají na podzim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 11:46 Muž RAP [1553]
vaclav napsal: Klidně to strč do akvária hned ale něčím to musíš zatížit. :-)
A hlídej hodnoty vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2021 16:39 Muž strappy [39] Re: tramtra
Ty me jsou dubove bukove vetve,jeste pujdu na nejake...je to z pokacenych dubu buku tipuji par mesicu pokacene...ja strjnak nezna tu svou akva sestavu nasetrim...to bude az realizace podzim,zima, takze jsem zvedavy,jak v 500 l sudech vyzrajou....normalne budou u dna zatizene zamkovou dlazbou a budu sbirat destovku a zalevat tak snad vyzrajou vypusti nezadouci latky a do akva uz budou dobre připravené
Edit: Clovek by si i v akvaristice koren koupil,ale to by vsude nesmelo bejt kus nedekorativniho spalku kusu dreva...bohuzel doba bez ruznych burz vystav a pod hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2021 16:25 Žena tramtra [3202] Re: strappy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky jsem nedávno našla dubové kořeny v lese. Nic čerstvého. Strčila jsem je (tak jak jsem je přinesla) do kýble s vodou a nechala asi tři čtyři týdny stát. Sem tam jsem vodu vyměnila. Po zhruba tom měsíci už to šlo krásně rukou oloupat. Dala jsem je rovnou do akvária. Ještě barví, ale není to nic hrozného. Ty tvoje čisťounké bych se nebála dát do akvária rovnou. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2021 16:05 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: strappy
Klidně to strč do akvária hned ale něčím to musíš zatížit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2021 15:22 Muž strappy [39]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak nalezeno,oloupano,odrbano a nalozim to do podzimu do sudu s destovou vodou s obcasnym odrbanim vyvapkovanim a vymenama vody a uvidime co to udela, dřevo buk,dub bude tomu do podzimu stacit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:44 Muž strappy [39] Re: vaclav
Chce za něj pětikilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:34 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: strappy
Nevím kolik stojí ale do měkkého dřeva bych nešel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:16 Muž strappy [39] Re: RAP
No,ja mám právě v planu ho nechat celé léto v sudu s čistou destovkou,ktera bude na zálivku obměňována...inzerent psal,ze akvaristé s tim problém nemají,ze drevo je z vody a neměkne a problémy nedělá a nějakou dobu vydrží...tak to mám prubnout?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:04 Muž RAP [1553] Re: strappy
Popravdě, pokud je to dřevo dlouho pod vodou, je to v pohodě. Jestliže vyschne, už to může být problém. Stalo se mi to s pařezem pro akvária. Teď už delší dobu zraje v nádrži na dešťovku. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 19:00 Muž strappy [39]
Fotka k příspěvku Nasel jsem na inzerat nádherný kořen,ale bohuzel jehlicnate dřevo. Inzerent tvrdi ze akvariste nemaji problem,jelikoz je to drevo z vody ,ktere v ni bylo dlouho,ale jiz rok vyschle opracovane ocistene mimo vodu...( Predpokladam že diky tomu je potenciální přenos rybích nemocí a parazitů vyloučen) ten koren je nádherný,ale vím,jak je to v akvaristice s mekkym drevem jehličnatým do akvária. Inzerent ale přesvědčuje,ze jak bylo dlouho ve vodě,jiz nijak nemekne a nedělá problémy jekrasne očištěné a opracované,nadherne tvarovane ...sli by jste do toho ,nebo je to škoda peněz?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 07:03 Muž RAP [1553]
Malý pařez z akátu jsem měl a nic se nedělo. Pravda, byl suchý a dlouho se pak namáčel.
Pokud se jedná o větve, ty jsou přes zimu v podstatě bez mízy. Tak je očistit a nechat dostatečně vylouhovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 19:22 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: Krepec
Zkušenost nemám, ale byl bych na vážkách, jestli testovat zrovna akát.
Přečtěte si něco o jeho toxicitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 19:10 Muž Krepec [46] – Akát
Zdravím, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s větvemi z akátů? Koukal jsem, že pod námrazou se docela polámaly a některé mají docela zajímavé tvary. Ale nevím, jestli by byly to pravé ořechové do akvária.
Dík za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 22:06 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Warrbrug
Pokud máš tvrdý dřevo očištěný tak to neřeš,klidně to nech vyschnout,a před vložením do akva,to dej zase namočit do sudu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2020 10:15 Muž RAP [1553] Re: Warrbrug
Nemají. Koupil jsem velký kořen, originálně zabalený. Doma jsem ho očistil kartáčem a osprchoval horkou vodou a šup do akva. Za měsíc musel ven, protože začal kazit vodu. Teď je pár měsíců v nádrži na dešťovku, ale nevím, jestli ho risknu dát do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 11:24 Muž Habbakuck [32] Re: ManuChavez
Jo, to mě napadlo taky, ale zároveň jsem si říkal, jestli třeba nemají nějaké "lepší" dřevo, co to snese.
Nicméně za praktický poznatek moc díky, v ten jsem přesně doufal. Nechám to tedy venku, při nižších teplotách ten rozklad tolik nepokročí, a na jaře už to (snad) budu mít kam šoupnout.

Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 11:06 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Warrbrug
Já myslím, že při vhodném dřevě, to bude dobrý.

Jsem na tom stejně, taky jsem to řešil. A došel jsem k závěru, že ty klacky, co prodávají v obchodech, taky nejdřív ležely někde ve vodě a pak vyschly a je to ok.
Akorát se to pak musí nechat znova namočit.

Mám ty kořeny už ňákej pátek vyndaný na balkoně a dřevo vypadá solidně - co tam nemělo být, tak šlo pryč během máčení a teď zbylo jen to, co se už jen tak nerozpadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2020 10:20 Muž visek [75] - Tetry
obevil jsem vrbu zakoucenou tak jsem jsi utrhnul 3 proutky.a dal jsem ji dal do akvarka i s kurou.ryby to okusujou a nic nedeje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 19:19 Muž Habbakuck [32] – skladování větví
Zdravíčko!
Mám dotaz na skladování větví, které byly pro účely použití v akváriu připravovány "sudovou metodou", to jest byla z nich oloupána kůra a pak byly šoupnuty na x měsíců do sudu s dešťovou vodou.
Koncem srpna jsem si takto v rámci plánování naložil pár pěkných (a už nějakou dobu mrtvých) větví z buku, ale sud budu na zimu kvůli mrazům vypouštět a akvárium nakonec založit nestihnu (protáhla se rekonstrukce), tak váhám, co teď s nimi, protože do kyblíku se velikostí ani tvarem nevejdou. Když je vytáhnu na vzduch, kde vyschnou, budou ještě použitelné, nebo to tím úplně zabiju?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 18:47 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Ok, díky, alespoň tam poroste i něco netradičního smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2020 18:09 R Muž afc1886 [14681] Re: Roger
Nech to tam, je to příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 18:02 Muž Roger [1873] Re: vaclav
To mi došlo se zpožděním :-D a co s tím, mám to vyndat nebo to tam mohu nechat, má to negativní vliv na vodu a ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 18:01 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
To bych napsal hnít a ne růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 14:33 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Takže je na čase ji vyndat z akva?
Edit: Počkej, teď mi docvaklo co růst? Hniloba? Nebo jsi to myslel jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 14:21 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Začíná ti růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 13:20 Muž Roger [1873] – Dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tohle znak hniloby větvičky? Všechny větve jsem do všech akvárií dával ve stejný den a jen na této se ukázalo toto. S hnilobou v akváriu jsem se ještě nesetkal tak se raději ptám
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2020 18:27 Žena PavíholkaXXL [7] – Spousta anubiasů a jeden kořen
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Původně ten kořen neměl být vůbec do akvárka, ale tak stalo se :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2020 19:35 Muž Kuba Lasota [9] - Channidae
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 19:06 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Znám několik lidí co mají vrbu i nevysušenou a jede jim vše v pohodě, já mám v plánu buky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 18:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- Pokud je to suché, buk, dub, prostě nějaké tvrdé dřevo tak to bude nejspíše v pohodě
- horší je to u měkkých dřev, olše, bříza, vrba (ta bývá i toxická) atd.
- nejhorší je to u jehličnanů
- já mám v akváriu větve korkového dubu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 18:14 Muž Roger [1873] Re: lacewings
No, tak to tam raději nedám ani ten podle mě suchý klacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 18:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- nadměrné množství tříslovin může působit svíravě na cévy a tkáně
- jestliže se pak třeba do hypoxické tkáně dostanou anaerobní bakterie, zachytí se a začnou se množit
- kyselými produkty ,svého metabolismu ,dále prohlubují hypoxii tkáně
- produkované enzymy jim umožňují rychlé šíření infekce
- složky imunit. systému do takto hypoxické tkáně špatně pronikají, atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 17:51 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Jen dotaz, proč by měli vadit například třísloviny? Není to náhodou žádoucí? Alespoň to čtu u kořenů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 17:50 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Člověče, koukám na to tvé akva a ty tam máš snad kus stromu smich já měl namysli větvička, něco takového, ale ještě to seříznout, chtěl bych tu rozvětvenou část, větev vypadá že je komplet suchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 17:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: BBchory
- nejčastěji jde o hnilobu (mykózu) , dále o třísloviny, taniny, atd.
- vše co je čerstvé (živé) ovlivňuje výrazněji hodnoty vody, než dřevo suché (mrtvé) ;-) pokud se bavíme o dřevě, rozdíly jsou tam i podle jednotlivých druhů,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 16:46 Žena BBchory [853] Re: lacewings
Ahoj,
a můžu se zeptat, proč čerstvé větve ne? Protože já si čerstvou dubovou větev do akva dala (na základě různých článků, které proti čerstvému dřevu nic nenamítají, např. www.akvarko.cz/…) a teď mám i 14 dní po založení nepěkně vysoké hodnoty NO2 (dnes > 0.25mg/l), víc v prezentaci. Může být viníkem ta větev? Jsou na ní navázané kytky, tak se mi do vyndavání moc nechce, ale pokud někdo potvrdí mou domněnku, že za to může větev, poletí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 14:33 Muž Xif [336] – Citron,kávovník - listy
Zdravím.
Co říkáte, na suché listy citrónu nebo kávovníku v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2020 13:47 Muž Roger [1873] Re: 4Sima
Ty mám, samozřejmě i partu levatek a piskořky :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=51