Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:50 karolO – Re: mia
parada. dakujem vsetkym. kupil som par prisavnikov a ked s tym nic neurobia tak vyskusam vase rady!!!! este raz vdaka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2009 14:53 mia
Ak ta pliesen vyzera ako taky oblacik okolo dreva, staci na spajdlu namotat trochu vaty a zotriet (akoby namotat) to bez toho, aby si konare vyberal z akva. Ak bude treba, zopakovat za 2-3 dni. Do tyzdna by to malo byt prec - tot moja skusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2009 14:45 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Rozpusť celé balenie (krabičku)sódy bikarbóny v pol litri vody a štetcom ako by si maľoval, natri tým konáre a ešte kým to bude vlhké natri to opäť ale octom a máš po probléme. Je to starý trik na neutralizovanie veškerých reakcií. Ja tymto spôsobom neutralizujem fľaše od tekutých pracých práškov v ktorých nechávam odstáť vodu na výmenu do akvárií a verte dosiaľ to ničomu neublížilo, všetko dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:58 Muž AmorFati [37] - Amerika
Ampuláriím bych šanci dával. Mně si třeba na plísni na dřevu pošmákly. Ale jestli je nemáš, kupovat mi je kvůli tomu přijde zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:49 Muž motýlek [275] – Re: MartinPHX
"len obaril" znamená,že je jen přelél vřící vodou :-) ... budu dělat tlumočníka :-)


jinak líska (lieska) není nejvhodnější - raději do potoka a olše (jelša)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 12:47 MartinPHX
Jak dlouho jsi to máčel ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 12:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: karolO
Tak asi to sežerou, ale kupovat něco jen kvůli tomu, aby mi něco sežrali, asi nebude to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 12:16 karolO – Re: Johan
teraz citam ze su na to dobre ampularie a ancici? mas s tym skusenost? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 12:13 Muž Johan [4945] - Rostliny
Ikdyž mi dřevo plesnivý, nechávám ho být. Za čas to zmizí (stejně jako biofilmy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 11:50 karolO – ako vyvarit konare z liesky dlhe 50 cm?
nazdar, poradte mi prosim,pred tromi dnami som pridal do akvarka suche konare liesky ktore som len obaril horucou slanou vodou.asi sa to nedostalo vsade a zacina sa mi na nich robit plesen. mam ich skusit obarit hypermanganom? alebo staci dokladnejsie horucou vodou? Dakujem za rady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:03 Vip – Re: 0
Být někde na ulici, shodli by jsme se asi během 5 minut diskutování. Tohle je názorný příklad, kdy máme oba něco v hlavě, část napíšeme a zbytek bereme jako samozřejmost. :)

- hledej "dřevo" na dně ležící barvy tmavé až černé na omak tvrdé a těžké. Když tomu popisu odpovídající nalezneš , tak jej na místě ve vodě okartáčuj a domů přinesené vařící vodou spař - ve vaně ( opatrně , atˇ sebe neopaříš). Takto ošetřené uchovej celé pod vodou ponořené do doby umístění v akváriu. Varuj se nechat jej vyschnout
- s tím plně souhlasím, včetně toho vyschnutí.
Protože "apinek" napsal, že bydlí v panelákově a nikam nepojede
reagoval jsem Nejlepší je koupit "těžké" dřevo, např. Driftwood, to jde ke dnu bez namočení .

U mých příspěvků je důležité slovo čerstvé dřevo. Samozřejmě, že když vytáhne starou, nasáklou větev z rybníka, tak stačí Tebou výše uvedený postup. Já měl namysli něco ve stylu, jde do lesa, tam sebere dvě dubové větvičky (40cm jak psal)a ty budu chtít dát do akva. Nebo jako jsem udělal já, že jsem ostříhal vrbu kroucenou a tyto větve nechal následně vyschnout. Samozřejmě, suché "lehké" dřevo plave. Předchozí reakce, že jsem nic nemáčel byla odpověď na "apinkův" dotaz, zda to nebude plesnivět.

Tak snad jsme se v podstatě věci shodli ;-) ...

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 11:46 Muž DonJuanKarlos [30]
0 napsal: Na vhodných lokalitách se vyskytují "dřeva" , která lze použít ihned.
přesně tak palec chce to se jen projít v přírodě (nejlíp někde u vodních nádrží). Až bude trochu teplo vyrazím na lov. Nic neslibuju, ale kdyby měl někdo zájem určitě se domluvíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 03:07 0 – Re: Vip
Fotka k příspěvku Klikni na to číslo v závorce a pak "jeď" dolů , až na téma: pískovce nebo žulu do amazonského akvária? - psal jsem to pro barney jak má vypadat vhodné 'dřevo' do akva a je u toho i fotka akvárka.

Najdeš snadno. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 23:03 Usine – Re: Vip
On není jen přihlášený.http://rybicky.net/autor.php?c=8020 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:41 Vip – Re: 0
Byl by jsi od té lásky a trochu mě na to téma nevedl palec . Hledat neregistrované "0" je tak trochu tone .
Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:25 0 – Re: Vip
O tom jsem psal jinde , tak se podívej do mých příspěvků , ať máš v tom , co mám na mysli jasno. ;-) , ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 21:34 Vip
Dřevo , aby nevyplouvalo k hladině , nesmí být vysušené. >>> já ale nemluvil o vyplouvání :)

EDIT: Nejlepší je koupit "těžké" dřevo, např. Driftwood, to jde ke dnu bez namočení. Větve z vrby, co mám v akva, se nasály za tři dny.
Čerstvé, nevysušené dřevo, sebrané někde v lese a dané hned do akvária z 99% bude dělat neplechu. Nebo se pletu "nulo"
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 21:30 0 – Re: apinek
Na vhodných lokalitách se vyskytují "dřeva" , která lze použít ihned. Jen najít někoho , kdo bydlí blízko zdroje nebo v ta místa chodí a s ním se domluvit , že ze sběru přes zaslané snímky si zákazník vybere a pak si to nechá za smluvenou cenu poslat ( - pro sběrače byznys ) , ale opravdu spolehlivých lidí je málo , co neobelstí.

Dřevo , aby nevyplouvalo k hladině , nesmí být vysušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:57 Vip
Já nemáčel ani nic nevařil a je to OK ;-) . Hlavně to musí být vysušené, nedávat čerstvé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:34 apinek – Re: Aneete
a kde je tam v obi maji?v tý rádoby akvaristice?já tam nic neviděl.kdyby měli,samozřejmě koupim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:31 Aneete – RE:apinek
Podle mě už máš jednodušší si větev někde koupit. V OBI nebo HORNBACHU (všici kritizujou, ale co se týče těchhle věcí, maj nejlepší výběr) je jich hromada za cca. 200kč. Stačí vyvařit a nechat dva dny ve vodě (vlastní zkušenost) a pak už nebarví. Je s tim minimum práce a vypadá to stejně nejlíp a nejpřirozenějc :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:21 apinek
taky se na něco zeptám :-)
neprodávaji se nějaký napodobeniny větví?třeba plastový verze.potřebuju 2 vetvičky asi 40cm do rostlinnýho aq,budou komplet obalený mechem,takže na vzhledu nezáleží.napadlo mě koupit 2 metrovou šedivou instalatéřskou trubku,rozříznout jí po celé délce 2 metry,nařezat nějaký kusy a poslepovat to silikonem dohromady.nebo kdyby se to šikovně nařezalo,stačilo by to poskládat bez lepení.ta "větev" bude asi trošku plavat,tak bud se konec "větve" ořízne do špičky,přidělaji se na to přísavky,přisaje se to na dno a zahrabe pískem,nebo by se mohl uříznout kus plexiskla cca 10*10cm a přilepit silikonem k "vetvi" a pak zahrabat do písku,nebo štěrku.výhoda by mohla bejt v tom,že se nemusí půl roku máčet,nebude to pouštět barvu a když se to obalí mechem,nemusel by to bejt špatnej nápad.co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:14 dodmo – Re: vóťa87
díky,to je to co jsem chtěl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 19:07 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
LIsty tohodle mandlovníku můžeš sehnat i zde www.aquato.org/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 15:03 dodmo – Re: vaclav
listí v aqua už jsme mel ale je z toho akorát bordel:) koupím tu filtrační nápln od sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 15:00 Usine – Re: dodmo
Co bys čekal od dennerle, já jen abys věděl o co se jedná. Na sbírání listí máš nejvyšší čas pokud už nezapadlo sněhem, nebo ho někdo nespálil. smich Pozor na NO3!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 14:50 Muž ghostik [81] – Re: dodmo
Vsak to taky plno akvaristu tak dela !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 14:49 dodmo – Re: vaclav
ta cena je odstrašující,já ho dostal zdarma ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 14:48 dodmo – Re: vaclav
to si mužu nasbirat na zahradě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 14:42 Usine – Re: dodmo
www.akvarista.cz/…
Nebo se také používá dubové listí, olšové šištičky a podobné věci. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 14:20 dodmo – Listy do akvária???
Na burze jsem dostal asi před měsícem nějký list,který je něco na spůsob rašeliny.Dal jsem ho do filtru a zbarvil vodu do hněda,ale zapoměl sem název toho listu. Byl velký jako od kaštanu. Nevíte někdo název tohoto listu??Chtěl bych si ho znovu zakoupit protože pH u mně není nejlepší,rašelinu použít nechcu ani rašelinovou filtrační nápl od sery,chcu skusit ten list a ten list byl opravdu dobrý. ano děkuju za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 01:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: clingfish
Pokud tam chceš tenkou hodně rozvětvenou větvičku, doporučuji větev z olše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 17:46 karelxh – Re: clingfish
Ahoj,
co se týká kořenů, tak mám zkušenost, že někdy ani měsíc louhování a několikeré převaření není dostatečné.Z letošní dovolené v Řecku jsem přivezl krásný kořen vyvržený mořem. Převařil jsem ho a přes měsíc louhval. Stále barvil. Převařil jsem ho 3x a louhoval měsíc a půl. Přitom jsem vodu měnil každý 3 den, pak 1 za týden. Nicméně trpělivost stála za to-rásná ozdoba.Tím chci říci, že nesmíš nic uspěchat a trpělivost přináší ovoce.Hodně štěstí!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:53 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak ty šištice se používají spíše na úpravu třecí vody, má to následek, že tolik neplesniví jikry.Ale dát se do aqa můžou, u ameriky jde spíše o nahnědlou barvu vody.Tu docílíme bud kořenem, který ještě pouští a později bud rašelinou nebo přímo zakopenými huminy.Dají se použít i bukové a dubové listy.Musejí být suché neplesnivé.Ty přelijeme vroucí vodou aby klesli na dno a šup s nimi do nádrže.Možností je více,ale tyhle jsou nejběžnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:19 V – Re: clingfish
Add 1)
Až si kořen přineseš, tak ho dej na dva dny do kýblu a uvidíš. Buďto bude barvit hodně a pak ho převař, nebo bude barvit minimálně a pak ho stačí jenom pár dní máčet. Poslednímu mnou koupenýmu kořenu stačilo něco přes týden v dětský vaničce (na kýbl byl moc velkej).

Add 3) & 4)
Narazil jsem na pečlivě provedený pokus který tento blahodárný vliv spíš vyvrátil: neměřitelné rozdíly. Jistější cesta je rašelina nebo rašelinný granulát. Jednoduchá cesta (se kterou jsem zatím naprosto spokojen) je smíchání vodovodní/studniční vody s destilovanou v přiměřeném poměru daném jejich parametry. Změř si jejich GH, KH a PH a spočítej si poměr který potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:38 clingfish – koren, vetvicka, listi, sisky
Ahoj sem uplnej zacatecnik a chtel bych si udelat akvarko Amazonie. My akvarko ma rozmery 75x45x35. Jako dno sem zvolil sterk c.4. Ted k mym ujistovacim dotazum.
1) kdyz si koupim nejaky koren, staci ho hodinu nechat povarit a pak ho nechat v kyblu macet, dokud neprestane poustet, nebo muzu vynechat to vareni?
2) chtel bych do akvarka nejakou tenkou, ale hodne rozvetvenou vetvicku. Staci kdyz pujdu do lesa, najdu si na zemi nejakou co se mi bude libit a povarim ji na hodku a pak ji necham macet dokud nebude poustet? Nebo bude lepsi vetvicka z reky se stejnym postupem osetreni?
3) cetl sme, ze dubovy list ma dobry vliv na kvalitu vody, tak sem zvazil, ze bych do meho akvarka dal tak 5ks spadeneho duboveho listi. Staci, kdyz ho sparim a necham odstat a druhy den ho dam do akvarka?
4) blahodarne ucinky maji pry i olsove sisky, pouzil bych dve a postupoval bych jak v pripade listi.
Predem dekuji za trpelivost, co se odpovedi tyce, ja vim, ze to sou asi hloupy otazky, ale nechci hned neco ze zacatku zmrvit. Jinak kdybyste meli typ na nejakou nenarocnou rychle rostouci amazonskou rostlinku, bylo by to super. Jeste jednou diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 16:37 Biky
coze lidi já jsem se JEN chtěla zeptat... Neříkejte mi, že podvodní svět s dubovým listím vypadá přírozeně..! To mi přijde přirozenější, když je vedle toho jánevímco... třeba kaštan...
P.S.: místo mrkví, ředkviček a jablek dávám okurku, hrášek a růžikovou kapustu.... ale pro ancíky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 15:56 Muž PentueR [256] – Re: filipsi
Olala, nedávno jsem shlídnul všechny jejich scénky a teď jsi mi připomněl, že je čas i na filmy ;) Z Briana si vybavuju jen sebevražedné židovské komando :) Je čas si to připomenout..ideální program na večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 15:55 Žena Eliška [38]
Mrkev do akva ano, ancíci ji mají rádi palec Ale plátek, né celou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 15:36 Muž PentueR [256] – Re: Biky
Kaštany, šípky a ořechy určitě do akva nepatří, obsahují spoustu látek, které by asi ryby nenadchly, i když by to asi přežily...A to pominu vhodnost jako "dekorace" - to už si tam můžeš dát třeba keramického trpaslíka, pak ale vřele doporučuji akva zde neprezentovat - asi se to nesetká s pochopením..
Brslen netuším co je, ale už podle názvu mám pocit že je to něco, co ti ukousne prst na potkání ;)

Předpokládám, že na jaře, v létě a případně na podzim budeš do akva chtít dávat jablka, mrkev a ředkvičky? ;)

EDIT: teď se dívám na to co tu už prezentuješ a už jsem se i k podobným úletům vyjadřoval, takže tvůj dotaz je trochu mimo mísu - stejně si tam nejspíš nacpeš co se ti bude líbit a pak to uzavřeš do ampule od inzulínu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 14:49 Biky – Plody podzimu jako dekorace AQ?
Ahoj, nedávno jsem byla v lese pro dubové listy /na huminy/ a přinesla jsem si i leccos jiného-bukvice, oříšky, šípky, kaštany a taky tobolky z brslenu /vypadá to jako růžovoučké srdíčko, je to už bez plodu/ a napadlo mě, jestli by se něco z těchto plodů podzimu dalo nějakým způsobem upravit tak, abych to mohla použít jako dekoraci do akvária... Co si o tom myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 14:28 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
Díky za link, zajímavé a poučné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 10:19 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
Docela zásadní a povedené pojednání na toto téma napsal Langosh. :-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 07:39 Muž Yirka [9126] – Re: Yirka
Osobně si nemyslím, že by listy z uvedených stromů byly v potravním řetězci uvedných živočichů. Taky si myslím, že listy budou tlít, a spíš než úprava vody v dobrém ji budou při dlouhodobějším používání ovlivňovat negativně. Ale třeba má někdo opačnou zkušenost???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 22:03 Muž prisavnik [51] - Rostliny
ja sa chcem opytat ci by som nemohol dat do mojho akva dubove alebo bukove listy,comu to pomaha? rastlinam aby lepsie raslti,alebo celkovo rybam a celemu akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 20:16 Bexim
potrava pro šneky a krevetky , úkryty a zlepšuje pH vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 19:50 Muž Yirka [9126] – Re: Bexim
Můžeš úplně všechno, otázka je důvod, proč tom tam chceš cpát? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:47 Bexim
Mžu dát do akvárka listí habru?JE nějak prospěšné? a může být čerstvé(zelené) převařené? a můžutam dát popřípadě listí z dubu červeného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 18:55 Muž matlala [798] - Rostliny
ten článek znám
větev je uvnitř tvrdá takže nehnije, jen nasákla pachem bahna a to se docela vymáčelo ve vřelé vodě, takže jde do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 17:40 Muž poltergeist [3] – Kroucená vrba
já jsem si vzal větve z kroucené vrby, stáhnul kůru a máčím v odsáté vodě co mám na kytky, je tam asi 3 měsíce, je u dna a nevypadá že by hnila. Jinak tady je krásnej článek: www.akvarko.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=1001