Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Listy, větve a další dekorace z přírody do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 07:49 Angus68 Re: ctibum
Ahoj všichni co se ptáte na větve a kořeny.Zkuste si přečíst na Akvárko.cz článek--Získávání kořenů z přírody.Takže bez obav,mě to taky funguje.Mějte se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 06:28 R Muž ctibum [6908] Re: MonterMonty
Ty mechy ti přežily? Mně se hrozně líbí, jednou jsem i nějaké dva "suchozemské", náhodně vybrané zkusil a nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 00:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jindras
Trochu bych zklidnil hormon, už si pokud si pamatuji dvakrát odešel a to už asi není naše chyba ale tvoje. Neber to zas tak vážně a bude to fajn. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 00:44 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: ctibum
S tím samozřejmě naprosto souhlasím. Mne jen překvapilo, jak se vyvinula diskuze nad jejím dotazem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.09.2016 23:45 Muž dudak [1885] Re: Jindras
používám také zásadně kořeny a kameny z přírody, hlavně z lesa, který mám za domem, zkoušel jsem jak jehličnany tak listnáče, nikdy žádný problém, nikdy jsem nic nevařil, očistit wapkou a kartáčem a do akva, pár let vydrží každý. Ostatně odkud myslíte, že ty kořeny v obchodech pocházejí? Za chvíli se budete bát utrhnout jablko ze stromu, protože to může být nezdravé a raději si ho koupíte v obchodě.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 22:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jindras
Mými několika akvárii prošlo na desítky různých větví a kořenů z přírody ,at už suchých ,následně zatížených kameny , at už z týden zkácených stromů , měkkých nebo tvrdých dřevin , měl jsem v akváriu mechy přinesené z lesa , vše jsem vždy jen oplách sprchou a rovnou do akva ,kde už byly i ryby , nikdy jsem nezaznamenal žádný problém ,ancákům jsem na okus pravidelně do akva dával čerstvě řezané větve z vrby a olše i s kůrou ,tak jak jsem je přines z přírody , opět žádný problém nenastal , v případě měkkého dřeva je potřeba dávat suché ,bez smůly a raději po půl roce vyměnit ,ale ancáci vklidu stíhali větve hoblovat , takže nikde nic nehnilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 21:41 R Muž ctibum [6908] Re: hrochy
Kdyby se Misa trochu začetla, stačilo by pár stránek dozadu, nemusela by se ptát vůbec... Tenhle dotaz a odpovědi na něj jsou tu zhruba obstránku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 19:48 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Jako a teď bych se měl leknout že znovu odejdeš? No to ani omylem, podle mě jsi napsal hovadinu, kterou jsem opravil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 19:43 Jindras Re: romant
Aha,zase je to tady,že jo. Protohle jsem před rokem tohoto fora odešel. Vzpomínáš? Jak jsi ze mne udělal debila,že neexistují půjčovny UV lamp? Vzpomínáš? To jsi mlel kraviny ty. A zas melu kraviny?? To je komerce,koupit kořen určený do akva? Projdi si kušenosti lidí tady,co psali o kořenech a větvích přitažených lesa. A ne jen na tomto fóru,je jich o akvaristice víc. Málokdo to má v pohodě. Ale zase se po mě vozíš. OK. Ne,tak tu piš,že je to všechno v pohodě,že si mohou přinést co a odkud chtěj. To je určitě lepší,než varovat,že to může být problém,že jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.09.2016 19:35 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Meleš nesmysly. ;-) Nebuď tak komerční, není nutné dávat do akvária jenom to co koupíš v obchodě, právě ty kořeny z lesa, řeky, rybníku apod. je samozřejmě možné, stačí si zdejší vlákno lehce pročíst, neblbni hlavy lidem. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 19:25 Jindras Re: romant
Jen ještě dovětek.Rozhodně bychom neměli do akvária dávat kořeny, které jsme nasbírali v lese ani ty, které ležely v rybníku nebo v potoce. Bylo by to obrovské riziko. Dříve nebo později takový kořen začne plesnivět. ( Aleš Uhlíř,Akvaristika)Kdo má dobré zkušenosti s něčím takovým? I tady na forech mají lidé jen problémy. Viděl jsem u kamaráda,než ho vyhodil,bílou plísní napadený kořen,krásný,z lesa. Vydrbaný,opečovaný. Tak proto -pozor-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 18:59 Jindras Re: romant
No právě,tím myslím,tím -pozor-,že je potřeba něco si o tom přečíst,co to může udělat,co může kořen z lesa změnit,co a jaké dřevo může a nemůže způsobit. Proto píšu pozor,že to nemusí být tak jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 18:53 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Nezlob se na mě, ale mám z tebe pocit, že rychleji píšeš, než myslíš. Proč používáš slovo pozor? To je to co mě vadí, protože jakmile si tohle přečte někdo komu barví kořen a je línej si o tom něco relevantního nastudovat hned začne panikařit, tedy zcela zbytečně a to je důvod mojí reakce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 18:47 Jindras Re: romant
Může být,já jen,že to někdo nemusí,jantarovou vodu. A zase jsou biotopy,které přímo vyžadují takovou vodu. Když jsem zjišťoval,co nejlepšího pro mé Akary,tak řeka Amazonka je taková,asi by bylo dobré jim to vytvořit,ale nelíbí se mi to. Ale zase jsou tu lidé,kteří to tak mají a je to nádherný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 16:58 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Barvení vody, pokud nejde třeba o železniční pražec plnej karbolky, nepovažuji za něco škodlivého, ba právě naopak v drtivý většině jde o uvolňující se prospěšné látky, jako jsou huminy, třísloviny atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 16:21 Jindras Re: Misa
Trochu na to pozor. Může barvit vodu,většinou bude plavat. Záleží,jaké dřevo a odkud je. Někdy to projde v pohodě,někdy jsou problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 15:22 R Muž afc1886 [14682] Re: Misa
Určitě,stačí odrbat měkké části,zbavit nečistot a šup do akvária. ahoj
Edit- jenom pozor,né všechny dřeva jsou vhodné do akvária.Víš z jakého stromu to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 14:40 Misa – Dekorace
Ahoj mohu dát do akvárka dřevo co najdu třeba vlese

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 19:17 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
Presne tak, poznáš! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2016 20:33 R Muž romant [27987] Re: dravec
Jj, diery. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2016 20:29 Muž dravec [72] - Rostliny – Mr. Takashi Amano was here
Fotka k příspěvku Mr. Takashi Amano was here.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 09:23 Muž jeník [54] Re: clarice984
Určitě se dá použít. Máčet se může rovnou v akváriu, pavat, nebo zatížená. A vařit? Zbytečné, jak píše níže třeba Turbínka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 07:40 Žena clarice984 [0] – dubová větev
Ahoj, našla jsem si krásnou suchou dubovou větev bez kůry, ale když jsem jí kus odlomila, zjistila jsem, že je uvnitř dutá a usídlili se tam mravenci. Můžu takovou větev použít do akvárka, když ji budu řádnou dobu máčet popř. ji převařím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:59 Muž Jifi [675] Re: Boldy
Záleží na tom, jaké kameny. Třeba v krasových oblastech je spousta vápence ... jako například u nás. Ten se do většiny akvárek vůbec nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:57 R Muž afc1886 [14682] Re: Boldy
Podle zašpinění a velikosti.Zase se toho tolik neboj,akva není sterilní prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:56 Žena Turbínka [2558] Re: Boldy
Jestli je z lesů a polí, pak stačí zbavit mechanických nečistot, osprchovat a šup do akvária. Jestli z vodních toků, pak bych se toho bála víc, pár minutek v savu neuškodí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:54 Muž Boldy [0] Re: afc1886
a co kameny z přírody? Ještě jednou děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:49 R Muž afc1886 [14682] Re: Boldy
Osprchuj a šoupni je do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:47 Muž Boldy [0]
Ahoj, mám dna nové kořeny do nově zakládaného akvaria. Kořeny jsem koupil v obchodě, co bych s kořeny měl dělat před vložením do akvária? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:32 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – poděkování
Díky, měl jsem podobnej názor, jen všude to tu každej vyvařuje a desinfikuje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2016 13:33 Lena Re: Sitius
Já mam v akvárku dva velký kořeny, jsou to kusy pařezu, co jsme vykopali z přehrady. Ten větší má 85 cm. Nejdřív jsme to taky drhli drátěnym kartáčem, trvalo to dlouho a moc to nešlo, vršek nad vodou byl zarostlej trávou a byla v něm hlína. Nakonec jsme to vzali vapkou a bylo za chvilku hotovo. Víc nebylo potřeba řešit, šlo to rovnou do akvárka. Už je tam pár měsíců a je to v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2016 12:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sitius
Okartáčovat, osprchovat a do akvária. Tak to dělám s větvemi já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:24 R Muž afc1886 [14682] Re: Sitius
akva není operační sál,jestli víš co tím myslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:20 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – Kořen z přírody
Všude se tu píše vyvařit a očistit, jak ošetřit něco co je dlouhé 1.2m ? ;-)bohužel takovej hrnec nemám a Eurestu bych asi radost neudělal :-D kdybych to přinesl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 19:57 R Muž romant [27987] Re: marrek13
To bude otázka, jak hodně bude voda barvy čaje, proto takový moje doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 19:55 Muž Marrek [0] Re: romant
romant napsal: Plovoučky to dají stopro a stejně tak třeba hnědovky.
A takové Egerie, nebo Hygrophylie? A teda pro osádku akvária by to bylo ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 19:51 R Muž romant [27987] Re: marrek13
Plovoučky to dají stopro a stejně tak třeba hnědovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 19:47 Muž Marrek [0] Re: romant
romant napsal: Spíš než měkká voda by mohlo vadit nízký Ph a to jak přímo, tak nepřímo, třeba v podobě oslabené nitrifikace. Ovšem když se to vyladí a bude se to držet někde nad 6, nemyslím si, že to není nemožné.
Edit: Bude dobrý vědět, jak jsi na tom s alkalitou a držet tuto nad hodnotou 5.

Ok, děkuji za rady, někde jsem četl, že takto zařízené akvárium prospívá rybám, ale neprospívá rostlinám, myslíte, že by v takové nádrži bylo možné pěstovat rostliny byz CO2 či jiných chemických přípravků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 19:31 R Muž romant [27987] Re: marrek13
Spíš než měkká voda by mohlo vadit nízký Ph a to jak přímo, tak nepřímo, třeba v podobě oslabené nitrifikace. Ovšem když se to vyladí a bude se to držet někde nad 6, nemyslím si, že to není nemožné.
Edit: Bude dobrý vědět, jak jsi na tom s alkalitou a držet tuto nad hodnotou 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 19:26 Muž Marrek [0]
Dobrý den, plánuju si založit nové akvárko, 110l, osádka (Lorikálie), 2x Čichavci, 15x Razbory Hengelovy, 5x krunýřovec jednopruhý, krevetky
Velice mě inspirovaly akvária s přirozenou barvou vody, něco na způsob blackwater, mám v plánu si do něj 2 větve koupené v hornbachu, vyluhuju týden, možná vůbec, a pak listy s dubu, olšové šištice, a větev z olše, na které je asi 10 šištic.
četl jsem, že výluhy z těch rostlin rybám prospívají, myslíte, že by v takovéto vysoké koncentraci mohly být naškodu? je v osádce nějaká ryba, které vadí měká voda?

Velice děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 20:21 Muž Legioix [574] Re: Fuchs
Nějakej čas se na tom bude držet plísen, ale časem zmizí. Problém s tím jinak není a pokud jsou v akváriu ancistrusi, tak to zdárně očistí (tu plísen).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 20:14 Muž Fuchs [169]
Potřebuji poradit, máte někdo zkušenost s větvemi olše v akva. Byl jsem dnes v lese nějaké nařezat, tím chci říci, že jsou čerstvé. Krásně jdou odkůrovat. Chci je vyvařit a v akva budou zatíženy kameny. Je to hloupost? Co si o tom myslíte? Děkuji za rady a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:58 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyika
Zdravím, budu předělávat akva na jižní ameriku, ale chci se zeptat kde sehnat nějaké parádní velké kořeny. Zatím jsem sehnal dva kořeny driftwood, ale v 720 litrech se celkem ztrácí i když má každej přes padesát čísel. Poradíte kde v okolí Kroměříže jdou sehnat nebo koupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 17:23 Mejla82 – Borovicova siska
Zdravicko ve spolek.....chtel bych do sveho akva cca 650l vody dat 3-4ks vetsich borovicovich sisek jako dekoraci.Sisky momentalne drzim pod vodou a verim ze klesnou.Chtel bych se zeptat jaky by mohli mit dopad na kvalitu vody v akva??? Diky.. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 16:20 R Muž romant [27987] Re: Zebra
Jenom pro příště, nemusíš používat tu sůl, neb na vyvařených kořenech v soli se posléze moc nedaří třeba kapradinám, který tam můžeš přichytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 14:47 Muž Čorka [0]
Jakmile jsem je vyvařil jdou ke dnu všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 08:06 DanH Re: kvietik
Netvrdil jsem, že to půjde rychle, něco klesne hned, něco po půl roce a něco stihne shnít dřív než se to potopí :-D . Ale přiznám se, že neznám jednotlivé druhy dřeva hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2015 23:44 Muž dudak [1885] Re: Zebra
10cm velké kousky bych hodil do akvárka rovnou, ani je nemusíte zatěžovat, po pár dnech maximálně týdnech klesnou na dno samy. U větších "dřev" to je jiná, já vyndaval minulý týden kořen z akvárka po 2 letech a taky ještě plaval, i když jen hodně málo, ale plaval, pak je dobré to zatížit. Vyvařování je podle mě zbytečné, ale ničemu by to nemělo uškodit (možná se jen dřevo rychlejc rozpadne) já většinou jen ostříkám wapkou nebo ojedu kartáčem a šup s tím do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 22:22 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: DanH
ja mam v akva drevo uz cca 4 roky a stale nedrzi stopercentne na dne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 21:08 DanH Re: Zebra
Úplně nejlepší je počkat, až se dřevo samo potopí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 34501x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria?od=351