Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: tekodo
Vypadá to jako že dorůstá a také se dobarvuje...Na fotce se jeví zdravá, pokud se jeví i vám v akváriu, bude to jen dobarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 09:58 R Muž romant [27987] Re: konecnyvopa
Jak probíhá údržba? Jak často se odkaluje a kolik vody a jak často je měněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 09:35 Muž konecnyvopa [0] – Závojnatky - záhadný úhyn
Zdravím, mám 160 l akva, filtrace vnejší Eheim Classic 2213 250 L + 1 fitr vnitřní. Původne bylo 7 závojnatek + 3 ancistrusi, ale hynou - vždy stejně. Jsou malátné a potom uhynou. Stalo se i, že ostatní začali okusovat 1 karkulku, která vypadala zdravě, ale po izolaci uhynula do druhého dne. Testy na dusičnany a dusitany OK. Je to pro mě záhada.. Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:38 tekodo – Černání ploutviček
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, u Závojnatky mi černá ploutvička, ale nevím čím to je. Všimla jsem si toho teprve pře pár dny. Má to pouze na jedné straně a to na pravé dolní straně. Dorůstají ji jenom ploutev nebo je to ěnco vážného? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:47 R Muž romant [27987] Re: anavim
Dokud nebudeš mít to větší, alespoň 100 litrový akvárko na ty 2 rybky, tak jim denně měň polovinu vody v tom skoro akváriu a moc je nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:43 anavim – poděkování
Dobrý den všem,

je to pár dní, co moje maminka koupila 2 závojnatky, a zase jak tu čtu ji poradil "odborník" ve zverimexu. 8 litrové akvárko, panebože! Chci vám poděkovat za vaše příspěvky, moc mi to pomohlo. Chystám se na záchranu. Zatím jsou zdravé, aspoň tak vypadají, ale nechci dlouho čekat, takže větší akvárko, pořádné rostlinky a filtraci. Už se mi párkrát začali i dusit. Trvalo hodně si přečíst všechny komentáře, ale stálo to zato. Ještě jednou díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:22 Lucka – závojnatka
Dobrý den,
mám 2 roky starou závojnatku a poslední dobou začala plavat bříškem nahoru.V pohodě žere,je aktivní,ale sem tam se na minutu přetočí na bříško.Je nemocná nebo se jen předvádí?ostatní závojnatky v akváriu problém nemají.
Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:26 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: KIKA
Zde jsou na vině chyby začátečníka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2011 19:25 Muž Yirka [9123] Re: KIKA
Já mám KIKO radu pro tebe. Nejdříve vypni CL.
Pak si pročti ty příspěvky (už jsi začala palec ) a hned ti bude jasné, v čem je asi problém. Je to totiž stále se opakující příběh. Závojnatka, malá a čerstvě založená nádrž. Pokud chceš pokračovat s akvaristikou, jsi na správných stránkách. Jen je třeba začít znovu a lépe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:13 KIKA – ZAVOJNATKA
TOHLE JE RADA PRO ŠTĚPU !! ŠTĚPO JA MAM ZAVOJNATKU 4 TÝDNY MOŽNÁ 3 TÝDNY PLAVE TAK SAMO JAKO TA TVOJE BŘÍŠKEM NAHORU. JE TO BLBÉ ALE ZAVOJNATKA MI UMŘLA DELALA SEM CO SEM MOHLA ALE NIC NEZABÍRALO MOŽNA TPBE SE TO VYDARI OPRAVDU NEVIM KIKA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:57 KIKA – ZPRÁVA
JA MÁM ZAVOJNATKU ASI 4 TÝDNY PLAVE POŘÁD HLAVOU DOLŮ NEVÍM CO SNÍ JE UMÍRA? ASI UŽ JE MRTVÁ PROTOŽE LEŽÍ NA DNĚ A VŮBEC SE NEHÝBE JE TEDA MRTVÁ? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 17:57 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Kibehsenef
Rybky rozdejte,akvárko vyčistěte a pořiďte rybky menší,vhodné do 50l,třeba dva páry barevných živorodek.Namnoží se a v akvárku bude pohoda.V atlasu je spousta menších rybek na výběr.Závojnatky nejsou do malých akva pod 200l vhodné.Produkují hodně odpadu a na malém prostoru i ničí kytky.Taky skaláry patří do větších akvárek s výškou kolem 50cm.Koukám,že už je to i v předchozím příspěvku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 17:43 R Muž romant [27987] Re: Kibehsenef
Závojnatky ani skaláry do 50 lirovýho akvárka nepatří. Stačí se podívat do atlasu ryb a zjistit si nároky daných ryb. Než je někomu daruješ, nebo vrátíš do akvaristiky, tak bych doporučil velmi častou výměnu vody, klidně obden 30% objemu nádrže a velmi střídmé krmení. Pravidelné odkalování dna je taktéž dobrým postupem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 17:38 Kibehsenef – Závojnatka
Všechny Vás zdravím. Přicházím s velkou prosbou. Dceři jsem pořídil akvárko cca 50 L. Vnitřní filtr Tetratec, 4 rostlinky, vzduchovací kámen, 4 závojnatky a 1 skalár (původně 2). Již od začátku mám problém, že mi ve filtru (včetně čerpadla) se udržuje svinstvo (asi řasa - smrdí to a má to nazelnenkavou tmavší barvu). Již cca 1-2 měsíce mi jedna závojnatka občas plave břichem vzhůru a tak nějak přiblble. Má zadní část (řitní) celou a takovou větší. Nevím, zda je přežraná (když ji dám na karanténu tak ale kálí) nebo zda je jiný problém a nevím co s akvarkem i se závojnatkou dále.Navíc mi rostlinky pomalu ale jistě odcházejí (zhnědnou a pak se rozpadnou). Předem díky za rady co a jak dále.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:12 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Chamber
no akvarko si porid co nejvic. Zavojnatky jsou prasatka.
No ja bych aplikoval na plisen acriflavin, je dost setrny a vesmes zabira, menil bych cast vody klidne i denne a vzdy dokapal acriflavin podle litru vymenene vody.
Hlavne mas tam filtraci? vzduchovani? rostliny? Trosku to vic popis, jak dlouho je nadrz zalozena.
K velikosti akva se vyjadrovat nebudu, ale pokud se to zvladne, noveho akva se dockaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 15:23 Chamber – Závojnatka - rozpadající se ploutve a přetáčí se na bok
Ahoj lidičky, mám akvárko asi 15 dni (dostali jsme ho jako dárek). Akvárko má cca 20 litrů (vím že asi nesklidím kladné ohlasy na velikost ale větší pořídím v průběhu měsíce). V akvárku mám dvě malé závojnatky a dva malí albíny (přísavky). Celou dobu bylo vše v pořádku až do doby kdy se na menší závojnatce (cca po 5ti dnech) objevila plíseň. Začal jsem ji tedy léčit přípravkem sera mycopur. Má se podávat tři dny a pak by se měla plíseň ztratit. Po třech dnech plíseň skoro celá zmizela ale u tý větší závojnatky jsem pozoroval zrychlené dýchání a nervové tiky. Vyměnil jsem tedy část vody (v návodu na mycopur to doporučovali) a aplikoval jsem jim sera aquatan aby se trošku uklidnily a aby se voda pročistila od toho mycopuru. Vše se zdálo být v pohodě až na občasné narážení do skla a schováváni se v jsekyňce(u té větší závojnatky) ta menší se zdála být bez problémů. Dnes jsem si všimnul, že plíseň na té menší závojnatce opět narůstá a hlavně se jí začali rozpadávat ploutvičky a začala plavat bokem. Včera to ještě neměla a bylo čilá k světu. Už sem přečetl všechny možné rady a nápady na léčbu ale nic neodpovídalo danému problému. Předem děkuji za jakýkoliv názor a radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 20:46 Usine
Přestat jí krmit, ale zřejmě to už má spočítané když je to tak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 19:02 Štěpa – závojnatka
Prosím pomozte mi mám závojnatku už asi 3týdny mi plave bříškem nahodu a plave úplně minimálně.Vůbec nevím co sní je a jestli jí můžu nějak pomoct.Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 17:05 Danes – Nafouklá závojnatka
Zdravím všechny, dnes mi umřela závojnatka a už od včere nežrala. Byla nafouklá a pořád jen byla na jednom místě. Neví někdo co to bylo? Fotku jsem bohužel nepořídil. Zjistil jsem to ráno když jsem šel do práce. Takže jsem to nestihl. Předem díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Raiven
nemá nevhodné podmínky? Chtělo by to vědět něco o nádrži kde jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 09:17 HaDaS – Otrava
Pod nickem Dejw, Sabulka, Míša, lissa, OXI, Lucííík a Bůh ví kdo ještě (viz. 44386155431), je jeden a tež otrava, který si z nás dělá bžundu na více fórech. Prosím Vás o to, abyste mu již neodpovídali. Je to škoda času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 09:11 Raiven – Zavojnatka zbarveni
prosím pomocte mi ja mám 3 zavojnatka jedna bíla druha bílooranzova a ta třetí byla oranzova celá a ted je bíla prosim nemuzete my pomoct? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:02 Žena Linduš [166] Re: Lucííík
mají špatné podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:35 Muž Yirka [9123] Re: Lucííík
Odpověď je jednoduchá. Ty rybky se k sobě prostě nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:15 Lucííík
Ahoj mam prozbu i když to není taková nemoc jako o které tu píšou všichni!Chovám závojnatky,betty,neonky....a pár dalších rybek,které přežívají ze starého akvárka.Můj samec betty začal okusovat závojnatku a na ostatní závojnatky neustále utočí nevíte čím to je?Ptala jsem se kamarádky,která chová v 45litrovém akvárku pouze závojnatky s jedním samcem betty...a uní se vyskyt stejný problám nevíte někdo co to způsobuje a jak to mám samce odnaučit....může to být tím ,že začal stavět hnízdo?Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 18:46 OXI Re: katterinecka
OK...a až se vrátim,kterou rybku by jsi mi doporučila ......ale tedka je pro mě důležitější ta filtrace,kterou by jsi doporučila a mám jeste jedno menší akvárko jako karanténu tam chci taky jednu filtraci která je z těch 2 zmíněních lepší to karanténí akvárko má kolem 15litrů takovej male prcek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 18:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: OXI
ty atman je docela k ničemu, filtrační hmoty má opravdu minimum. Leda tak na proudění vody. Molitanový dej do toho menšího a do většího buď pořiď stejný (klidně i dvouramenný se dvěma molitany), nebo nějaký jiný vhodný, ale sehnat do menšího akvárka kvalitní filtr je docela obtížné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 18:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: OXI
když jedeš na dovolenou tak si teď nepořizuj novou rybu, zvlášť když nevíš jak na ni bude beťák reagovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 18:37 OXI
AHOJ VÍM,ŽE ZDE JE FÖRUM O ZÁVOJNATKÁCH,ALE MÁM PROBLÉMEK,KTERÝ CHCI VIŘEŠIT NEŽ ODJEDU NA DOVČU....JEDNÁ SE O TO STOU FILTRACÍ DOUFÁM,ŽE MI NĚKDO POMŮŽE JAKOU DO MÉHO AKVÁRIA SI MÁM POŘÍDIT......POKUD MI POMŮŽETE I S RYBIČKOU BYLA BYCH MOC VDĚČNÁ DĚKUJI
Ahoj,chtěla jsem se zeptat.....chci si kmé bojovnici(samec) pořídit jinou rybku nevíte někdo s kterou se nejlépe snáší....všude píšou,že se snáši se všemi rybkami.Skoušel jsem závojnatky,jenže ty jsou dost nečistotné a strašně se kvůli nim kazí voda v akváriu.Mám 60litrovou nádrž s rostlinami.....proto hledám rybičky,které dokážou žít,alespoň v mírném proudu a nejsou taková "prasátka" a hlavně aby se snesli se Zorem.A jestě jeden dotaz,který filt je lepší Filtr Atman At-F300, 250l/h nebo Molitanový filtr elementkový
Myslíte si,který z těchto filtrů by se hodil do menšího 20litrového akvárka.
.Děkuji za rady a doufám,že mi někdo zde pomůže najít Zorovi kamarády!!!
:-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:58 R Muž romant [27987] Re: míša
To je fajn, že se rybka zotavila. K Tobě žádný výtky nemám, to jsou tady jiní dotazovatelé, kteří pokládají stále stejný otázky pod různýma nickama a působí to dojmem, že snad ani poradit nechtějí, jenom tak trošku zaprudit a zase zmizet. :) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:42 míša Re: romant
ahoj, nevím co tim myslíš, ale já nick neměním. pořád tu jsem pod tímhle a písu jen tobě. čistím jednou za tři týdny a měním jen půlku nebo čtvrtku nádrže. filtrace v pořádku. teď se ma dobře, vypadá líp, plave a má se čile k světu. v nádrži mám i kytky. míša
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 18:58 R Muž romant [27987] Re: lissa
Už jsem Ti na toto téma odpovídal několikrát. To, že měníš nick neznamená, že to nejsi Ty. dejw, Sabulka, míša atd. Zaregistruj se, udělej si prezentaci a pokládej dotazy, takhle to vypadá, že máš takovej jinej smysl pro humor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 18:49 lissa
Ahoj chci se zeptam mám závojantku.Které se nechce plavat,když nestojím u akvárka a je klid tak leží na dně a nehýbe se,pokuď však zaťukám na sklo tak vyplave a chvíli plave,ale potom se zase potopí...............Nevíte co to může být setkal jste se někdo stim?A nevíte jak se toho má ta rybka zbavit,jak ji mám pomoci.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:50 Míša Re: Oskar.
Ja nevim,ale ja mam dojem,že potřebujou pomoct mě taky zde všichni moc pomohli a tak nevim proč by sem nemohli napsat taky oni tak pssss.Jo ja jsem měla problém se závojnatkou protože mi strácela barvu a romant mi moc pomohl tak nwm když je nouze ta by jsem si měli pomáhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:49 R Muž romant [27987] Re: Sabulka
Tak ten filtr je to poslední co by mě trápilo, spíš bych se velmi vážně zamyslel nad přítomností té závojnatky v takto malém akváriu, to bohužel není nádrž určená pro závojnatku. Když se podívíš do zdejšího atlasu ryb, tak se dočteš o nárocích těchto rybek včetně nároků prostorových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:46 Sabulka Re: romant
Děkuji byla jsem lína to hledat a google mi nic neviflusl ;-).Ale přesto mám ještě jeden dotaz...mám závojnatku mám 10litrový akvárko a v něm filtraci v obchodě mě řekli,že filtra když vytváří silný proud tak to není dobrý pro závojnatku.Jenže když ji vypnu tak se mi po pár dnech zkazí voda.Mám model At-f300 od výrobce Atman.Nevíte jak ji mám zpomalit,aby se netvořil tak silný proud.Posuvným tlačítkem na přední straně to nefunguje.!!§§Děkuji a čekám na odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:41 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Sabulka
Dejw, Denniska, Sabulka... kdo to bude příště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:37 R Muž romant [27987] Re: Sabulka
Toto vlákno je chovu bojovnic věnováno, tak tam jistě bude spousty praktických informací.
rybicky.net/forum/1276
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:29 Sabulka – rady ze života
Ahoj,já vím,že hlavní téma jsou Závojnatky,ale chtěla bych se zeptat zkušených akvaristů jestli by mi neporadily nějaké rady pro začátečníka v chovu jedné Bojovnice.Mám pro ni připravené akvárium od 10litrech s rostlinami a filtrací se vzduchováním.CO SI MÁM JEŠTĚ POŘÍDIT?MÁTE NĚKDO NĚJAKÉ RADY A FÍGLE PRO MĚ!DĚKUJI A DOUFÁM,ŽE MI POMŮŽETE S CHOVEM MÉ NOVÉ KÁMOŠKY RYBIČKY :-)
PS:CO POUŽÍVÁTE ZA KRMENÍ?Já si přečetla celou stránku o Bojovnici,ale vaše rady ze života jsou vždy lepší.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:37 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Když si v tomhle vlákně trošku odroluješ, tak jsem to tady už psal několikrát a to i na téma totální očista akvária a najdeš i dobrý studijní materiál v podobě odkazů který je docela dobrý si přečíst a dozvědět se něco o základech akvaristiky. Jinak ta celková očista je opravdu špatně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:33 Denniska Re: romant
Už sem asi narazila na problémek ...potřebuji schálit postum mám 10lirový akvárko do něj dám a zasadím rostlinky a napustím vodou a jak se potom akvárko čistí ja jsem zviklá celé jej rozebrat a vše spátky složit vše dukladně vičistím ...možná jsem primitiv ale nwm zdálo se mit o nejlepší asi jsem blbá když to tak dělám co?Tak to potřebuji moc poradit :-D jo a jeste rybičky z filtrace a vzduchování nemůžou dostat nějaký šok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:27 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Napadá mě ta Razborka Kalimantanská, nebo Thajská, ale i tak to je hrana. Dal bych 8 kousků. Nejdříve bych to akvárko nechal pěkně zarůst jemnolistejma rostlinama a teprve potom bych je tam pořizoval, aby to prostředí bylo dostatečně stabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:23 Denniska Re: romant
Dobře a můžeš mi prosím ještě napsat pár druhů ryb které bych si mohla pořídít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:18 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Pokud tam v tom akváriu bude dostatek živých rostlin a bude se pravidelně měnit voda, tak to vzduchování nebude třeba, ale o to více je nutný dbát na ty výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:12 Denniska Re: romant
Moc děkuji a ještě nějaký typ nemáš.Já se ptala v obchodě tam mi jich nabýdla ale nevím jestli mohou všechni žít bez vzduchování ...mi domajedno máme ,ale to dělá strašnej randál a bojim se,že to může ten hluk nějak ublížit těm rybkám :-D možná jsem naivní,ale nwm mohli by dostat něco jako infarkt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:04 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Ten výběr bude velmi omezený a podívej se třeba na nějaký Razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:00 Denniska
Ahoj mám podobný problém jako Dejw.Naši mi dovolý jen malé akvárko koupila jsem si filtraci a živé rostlinky a 2 závojnatky ty bohužel zemřeli sad .A tedka si chci koupit nějaké nové ryby a nevím co se do 10litrového po domácku dělaného akvárka hodí,ale krevety nechci ja chci ryby v obchode mi prodají vse ale myslím si že se vám dá věřim 100%víc než prodavačce ketrá by mi prodla i ....co já vím ..DĚKUJI ZA ODPOVĚD A ČEKÁM !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:44 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Díky. X-) Pořád je, co se učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:39 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Tak pokud tam bude dostatek rostlin tak tam žádnej filtr potřeba nebude a nitrifikačních bakterií tam bude taky dost, toho bych se nebál. Souhlasím s těma krevetkama, to je dobrá volba a jak píšeš, když se dodrží ta pravidelná výměna vody, tak to bude fungovat. X-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=851