Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 17:25 Leo
Ano, nejdřiv to byl takový prášek a přes noc se to zhoršilo na bílé fleky....ale to už byla mrtvá sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:03 kolikoj
s tou rybičkou je mi t lítosadsadsad a když jsi ji vylovil, měla ty skvrny větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 10:05 Leo
No, já je mám v jezírku. Teď jsem je musel přelovit kvůli teplotám do 80l akvárka, tam jsem to taky objevil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 09:56 Muž filipsi [1295]
Tak za 14 dni, to teprve uvidis, ze nic dalsiho neni nakazene. Ale v jakem akvarku je mas, aby se tam spis netrapily vic 2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 09:51 Leo
Prosím, poraďte kdy tam můžu koupit další, aby se tam sama netrápila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 08:31 Leo
Tak jsem se bohužel spletl, těď jsem ji vylovil mrtvou sad sad sad . sad Měla na sobě takové bílé fleky, nechápu jak se to mohlo takhle zhoršit rozzureny . Teď se bojím aby to ta druhá nechytla taky a aby vydržela sama, má teď totiž strach koupit novou... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 13:22 Leo
Jj, díky vám všem. Vypadá to, že je ji líp, snad to nezakřiknu. Už začala zase plavat a trochu jedla. Koupil jsem taky nějaké vitamíny tak snad to pomůže. Ještě jednou vřelé díky potlesk . Jste fakt skvělí palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:20 Žena petrys [107]
jestli chceš, dej sem meil, pošlu ti něco o krupici, je tam popis i postup léčby, mám toho hodně, možná ti to pomůže, s léčbou obrněnky je to vpodstatě stejné
nebo mrkni na mnou založené téma krupice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:01 Žena petrys [107]
odkalovat samozřejmě, závojnatky jsou sice studenovodní, ale když jsou přes léto v jezíku, kde v letních vedrech teplota často ke 30míří, tak to taky zvládnou, navíc kožovec se při teplotě nad 28 stupňů přestává rozmnožovat v důsledky degenerace cyst, ale záleží to na tobě, jestli v akva nemáš citlivé ryby, např sumce, tak to zkus s léčivy, solí nic nezkazíš, ryby začnou produkovat více slizu, což parazitovi stíží přichycení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:53 Kai
Chtělo by to provést nějákou diagnozu.Takhle ani vlastně nebudeš vědět,co léčíš.Nemůžeš udělat fotku? palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:50 Muž isamik [180]
Pri leceni je dobre vyndat aktivni uhli z filtru. Navic, zkus pohledat, a necekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:43 Zdenik
Pokud neléčíš chemií, můžeš jim tam něco přidat. Například Seru Fishtamin, která se dává běhěm nemoci na posílení ryb (Nepředávkovat!!!). Vodu můžeš odkalovat a můžeš i vyměnit třetinu vody např. po týdnu nebo jak je u tebe zvykem. Vodu pak můžeš lehce dosolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:29 Leo
Prosím, odpoví mi někdo na můj předchozí dotaz(31.08.2007 10:12:55)? S tím si opravdu nevím rady... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:14 Zdenik
No nevím u závojnatek bych teplotu nezvedala a obrátila bych se na chvíli na chemii. Já na takovouhle nemoc u závojnatek použila Anti-Ichtin. Pomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:12 Leo
No, jenže já už jsem tam přidal tu sůl a zvedl teplotu na 26 stupňů. Prosím, řekmi mi někdo jak je to s odkalováním, když to tam mám nechat 14dní, to jako nemám akva čistit? A co ty vitamíny, můžu jim tam nějaké přidat? Prosím...A děkuji všem za rady. Snad se z toho dostane... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:05 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak ještě do strouhanky a trojobal je na světě:)a hurý do fritáku:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:59 Muž AmorFati [37] - Amerika
Pokud chceš léčit studenovodní ryby, obátil bych se spíš na chemii, než na zvedání teploty. Jesltiže už zkoušíš léčit na krupičku, nezvyšuj teplotu, to se dělá jen pro urychlení vývojového cyklu Kožovce. Kup rybičkám eSha EXIT. Je to tří až pětidenní léčivo, při jehož použití se teplota nezvedá a funguje velmi spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:42 Leo
No, já si myslím, že to zvednu na 28 a víc ne, přece jenom je to závojnatka. Foto by bohužel nebylo, foťák není...Ono by ste toho moc neviděli. Ještě se chci zeptat jak je to teda s tím čištěním? A mohl bych koupit nějaké vitámíny a přidat je do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:27 Muž isamik [180]
Co foto nebylo by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:26 Kai
Nevím nevím..závojnatka a teploty přes 30,to nezní moc dobře X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:26 Leo
jj, to já vím. Ale ještě jeden dotaz, jsi řikala, že to mám nechat 14 dní, a jak to bude s čištěním? Díky moc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:24 Žena petrys [107]
jo ještě, tu teplotu zvedej postupně, např o stupeň dva za den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:18 Leo
Dobře zvedám teplotu vzduchuju a teď jdu na tu sůl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:13 Žena petrys [107]
jakmile léčíš takovouhle nemoc, musíš léčit všechno co v akva je, protože tím, že bys něco vyndal a pak to tam zas vrátil je šance, že si parazita zavlečeš zpět, měchýřovkám by to vadit nemělo, ale vzduchuj, ano tu sůl napřed rozpusť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:05 Leo
JEště tam mám dvě měchýřovky. Bude jim to vadit? Já je totiž nemůžu přendet jinam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:02 Leo
Tak dobře, ale ještě k té soli. Mám ji nejdřív rozpustit ve sklenici s vodou v akva a pak to tam nalít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:56 Žena petrys [107]
dyžtak si do vyhledávače tady zadej krupice, krupička nebo obrněnka a vyjedete ti vpodstatě to samý, co sem ti napsala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:56 Žena petrys [107]
když máš v akva parazity, musíš léčit celé akva, protože na 100% to má ta druhá taky, ale třeba pod ploutvemi, kde to nevidíš, neboj ta teplota jim na krátkou dobu neublíží, ale vzduchuj a fitr nevypínej jestli ho vypináš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:56 Leo
Jo ještě, krupička to není tu poznám. Má na sobě jakoby hrozně jemný prášek a jde to vidět jenom zblízka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:54 Leo
Nemám totiž možnost ji přendat do samotného akvária....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:52 Leo
Na 30 stupňů? To se mi nezdá. Ale ta jedna je zdravá. Neublíží ji to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:50 Žena petrys [107]
jestli to jsou jakoby tečky, ale hrozně jemný, tak se jedná o obrněnku nebo o krupičku, v obou případech by mělo pomoci zvýšení teploty na 30stupňů a přidání soli-1polévk.lžíce na 30lvody, měl bys to tak nechat min 14dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:35 Leo – ...
Druhá závojnatka je úplně v pohodě a to jsem je kupoval ve stejné akvaristice a přitom si je tak prohlížel, jestli jim nic není rozzureny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 08:34 Leo – Závojnatka jakoby v mouce...
Prosím pozte, mám závojnatku asi 3dny, Schovává se, vyleze jenom na žřádlo, dneska už ani to ne...Většinou leží na boku u hladiny. Je posypaná jakoby bílou moukou. Prosím vás, nevíte co to je? A je to nakažlivé pro ostatní ryby? Voda má teplotu 24 stupňů, ph 7 a tvrdost je cca 4. Jak jí mám pomoct. Prosím poraďte co nejdříve. Nemohl jsem nic najít... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 21:57 Muž filipsi [1295] – Komin
Tady je videt, ze jdou s uspechem ruzne veci, o kterych by normalne clovek rekl, ze to dobre delsi dobu nepujde (tvoje kombinace skalary-zavojnatky).
Krupicku bych taky i u zavojnatek lecil zvednutim teploty. Bakterialni rozpad asi zvednutim teploty ne, u niceho, i kdyz Vrubous tak uspesne lecil. Je ale otazka, jestli by se to nespravilo bez zvedani teploty i driv. Nevim, treba se prihlasi vic lidi, co to tak dela a zkusim to nekdy taky.
Bakterialni rozpad pusobi bakterie, ktere jsou normalne v kazdem akva. Jen kdyz je ryba nejak oslabena, stresovana, "vrhnou se na ni" ve velkem a je po ploutvich. Zavojnate formy jsou na to vetsinou nachylnejsi. Lecit necim protibakterialnim, takhle hodne rozjete bych rekl, ze preventin nestaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 21:44 Anuk
Já jsem měla závojnatky dlouho a když chytly krupičku, léčila jsem to vždycky zvednutím teploty skoro na 30 stupňů, ale je fakt, že jsem jim hodně vzduchovala a filtrovala i v noci. Nemám moc ráda chemii, mám pocit, že něco se sice vyléčí, ale něco zase otráví, takže spíš léčím přirozenou cestou - zvednu teplotu a do jídla rybám přidávám vitamíny, stejně i do vody zase vitamínové tabletky a dám tomu čas, aby mohla zapracovat imunita. Ale je fakt, že když to postupuje takhle rychle, jak to popisuješ, nybylo by možná od věci použít nějaké léčivo, napadá mě třeba Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 22:05 Komin
Díky moc za rady, jenom chci podotknout, že tuto kombinaci ryb mám už několik roků a byly v poho. Sice už se mi to jednou stalo, ale to bylo tím, že mi kamarádka na chvíli k nim dala čichavce a ty mi ju taky okousaly. Dal jsem je pryč a vrátila se do normálu.
Ještě se chci zeptat na jednu závojnatku, když se nají, teda pozoruji to většinou po krmení, se začne nadnášet a plave břichem vzhůru. Už si na to celkem zvykla, ale je to divné coze .Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 21:01 Vrubouš
Ano,ja s tim mam zkusenosti.
Bakterialni rozpad ploutvi u Skalar sem lecil zvysenou teplotou,poelvkova lzice na 30-40 litru vody a 10 kapek Preventinu na 100 litru vody.Lecba na cca 14 dnu,po 14 dnech vymenit pul nadrze.Kdyz nemoc pretrvava,postup opakovat.V opacnem pripade denne snizovat teplotu o 1 stupen na normal.U me to pomohlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 20:39 Muž filipsi [1295] – teplota?
Na co zvedat u rozpadu ploutvi teplotu? To se mi nezda, zvlast u tech zavojnatek, ale ani u jinych. S tim mate nekdo dobre zkusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 20:37 Muž filipsi [1295]
Doporucil bych ty skalary dat pryc (nebo zavojnatky - ty se mi nelibi :). Skalary je budou odobavat, zavojnatky budou stresovane a ten rozpad, kdyz ho vylecis, se asi bude vracet, dokud skalary nevyhrajou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 20:34 Vrubouš
Jeste doplnim Petrys o to,ze bych zvednul teplotu...Ale nevim jak ji dlouhodobe (14 dni az 3 tydny) snesou studenovodni zavojnatky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 20:30 Žena petrys [107]
tak zaprvé, závojnatky a skaláry se k sobě vůbec nehodí, závojnatky jsou studenovodní ryby, zatímco skaláry spíše naopak, ploutve jim mohly potrhat a o zbytek se postarala infekce, vyměň proto 1/3 vody za odstátou a přidej sůl-1polévk.lžíce na 30l vody-a nechej to tak a uvidíš, chemii moc nedoporučuji kvůli skalárům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 20:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
VIDĚL BYCH TO NA BAKTERIÁLNI ROZPAD PLOUTVI :-( X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 20:27 Komin – Závojnatka
Fotka k příspěvku Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, zhruba od soboty my moje největší a zároveň nejstarší závojnatce krvavě zrudly všechny ploutve a k dnešnímu dnu ji závoj celkem úplně zmizel. Plave dost u hladiny a černá teleskopka má něco podobného. Minulý týden jsem k nim dokoupil ještě jednu teleskopku a jednu červeno-bílou + dvě skaláry koi. Akvárium mám cca 150 litrů. Filtr je plně funkční a taky jsem je začal krmit zmraženýma patentkama. Zkuste mi prosím poradit. Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 11:15 Mili
já bych zkusila acriflavin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 23:32 Vip
Případně něco najít zde : shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 23:20 Muž Miky [14]
Ahoj zkus PREVENTIN
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 11:29 Vip
Zkusil bych aplikovat něco proti plísním, případně na začátek vyzkoušet sůl.

Myslíš, že by se nenašla do Tvého akva vhodnější ryba?! ;-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 11:09 cipis
Tak jen pár info. 40 litru, vnitrní filtr Aquael Mikro 250l/h, pár rostlinek a kamenů, nijak zvlášť zarostlé není. 3 závojnatky, 2 šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 14:52 Muž isamik [180]
Chtelo by to vice podrobnosti o akvarku, ne ze bych byl v nemocech odbornik, ale tem co se v tom vyznaj se to bude hodit.

Kolik litru ma akvarko, jak je zarostle, kolik je tam ryb, nejake ty parametry vody by taky nebyli na skoru atd...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=1451