Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 10:08 _hrivnacka_ Re: afc1886
Fotka k příspěvku A takhle leží celý den kromě toho že se občas jde nadechnout na hladinu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 10:04 _hrivnacka_ Re: ctibum
Jinak jsem úplný začátečník takže beru každou dobrou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 10:03 _hrivnacka_ Re: ctibum
ctibum napsal: Psal jsem ve zprávě, že bez té prezentace to nepůjde... ;-) akvárko je asi 10l bez filtru čistím každý týden nebo co 4 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 08:41 R Muž afc1886 [14704] Re: _hrivnacka_
Tak třeba bude opravdu problém v kvalitě vody. Jak je velké akvárium a jak často a jakým způsobem probíhá údržba? Ideální by bylo vytvořit prezentaci akvária a nebo dej tady aspoň fotku celého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 08:32 _hrivnacka_ – Závojnatka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 3 závojnatky. Už asi pul roku žijou úplně pohodový život. Jenomže teď mi poslední asi 3 dny jedna z nich pořád plave u dna. Stojí na místě vůbec se nehýbe a ani nežere. Nevíte někdo co s ní je? Jinak dvě další jsou úplně v pohodě (plave po akvarku vždy jen když je vyčištěná voda, na druhý den už zase leží u dna, nevím čím to je)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 19:27 pavel1234 Re: Klára
Já ji nechám ještě den jestli se probere nebo něco a zvážím to odčervení nebo rovnou utracení. Ale mockrát děkuji za Váš čas. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 18:21 Klára
Na hlavě jí tedy nic divného nevidím, ale těžko soudit z fotky. Já bych ji zkusila odčervit - buď jí to pomůže nebo ji to dorazí. Pokud by zůstala v takto mizerném stavu, asi bych taky uvažovala o utracení. Odčervení bych prostě dala jako takový poslední pokus. Nemyslím si, že by takto oslabená ryba přežila nějaké další případné chemické pokusy s léčivy.... Ale na rovinu - zrovna můj názor neber moc vážně, já měla jen jednu takto domněle nemocnou rybu. Jinak mám ryby zdravé, takže zkušenosti s léčbou prakticky nulové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 16:42 pavel1234 – Pavel
Nebylo by tedy lepší nechat tu závojnatku usmrtit v ledové vodě? Je vyhublá, nejí, na hlavě má nějak divně zmavěnou část, nějak lejdavě plave nebo je u hladiny nebo u dna. Myslím si že by bylo lepší ji utratit v ledový vodě ale chci slyšet Váš názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 21:30 Klára
No běhat každý druhý den s kýblem by se mi tedy hooodně nechtělo..... Hele, nedávno jsem řešila údajně nemocného karáska. A jak nebylo jasné, co rybě je (nakonec se ukázalo, že ryba je zdravá jak řípa, jen má prostě gen. deformaci skřelí), oběhla jsem s ní kde co. Včetně veterinářů a zkušených akvaristů. A jak jsme probírali všechno, co jí může i nemůže být, vím, že někdo z nich zmínil, že můžu zkusit odčervit, že když to udělám správně, uškodit jí to nemůže. Ale že to by vypadala jinak, byla by prý zejména apatická a hubená. Tak jsem si na to jen vzpomněla...

Ad množství - u nás je ve venkovním jezírku 1000 l 9 ks karásků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 20:33 pavel1234 Re: Anthrax
Žádně jiné příznaky nevidím. Buď leží u dna nebo u hladiny a někdy i plave ale tak nějak loudavě, jako by se jí vůbec nechtělo. Potravu přijímá jen někdy. Spíše vidím jiné závojnatky jak jedí a ona furt leží u hladiny a nic. Výkaly jsem nesledoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 20:18 R Muž Anthrax [4787] Re: Pavel
Ano, s větším objemem. Může to klidně být i čerpací hlava s velkou kostkou bioakvacitu. Záleží na penězích co do toho člověk chce investovat.

Otázka je jestli se s touhle rybou dá vůbec něco dělat. Nějaké další příznaky? Jak vypadají výkaly? Potravu přijímá? Je aktivní nebo apatická?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 19:48 Pavel Re: Anthrax
Takže nějaký vnější filtr spíš ne? Radši tedy dokoupit filtr s větším objemem filtrační hmoty? Spíš jestli něco nevíte o té vyhublé závojnatce. Rád bych ji nějak vyléčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 19:36 R Muž Anthrax [4787] Re: Pavel
Chtělo by to taky pořádný filtr (tady jde hlavně o objem filtrační hmoty), to co tam máš stačit nebude. A ta redukce osádky je nasnadně. Ty zavojnatky porostou a porostou a bude to horší a horší. Aby to nějak fungovalo by jsi musel měnit skoro každý den vodu i dál. A jak mě nevadí běhat kolem akvárka denně tohle by byl opruz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 19:28 Pavel Re: afc1886
Dřív jsem myslel že jich tam je málo... tak jsem dokupovat ale potom jak mi jich asi 3 umřelo na otravu amoniakem tak dělám výměnu obden 1/3 vody a nyní jsem dokoupil rychlerostoucí rostliny, který by měli amoniak a tyhle škodliviny brát pro svůj růst hodně. Tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 19:21 R Muž afc1886 [14704] Re: Pavel
No máš tam v tom akváriu těch zavojnatek požehnaně, chtělo by to asi provádět mnohem častější výměnu části vody. Bude lepší, když budeš vkládat dotaz přes přihlášení, tak aspoň budou ostatní vidět prezentaci akvária. rybicky.net/nadrze/28736
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 19:06 Pavel – Vyhublá závojnatka
Fotka k příspěvku Dobrý den. Už jsem tu psal několikrát o závojnatkách. Přes tu dobu to ta závojnatka nedala i přes to že jsem krmil málo a ještě k tomu jednou denně. Dva dny v týdnu nekrmím. Nyní mám problém s další. Dal jsem jí do karantény, sice do 20 litrový ale aspoň něco. V karanténě mám nyní 2 závojnatky, jedna má ránu (pravděpodobně se někde odřela l, použil jsem Multi-medikal a čekám) ale ta druhá byla ve 250 litrovém akváriu většinou u hladiny (asi lapání po vzduchu) a někdy u dna jen tak polehovala ale byla furt vyhublá. V tuhle chvíli je v karanténě a nevím co s ní. Doufám že to není nějaká tuberkulóza. Foto vyhublé ryby.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 19:38 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pepan
Ostatně ancíci má v prezentaci taky, takže tam je to spíš jen otázka času. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 16:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pawalo
Zkusil bych tužší kytky. Možná nějaký Echinodorus nebo vzrostlý Anubias. Rozhodně ne takové kytky, které jsou křehké. A zřejmě bude u závojnatek něco podobného jako u Ancíků. Jak se jednou naučí žrát kytky, odnaučí je jedině dynamit nebo přesun jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 15:51 Muž Pawalo [4] Re: drvi
Tak tuto prezentaci chodím velice často obdivovat :) přesně takhle krásný bych to taky chtěl mít.... ale ty moje potvory sou prostě kytkožravý no,,, nebo nevim jak na mě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 14:29 Žena drvi [2894] Re: Pawalo
Závojnatky a rostliny společně fungují, když se to umí, viz třeba tuto prezentaci rybicky.net/nadrze/20626 X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 14:23 Muž Pawalo [4]
doporučené rostliny typu Ceratophylum demersum, Limnophila sessiliflora atd... nebudou moc vhodný, páč ty potvory to okamžitě sežerou. Dost aktivně mi požrali i plovoucí limnobium laevigatum a pistia stratiotes, tedy u plovouček jen kořeny, ale bez kořenů kytky moc nefungujou a pojdou. Takže volit spíš Egerii, tu teda taky jako vozobávaj, ale má větší šanci. Za mě můžu doporučit Echinodory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2018 17:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Pavel
Např Eheim pickup se uvádí pro akvária 100-200 litrů. 200 litrů se uvádí jako maximální limitní množství (ne optimální). Jiná věc je, že výrobce tato čísla udává většinou podle průtoku čerpadla ve filtru bez ohledu na to, jak malá je filtrační náplň. PickUp od Eheimu je jeden z těch lepších filtrů v tomto směru, nicméně má nedostatečný objem filtr. hmot. pro chov vašich ryb. Jako ideální se udává (toto nemám odzkoušeno) minimálně (ne optimálně) 2% objemu vody v nádrži, respektive byste potřeboval minimálně 5l molitanových náplní. Čím více, tím lépe. Osobně se snažím orientovat to k 10% (nechci riskovat) a to bych doporučil i vám, pokud jste se rozhodl pro závojnatky.
Do 700 litrů vody (cca 900-1000 litrová nádrž) bych jich dal tak maximálně 8-9.
EDIT: nebo je můžete nechat v tom akváriu, ve kterém jsou, ale bylo by opravdu potřeba pořídit mnohonásobně výkonnější filtraci a smířit se s výměnami vody co 2 dny, nebo každý den.
Možné je chovat je i v akváriu bez rostlin, ale je to náročnější na údržbu a filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 16:56 Pavel Re: RE5PEKT
Dobrý den. Filtr (200 litrů) tedy EHEIM pickup 200 + druhý EHEIM pickup 60 (60 litrů). A pokaď bych si za rok koupil akvárko o objemu 500 - 750 litrů tak bych tam tedy mohl mít 7 dospělých závojnatek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2018 16:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: RE5PEKT
Už nemůžu editovat.
Ještě bych dodal, že by bylo záhodno rybky nepřekrmovat (čím více krmíte, tím více kadí) a dbát na to, aby potrava nepadala na dno (nezkonzumovaná potrava kazí vodu mnohem více, než hovínka). Krmit střídmě 1-2x denně jen trošku, aby si zobly a 1-2x týdně půst celý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2018 16:49 R Muž Anthrax [4787] Re: Pavel
Pavel napsal: Je hodně lidí co nemaj vůbec žádnou rostlinu. Divný co? :) :)

Takový lidi mají ale zpravidla hodně dobrou filtraci. To co tam máš ty nemá moc šancí na úspěch při 13 zavojnatkách a téměř žádných rostlinách.

Edit: já než něco napíšu.... Jsem prostě pomalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2018 16:33 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Pavel
Dobrý den. Nejprve bych doporučil pročíst tento odkaz.
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Ne náhodou tam doporučují na každou dospělou rybu 100 litrů vody. V tomto věku ještě neprodukují zdaleka tolik detritu, kolik budou, až budou dospělé. Ale i tak by bylo potřeba ke zvládnutí chovu tohoto množství mladých závojnatek v tomto množství vody měnit část vody poměrně často (tak 30-50% jednou za 3 dny), tím spíš, že tam nemáte rostliny. Rostliny vytahují z vody odpadní látky z ryb a tím přispívají ke kvalitě vody. Vy tam máte jen jednu rostlinu a to ještě ne akvarijní.. měla by mít ponořené jen kořínky, takto vám brzy zajde. Anubias je krásná rostlina, ale moc práce nezastane, protože roste ultrapomalu. Potřeboval byste nějaké plevelné rychle rostoucí nenáročné rostliny, jako třeba Egeria densa, Ceratophylum demersum, Limnophila sessiliflora, Pistia Stratoites, aj. Ale opravdu hodně, do takového akva tak alespoň 50 kusů těchto rostlin, radši 100.
Pro momentální vyřešení vašeho problému s kavlitou vody by tedy stačilo dosadit mraky rostlin a začít často měnit vodu.
Pro dlouhodobé řešení by bylo potřeba ještě k tomu snížit počet ryb tak na 6-8, až vyrostou tak na 2-3.. tedy pokud by vaším cílem bylo nemuset měnit vodu častěji, než jednou za týden a zároveň mít zdravé rybky.

EDIT (editace stále probíhá):
Další věcí je filtr. Na filtračních médiích se udržují prospěšné bakterie, pokud filtr není nebo má nedostatečný objem (rozuměj povrch), jsou tyto bakterie přítomny ve dnu a a dekoracích atd. Z fotografie nejsem schopen určit filtr a vzhledem k tomu, že odmítáte založit si prezentaci akvária jen věštím z koule, že je to BioBox? Pokud nemáte dostatečný objem filtru, visí to na dnu.. a pokud často odkalujete (respektive ničíte bakterie usazené ve dnu), nebudete mít nikdy stabilní prostředí. Chov závojnatek se bez odkalování v takto přerybněném akváriu neobejde, proto bych být vámi pořídil filtr s pořádným objemem, klidně kostku molitanu napojenou na čerpadlo (levné a efektivní). Až dokoupíte/dostanete rostliny a ty se vám uchytí (začnou mít přírůstky), budete moci vysadit vzduchování. Také by bylo vhodné z důvodu budoucího pěstování rostlin navýšit vrstvu písku alespoň na 4 cm. Údržbu filtru provádět jen až vám skoro přestane téct. Lehce vymáchat v odsáté vodě z akvária.
Úplně na okraj bych zkusil, zda ty světlé kameny nešumí v octu, pokud ano, nejsou příliš vhodné do takového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 15:47 Pavel – Závojnatka na boku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den znovu. Dnes ve 12 jsem vyměnil polovinu vody. Dále přidávám fotku nádrže + dvě závojnatky se kterými si nevím rady. Uvažuji o anubisech. Zítra mi mají přijít 2 rostliny anubiasy takže tu jednu bych jim tam dal a budu klidně dokupovat jenom potřebuju vědět kolik kytek tam. Poraďte mi co bude třeba dovylepšit prosím. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:42 Pavel Re: silviebaris
V té době jsem krmivo od fluvalu nepoužíval a ani je nepoužívám. A patentky? Nevím co to je... Toť vše ke mně. Ještě něco nemám totiž čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2018 21:42 R Muž ctibum [6926] Re: Pavel
Pokud z vody chlór necítíš, tak ho neřeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:40 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Udělej to ráno před odchodem do školy. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:39 Pavel Re: romant
Rád bych jí vyměnil ale rodiče spí a nemám odstátou vodu. Nerad bych jim tam nalíval s chlórema nechci budit rodiče, takže to musím udělat až zítra ale moc Vám děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2018 21:36 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Vyměň tu vodu, zavři počítač a jsi se natáhnout. Zítra to tady nevštívit nemusíš, ale vodu vyměnit musíš, pozítří se třeba více zamyslíš, ale vodu taktéž vyměníš atd. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:32 Silviebaris Re: Pavel
Krmím vločkami od FLUVALu. A občas mražené patentky. Ale má to jen jedna ryba ze čtyřech. Zbylé tři jsou úplně v pohodě. DIVNÉ BYLO PSÁNO 27.1 DLE TVÉHO POPISU AKVA-Soudím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pavel
Takže já to shrnu. Přišel jsi s prosbou, aby Ti tady někdo poradil s problémem u závojnatky. Místo abys případnému rádci poskytl maximum informací, tak mlžíš a zatímco Tvé rybě je evidentně blbě a určitě se to nezlepší, pořádáš tady slovní přestřelky. Fakt si myslíš, že po tomhle entrée Ti někdo bude s nadšením radit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:30 Pavel Re: silviebaris
Prosím? :) Jste trochu mimo ne? :) Od doby co jsem dostal první 3 závojnatky tak jsou v pohodě ale až teď, v nově založeném akváriu mi jedna nově koupená závojnatka plave bokem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 21:24 Silviebaris Re: Pavel
Zajimave je,že 27.1 jste psal" 4 rybicky a dnes jsou uz 2 rybičky',takze umiraji,asi se jim nedaří,a děláte něco špatně,dejte na radu zdejších,vědí co dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:16 R Muž ctibum [6926] Re: Pavel
Ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:12 Pavel Re: ctibum
Je hodně lidí co nemaj vůbec žádnou rostlinu. Divný co? :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 20:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel
Ono to časté čištění je spíš kontraproduktivní. 2 rostliny na hladině je docela bída a na rady ve zverimexech bych taky nespoléhal. Spíš na ty, co už tu padly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 20:37 R Muž ctibum [6926] Re: Pavel
Pavel napsal: Nádrž je týden napuštěná... Každý týden dělám odkalování dna.
Dneska asi nejsem ve formě, ale tohle mi prostě nevychází. Nechám to tedy kolegům.
Podle mě silně nevhodné podmínky. 13 Závojnatek ve 250 litrech je, řekl bych, dost hodně, v nádrži s poddimenzovanou filtrací a bez rostlin.
Zkus si ve zdejším atlasu přečíst něco o podmínkách pro Závojnatky...
Mohl bys dát alespoň celkovou fotku nádrže? Když už nebude ta prezentace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 20:35 R Muž Anthrax [4787] Re: Pavel
Ono bys měl odkalit část dna a pak třeba za týden vyčistit filtr. A pak dát filtru pokoj alespoň na měsíc. Ale odkalovat hned den po čištění filtru je hazard. Obzvlášť v takto čerstvé nádrži. Ale stále nevíme spoustu faktorů které hrají roli. Proto ta prezentace je více než žádoucí. Ale 13 závojnatek v týden staré nádrži bude asi příčina popisovaných problémů.

Edit: To že výrobce tvrdí že filtr je na 200 litrů nic neznamená. Záleží na objemu filtrační hmoty a osádce. Taky tam můžeš mít jen honiče vody co jsou na nic. Zverimex je od toho aby vydělával ne, proto aby dobře poradil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 20:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pavel
Ona ta prezentace není nesmyslná. Pokud se poctivě vede deník, dá se v historii dohledat i starší chyba, která se projeví po nějaké době. Navíc, prezentace dá mnohem více informací než sáhodlouhý pokec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 20:10 Pavel Re: ctibum
Ještě jednou... Akvárium má 250 litrů. Dno je písčité asi s 10 kameny. Na hladině plavou 2 rostliny. Vzduchování mám, tedy vzduchovací oponu. Filtr na 200 litrů a k tomu mám ještě jeden na 60 litrů, takže mi to filtruje o 10 litrů více ale to snad nevadí. Nádrž je týden napuštěná (vím měla by být déle napuštěná). Každý týden dělám odkalování dna odkalovacím zvonem (rozbil se mi ale už jsem objednal nový) a hlavně 1/3 vody vyměním a doliju den odstátou vodou. Je tam asi 13 závojnatek z toho jsou 4 velký jináč ostatní jsou malé kusy. Osvětlení taktéž mám. Myslím si že čištění filtru v samí den co odkalování není správné. Mám toho hodně načteno a potvrzeno v dobrých zverimexech. Nejsem zrovna ten typ který rybám vyčistí akvárium jednou za rok. Dbám na akvárko ale když prostě najdu problém chci ho vyřešit. Pokaď si nevím rady jdu se poradit. Proto jsem sem přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 20:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel
Z toho mála informací už tohle "Filtry čistím vždy den před odkalováním" zavání problémy. Nevím proč si tolik lidí myslí, že filtr se musí neustále čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2018 19:53 R Muž ctibum [6926] Re: Pavel
Já jen doplním, že informace v prezentaci by měly být pravdivé a že není dobré tahat tu lidi za fusekli. Tak trochu to zmiňuji proto, že mi haprují informace "Nádrž je teprve týden napuštěno" & "Filtry čistím vždy den před odkalováním v odstáté vodě."
Kolikrát jsi za ten týden odkaloval a čistil filtry...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2018 19:27 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Nekrmit nikoho ničím a denně měnit klidně polovinu vody, potom tu prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 19:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pavel
Udělej si prezentaci. Nikdo neví, jak je velké akvárko, jak je osázeno, jaká je filtrace, v jaké teplotě ryba je, jaká je kvalita vody, čím krmíš, jak často. Bez takových základních informací je jakákoliv rada jenom věštění z koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 19:15 Pavel Re: Pavel
Nádrž je teprve týden napuštěno. Normálně den vodstátá voda. Filtry čistím vždy den před odkalováním v odstáté vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 19:10 Pavel – Závojnatka na boku
Dobrý den. Závojnatka asi jeden rok mi plave na boku. Nevím co s tím. Na dně mám písek a v zadní části akváriu mám kameny. Mám vzduchovací oponu a filtry které také vzduchují. Takže jedna mi většinou plave na boku a druhá se mi furt drží u filtru a skoro nikdy nechodí ke dnu. Nevím proč. Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2018 21:03 R Muž ctibum [6926] Re: Papouskova
Založte a maximálně vyplňte prezentaci nádrže, přidejte celkové foto nádrže a detailní fotky ryb...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=101