Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:09 Muž Yirka [9126] – Re: lulu
Máš pro ni vytvořeny špatné podmínky:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:03 lulu
Ahoj..Chtěla bych se zeptat...Mam kulate akvarko a jednu zavojnaktu v něm... Když ho umyju, dám do něj rybku, tak tak týden je v pohodě, pak začně ně hladině pořád otevírat tlamičku a asi brát vzduch a je tam pak hodně bublinek, až do takové pěny a hladina je taková kalná, vůbec nevím proč...a taky jí pak něco začne táhnout ke hladině a tam se vybulí na bok..Vžycky se snaží rychle plavat, aby nevyplavala nahoru, ale jak už je vysilena, tak se necha a lezi na hladine...proč je t ahaldina klaná a proč ji bývá tak špatně? z čeho? je to jí nebo akvárkem? .....a k tomu tématu...taky mi to uz dve pretím delaly, a tak jsem je nakonec musela vyhodit, protoze ji ten hnusny ocas zacly okusovat...bojim se, ze to co jsem psala bude zachvíli to same oc u predeslych dvou....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:07 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
Foto dodám zítra ted nemám čím fotit...a s těch obrázku se mi to zdálo na ten fungus nebo jak se to píše ale nejsou tam ty štětinky a ty skvrny jsou velké klidně i půl centimetru a v ruzných částech ocasu nikdy jsem to na ní nevidel...a nezdechnou mi ostatní ryby???jinou nádrž nemám pouze s bettou sad jak jsem psal obě závojnatky začínají polehávat i pancéčřníčci a zdechl mi už jeden pancéřník a ancistrus a druhého ancistruse nemužu vubec najít... sad :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:05 klubicko – Re: Honzabetta
Tak to vyfot, hod to sem a zkuseni Ti snad poradi. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:05 Muž Yirka [9126] – Re: Honzabetta
Tak ji vyfoť, neboť jinak nemá ta debata smysl.
A ještě se zkus podívat na pár fotek sem: www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:03 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
nepoznal jsem ani jedno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:36 R Muž Silent [5949] – Re: Honzabetta
Jakou máš kvalitu vody? Hlavně NO2 a NO3. Jako první pomoc můžeš vyměnit část vody, ale pokud to nevidím těžko ti můžu přesněji poradit. Zkus sám rozpoznat o co jde tady rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:31 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
a kam jí mám dát ??nemám jinou nádrž sad a pancéřníčci už začínají ppolehávat i druhá záojnatka a ještě jsem si všiml že má bíle skvrny na ploutvích...ale na plísen to nevipadá! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:24 R Muž Silent [5949] – Re: Honzabetta
Tak jedině na netu. Většina e-shopu je má v nabídce. Léků na plísně je více, třeba Mycopur od Sera, acriflavin, Anti-mycotin od Hu-Ben nebo GeneralTonic od Tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:17 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
A kde to seženu??u nás akvaristiku nemáme sad a do akvaristiky se dostanu 3krát do měsíce.. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:15 R Muž Silent [5949] – Re: Honzabetta
Možná počínající zaplísnění rány. Použij eSHa 2000 podle návodu a mělo by to být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:11 Bart Simpson – Zavojnatka se odřela
Čau akvaristi,včera jsem přijel z italie a všiml jsem si na jedné závojnatce odřeninu a na ní takovou bělavou hmotu a nevím co s tím už mi zemřel jeden pancéřník a ancistrus...prosím poradte! :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:13 akrono12 – zavojnatka
nechcem sa chvalit ale zavojnatky su cool rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 14:51 akrono – zavojnatka
no hm to bude tim ze vela zareie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 14:46 akrono – zavojnatka
mam zavojnatku .krmim ju 3 razy do dna a raz za 3 tizdne menim vodu. na dne ma kamienky musle a kristale. je spokojna a zije. to je vsetko caw

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 18:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: zelvik58
Jestli přenesete 4 závojnatky do kbelíku a necháte je tam 3 dny, velmi pravděpodobně jim to trápení zkrátíte. :-O
Jak na věc popsali Yirka a Jrk - denně měnit velkou část vody až do okamžiku, kdy bude možné změřit NO2 a tyto budou testem na neměřitelné hodnotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 17:35 Muž Jrk [143] – Re: renie
Přesně tak, jak psal Yirka - vyměnit část vody, klidně i 80 % a do doby než seženeš nějaký test na NO2, tak 50 % vody měnit denně! Dnes se asi ten test nesežene... Tyto papírové testy mají opravdu hodně divné výsledky. Do doby než budou lepší testy bych se pH, GH ani KH nezabýval - dle fotografie jsou ty výsledky hodně podivné - tyto testy bych nepoužíval. Když už papírové rychlotesty, tak 5 in 1 od JBL ty jsou jakž takž použitelné, ale i tak ve srovnání s kapkovými nepřesné. Jinak spíše doporučuji testy kapkové. Osobně používám od firmy Rataj www.rataj-spk.cz (kliknout na "Produkty" a poté si vybrat v sekci "Testy vody".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:37 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: renie
Vypadá to na otravu.Závojnatky bych přelovila do kyblíku s kapkou preventinu,akva vypustila,dala novou vodu a nechala ji tak 3 dny odstát.pak bych je tam šoupla zpátky.Mezitím to chce odhalit a odstranit příčinu.Tohle je první pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:17 renie – Re: Yirka
Tak jsem to přelouskala a nezbyde mi nic jinýho asi než vyměnit vodu...A nevíš něco o té hodnotě KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:58 Muž Yirka [9126] – Re: renie
Ale já píšu o úplně jiné, troufám si říci rybám životně důležitější veličině a to jsou N-látky.... Prosím opravdu přečíst si ten odstaveček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:55 renie – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Test jsem udělala a hodnoty jsem psala h předešlém příspěvku,ale nevznám se v tom KH-na indikátoru mi to ukázalo hodně světle modrou,ale na stupnici je pouze světle zelená-nula a pak to přechází do tmavě zelenomodrý až do tmavě modrý-20,tak co si z toho mám vybrat?Přidávám fotku snad to pomůže...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 15:47 Muž Yirka [9126] – Re: renie
Problém bude zřejmě v obsahu dusitanů (NO2). Máš test? Měla by pomoci výměna vody (opakovaná min 1/3. Doporučuji přečíst zejména kapitolu o filtraci? www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:39 renie
Ahoj mám problém s našimi závojnatkami a vím,že už jsem o tom četla ale nemůžu to nikde najít...Měli jsme plny akva ryb.4 zavojnatky a nějací ancistrusy,ale když jsem přijeli po tydenní dovolene cele akva bylo vychcipany-mel se starat bratr...no nic:-(Teď po pul roce jsme si poridili nove 4 zavojnatky a 5 ancistrusu,kaminky jsou tam puvodní,ale velice dobře prosolené a propláchlé.Filtr,uhlí do filtru i kytky jsme dali nové.Než jsme je nasadili tak voda přes týden stála a filtrovala.Použili jsme doporučené množství akvaregulátoru,pH máme mezi 6-7,GH(tvrdost) kolem 3,ale nevím přesně kolik máme mít KH...I přesto nám do 12hodin chcíplo všech pět ancistrusů a závojnatky jsou zbarvené místy do krvava a tři z nich jsou schované v rohu pod filtrem a nejeví známky aktivity.Prosím o jakoukoliv radu a děkuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:54 Muž pancéřníček [168] – To snad ani není možné
šárka napsala:
Tak jsem rybičk vyndala,vše vymyla varici vodou-i rostlinky,...Ale ted mam novy problem,rostlinky mi zacaly hynout,asi slanou vodou,to neresim...

Teda vyprat rostlinky ve vařící vodě a pak se ještě divit že začaly hynout coze Kam se ten svět řítí... hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 18:23 Muž jajaapaja [174] – Re: šárka
A když jsi tam dávala tu sůl ,tak kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 17:57 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: NASREDDIN
Vyprat rostlinky ve varici vode by nenapadlo ani moji sestiletou neter. A ze ji obcas napadaji ruzny kraviny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 13:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
chudaci rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 13:16 Muž Yirka [9126] – Re: NASREDDIN
Máš pravdu (kdoví jestli ne i těch ryb). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 13:13 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Yirka
Bohužel před třemi týdny došlo k onomu převaření prakticky čehokoli, kromě ryb.
Tudíž akvárko lze za čerstvě založené považovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 12:12 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Míhánková
Chtělo by to podrobnější popis.Filtrace ,topení,jak často odkalujete,čím krmíte,jak máte rybky dlouho.Závojnatky,jsou hodně choulostivé,čím přešlechtěnější,tím choulostivější.Akva také není největší.Tohle vypadá že se dusí,mohlo by to být vysokou teplotou.Pokud by jen mněnila barvu,tak to je u dospívajícich ryb normální ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 11:31 Muž Yirka [9126] – Re: Sid, Moucha
Odpovídám na tentýž dotaz na jiném webu a rozumím mu tak, že to akvárium je dva roky zaběhnuté, pouze že ho má 3 týdny doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 10:39 Míhánková – Nemocná závojnatka
Dobrý den,prosila bych o radu ohledně mé závojnatky. Včera jsem si všimla, že má jinak strakatá (bílo-modro-oranžvá) závojnatka zčervenala, vypadá to jako by byla překrvená, hřbetní ploutev nemá rozvinutou jako jindy mívá a připadá mi, že spodní ploutvičky má ochrnuté. Na pohled jí není dobře, kolébavě a s námahou plave. Když jim dám žrádlo, tak jí. Prosím o radu, jak jí mohu pomoci. Mám ještě jednu závojnatku v akváriu 54 litru a šneka. Moc děkuji za radu a omlouvám se za mé neodborné popisky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 10:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...zabeh akvarka trva minimalne 14dni...
Minimálně 14 dní je 14 dní a více, a to je málo.
Přidejte, ať nejste zodpovědný za týrání nebo smrt rybek! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2009 21:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: šárka
zavojnatka do 30L je tyrani! (zavojnatky patri do jezirka)
neonky taky potrebuji vetsi akvarko krunyrovci jakbysmet....

30L akvarko je miniakvarium... tak do nej patri prihodne rybicky - mini pancici, eldenky ci pavi ocka, rasborky apod.

desinfekce akvarka taky nejni dobra vec.... zabeh akvarka trva minimalne 14dni (nez klesne NO2, to znaci ze zacal fungovat kolobeh dusiku - namnozily se dulezite bakterie)
na krupicku existuji specialni leciva např. rybicky.net/forum/12579
spousta zacatecnickych chyb.... prostuduj si zdejsi rady rybicky.net/rady/
procti si www.klub.akva.sk/…
pak neco o chemismu v akva a o miniakvarkach maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 20:00 šárka – závojnatka a neonky POMOC!
Fotka k příspěvku pomozte prosim
dostala jsem od známé dvě neonky se závojnatkouv dobrém stavu s akvárkem,rostlinkami a filtrem.dokoupila jsem pár rostlinek, tři krunýřovce,teploměr,světlo(akvárko měla již skoro dva roky zaběhnuté doma-teď už ho doma mít nemohla,tak ho dala mně).Kombinace závojnatky a neonek se mi moc nezamlouvala,ale dobře.jí to poradili ve zverimexu,že se k sobě výborně hodí-klasika
teď po třech týdnech od doby co je mám doma (akvárko má cca 30litrů),
jedna neonka začala plavat bříškem nahoru,ale pořád jedla,druhý den ráno byla na hladině totéž se opakovalo u druhé po dvou dnech jen s tím rozdílem,že měla na ploutvičkách krupičku.taky uhynula
Tak jsem rybičk vyndala,vše vymyla varici vodou-i rostlinky,zarizeni,proste vse a znovu je dala u akvarka,jenze druhy den mely krupicku i dva krunyrovci nasla jsem si,ze mam pouzit sul,hodne svetla a zvysit teplotu.tak jsem to provedla.treti krunyrovec zatim krupicku nema,je to tri dny a zavojnatka taky ne,tak to snad zabralo.jen nevim jak ji dostat z tech dvou co uz ji maji zitra mi prijde malachytova modr,nebo zelen (nemuzu si vzpomenout),tak snad to zabere.Ale ted mam novy problem,rostlinky mi zacaly hynout,asi slanou vodou,to neresim,ale zavojnatka (kterou jsem dostala uz dost tlustou) vubec nezhubla,cetla jsem,ze se jim premnozuji nejke brisni bakterie,ale jinak je akcni tak nevim co s ni a ten hlavni problem,zcervenaly ji ploutve-tedy zatim jen ocasni a jakoby se scvrkla.nevim co s tim.neni to reakce na tu sul?bojim se ze o ni taky prijdu poradte mi prosim
ju a ta ploutvicka ocasni se ji zcvrkla,ne rybicka cela..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:02 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: NASREDDIN
Sakra jsem ani to datum neprohlédl :-D ale tak snad jo no :-) V nejhoršim zopakování pro ostatní začátečníky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 12:15 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Farrael
OT
Jelikož odpovídáte na 2 a půl roku starý příspěvek, tak doufám, že už mezitím majitelka přišla na to , že má malé akva. :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 12:12 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: renie
To s těma patnácti litrama nemyslíš vážně, že ne viď? Závojnatka docela vyroste. A ještě záleží jak jaká. Některé závojové rybky jsou spíš do jezírka jelikož to jsou mutace závojové karasů apod. Ta obyč závojnatka má v dospělosti 18cm a patnáct je na ní půlka - Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 30 litrech vody. Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné. Tady to nejde počítat na centimetr rybí délky. To je jen takové doporučení/pravidlo - ale ne zákon... On se ti 20cm krunýřovec taky v padesátce otočí, ale neproplave... Tohle je stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 11:54 daniska – Re: lukas
Ahoj. Nejspíš nějaké onemocnění virového původu. Myslím, že pokud je možná ještě nějaká záchrana,tak jedině antibiotika, teplo a dokonalá hygiena (čistota vody, akva). Mnoho o tom se dá dohledat na dajanapet.cz v poradně. Závojnatky jsou přešlechtěné, většinou importy a tudíž náchylné k různým onemocněním. Potřebují prostor,měly by se chovat sami mezi sebou, krmivo určené jen pro ně, zelené a zivé (mražené). Jsou dlouhověké, ale vysokého věku se dožijí jen při do dodržování určitých zásad. Jinak dřív nebo později (spíš dřív) stejně pojdou. Není to s nimi tak snadné, jak se zdá.
Tak zatím ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 10:13 lukas
Dobrý den potřeboval bych poradit s moji závojnatkou má špatnou orientaci,drží se u dna leží na dně akvária,má vyboulené oči a nad jedním okem má fialovou skvrnu,je nafouklá prosím pradte mi co s ní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 14:10 kiwinkka – Re: VF
a este som zabudla napisat, ze sa mu rozpadaju plutvy... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 14:01 Žena VF [1] - Plži
myslím že to bude porucha plynového měchýře ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 11:49 Beddy
24° závojnatku nezabije. To bude něco jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 11:46 kiwinkka – Re: Kacoo
mame este jednu zavojnatku a ta je v pohode a mame ich pol roka a vzdy boli zdrave.. a mame tam este 2 guramy, 2 prisavnikov, 2 sumcekov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 11:19 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
taky bych dodal koukal sem na tvoje akva a 24 stupnu na ni muze byt moc preci jen to neni tropicka rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 11:17 Dusyk – Re: kiwinkka
Predpokladám, že dôvod bude ten, že je v miniakváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 11:07 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
zřejmě ano - ale k identifikaci důvodu je potřeba mnohem více informací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 10:01 kiwinkka – zavojnatka hore bruskom
nasa zavojnatka je uz treti den hore bruskom, normalne dycha a hýbe prednymi plutvami, ale je na mieste.. co jej je? zomrie? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 15:29 kreten – Re: zz
Klasická ukázka parazitárního napadení organizmu, poškození plynového měchýře, atd...typické pro importové závojnatky z určitých zdrojů. Kvalitní léčení není. Bude přežívat klidně i dost dlouho, zajde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 12:37 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: zz
Vypadá to na nějakou nemoc,závojnatky jsou dost odolné.Napiš v jak velkém akva a s jakou filtrací ji máš, taky teplota vody je důležitá,taky napiš jaký je to typ,balonky jsou náchylné na nemoci plynového měchýře.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=1051