Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 13:57 Muž janesik1xjakep [63] Re: Eva
Nemá v ústech nějakou cystu nebo něco, co ji brání přijímat potravu? Jestli ano, musíš ji to ideálně pinzetou vytáhnout. Moje skalára měla něco bílého v ústech a taky každé sousto vyplivla, měla na tlamce něco bílého, naštěstí to šlo lehce odstranit a pak zase krásně, bez problémů zrala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 13:08 Eva
Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o radu. Mám 110l akvárium, které je vybaveno filtrem, třemi umělými rostlinkami a dřevěným "kmenem". Vodu měním jednou týdně. Mám ho už asi dva roky. Mám v něm tři závojnatky a pět mečovek. Poslední dvě závojnatky jsem koupila cca před třemi měsíci. A s jednou z nich si teď nevím rady. Asi před týdnem jsem si všimla, že velikostně začíná za tou druhou zaostávat. Proto jsem se na ni zaměřila a zjistila, že má potíže s jídlem...každé pozřené sousto vždy zase vyplivla. Nicméně jinak se zdála být v pořádku, tak jsem si nebyla jistá, zda se mi to jen nezdá. Včera jsem ji ale bohužel musela dát do karantény, protože ji zbývající dvě závojnatky neustále proháněli akváriem. A dali ji co proto...ploutvičky má celé potrhané a dokonce má i vyškubané šupinky. Nyní leží u dna, ploutvičky schlíplé, je apatická, nežere a zdá se mi jakoby těžce dýchala.
Nikdy se mi nic podobného nestalo. Velice ráda bych ji pomohla, ale nevím jak. Prosím poraďte.
Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2016 14:46 Alena
Asi by bylo nej, je vrátit a koupit termodtak a rybky co 50l snesou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 14:31 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Včera u mě byl známý, prý má doma taky akvárium a v něm Zavojnatky. Ptám se na podrobnosti. Ryby mají dva měsíce. Zjistil jsem, že akvárium není akvárium ale koule, bez vzduchovani, bez filtru, rybky mají několik měsíců, plus nějaký tzv. Čistič uvnitř, asi ancistrus. Zhrozil jsem se, hned začala léčba z mé strany jeho vědomí co do chovu. No určitě přijde změna ty mi slíbil, přislíbil jsem pomoc. Nejhorší ale na celém příběhu je, že informace o tom, že se jedná o velice nenarocnou rybu, které koule bohate stačí, nemusí být ani filtr a vzduchovani dostal v zoo marketu ve znojmě, nemám důvod tomu nevěřit, takhle to prostě chodí! rozzureny

Aleno máte li zájem pisnete mi zprávu, do začátku vám něco málo napíšu ale prosím teď hned sednete za PC a studuje, a studujte, uvidíte že brzo přijdete nA to, co je špatně... a že toho je hodně... nenechte ty rybky trápit. Každý den mente polovinu vody, než se změní zásadní věc,kterou je filtrace. Vaše ryby se jednoduše tráví za ziva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 13:48 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Alena
to je strašně jednoduché... závojnatka dorůstá až 18 cm a jedna potřebuje 100 l vody... kdepak je chyba?

rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 13:36 Alena – Závojnatky
Máme 50 l akvárko a několik závojnatek všechny plavou u dna, jedna zas pošla, máme tam čtyři roslinky a jako dekoraci korál a mušličky, krmíme ráno večer. Filtr máme samozřejmě taky, už nám pošli 4 závojnatky s vypoulenýma očičkama. Nevíme co s tím :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:06 Muž Karak [0] – Průhledná boulička
Fotka k příspěvku Zdravím.
Věděl by někdo, co se to utvořilo (během několika hodin - včera to s největší pravděpodobností neměla) naší závojnatce na ocasní ploutvi?Je to jakoby pod kuží,Obsah je průhledný ale ne čirý - jakoby kalný.Další fotografie jdou na profilu.
Rybičku máme třetím rokem, je aktivní, v pohodě baští...
Společnost v cca 80l akva jí dělá několik pavích oček a 4 parmičky pětipruhé.
Před pavími očkami (je to cca 14 dní zpět) jsme koupili platy, ale ty začaly na závojnatku útočit, tak jsme je okamžitě vyměnili za ty paví očka.Mohl by to být nějaký následek toho útoku? Nějaká infekce?Mame jí dát do karantény?
Nikde jsem nic podobného na netu nešel.
Děkuji předem všem za odpovědi, tipy a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 20:11 R Muž romant [27982] Re: Michal
A jak zareagují, když vyměníš polovinu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 20:09 Michal
mam 2 závojnatky ve 120L akváriu s několika dalšími rybami ale když jsem viděl že ty ostatní ryby honí a štípaj ty závojnatky tak jsem ty ryby dal pryč. A od té doby závojnatky leží u dna a skoro vůbec neplavou. nevím co s tím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2016 11:26 Muž Yirka [9118] Re: Petan26
Hlídej zaplísnění a nech to na přírodě.
Jinak tomu opravdu pomoci nemůžeš, sádra ani ortéza nepřipadá v úvahu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 10:31 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Zlomená zadní ploutev
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu jak postupovat, absolutně neznám mechanizmus vzniku, je zlomená horní kost zhruba v půlce viz obr. Zatím to vypadá dobře.bez plísně, ryba se chová normálně. Nejsem si jistý, zdali se toto zranění zhoji samo a úspěšně. Děkuji za řadu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 08:58 R Muž afc1886 [14655] Re: oksana
Jak je velké akvárium,jaký je filtr,jaké jsou další rybičky?Prezentace by se hodila.Zatím koukni tady,aby jsi věděla jak je třeba velké akvárium na zavojnatky. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 08:41 oksana
mame 2 závojnatky červene s bilim pupkem,ale začli tmavnout,jedna pomalu cela a druha začinaji ploutve.co by to mělo znamenat? v akvarku jsou i ijne rybičky.dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 16:08 R Muž romant [27982] Re: Petan26
Pokud to samo neustoupí při těch výměnách, tak eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:05 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: romant
Vodu měním každý den 1/3 (filtr běží 20 dní) ale je pravda, že před třemi dny jsem zkoušel nechat vodu bez výměny, chtěl sem zkusit nakolik funguje filtr a další věci, bohůžel mi stouplo NO3, samozřejmě orientačně (tester od tetry) na nějakých cca 50 mg/l (většinou po výměně 1/3 se to pohybuje o něco níž 20 - 30), takže jsem dnes vyměnil 2/3 no a tu "plíseň?" sem objevil dnes po výměně, (samozřejmě mohla být už před výměnou, což asi ano) takže určitá příčinná souvislost by tu byla, budu sledovat a uvidíme.
taky se potvrzuje nedostatečnost nádrže vs osazenstvo, jen nechápu jak v té 50tce mohly žít dvě závojnatky dva roky a to původní majitel kolem nich určitě nelítal tak jako já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 15:22 R Muž romant [27982] Re: Petan26
Spíš zaplísnění, zaměřil bych se na vodu a měnil několikrát týdně min. 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 15:19 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Závojnatka bílá tečkla
Fotka k příspěvku dobrý den, na přiložené fotce (malá bílá tečka nad okem) jde o počínající Ichthyophthirius multifiliis (krupičku) nebo o třecí vyrážku, pravděpodobně jde o samce tříročního... další menší jeden útvar je na pravé skřele. děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 21:28 Péťa Re: Péťa
Tak pro všechny komu by nastal stejný problém jako mě. V akváriu jsme vyměnili 2/3 vody. Vyčistili jsme poctivě každý kout akvária. Listy, které byli také napadeny plísní jsme odstranili. Koupila jsem k tomu vodičku od sery proti bakteriálním onemocněním a příznaky se pomalu ztrácí. Takže čistěte, čistěte, čistěte protože závojnatky jsou prasátka. Také je dobré nepřekrmovat aby zbytky jídel na dně neplesivěly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 18:42 Muž patamatix [408] Re: JirkaSkalnik
Z té fotky vidím kde co? Ale žádné rostliny. Prvně bych se zaměřil na prostředí v kterém žije,zda je vše jak má.Jaké má bydlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 13:57 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat jestli nekdo nevi co je to za nemoc zavojnatky. Byla cela oranzova a ted je bíla.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 18:07 Péťa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
máme dvě závojnatky, akvárko 250l. Čistíme většinou jednou za 14 dní. Poslední týden se u jedné z ryb objevila jakási ,,plíseň,,. Především kolem hlavy. Jsou to chuchvalce, které se i odtrhávají, viz. foto. Ryba se také trochu v místě hlavy nafoukla a často ,,polehává,, na dně. V akváriu už jsme delší dobu žádné změny nedělali. Nemáte s tím někdo zkušenosti popřípadě radu jak léčit.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 22:33 Katie98
Ahoj, mám jednu závojnatku (lví hlavu). Nedávno jsem jí na těle našla takovou malou černou nebo až tmavě červenou tečku, která je velká asi 1mm. Včera jsem jí našla další a dnes jsem jí na ploutvi našla takové malé černobílé tečky nebo puchýřky, nebo nevím co to je. Neví prosím Vás někdo co by to mohlo být a popřípadě mi poradit? Moc děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:46 Muž visek [75] - Tetry
zavojnatky maj rady max 23 stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 17:41 R Muž romant [27982] Re: Tereza
To akvárko máš taky těch 12 dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 17:37 Tereza
Dobrý den, dnes mi umřela závojnatka. Měla jsem jí 12 dnů. Mám akvárko 54 litrů a byla tam ještě s několika menšími rybičkami. Mám filtr, topítko, 3 rostlinky a krmím je ráno a večer. Dnes odpoledne přestala plavat, byla na jednom místě, a pomalu se překlápěla na bok až i přestala dýchat. Přišlo mi, že byla lehce nafouklá. Dnes je v akvárku teplota vody skoro 29°. Četla jsem, že je to spíš studenovodní ryba. Ostatní rybky jsou v pohodě. Myslím, že kdybych měla špatné podmínky (málo kyslíku nebo tak), tak to bude vadit všem. Chtěla bych se zeptat, zda byste mi neporadili, čím to mohlo být způsobené, že umřela, abych si na to dala od teď pozor.
Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 08:12 R Muž romant [27982] Re: Kinka
To akvo je pro ně nevyhovující, samy sebe tráví tím co produkují jako odpadní látky. Denně měnit polovinu vody a ryby vrátit zpět do obchodu. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 08:08 Kinka – Prosím o radu
Prosím o radu, jedna z našich závojnatek pořád plave u hladiny, jako by se snažila "dýchat" , prostě tu tlamku strká nad hladinu a neustále je u ní.
Nevíte čím to může být? Akvárko máme 30l a v něm 2 Závojnatky :-(
Nejsem moc zkušená a tak mi prosím raďte a nevyskakujte na mě prosím sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:59 R Muž romant [27982] Re: simatko
Ano může a tipnul bych si na nadlimitní dusíkatý látky, vyměnil bych polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 11:21 simatko – zavojnatky v jazierku
ahoj,
naše závojnatky chováme v jazierku už pár rokov. doteraz boli zdravé, nič im nebolo. posledný mesiac však začali po jednom zomierať, avšak nie je na nich vidieť žiadne známky choroby, sú veľké, zdravo sfarbené aj hmotnosť je normálna. Jedia tú istú stravu aj voda, ktorou dopĺňame jazierko je s toho istého zdroja. Môže im vadiť že voda nebola dlho vymieňaná a vyskytujú sa v nej už riasy?
Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:56 R Muž romant [27982] Re: ela
Denně měň v to plivátku polovinu vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:53 ela
dobrý den potřebuji poradit doma mám dvě závojnatky jednu už asi měsíc a tu druhou asi 2 týdny akvário má zatím jen 13 l ale mám obědnané 150 litrové ta starší závojnatka je asi nemocná nevím co jí je konce šupin jí pomalu rudnou a žilky v ocásku má také červené (její barva je oranžová ) v posledních 4 dnech plave spíše okolo dna a skoro nežere nevíte náhodou někdo co by jí mohlo být popř.poradit s léčbou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 19:41 R Muž romant [27982] Re: David
Pokud to nejsou tečky a jsou to souvislejší útvary, mohlo by se jednat o plíseň a to jsou povětšinou odvozený věci od kvality vody a vzhledem k tomu že je otázko jednořádková, můžeme si myslet ledacos, takže radím intenzivnější výměny vody, registrovat se, zřídit prezentaci, aby se dal problém lépe odhalit a navrhnout odpovídjící řešení, ale jestli je ta závojnatka v akváriu menším než 100 litrů, tak to bude šichta, hlavně při více než pravidelný údržbě. :-)
Edit: Fotka té ryby by se teď hodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 19:37 David – Nemoc teleskopky
Dobrý den, Mám závojnatku teleskopku který bělají šupiny nevíte co je to za nemoc nebo jak se to dá léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 18:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: majdisek
Koľko je to "menší akvárium", koľko to má litrov? No a koľko má to "větší akvárium"
Turbínka píše o 200L minimálne, tak ak to nemá toľko, choď ich prosím sad vrátiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 13:26 majdisek Re: Turbínka
Dekuji za pomoc právě jsem je dala do většího akvária vypadá spokojeněji, ale pořád často leží na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 13:24 R Muž romant [27982] Re: majdisek
Tu rybu s největší pravděpodobností už nezachráníš, zřejmě poškozenej plnovej měchýř. Příště to chce víc myslet a méně konat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 13:22 majdisek
Ahoj, včera jsem si koupila 2 závojnatky teleskopky, zatím je mám v menším akváriu, protože to velké teprve připravuji. Menší závojnatka je úplně v pořádku, ale ta větší plave na hladině, je na bok a ještě sem jí neviděla jíst. Snaží se plout dolů (někdy se jí to povede), ale když už je dole hned jí to nadnese na hladinu. Už nevím co, mám udělat vodu jsem už vyčistila, vzduchuji, ale moc to nepomáhá. Prosím poraďte mi sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 12:24 Žena Turbínka [2558] Re: majdisek
Ryba mohla prochladnout během transportu, mohla být načatá už od prodejce a také se jí nejspíš nelíbí to co píšeš hned v úvodu - malé akvárium. Cestou nejmenšího odporu bude obě ryby vrátit, počkat až se zaběhne to větší, které připravuješ a nemá-li alespoň 200 l tak bych se pro závojnatky už nevracela.
Pro zatím můžeš hezky denně měnit vodu, to jim rozhodně neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 12:19 majdisek – plavání na bok
Ahoj, včera jsem si koupila 2 závojnatky teleskopky mám je zatím v menším akváriu, protože velké teprve připravuji. Menší závojnatka je úplně v pořádku, zatím co ta druhá plave pozpátku, drží se na hladině, je na bok a nejí (občas plave normálně, ale vypadá jako že má nalomený ocas)už si s tím nevím rady, mám jí jenom chvíli, ale už přirosla k srdci. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 00:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aragones
šikula jsi, teď už jen prozraď v jak velkém akva plave závojnatka, jaká je další osádka, jaká je filtrace, jaká je údržba, jak je akva staré a další drobnosti pro určení diagnózy
btw. i fotka ryby a akva by bodla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 23:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aragones
dej fotku a nějaké údaje k akva - velikost, údržba atd. (nicméně to vidím na klasický moribundus začátečníkus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 22:36 Aragones – Nemoc
Dobrý den, Mám závojnatku který bělají šupiny nevíte co je to za nemoc nebo jak se to dá léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 17:06 R Muž romant [27982] Re: Pavel
Nebudu pátrat po velikosti akvária a rovnou poradím, obdenní výměnu 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:14 Žena Turbínka [2558] Re: Pavel
Nafukování a zvětšení břišní dutiny souvisí většinou s nějakým bakteriálním procesem v těle ryby, může pramenit z nehvodných podmínek, ve kterých je ryba držená. Malá nádrž, špatná filtrace, nevhodná údržba, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:11 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Pavel
fotka a co nejvíc info o akváriu (příp. prezentace) by pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:08 Pavel – Nemoc
Dobrý den, Chovám závojnatky 2 už mi umřeli. Závojnatka začne se nafoukat a moc se nehýbe a do týdne umře. Nevíte jestli to je nějaká nemoc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:48 R Muž romant [27982] Re: David
Vyměň polovinu vody, to je nad všechny léčiva(obrazně řečeno). Když je nutno i léčivo e musí použít a na plíseň je velmi dobrá(šetrná k prostředí) eSHa 2000. Toliko takto naslepo bez znalosti nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 14:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: David
Koukam co to lecivo vlastne je, nasel jsem: "Chemické složení: roztok acriflavinu."
Takze si rekneme, je to urcite plisen? Ryby mohou mit ruzne povlaky, ktere nemusi byt plisni. Aspon fotka (v tomto pripade pochopitelne slusna fotka) by byla fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 13:52 David – Plíseň na závojnatce
Dobrý den, Mám závojnatku má plíseň tak jsem koupil Anti-mykotin udělal jsem všechno co bylo na návodu, po druhém dni zezelenala voda a plíseň se rozmnožila. Nevíte co mám dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 17:16 R Muž romant [27982] Re: Doog
Dvě závojnatky nemají ve 40 litrech co dělat, tam nepatří ani jedna, jsou to neskutečný bordeláři s nedokonalým trávícím systémem a jejich výkaly jsou přímo toxický a tak se ti děje, že se postupně otravují, těma svejma N látkama, takže pokud nezačneš 2-3x týdně měnit tu polovinu vody, příjdeš o obě. Máš dvě možnosti, buď jim pořídit alespoň 150 litrový akvárko a nebo je někomu darovat(asi jen tu ještě zdravou), nebo vrátit do obchodu a do toho 40 litrovýho akvária pořídit odpovídající osádku danému objemu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=301